Styczniowe premiery Nat Geo Wild

Styczniowe premiery Nat Geo Wild

Opublikowany

W styczniu w serii „24 godziny w dziczy” odbędziemy podróż dookoła świata, obserwując różne stworzenia wiodące swój żywot pod presją tykającego zegara. W programie „Podróż przez dziką Francję” razem z Rayem Mearsem odkryjemy zupełnie inne oblicze kraju znanego głównie z mody i wykwintnej kuchni. Dokument „Gnu: walka o życie” pokaże zaś wielkie migracje antylop widziane oczami młodego przedstawiciela gatunku. Z kolei film „Drapieżnicy z bagien” zaprezentuje starcie gigantów - aligatorów z krokodylami - walczących o dominację na mokradłach, a program „Podwodne skarby Ameryki” zachwyci urokiem podwodnej fauny i flory.

24 GODZINY W DZICZY
Wild 24 season 3
Premiery w poniedziałki od 2 stycznia o godz. 18:00
(6x60 min.)

24 godziny w dziczy

Program to jednodniowa podróż celebrująca odwieczny rytm dnia i nocy w różnych zakątkach globu. Od wschodnioindyjskich dżungli, przez tropikalne rafy, zmarznięte terytoria Alaski, rzekę Nil, Himalaje, aż po spektakularne Góry Skaliste - seria śledzi losy unikalnych i wyjątkowych zwierząt, wiodących swój żywot pod presją tykającego zegara.
PODRÓŻ PRZEZ DZIKĄ FRANCJĘ 
Wild France With Ray Mears
Premiery we wtorki od 31 stycznia o godz. 18:00 i 18:30 
(6x30 min.)

Podróż przez dziką Francję

Ray Mears, survivalowiec i podróżnik, odkrywa spektakularne krajobrazy Francji, przemierzając góry, wybrzeże, jaskinie, lasy, rzeki oraz mokradła. Zagłębiając się w świat obecnej tam fauny i flory, odkrywa ich sekrety. Ray pokaże, że Francja to nie tylko piękne miasta i dobra kuchnia, ale także wspaniała przyroda, bogata w wiele gatunków roślin i zwierząt.
GNU: WALKA O ŻYCIE
Wildebeeste: Born To Run
Premiera w sobotę 7 stycznia o godz. 18:00
(1x60 min.)

Gnu: walka o życie

Migracja antylop gnu to nie tylko tysiące teatralnie wędrujących zwierząt, ale również straszliwe ataki drapieżników, pogonie i ucieczki. Dokument przedstawia historię młodego Neo, który doświadcza pierwszej w życiu migracji i z całych sił walczy, by ją przetrwać. Los go nie oszczędza – już na samym początku swojej przygody, mając zaledwie pięć dni, gubi się i oddala od stada. Innym razem - gdy wyczerpany odpoczywa na równinie - staje się obiektem zainteresowania hien. Jakby tego było mało, zostaje porzucony na śmierć w rzece na stosie padliny. Wyzwania, jakim stawia czoła, a także sukcesy, jakie odnosi, przybliżają widzom jedno z największych widowisk dzikiej natury.  
DRAPIEŻNICY Z BAGIEN
Battle of The Swamp Dragons
Premiera w sobotę 14 stycznia o godz. 18:00
(1x60 min.)

Drapieżnicy z bagien


Południowa Floryda to jedyne miejsce na świecie będące domem zarówno amerykańskich aligatorów, jak i amerykańskich krokodyli (ostatnio również krokodyli nilowych). Który z nich jest najgroźniejszym drapieżcą Florydy? W tym niezwykłym programie porównamy fizyczne cechy, jak i zachowanie tych prehistorycznych tytanów, aby rozstrzygnąć, kto jest prawdziwym „panem bagien”.  
PODWODNE SKARBY AMERYKI
Sea of Hope: America’s Underwater Treasures
Premiera w sobotę 28 stycznia o godz. 18:00
(1x60 min.)

Podwodne skarby Ameryki

„Podwodne skarby Ameryki” to dokument pełen akcji i przygody. Podąża śladami rocznej wyprawy legendy oceanografii Sylvii Earle, renomowanego fotografa podwodnego National Geographic Briana Skerry’ego, pisarza Maxa Kennedy’ego oraz ich załogi złożonej z nastoletnich nurków. Ich celem jest zainspirowanie prezydenta Stanów Zjednoczonych do stworzenia nowych, podwodnych terenów chronionych, by zabezpieczyć główne siedliska stworzeń morskich.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Gnu_walka o zycie 2.jpg

grafika | 6,42 MB

Pobierz
24 godziny w dziczy.JPG

grafika | 10,9 MB

Pobierz
Podroz przez dzika Francje.jpg

grafika | 2,62 MB

Pobierz
Podroz przez dzika Francje 3.jpg

grafika | 9,74 MB

Pobierz
Podroz przez dzika Francje 1.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Podwodne skarby Ameryki 1.jpg

