Marzec na Nat Geo Wild

Warszawa, 8 lutego 2017

Marzec na Nat Geo Wild

Opublikowany

W marcu Nat Geo Wild  zaprasza na siódmą już edycję „Miesiąca z wielkimi kotami”, podczas którego stacją zawładną koci drapieżnicy. Podejrzymy nie tylko te afrykańskie, jak lwy, gepardy czy tygrysy, ale również te żyjące w bliskim sąsiedztwie ludzi - zagrożone wyginięciem indyjskie lamparty. „Miesiąc z wielkimi kotami” to nie tylko wielkie wydarzenie telewizyjne, ale również jeden z elementów długofalowej inicjatywy na rzecz ochrony tych zwierząt, mającej powstrzymać kłusownictwo, chronić naturalne siedliska i służyć ocaleniu wybranych gatunków kotowatych na całym świecie.

MIESIĄC Z WIELKIMI KOTAMI

  • „Dusza kota” - niedziela 5 marca godz. 18:00.
  • „Dzicy rywale” - niedziela 5 marca godz. 19:00.
  • „Wielkie koty kontra deszcz” – niedziela 12 marca godz. 18:00.
  • „Lwy: nowy początek” – niedziela 12 marca godz. 19:00.
  • „Lwia saga” - niedziela 19 marca godz. 18:00.
  • „Arcytrudna misja: lamparty u progu” - sobota 25 marca godz. 18:00.
  • „Królowa pościgu” - niedziela 26 marca godz. 18:00.
DUSZA KOTA
Soul of The Cat
Premiera w niedzielę 5 marca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dusza_kota_02.jpg
Program, którego producentami są znani dokumentaliści i stypendyści programu National Geographic Explorers - Beverly i Dereck Joubertowie - analizuje podobieństwa między kotami domowymi i ich żyjącymi dziko kuzynami. Koty wszystkich maści, zarówno małe kocięta, jak i wielkie lwy, to urodzeni mordercy. Kiedy tylko dostrzegą ofiarę, napinają te same grupy mięśni i tak samo wbijają wzrok w potencjalny cel. Koty dzikie i domowe kierują się podczas polowania tym samym instynktem. Kanapowce i wielkie koty nie tylko wywodzą się od tych samych przodków, ale mają także wiele wspólnych cech – przekonują twórcy programu, wierząc, że lepsze poznanie wielkich drapieżników sprawi, iż widzowie docenią ich rolę w świecie.
DZICY RYWALE
Ultimate Rivals: Cats vs Dogs
Premiera w niedzielę 5 marca o godz. 19:00
(1x60 min.)
Dzicy_rywale_3.jpg
Widzowie Nat Geo Wild staną się świadkami rywalizacji, w której stawką jest przetrwanie na równinach południowej Afryki. Aby uzyskać przewagę nad rywalem, koty i psy wykorzystują niezwykle przemyślne zagrywki i techniki, ale żyjąc na trawiastej sawannie, muszą także wystrzegać się innych zagrożeń. Na równinach lwy polują na gepardy, szakale żywią się młodymi lwa, a hieny zadowalają się czymkolwiek, co się im trafi. W tym groźnym środowisku każde starcie może zakończyć się śmiercią, ale zwierzęta wszystkich gatunków mają swoje sposoby, aby przetrwać. Unikanie zagrożeń może być jedynym wyjściem dla walczących o przetrwanie, ze wszystkimi i przeciw wszystkim, wielkich kotów, psowatych i nieprzewidywalnych w zachowaniu hien. Bez względu na obraną strategię, kotowate i psowate będą zawsze dla siebie śmiertelnymi wrogami w Afryce.
WIELKIE KOTY KONTRA DESZCZ
Storm Cats
Premiera w niedzielę 12 marca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Wielkie_koty_kontra_deszcz_01.jpg
Afrykańskie wielkie koty prowadzą przewidywalne życie i dobrze czują się na suchym terenie, do którego doskonale się zaadoptowały. Jest jednak taka pora roku, kiedy przez osiem tygodni gwałtowne burze całkowicie zmieniają dobrze znane im otoczenie, wybijając kotowate z ustalonego rytmu. W tym okresie śmierć czyha na nie na każdym kroku, ale pojawiają się także nowe możliwości. Po obfitych deszczach bujna roślinność przyciąga na żerowiska drapieżników wielkie stada migrujących zwierząt, co oznacza sute posiłki dla lwów, pod warunkiem, że stado będzie umiało odpowiednio wykorzystać tę sytuację. W programie widzowie prześledzą losy dwóch pokoleń wielkich kotów podczas krótkiej pory deszczowej w Botswanie. Będzie to okazja, by lepiej poznać rodziny lwów i gepardów oraz dowiedzieć się, jak radzą sobie w tych ekstremalnych warunkach pogodowych. Przeżyją tylko te z nich, które umieją się dostosować.
LWY: NOWY POCZĄTEK
Return Of The Lion
Premiera w niedzielę 12 marca o godz. 19:00
(1x60 min.)
Lwy_nowy_poczatek_01.jpg
