Styczniowe premiery Nat Geo Wild

Styczniowe premiery Nat Geo Wild

Opublikowany

W styczniu w serii „24 godziny w dziczy” odbędziemy podróż dookoła świata, obserwując różne stworzenia wiodące swój żywot pod presją tykającego zegara. W programie „Podróż przez dziką Francję” razem z Rayem Mearsem odkryjemy zupełnie inne oblicze kraju znanego głównie z mody i wykwintnej kuchni. Dokument „Gnu: walka o życie” pokaże zaś wielkie migracje antylop widziane oczami młodego przedstawiciela gatunku. Z kolei film „Drapieżnicy z bagien” zaprezentuje starcie gigantów - aligatorów z krokodylami - walczących o dominację na mokradłach, a program „Podwodne skarby Ameryki” zachwyci urokiem podwodnej fauny i flory.

24 GODZINY W DZICZY
Wild 24 season 3
Premiery w poniedziałki od 2 stycznia o godz. 18:00
(6x60 min.)
24 godziny w dziczy

24 godziny w dziczy

Program to jednodniowa podróż celebrująca odwieczny rytm dnia i nocy w różnych zakątkach globu. Od wschodnioindyjskich dżungli, przez tropikalne rafy, zmarznięte terytoria Alaski, rzekę Nil, Himalaje, aż po spektakularne Góry Skaliste - seria śledzi losy unikalnych i wyjątkowych zwierząt, wiodących swój żywot pod presją tykającego zegara.
PODRÓŻ PRZEZ DZIKĄ FRANCJĘ 
Wild France With Ray Mears
Premiery we wtorki od 31 stycznia o godz. 18:00 i 18:30 
(6x30 min.)
Podróż przez dziką Francję

Podróż przez dziką Francję

Ray Mears, survivalowiec i podróżnik, odkrywa spektakularne krajobrazy Francji, przemierzając góry, wybrzeże, jaskinie, lasy, rzeki oraz mokradła. Zagłębiając się w świat obecnej tam fauny i flory, odkrywa ich sekrety. Ray pokaże, że Francja to nie tylko piękne miasta i dobra kuchnia, ale także wspaniała przyroda, bogata w wiele gatunków roślin i zwierząt.
GNU: WALKA O ŻYCIE
Wildebeeste: Born To Run
Premiera w sobotę 7 stycznia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Gnu: walka o życie

Gnu: walka o życie

Migracja antylop gnu to nie tylko tysiące teatralnie wędrujących zwierząt, ale również straszliwe ataki drapieżników, pogonie i ucieczki. Dokument przedstawia historię młodego Neo, który doświadcza pierwszej w życiu migracji i z całych sił walczy, by ją przetrwać. Los go nie oszczędza – już na samym początku swojej przygody, mając zaledwie pięć dni, gubi się i oddala od stada. Innym razem - gdy wyczerpany odpoczywa na równinie - staje się obiektem zainteresowania hien. Jakby tego było mało, zostaje porzucony na śmierć w rzece na stosie padliny. Wyzwania, jakim stawia czoła, a także sukcesy, jakie odnosi, przybliżają widzom jedno z największych widowisk dzikiej natury.  
DRAPIEŻNICY Z BAGIEN
Battle of The Swamp Dragons
Premiera w sobotę 14 stycznia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Drapieżnicy z bagien

Drapieżnicy z bagien


Południowa Floryda to jedyne miejsce na świecie będące domem zarówno amerykańskich aligatorów, jak i amerykańskich krokodyli (ostatnio również krokodyli nilowych). Który z nich jest najgroźniejszym drapieżcą Florydy? W tym niezwykłym programie porównamy fizyczne cechy, jak i zachowanie tych prehistorycznych tytanów, aby rozstrzygnąć, kto jest prawdziwym „panem bagien”.  
PODWODNE SKARBY AMERYKI
Sea of Hope: America’s Underwater Treasures
Premiera w sobotę 28 stycznia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Podwodne skarby Ameryki