grafika | 31,7 MB

Pobierz
Podwodne skarby Ameryki 3.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
Podwodne skarby Ameryki 2.jpg

grafika | 2,93 MB

Pobierz
Podroz przez dzika Francje 2.jpg

grafika | 5,75 MB

Pobierz
Gnu_walka o zycie 1.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
Gnu_walka o zycie.jpg

grafika | 15,9 MB

Pobierz
Drapieznicy_z_bagien_3.jpg

grafika | 136 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat Geo_Wild_styczeń_2017.doc

doc | 4,48 MB

Pobierz
Drapieznicy_z_bagien_1.jpg

grafika | 581 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat Geo_Wild_styczeń_2017.pdf

pdf | 1,35 MB

Pobierz
Drapieznicy_z_bagien_2.jpg

grafika | 120 KB

Pobierz
Podwodne skarby Ameryki.jpg

grafika | 1,94 MB

Pobierz
24 godziny w dziczy 3.jpg

grafika | 8,67 MB

Pobierz
24 godziny w dziczy 2.jpg

grafika | 10,3 MB

Pobierz
24 godziny w dziczy 1.jpg

grafika | 13 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Lipiec na kanale Nat Geo Wild

W lipcu wraz z kamerami Nat Geo Wild wybierzemy się do Parku Narodowego Krugera, by zobaczyć, jak wygląda „Życie na safari”. Odwiedzimy również „Ekstremalne oseski”, czyli potomstwo najgroźniejszych zwierząt z całego świata. W dokumencie „Drapieżni połykacze” poznamy przerażające stworzenia, których głównym atutem jest... paszcza, zaś w produkcji „Miodożer do zadań specjalnych”, będziemy towarzyszyć samicy  wychowującej swoje młode. Sprawdźcie, co jeszcze przygotowaliśmy w tym miesiącu!
Czerwiec na antenie Nat Geo Wild

Czerwiec na Nat Geo Wild to spotkania z „Ekstremalnymi zwierzakami”, a także podróż przez „Dziką Argentynę” i „Dziki Daleki Wschód”.  W dokumencie „Arcytrudna misja: spacer z żyrafami” poznamy smutną rzeczywistość najwyższych zwierząt na naszej planecie i dowiemy się, jakie są konsekwencje ich cichego wymierania. W cyklu „Tydzień potwornickich” przyjrzymy się najgroźniejszym drapieżcom na świecie, znajdującym się na szczycie łańcucha pokarmowego. 
Maj na antenie Nat Geo Wild

W maju, w programie „Pustynia różnorodności”, wraz z Nat Geo Wild wybierzemy się na najbardziej mokrą pustynię w obu Amerykach, by podziwiać stworzenia, które przystosowały się do życia w tych nietypowych warunkach. Poznamy również Simona i Siouxie, którzy na co dzień zajmują się... tropieniem i wyłapywaniem węży w afrykańskim mieście Durban. Podejrzymy powracające do dziczy czepiaki w dokumencie „Czepiaki: podniebni akrobaci”, a także  przyjrzymy się staraniom naukowców próbujących uratować małego wieloryba w programie „Arcytrudna misja: ocalić białuchę”. Zobaczcie, co jeszcze przygotowaliśmy w tym miesiącu!
Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild

W kwietniu Nat Geo Wild zaprasza na cykl programów pt. „Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami”, podczas którego poznamy największych, najbardziej przebiegłych i niebezpiecznych przedstawicieli drapieżników na świecie. W tym miesiącu odwiedzimy również „Dzikie ostoje Europy”, by przyjrzeć się z bliska najpiękniejszym siedliskom fauny i flory na naszym kontynencie. W dokumencie „Zwierzęta roku 2017” sprawdzimy, jak wygląda Czerwona Lista Gatunków Zagrożonych i dowiemy się, jakie szanse na przetrwanie mają lwy, gepardy czy wilki. Wraz z kamerami stacji wybierzemy się również w fascynującą podróż przez „Dziką Kanadę” oraz „Dzikie Indochiny”.

Prawdziwa historia diabła tasmańskiego w grudniu na Nat Geo Wild

Spragnione krwi, złowrogie, kradnące zwierzęta hodowlane, a nawet… żywiące się ludzkim mięsem. Takie mity narosły niegdyś wokół największych na świecie współcześnie żyjących mięsożernych torbaczy – diabłów tasmańskich. Nat Geo Wild odsłania prawdziwe oblicze tych skrytych, zagrożonych wyginięciem zwierząt w dokumencie „Diabeł tasmański: historia prawdziwa”.