Dwadzieścia lat temu w Rwandzie toczyła się krwawa wojna, w której według szacunków życie straciło milion mieszkańców kraju. Wybite zostały także najbardziej znane lokalne gatunki dziko żyjących zwierząt. Kraj podniósł się z wojennych zniszczeń, a rwandyjskie równiny znów tętnią życiem, choć w dalszym ciągu nie występuje na nich jeden gatunek uznawany za królewską rodzinę zwierząt. Władze Rwandy przygotowują się do reintrodukcji pierwszych lwów. Siedem osobników z RPA opuszcza swoje środowisko, by przebyć długą drogę do Parku Narodowego Akagera. Aby przeżyć na obcym dla siebie terenie, lwy muszą nauczyć się polować i nawzajem się wspierać.
LWIA SAGA
Battle For The Pride
Premiera w niedzielę 19 marca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Lwia_saga_01.jpg
W programie „Lwia saga” zobaczymy, jak stado lwów z Botswany, gdzie żyje największa populacja męskich osobników tego gatunku, walczy o przetrwanie. Lwiątka są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa w pierwszych miesiącach swojego życia. Tylko jeden na pięć młodych lwów dożywa drugiego roku, by później doskonalić przez lata umiejętności, które uczynią go superdrapieżnikiem. Program pokazuje, jak młode uczą się od członków swojej rodziny, szlifują umiejętności, które kiedyś dadzą im przewagę, i ćwiczą zabójcze chwyty na upolowanych przez rodziców ofiarach. Za kilka lat ambitne samce lwów będą umiały sobie radzić samodzielnie i pewnego dnia staną na czele własnego stada. Dowiedz się, kto zostanie królem lwem.
ARCYTRUDNA MISJA: LAMPARTY U PROGU
Mission Critical: Leopards At The Door
Premiera w sobotę 25 marca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Lamparty_u_progu_01.jpg
Kiedy fotografowie National Geographic wyruszają wykonać przydzielone im zadanie, nie jest to tylko zwykła praca, lecz odpowiedzialna misja. Podróżując po całym świecie w sprawach równie pilnych, co ponadczasowych, pokazują nam, czego powinniśmy się dowiedzieć, by ocalić zagrożone gatunki, uchronić nas samych i dążyć do zrównoważonego istnienia na Ziemi. Steve Winter od lat zajmuje się fotografią dzikiej przyrody - głównie wielkich kotów. Jego wielokrotnie nagradzane prace przyczyniają się do wzrostu świadomości na temat problemów tych zwierząt. Tym razem swój obiektyw kieruje na lamparty. Winter przemierza Park Narodowy Sanjay Gandhi  oraz Park Narodowy Jima Corbetta w Indiach, by uchwycić  wyjątkowe momenty z życia tych majestatycznych stworzeń egzystujących w bliskim sąsiedztwie ludzi i opowiedzieć historie zarówno pozytywnych, jak i negatywnych relacji z człowiekiem.
KRÓLOWA POŚCIGU
Queen Of The Chase
Premiera w niedzielę 26 marca o godz. 18:00
(1x60 min.)
krolowa_poscigu_03.jpg
Sawanna i lasy akacjowe w Afryce są siedliskiem słynącego z szybkości i gracji zwierzęcia – to dom geparda. To nie tylko najszybszy ssak na Ziemi, ale również najlepszy myśliwy spośród wszystkich afrykańskich wielkich kotów. Może osiągnąć prędkość niemal 100 km/h w ciągu zaledwie 3 sekund. W dziczy zwierzęta te dożywają zwykle 10-12 lat. Program „Królowa pościgu” podąża śladami samicy, która każdego dnia musi chronić swoje młode i zapewnić im pożywienie na niebezpiecznych równinach Serengeti w Tanzanii.
REGUŁY PRZETRWANIA
Survive The Wild
Premiery w środy od 15 marca o godz. 18:00
(6x60 min.)
Reguly_przetrwania_01.jpg
W dziczy, każde ze stworzeń ma swój plan gry, mający zapewnić mu przetrwanie. Atak i obrona, poszukiwanie partnera, polowanie i ochrona terytorium – dla zwierząt, które chcą przeżyć w tym zgiełku natury, potrzebna jest strategia. Seria „Reguły przetrwania”, wykorzystując archiwalne materiały oraz grafiki komputerowe, ukazuje, w jaki sposób zwierzęta wykorzystują różnego rodzaju taktyki, by przetrwać w dziczy.
NAJGROŹNIEJSZE ZWIERZĘTA AMERYKI
America's Deadliest
Premiera w poniedziałek 6 marca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Najgrozniejsze_zwierzeta_Ameryki_03.jpg
Wykorzystując najlepsze z najlepszych materiałów filmowych, godzinny dokument ukazuje najgroźniejsze zwierzęta zamieszkujące Amerykę Północną. Widzowie będą mieli okazję poznać zwyczaje największego z psowatych - wilka szarego – który polując stadnie, radzi sobie ze zwierzętami nawet pięciokrotnie większymi od niego. Zobaczą również: zamieszkujące górskie tereny pumy, wygłodniałe po zimowej hibernacji niedźwiedzie grizzly, usiłujące wytropić nowo narodzone młode jeleni, dysponujące ogromną siłą zgryzu aligatory amerykańskie czy drapieżne bieliki.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_marzec__2017.doc

