Styczniowe premiery Nat Geo Wild

Styczniowe premiery Nat Geo Wild

W styczniu w serii „24 godziny w dziczy” odbędziemy podróż dookoła świata, obserwując różne stworzenia wiodące swój żywot pod presją tykającego zegara. W programie „Podróż przez dziką Francję” razem z Rayem Mearsem odkryjemy zupełnie inne oblicze kraju znanego głównie z mody i wykwintnej kuchni. Dokument „Gnu: walka o życie” pokaże zaś wielkie migracje antylop widziane oczami młodego przedstawiciela gatunku. Z kolei film „Drapieżnicy z bagien” zaprezentuje starcie gigantów - aligatorów z krokodylami - walczących o dominację na mokradłach, a program „Podwodne skarby Ameryki” zachwyci urokiem podwodnej fauny i flory.

24 GODZINY W DZICZY
Wild 24 season 3
Premiery w poniedziałki od 2 stycznia o godz. 18:00
(6x60 min.)
24 godziny w dziczy

24 godziny w dziczy

Program to jednodniowa podróż celebrująca odwieczny rytm dnia i nocy w różnych zakątkach globu. Od wschodnioindyjskich dżungli, przez tropikalne rafy, zmarznięte terytoria Alaski, rzekę Nil, Himalaje, aż po spektakularne Góry Skaliste - seria śledzi losy unikalnych i wyjątkowych zwierząt, wiodących swój żywot pod presją tykającego zegara.
PODRÓŻ PRZEZ DZIKĄ FRANCJĘ 
Wild France With Ray Mears
Premiery we wtorki od 31 stycznia o godz. 18:00 i 18:30 
(6x30 min.)
Podróż przez dziką Francję

Podróż przez dziką Francję

Ray Mears, survivalowiec i podróżnik, odkrywa spektakularne krajobrazy Francji, przemierzając góry, wybrzeże, jaskinie, lasy, rzeki oraz mokradła. Zagłębiając się w świat obecnej tam fauny i flory, odkrywa ich sekrety. Ray pokaże, że Francja to nie tylko piękne miasta i dobra kuchnia, ale także wspaniała przyroda, bogata w wiele gatunków roślin i zwierząt.
GNU: WALKA O ŻYCIE
Wildebeeste: Born To Run
Premiera w sobotę 7 stycznia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Gnu: walka o życie

Gnu: walka o życie

Migracja antylop gnu to nie tylko tysiące teatralnie wędrujących zwierząt, ale również straszliwe ataki drapieżników, pogonie i ucieczki. Dokument przedstawia historię młodego Neo, który doświadcza pierwszej w życiu migracji i z całych sił walczy, by ją przetrwać. Los go nie oszczędza – już na samym początku swojej przygody, mając zaledwie pięć dni, gubi się i oddala od stada. Innym razem - gdy wyczerpany odpoczywa na równinie - staje się obiektem zainteresowania hien. Jakby tego było mało, zostaje porzucony na śmierć w rzece na stosie padliny. Wyzwania, jakim stawia czoła, a także sukcesy, jakie odnosi, przybliżają widzom jedno z największych widowisk dzikiej natury.  
DRAPIEŻNICY Z BAGIEN
Battle of The Swamp Dragons
Premiera w sobotę 14 stycznia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Drapieżnicy z bagien

Drapieżnicy z bagien


Południowa Floryda to jedyne miejsce na świecie będące domem zarówno amerykańskich aligatorów, jak i amerykańskich krokodyli (ostatnio również krokodyli nilowych). Który z nich jest najgroźniejszym drapieżcą Florydy? W tym niezwykłym programie porównamy fizyczne cechy, jak i zachowanie tych prehistorycznych tytanów, aby rozstrzygnąć, kto jest prawdziwym „panem bagien”.  
PODWODNE SKARBY AMERYKI
Sea of Hope: America’s Underwater Treasures
Premiera w sobotę 28 stycznia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Podwodne skarby Ameryki

