Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild
Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild

Warszawa, 13.03.2017

Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild

Opublikowany

W kwietniu Nat Geo Wild zaprasza na cykl programów pt. „Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami”, podczas którego poznamy największych, najbardziej przebiegłych i niebezpiecznych przedstawicieli drapieżników na świecie. W tym miesiącu odwiedzimy również „Dzikie ostoje Europy”, by przyjrzeć się z bliska najpiękniejszym siedliskom fauny i flory na naszym kontynencie. W dokumencie „Zwierzęta roku 2017” sprawdzimy, jak wygląda Czerwona Lista Gatunków Zagrożonych i dowiemy się, jakie szanse na przetrwanie mają lwy, gepardy czy wilki. Wraz z kamerami stacji wybierzemy się również w fascynującą podróż przez „Dziką Kanadę” oraz „Dzikie Indochiny”.

TYDZIEŃ Z NAJGROŹNIEJSZYMI ZWIERZĘTAMI
EP301_005_AfricasDeadliestIII.jpg
  • „Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Zabójcy” – poniedziałek 3 kwietnia o godz. 18:00.
  • „Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Najeźdźcy” – wtorek 4 kwietnia o godz. 18:00.
  • „Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Skrytobójcy” – środa 5 kwietnia o godz. 18:00.
  • „Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Młoda krew” – czwartek 6 kwietnia o godz. 18:00.
  • „Toksyczni zabójcy” – piątek 7 kwietnia o godz. 18:00.
  • „Planeta mięsożerców” - sobota 8 kwietnia o godz. 18:00.
  • „Dzika Australia: Królestwo kangurów” - niedziela 9 kwietnia o godz. 18:00.
NAJGROŹNIEJSI MIESZKAŃCY AFRYKI
Africa’s Deadliest 3
Premiery od poniedziałku do środy 3 - 5 kwietnia o godz. 18:00
(3x60 min.)


Najgrozniejsi_mieszkancy_Afryki_2.jpg
Program zaprezentuje wybrane z największych, najgroźniejszych, najbardziej przebiegłych i śmiercionośnych drapieżników Afryki. Wyjawi, jakie są ich najciemniejsze sekrety, najsprytniejsze podstępy i najbardziej skuteczne sztuczki. Pokaże, jak te stworzenia łączą swój intelekt i siłę fizyczną, by zdobywać najlepsze mięsne kąski. Od mistrzów zasadzki, po inwazje zwierzęcych morderców, najgroźniejsi mieszkańcy Afryki zbierają śmiertelne żniwo wśród wszystkich, którzy znajdą się na ich drodze.
DZIKA AUSTRALIA: KRÓLESTWO KANGURÓW
Wild Australia: Kangaroo King
Premiera w niedzielę 9 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Mimo że Australia jest jednym z najbardziej rozpoznanych kontynentów na świecie, to jego historia jeszcze nigdy wcześniej nie została przedstawiona w taki sposób. Widzowie będą mieli okazję stanąć twarzą w twarz z gwiazdami australijskiego świata zwierząt, m.in. kazuarami, drzewiakami, dingo, kolczatkami i dziobakami, podglądając je podczas codziennych czynności pośród nieskażonego działalnością ludzką środowiska.
ZABÓJCZE WĘŻE
The Deadliest Snakes
Premiery w poniedziałki od 10 kwietnia o godz. 18:00
(4x60 min.)
Brazil_TenDeadliestSnakes3_04.jpg
Brytyjski zoolog Nigel Marven przemierza cztery strony świata, od parnych lasów deszczowych Filipin po palące pustynie Bliskiego Wschodu. Wszystko po to, by skreślić ze swej listy dziesięciu najbardziej śmiercionośnych węży kolejne okazy, które udało mu się ujarzmić. Podczas tej niezwykłej podróży, Nigel odwiedza zapierające dech w piersiach miejsca, w tym naturalne cudy świata, i staje oko w oko z ekscytującymi stworzeniami – od potężnych pytonów po jadowite żmije.
DZIKIE OSTOJE EUROPY
Europe’s Last Wilderness
Premiera w niedzielę 2 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dzikie_ostoje_Europy_1.jpg
Europa – kraina wielu klimatów i niezliczonych terenów, wśród których znajdują się jedne z najbardziej złożonych i najpiękniejszych siedlisk fauny i flory na świecie. To kontynent, który rozpościera się od północnych królestw lodu i śniegu po palące wybrzeża Morza Śródziemnego. To świat ukształtowany zmieniającymi się porami roku, dającymi bogactwo pożywienia i schronienia zróżnicowanym dzikim zwierzętom. To właśnie Europa – dzika i kwitnąca. 
ZWIERZĘTA ROKU 2017
Animals of The Year 2017 (Part of Mission Critical) Aka: Planet Earth’s Top Ten
Premiera w sobotę 22 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Zwierzeta_roku2017_1.jpg
Pandy wielkie są międzynarodowym symbolem skuteczności programów ochrony dzikich zwierząt - nie uważa się już ich za gatunek zagrożony. Odwrotnie jest jednak w przypadku małp człekokształtnych, które są zagrożone wyginięciem. Co z resztą zwierząt? Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody posiada Czerwoną Listę Gatunków Zagrożonych. Jednak co ona tak naprawdę znaczy? W godzinnym programie przedstawione zostaną wysokiej jakości nagrania, mapy, statystyki oraz najświeższe informacje o tym, na jakiej pozycji listy znajdować się będą
w 2017 roku takie zwierzęta jak: słonie, goryle, lwy, tygrysy, gepardy, wieloryby, wilki, niedźwiedzie polarne czy nosorożce. Autorzy spróbują także odpowiedzieć na pytanie, jaki jest status przetrwania tych gatunków.   
DZIKA KANADA: LEGENDY PÓŁNOCY
Wild Canada: Legends of The North
Premiera w niedzielę 23 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dzika_Kanada_1.jpg
Od wybrzeża do wybrzeża, od równin po skaliste góry, od szerokich stepów przez prerie, aż do pokrytych lodem terenów Arktyki, kanadyjskie dzikie zwierzęta muszą rywalizować o przetrwanie. Dokument stanowi kompilację najbardziej spektakularnych walk, na skraju życia i śmierci, ikon fauny tego północnoamerykańskiego kraju. Ogromne liczby humbaków żerują na ławicach ryb. Wilki walczą z bizonami na zmarzniętych preriach. Niedźwiedź polarny wraz z małymi desperacko poszukuje jedzenia w topniejących lodach arktycznych. Owce kanadyjskie staczają między sobą pojedynki o prawa do samic. Orły przednie polują na żyjące w górach jagnięta. Natomiast niedźwiedzie grizzly objadają się tarłującymi łososiami. W tej krainie skrajności zwierzęta osiągają granice wytrzymałości w walce o przetrwanie.
DZIKIE INDOCHINY
Wild Indochina
Premiera w niedzielę 30 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dzikie_Indochiny_1.jpg
Indochiny stanowią trzy pradawne królestwa – Laos, Wietnam i Kambodża – połączone ze sobą majestatyczną rzeką Mekong. To mistyczna kraina ukształtowana przez potężne monsuny. Region, którym przez wieki wstrząsały wojny, zawsze potrafił się odrodzić jak feniks z popiołów. W Indochinach, jednym z najbogatszych ekosystemów globu, znaleźć można aż jedną dziesiątą gatunków żyjących na świecie. To ziemia Matki Rzeki, jeden z najbardziej różnorodnych biologicznie zakątków Ziemi. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_kwiecień__2017.doc