doc | 4,54 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_marzec__2017.pdf

pdf | 1,58 MB

Pobierz
Reguly_przetrwania_5.jpg

grafika | 19,1 MB

Pobierz
Reguly_przetrwania_4.jpg

grafika | 8,76 MB

Pobierz
Reguly_przetrwania_1.jpg

grafika | 8,06 MB

Pobierz
Najgrozniejsze_zwierzeta_Ameryki_4.JPG

grafika | 7,44 MB

Pobierz
Najgrozniejsze_zwierzeta_Ameryki_1.jpg

grafika | 7,36 MB

Pobierz
Wielkie_koty_kontra_deszcz_1.jpg

grafika | 7,14 MB

Pobierz
Lwy_nowy_poczatek_2.jpg

grafika | 6,31 MB

Pobierz
Reguly_przetrwania_2.jpg

grafika | 6,25 MB

Pobierz
Reguly_przetrwania_3.jpg

grafika | 5,8 MB

Pobierz
Najgrozniejsze_zwierzeta_Ameryki_5.JPG

grafika | 5,7 MB

Pobierz
Wielkie_koty_kontra_deszcz_3.jpg

grafika | 3,77 MB

Pobierz
Wielkie_koty_kontra_deszcz_2.jpg

grafika | 2,84 MB

Pobierz
Najgrozniejsze_zwierzeta_Ameryki_3.JPG

grafika | 2,71 MB

Pobierz
Lamparty_u_progu_4.jpg

grafika | 2,25 MB

Pobierz
Dusza_kota_2.jpg

grafika | 2,07 MB

Pobierz
Lamparty_u_progu_2.jpg

grafika | 1,91 MB

Pobierz
Lamparty_u_progu_1.jpg

grafika | 1,88 MB

Pobierz
Dusza_kota_3.jpg

grafika | 1,62 MB

Pobierz
krolowa_poscigu_2.jpg

grafika | 1,66 MB

Pobierz
Najgrozniejsze_zwierzeta_Ameryki_2.JPG

grafika | 1,58 MB

Pobierz
Lamparty_u_progu_3.jpg

grafika | 1,45 MB

Pobierz
Dzicy_rywale_1.jpg

grafika | 1,42 MB

Pobierz
Dzicy_rywale_3.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Dzicy_rywale_2.jpg

