Luty na kanale Nat Geo WILD

Luty na kanale Nat Geo WILD

W lutym na kanale Nat Geo WILD zobaczymy dziką przyrodę w całej jej okazałości. Od Borneo, przez Madagaskar i Kolumbię, aż po Galapagos, widzowie będą mieli okazję podziwiać niezwykłą faunę i florę tych rejonów. Anteną zawładną także drapieżniki - od afrykańskich czworonożnych myśliwych, po niedźwiedzie polarne i grizzly. 

NAJWIĘKSI MYŚLIWI AFRYKI
Africa's Hunters
Premiery w środy od 1 lutego o godz. 18:00
(6x60 min.)
Najwieksi mysliwi Afryki.jpg
Każdy z odcinków serii odkryje przed widzami niesowite szczegóły z życia afrykańskich drapieżników próbujących przetrwać kolejny dzień w zambijskiej dziczy. Kamery Nat Geo Wild będą towarzyszyć starszej lamparcicy Kamuti podczas poszukiwania pożywienia. Zobaczymy jej zmagania z groźnymi sąsiadami – stadem lwów z Nsefu, a także młodszą i silniejszą samicą, która zechce przejąć jej terytorium.
DZIKIE WYSPY EUROPY
Europe's Wild Islands
Premiera w sobotę 4 lutego o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dzikie wyspy Europy.jpg
W głębinach Atlantyku, wzdłuż starożytnych szczytów Azorów, powoli formują się nowe wyspy. Niektóre z nich wystają ledwie ponad powierzchnię wody. Na lądzie wiele obszarów pokrytych jest gęstą zielenią przeplataną wysokimi wulkanami. Krajobraz przypomina śpiącego smoka, a para unosząca się ze źródeł termalnych i jaskiń wyrytych przez gorące strumienie lawy, jego oddech. W jaki sposób dżungla rozrosła się na tym mało przyjaznym terenie na długo przed pojawieniem się ludzi? Wszystko dzięki przybywającym tu z Ameryki i Europy ptakom, które przyniosły nasiona różnych gatunków roślin. Dla burzyków woda wokół wysp jest doskonałym źródłem pożywienia – dlatego wybrały Azory jako miejsce rozrodu. Jednak ziarno, z którego wyrosło największe drzewo, zostało przyniesione przez gołębia. Zwierzęta te są w pewnym sensie założycielami wysp. Jednak najbardziej pospolitymi stworzeniami zamieszkującymi te tereny są pająki.
DZIKA KOLUMBIA: RAJ NA ZIEMI
Wild Colombia's Lost Eden
Premiera w sobotę 11 lutego o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dzika Kolumbia_raj na ziemi.jpg
Kolumbia jest magicznym krajem pełnym dzikich krajobrazów, gdzie mokradła okalają zielone lasy deszczowe, namorzyny wiją się przez rozległe stepy, a białe szczyty wyłaniają się z zamglonych, spowitych gąszczem stoków. Wybrzeże Kolumbii otacza Morze Karaibskie i Ocean Spokojny, a ląd przecinają strzeliste szczyty Andów. Pejzaż nizinny kształtują dwie najpotężniejsze rzeki: Amazonka i Orinoko. W tym rozległym królestwie kontrastów natury znajdują się jedne z ostatnich dziewiczych regionów puszczy na planecie, w których schronienie znajdują oszałamiające gatunki dzikiej fauny i flory. To raj będący jednym z najbardziej zróżnicowanych biologicznie miejsc na Ziemi.
BORNEO: SEKRETNE KRÓLESTWO
Borneo's Secret Kingdom
Premiery w niedziele od 12 lutego o godz. 18:00
(3x60 min.)
Borneo_sekretne krolestwo.jpg
