„Królestwo drapieżników” w grudniu zapanuje w Nat Geo Wild

„Królestwo drapieżników” w grudniu zapanuje w Nat Geo Wild

Opublikowany

Savute to miejsce, gdzie tylko najsilniejsi mają prawo przetrwać, a spryt i instynkt są najcenniejszymi cechami. Jest to rejon, na którym ścierają się klany drapieżników, każdego dnia walcząc o dominację i pożywienie. Który z nich okaże się zwycięski?   

„Królestwo drapieżników” 

„Królestwo drapieżników” 

„Królestwo drapieżników” - premiery w niedziele od 4 grudnia o godz. 18:00 na antenie Nat Geo Wild.


Leżący w Botswanie rejon Savute może być dla zwierząt zarówno życzliwym rajem, jak i niezwykle brutalnym piekłem. Ale zawsze będzie nieprzewidywalny. Trzy tysiące mil kwadratowych afrykańskiej sawanny to rozległy teren, będący domem konkurujących ze sobą rodzin drapieżników – lwów, leopardów, hien czy likaonów. Ich przetrwanie uzależnione jest od ogromnych stad potencjalnej zdobyczy – bawołów, słoni czy zebr, które od pokoleń przemierzają Savute w poszukiwaniu pożywienia. Każdy dzień jest tu walką o przetrwanie, a jedynym panującym prawem jest prawo natury.


Sześcioodcinkowa seria przeniesie widzów w niezwykły świat zwierząt, trzymając w napięciu do ostatniej sceny. Tak jak królestwo zwierząt, jest nieprzewidywalna. Śmierć może nadejść bez ostrzeżenia do stworzeń, które podziwiamy za ich odwagę, siłę i piękno. Zobaczymy także, jak zmieniające się warunki pogodowe wpływają na klany mięsożerców. Pora deszczowa to spokojny czas narodzin młodych, podczas gdy susza zwiastuje mniej pożywienia i dramatyczną walkę o przetrwanie.


„Królestwo drapieżników” odchodzi od stosowanej zazwyczaj w produkcjach przyrodniczych techniki filmowania z oddali. Producent serii Brad Bestelink, urodzony i wychowany w Botswanie, doskonale zna miejsca, w których przebywają dzikie zwierzęta. Przez lata codziennie tropił je, by odkryć ich relacje oraz skupić całą swoją uwagę na ich brutalnych konfrontacjach. Każdy z odcinków przedstawia walkę widzianą z perspektywy innego drapieżnika, a także ich ofiar. Te ujęcia wzbogacają historię, dając widzom możliwość zrozumienia motywacji i przyczyn zachowania każdego z ukazanych bohaterów. To świat, w którym nikt nie pozostaje na szczycie, a ofiary również mają możliwość zemsty. Ujęcia kręcone z wielu kamer, z perspektywy ziemi i powietrza dają niespotykany obraz śmiertelnych wyzwań, którym czoła muszą stawiać stworzenia uważane za królów piramidy troficznej. Śmigłowce i drony ujawnią skalę masowych migracji, a zbliżenia z kamery 4K przeniosą widzów do centrum akcji.


„Królestwo drapieżników” - premiery w niedziele od 4 grudnia o godz. 18:00 na antenie Nat Geo Wild.


OPISY ODCINKÓW

Odcinek 1. „Królestwo drapieżników: lamparcia skała” – premiera w niedzielę 4 grudnia o godz. 18:00.

Saba, groźny lampart, który potrafi zabić w mgnieniu oka, zamieszkuje lamparcią skałę, wychowując młode. Musi zapewnić im pożywienie, a także ochronę przed innymi drapieżnikami, które czekają na dogodny moment, by zaatakować.


Odcinek 2. „Królestwo drapieżników: szczenięta” – premiera w niedzielę 11 grudnia o godz. 18:00.

Szóstka likaonów, która odłączyła się od stada, stara się poszerzyć swoje szeregi. Strata chociaż jednego może oznaczać zagładę dla wszystkich. By przeżyć, codziennie muszą staczać pojedynki na śmierć i życie.


Odcinek 3. „Królestwo drapieżników: królowa północy” – premiera w niedzielę 18 grudnia o godz. 18:00.

Trzy lwice walczą z samcami o dominację na północnych terenach. Ich młode, stanowiąc przyszłe zagrożenie dla najsilniejszego z lwów, zostały wygnane. Osamotnione próbują przeżyć w ciężkich warunkach. Czy odbudują swoją dumę?


Odcinek 4. „Królestwo drapieżników: buntownicy” – premiera w niedzielę 25 grudnia o godz. 18:00.

Hiena Zalika planuje rewolucję, chcąc obalić lwy, które niegdyś doprowadziły do wygnania jej stada. Buduje armię, by odzyskać dumę i swoje dawne terytorium. Czy jej plan okaże się sukcesem?

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Krolestwo_drapieznikow_5.jpg

|

Pobierz
Krolestwo_drapieznikow_na_Nat_Geo_Wild.doc

|

Pobierz
Krolestwo_drapieznikow_na_Nat_Geo_Wild.pdf

|

Pobierz
Krolestwo_drapieznikow_1.jpg

|

Pobierz
krolestwo_drapieznikow_6.jpg

|

Pobierz
Krolestwo_drapieznikow_7.jpg

|

Pobierz
Krolestwo_drapieznikow_2.jpg

|

Pobierz
Krolestwo_drapieznikow_4.jpg

|

Pobierz
Krolestwo_drapieznikow_3.jpg

|

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.