grafika | 1,4 MB

Pobierz
Dusza_kota_1.jpg

grafika | 1,24 MB

Pobierz
krolowa_poscigu_4.jpg

grafika | 1,14 MB

Pobierz
krolowa_poscigu_5.jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
krolowa_poscigu_3.jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
krolowa_poscigu_1.jpg

grafika | 702 KB

Pobierz
Lwia_saga_1.jpg

grafika | 609 KB

Pobierz
Lwy_nowy_poczatek_3.jpg

grafika | 172 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zapowiedzi Nat Geo Wild na styczeń

temu

Piękne, tajemnicze i fascynujące - lwy, tygrysy, lamparty i inne wielkie koty. To one będą rządzić w styczniowe weekendowe popołudnia i wieczory na kanale Nat Geo Wild. Chęć przywództwa to jedna z silnie wykształconych u nich potrzeb, dlatego też będziemy świadkami niejednej zaciętej walki o władzę i dominację w stadzie. Poznamy też innych groźnych mieszkańców Afryki, którzy codziennie z zapałem walczą o swoją przyszłość. Dla miłośników mniej gorących klimatów, kanał Nat Geo Wild przygotował z kolei wycieczkę do Szkocji.
Grudzień na kanale Nat Geo Wild

temu

W grudniu na kanale Nat Geo Wild zobaczymy walkę o tron króla lwiego stada w serii dokumentalnej "Królestwo drapieżników: rebelia". Będziemy również przyglądać się życiowym trudnościom, którym czoła stawiają człowiekowate: jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Ich codzienne życie zobaczymy w produkcji "Od małpy do człowieka". Najtwardsze i najbardziej zahartowane zwierzęta to z kolei bohaterowie, których poznamy w dokumencie "Dzika Syberia". Z zazdrością będziemy mogli również przyglądać się golcowi piaskowemu - film "Arcytrudna misja: golec superbohater" pokaże, czy stworzenie to jest właścicielem niezwykłego genu.
Listopadowe premiery Nat Geo Wild

temu

W listopadzie Nat Geo Wild zaprasza na serię „Zwierzęta doskonałe - krótki przewodnik" o ikonicznych stworzeniach świata. Kamery stacji zajrzą też do Azji pokazując „Dzikie oblicze Chin" oraz do małpiego schroniska w afrykańskim Sierra Leone w dokumencie „Arcytrudna misja: szkoła dla szympansów". 
Premiery Nat Geo Wild w październiku

temu

W październiku kanał Nat Geo Wild zaprasza na ekscytujące programy ze świata zwierząt. W serii „Człowiek kontra zwierzę" przekonamy się, że nie warto igrać z naturą. Z kolei w bloku programowym „Dzień psa" poznamy czworonogi pracujące w amerykańskiej straży granicznej. W dokumentach „Zdumiewające dziwolągi" i „Najdziwniejsze oblicza zwierząt" stacja zaprezentuje niezwykłe stworzenia i ich zdolności, a program „Szesnaście nóg" przedstawi wyniki badań nt. prehistorycznych pająków. W trzyczęściowej serii „Projekt Photo Ark", widzowie podążą śladami Joela Sartore, od lat fotografującego zagrożone gatunki zwierząt. Z okazji Halloween kanał przygotował również specjalny blok programowy, ukazujący przerażające gatunki ze świata fauny.

Najwięksi koci drapieżnicy świata powracają na antenę Nat Geo Wild w „Miesiącu z wielkimi kotami”

Majestatyczne lwy, zwinne gepardy i drapieżne lamparty - wielkie koty to jedne z najwspanialszych stworzeń królestwa zwierząt, jednak ich dzika populacja kurczy się w coraz szybszym tempie. Emitowany na antenie Nat Geo Wild cykl „Miesiąc z wielkimi kotami” przypomina widzom, jak ważne jest przetrwanie tych drapieżników w naturze.