Nat Geo Wild zaprasza w magiczną podróż po Borneo. Odnajdziemy tu płynącą z serca wyspy rzekę Kinabatangan, potęgę natury i oazę życia, wijącą się przez zróżnicowane pod względem przyrodniczym obszary. Zajrzymy do dżungli, będącej królestwem pięknych i dziwacznych tworów ewolucji. Zobaczymy mieszkające tu dzioborożce i orangutany. Przeniesiemy się na mokradła, jeden z największych i nieskazitelnie czystych ekosystemów przybrzeżnych w Azji Południowo-Wschodniej, by zaobserwować kolejny dzień życia tutejszej fauny.
MADAGASKAR: ZWIERZĘTA NIEZWYKŁE
Madagascar's Fantastic Creatures
Premiera w sobotę 18 lutego o godz. 18:00
(1x60 min.)
Madagaskar_zwierzeta niezwykle.jpg
Madagaskar - oderwany od afrykańskiego kontynentu 160 milionów lat temu, stał się schronieniem dla porwanych na naturalnych tratwach zwierząt, którym udało się dotrzeć do jego tropikalnych wybrzeży. Odizolowane od kontynentu, przeniesione w inny klimat, ewoluowały w bardzo szybkim tempie. Z ćwierć miliona gatunków spotykanych na wyspie, około 70 procent jest unikalnych. Zapraszamy w podróż do świata niezwykłych stworzeń.
ARCYTRUDNA MISJA: DZIKIE GALAPAGOS
Mission Critical: Wild Galapagos
Premiera w sobotę 25 lutego o godz. 18:00
(1x60 min.)
Arcytrudna misja_dzikie Galapagos.jpg
960 km od wybrzeży Ekwadoru leży łańcuch wysp nieskalanych przez obecność człowieka przez miliony lat. Uformowane przez gwałtowne aktywności wulkaniczne głęboko pod powierzchnią ziemi, postrzępione fragmenty lądu ujrzały światło dzienne, dając początek nowemu życiu i ewolucji, która zmieniła nasze postrzeganie świata i własnej egzystencji. Galapagos to prawdopodobnie najważniejszy łańcuch wysp na Ziemi, który po dziś dzień jest ostoją dla niezwykłych zwierząt.
GRIZZLY NA WYPASIE 
Feast of The Grizzly
Premiera w niedzielę 5 lutego o godz. 18:00 
(1x60 min.)
Grizzly na wypasie.jpg
Program „Grizzly na wypasie” zaprasza w podróż wzdłuż kanadyjskich wybrzeży Pacyfiku, w której widzowie będą mieli okazję podejrzeć niedźwiedzie grizzly w ich naturalnym środowisku. Jedną z ostatnich enklaw tych zwierząt jest rejon lasów deszczowych w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, zwany Great Bear Rainforest. Zbliżająca się ku końcowi jesień zmusza niedźwiedzie do przygotowania się do długiej hibernacji - zwierzęta muszą przybrać na wadze. Gromadzą się wzdłuż przepływających wód, by ucztować, zajadając się  przybywającym na tarło łososiem.
NIEDŹWIEDZIE POLARNE
Polar Bear Invasion
Premiera w poniedziałek 27 lutego o godz. 18:00
(1x60 min.)
Niedźwiedzie polarne (11).jpg
Program przybliży widzom życie niedźwiedzi polarnych w ich naturalnym środowisku, a także zbada szkodliwy wpływ człowieka na ich populację. Jest późna jesień i niedźwiedzie polarne, które spędziły lato na lądzie, muszą wracać do kry lodowej, gdzie polują na ryby i foki. Nie hibernują się jak inni przedstawiciele tego gatunku, a w tej części świata zima jest długa i niezwykle mroźna. Niedźwiedzie polarne muszą podążać za swoim instynktem, by przetrwać w tych trudnych warunkach.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Madagaskar_zwierzeta_niezwykle4.jpg