Podwodne skarby Ameryki

„Podwodne skarby Ameryki” to dokument pełen akcji i przygody. Podąża śladami rocznej wyprawy legendy oceanografii Sylvii Earle, renomowanego fotografa podwodnego National Geographic Briana Skerry’ego, pisarza Maxa Kennedy’ego oraz ich załogi złożonej z nastoletnich nurków. Ich celem jest zainspirowanie prezydenta Stanów Zjednoczonych do stworzenia nowych, podwodnych terenów chronionych, by zabezpieczyć główne siedliska stworzeń morskich.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Gnu_walka o zycie 2.jpg

grafika | 6,42 MB

Pobierz
24 godziny w dziczy.JPG

grafika | 10,9 MB

Pobierz
Podroz przez dzika Francje.jpg

grafika | 2,62 MB

Pobierz
Podroz przez dzika Francje 3.jpg

grafika | 9,74 MB

Pobierz
Podroz przez dzika Francje 1.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Podwodne skarby Ameryki 1.jpg

grafika | 31,7 MB

Pobierz
Podwodne skarby Ameryki 3.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
Podwodne skarby Ameryki 2.jpg

grafika | 2,93 MB

Pobierz
Podroz przez dzika Francje 2.jpg

grafika | 5,75 MB

Pobierz
Gnu_walka o zycie 1.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
Gnu_walka o zycie.jpg

grafika | 15,9 MB

Pobierz
Drapieznicy_z_bagien_3.jpg

grafika | 136 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat Geo_Wild_styczeń_2017.doc

doc | 4,48 MB

Pobierz
Drapieznicy_z_bagien_1.jpg

grafika | 581 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat Geo_Wild_styczeń_2017.pdf

pdf | 1,35 MB

Pobierz
Drapieznicy_z_bagien_2.jpg

grafika | 120 KB

Pobierz
Podwodne skarby Ameryki.jpg

grafika | 1,94 MB

Pobierz
24 godziny w dziczy 3.jpg

grafika | 8,67 MB

Pobierz
24 godziny w dziczy 2.jpg

grafika | 10,3 MB

Pobierz
24 godziny w dziczy 1.jpg

grafika | 13 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

temu

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Lipcowe propozycje programowe Nat Geo Wild

temu

W lipcu na kanale Nat Geo Wild czekają nas same zapierające dech wyprawy. W bajkowym otoczeniu zejdziemy do morskich głębin, by znaleźć się w samym centrum… polowania rekinów. Podczas „Tygodnia z rekinami” wielokrotnie serce zabije mocniej, bo poznamy największe i najbardziej drapieżne okazy, stając z nimi niemal oko w oko. Odwiedzimy także „Meksyk nieodkryty” z jego zaskakującą fauną, a seria „Najpiękniejsze parki narodowe USA” przeniesie nas do świata prawdziwych cudów natury. Wakacje nie mogłyby zacząć się lepiej!
Czerwcowe propozycje programowe kanału Nat Geo Wild

temu

Gdy żar będzie lał się z nieba, w czerwcu na kanale Nat Geo Wild zejdziemy do chłodnych morskich i oceanicznych głębin, by poznać różnorodne gatunki żyjących tam zwierząt. Zanurzymy się w Morzu Ochockim i będziemy pływać z kamerą wśród ryb - młotów u wybrzeży Bahamów. W ciągu „Tygodnia z Rosją” dokładnie poznamy niezwykłe wodne i lądowe gatunki zwierząt zamieszkujące rozległą „Dziką Rosję”, ale przeniesiemy się też na inny kontynent, by przyjrzeć się z bliska „Wszystkim ptakom Ameryki”. A jeśli komuś zabraknie wrażeń – z pewnością  dostarczą ich „Smoki z Komodo”.
Maj na kanale Nat Geo Wild

temu

Wiosna w pełni, a dla wszystkich kochających wiosenne ćwierkanie ptaków kanał Nat Geo Wild przygotował inspirującą podróż do ptasiego świata. Można się będzie w nim zagłębić za sprawą dokumentu "Planeta ptaków". Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się ze słońca i wysokich temperatur. Na terenie górzystej Alaski klimat jest dużo mniej przyjazny, a zima panuje tam niemal cały rok. Jak przeżyć na Alasce? Podpowiedzą nam obserwacje mieszkających tam niedźwiedzi czy reniferów. Walki o przetrwanie mają też swój dosłowny aspekt - zobaczymy, jakie pojedynki prowadzą ze sobą zwierzęta i jakiej używają broni. Będzie naprawdę gorąco.

Prawdziwa historia diabła tasmańskiego w grudniu na Nat Geo Wild

Spragnione krwi, złowrogie, kradnące zwierzęta hodowlane, a nawet… żywiące się ludzkim mięsem. Takie mity narosły niegdyś wokół największych na świecie współcześnie żyjących mięsożernych torbaczy – diabłów tasmańskich. Nat Geo Wild odsłania prawdziwe oblicze tych skrytych, zagrożonych wyginięciem zwierząt w dokumencie „Diabeł tasmański: historia prawdziwa”.