Podwodne skarby Ameryki

„Podwodne skarby Ameryki” to dokument pełen akcji i przygody. Podąża śladami rocznej wyprawy legendy oceanografii Sylvii Earle, renomowanego fotografa podwodnego National Geographic Briana Skerry’ego, pisarza Maxa Kennedy’ego oraz ich załogi złożonej z nastoletnich nurków. Ich celem jest zainspirowanie prezydenta Stanów Zjednoczonych do stworzenia nowych, podwodnych terenów chronionych, by zabezpieczyć główne siedliska stworzeń morskich.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat Geo_Wild_styczeń_2017.doc

doc | 4,48 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat Geo_Wild_styczeń_2017.pdf

pdf | 1,35 MB

Pobierz
Drapieznicy_z_bagien_3.jpg

grafika | 136 KB

Pobierz
Podwodne skarby Ameryki 1.jpg

grafika | 31,7 MB

Pobierz
Gnu_walka o zycie.jpg

grafika | 15,9 MB

Pobierz
24 godziny w dziczy 1.jpg

grafika | 13 MB

Pobierz
Gnu_walka o zycie 1.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
24 godziny w dziczy.JPG

grafika | 10,9 MB

Pobierz
Podroz przez dzika Francje 1.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
24 godziny w dziczy 2.jpg

grafika | 10,3 MB

Pobierz
Podroz przez dzika Francje 3.jpg

grafika | 9,74 MB

Pobierz
24 godziny w dziczy 3.jpg

grafika | 8,67 MB

Pobierz
Gnu_walka o zycie 2.jpg

grafika | 6,42 MB

Pobierz
Podroz przez dzika Francje 2.jpg

grafika | 5,75 MB

Pobierz
Podwodne skarby Ameryki.jpg

grafika | 1,94 MB

Pobierz
Podroz przez dzika Francje.jpg

grafika | 2,62 MB

Pobierz
Podwodne skarby Ameryki 3.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
Podwodne skarby Ameryki 2.jpg

grafika | 2,93 MB

Pobierz
Drapieznicy_z_bagien_1.jpg

grafika | 581 KB

Pobierz
Drapieznicy_z_bagien_2.jpg

grafika | 120 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Listopad na kanale Nat Geo Wild

Listopad na kanale Nat Geo Wild to pasjonująca podróż po kontynentach. Tym razem znajdziemy się między innymi w Ameryce Południowej, gdzie w Peru będziemy mieli szansę poznać mieszkańców rejonów górskich i tropikalnych. Z kolei w Afryce zobaczymy zwierzęta zmagające się z naturą i z działalnością człowieka, a także najdziksze i najgroźniejsze gatunki, siejące postrach w tym regionie świata. Zobaczymy również, jakie spustoszenie przynosi powódź oraz wojna. Dla miłośników mniej egzotycznej przyrody przygotowaliśmy z kolei wyprawę w głąb wód, gdzie skrywają się niezwykłe i rzadko spotykane ryby.
Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild na październik

Październik na kanale Nat Geo Wild to przede wszystkim wielkie świętowanie światowego Dnia Zwierząt. 4 października przez całą dobę będziemy starać się jak najszerzej i jak najpełniej pokazać różnorodność gatunków, które zamieszkują Ziemię. Chcemy, by był to dzień refleksji nad naszą wspólną egzystencją, która dla zwierząt staje się coraz bardziej dotkliwa. Zobaczymy też „Węże w mieście” i niezwykłych mieszkańców Durbanu, którzy choć piękni i kolorowi - budzą ogromny niepokój ludzi. Odwiedzimy też Wielką Brytanię, która na nowo odkryje przed nami bogactwo i ujawni swoją dzikość. A dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowaliśmy niezwykłe przygody Dr. Pola. Zobaczcie, z jakimi wyzwaniami będzie musiał sobie poradzić weterynarz z Michigan.
Wrzesień na kanale Nat Geo Wild

Tę jesień rozpoczniemy od wizyty w upalnej Kalifornii. Sprawdzimy, które zwierzęta są w stanie przeżyć w jednym z najgorętszych miejsc na świecie, jakim jest Dolina Śmierci.  Zastanawialiście się kiedyś, w jakich innych niecodziennych miejscach mogą mieszkać? Czy spodziewaliście się, że w miejskich wodociągach znajdziecie ryby? A co powiecie na to, że w Australii mieszkają dziki? We wrześniu będzie okazja, by zobaczyć, jak różne gatunki zwierząt radzą sobie w z pozoru nienaturalnym dla nich środowisku. Przybliżymy również historię dzikich wilków w Parku Yellowstone, które po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciły na te tereny. A w bloku programowym „Bestie w akcji” sprawdzimy kto sieje największy postrach w zwierzęcym świecie.
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.