grafika | 1,42 MB

Pobierz
Madagaskar_zwierzeta_niezwykle3.jpg

grafika | 929 KB

Pobierz
Madagaskar_zwierzeta_niezwykle_1.jpg

grafika | 664 KB

Pobierz
Madagaskar_zwierzeta_niezwykle_2.jpg

grafika | 274 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_luty__2017.doc

doc | 4,59 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_luty__2017.pdf

pdf | 1,45 MB

Pobierz
Borneo_sekretne_krolestwo_2.jpg

grafika | 8,05 MB

Pobierz
Borneo_sekretne_krolestwo_3.jpg

grafika | 7,21 MB

Pobierz
Borneo_sekretne_krolestwo_1.jpg

grafika | 6,8 MB

Pobierz
Dzika_Kolumbia_3.jpg

grafika | 8,69 MB

Pobierz
Dzika_Kolumbia_1.jpg

grafika | 9,24 MB

Pobierz
Dzika_Kolumbia_2.jpg

grafika | 8,33 MB

Pobierz
Dzika_Kolumbia_4.jpg

grafika | 7,84 MB

Pobierz
Dzikie_Galapagos_3.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
Dzikie_Galapagos_1.jpg

grafika | 1,5 MB

Pobierz
Dzikie_Galapagos_2.jpg

grafika | 1010 KB

Pobierz
Dzikie_Galapagos_4.jpg

grafika | 649 KB

Pobierz
Dzikie_wyspy_Europy_3.jpg

grafika | 1,62 MB

Pobierz
Dzikie_wyspy_Europy_2.jpg

grafika | 1,33 MB

Pobierz
Dzikie_wyspy_Europy_1.jpg

grafika | 853 KB

Pobierz
Dzikie_wyspy_Europy_4.jpg

grafika | 359 KB

Pobierz
Grizzly_na_wypasie_3.jpg

grafika | 5,23 MB

Pobierz
Grizzly_na_wypasie_4.jpg

grafika | 5,12 MB

Pobierz
Grizzly_na_wypasie_2.jpg

grafika | 4,01 MB

Pobierz
Grizzly_na_wypasie_1.jpg

grafika | 3,07 MB

Pobierz
Najwieksi_mysliwi_Afryki_4.jpg

grafika | 850 KB

Pobierz
Najwieksi_mysliwi_Afryki_1.jpg

grafika | 835 KB

Pobierz
Najwieksi_mysliwi_Afryki_3.jpg

grafika | 510 KB

Pobierz
Najwieksi_mysliwi_Afryki_2.jpg

grafika | 512 KB

Pobierz
Nieźwiedzie polarne_1.jpg

grafika | 12,1 MB

Pobierz
Nieźwiedzie polarne_2.jpg

grafika | 6,31 MB

Pobierz
Nieźwiedzie polarne_3.jpg

grafika | 5,47 MB

Pobierz
Nieźwiedzie polarne_4.jpg

grafika | 4,73 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zapowiedzi Nat Geo Wild na styczeń

temu

Piękne, tajemnicze i fascynujące - lwy, tygrysy, lamparty i inne wielkie koty. To one będą rządzić w styczniowe weekendowe popołudnia i wieczory na kanale Nat Geo Wild. Chęć przywództwa to jedna z silnie wykształconych u nich potrzeb, dlatego też będziemy świadkami niejednej zaciętej walki o władzę i dominację w stadzie. Poznamy też innych groźnych mieszkańców Afryki, którzy codziennie z zapałem walczą o swoją przyszłość. Dla miłośników mniej gorących klimatów, kanał Nat Geo Wild przygotował z kolei wycieczkę do Szkocji.
Grudzień na kanale Nat Geo Wild

temu

W grudniu na kanale Nat Geo Wild zobaczymy walkę o tron króla lwiego stada w serii dokumentalnej "Królestwo drapieżników: rebelia". Będziemy również przyglądać się życiowym trudnościom, którym czoła stawiają człowiekowate: jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Ich codzienne życie zobaczymy w produkcji "Od małpy do człowieka". Najtwardsze i najbardziej zahartowane zwierzęta to z kolei bohaterowie, których poznamy w dokumencie "Dzika Syberia". Z zazdrością będziemy mogli również przyglądać się golcowi piaskowemu - film "Arcytrudna misja: golec superbohater" pokaże, czy stworzenie to jest właścicielem niezwykłego genu.
Listopadowe premiery Nat Geo Wild

temu

W listopadzie Nat Geo Wild zaprasza na serię „Zwierzęta doskonałe - krótki przewodnik" o ikonicznych stworzeniach świata. Kamery stacji zajrzą też do Azji pokazując „Dzikie oblicze Chin" oraz do małpiego schroniska w afrykańskim Sierra Leone w dokumencie „Arcytrudna misja: szkoła dla szympansów". 
Premiery Nat Geo Wild w październiku

temu

W październiku kanał Nat Geo Wild zaprasza na ekscytujące programy ze świata zwierząt. W serii „Człowiek kontra zwierzę" przekonamy się, że nie warto igrać z naturą. Z kolei w bloku programowym „Dzień psa" poznamy czworonogi pracujące w amerykańskiej straży granicznej. W dokumentach „Zdumiewające dziwolągi" i „Najdziwniejsze oblicza zwierząt" stacja zaprezentuje niezwykłe stworzenia i ich zdolności, a program „Szesnaście nóg" przedstawi wyniki badań nt. prehistorycznych pająków. W trzyczęściowej serii „Projekt Photo Ark", widzowie podążą śladami Joela Sartore, od lat fotografującego zagrożone gatunki zwierząt. Z okazji Halloween kanał przygotował również specjalny blok programowy, ukazujący przerażające gatunki ze świata fauny.

„Najwięksi myśliwi Afryki” w lutym zapolują na kanale Nat Geo Wild

Kamery Nat Geo Wild odkryją przed widzami niesamowite szczegóły z życia afrykańskich drapieżników, próbujących przetrwać kolejny dzień w zambijskiej dziczy. Którym z nich uda się przeżyć? Które z nich zdobędą najlepsze kąski i dominację nad terytorium?