doc | 2,48 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_kwiecień__2017.pdf

pdf | 1,1 MB

Pobierz
Dzika_Kanada_3.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Najgrozniejsi_mieszkancy_Afryki_1.jpg

grafika | 10,1 MB

Pobierz
Dzikie_Indochiny_1.jpg

grafika | 9,26 MB

Pobierz
Dzikie_ostoje_Europy_1.jpg

grafika | 9,08 MB

Pobierz
Dzikie_Indochiny_3.jpg

grafika | 8,4 MB

Pobierz
Zwierzeta_roku2017_3.jpg

grafika | 7,39 MB

Pobierz
Zwierzeta_roku2017_1.jpg

grafika | 7,52 MB

Pobierz
Zabojcze_weze_1.jpg

grafika | 6,32 MB

Pobierz
Dzika_Kanada_2.jpg

grafika | 6,37 MB

Pobierz
Zabojcze_weze_2.jpg

grafika | 6,23 MB

Pobierz
Najgrozniejsi_mieszkancy_Afryki_2.jpg

grafika | 6,31 MB

Pobierz
Dzikie_Indochiny_2.jpg

grafika | 4,75 MB

Pobierz
Dzika_Kanada_1.jpg

grafika | 3,42 MB

Pobierz
Toksyczni_zabojcy_2.jpg

grafika | 3,18 MB

Pobierz
Najgrozniejsi_mieszkancy_Afryki_3.jpg

grafika | 2,9 MB

Pobierz
Planeta_miesozercow_2.jpg

grafika | 2,95 MB

Pobierz
Zwierzeta_roku2017_2.jpg

grafika | 2,84 MB

Pobierz
Planeta_miesozercow_1.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
Dzikie_ostoje_Europy_2.jpg

grafika | 1,62 MB

Pobierz
Dzikie_ostoje_Europy_3.jpg

grafika | 1,5 MB

Pobierz
Dzikie_ostoje_Europy_4.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
Zabojcze_weze_3.jpg

grafika | 1010 KB

Pobierz
Toksyczni_zabojcy_1.jpg

grafika | 215 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zapowiedzi Nat Geo Wild na styczeń

temu

Piękne, tajemnicze i fascynujące - lwy, tygrysy, lamparty i inne wielkie koty. To one będą rządzić w styczniowe weekendowe popołudnia i wieczory na kanale Nat Geo Wild. Chęć przywództwa to jedna z silnie wykształconych u nich potrzeb, dlatego też będziemy świadkami niejednej zaciętej walki o władzę i dominację w stadzie. Poznamy też innych groźnych mieszkańców Afryki, którzy codziennie z zapałem walczą o swoją przyszłość. Dla miłośników mniej gorących klimatów, kanał Nat Geo Wild przygotował z kolei wycieczkę do Szkocji.
Grudzień na kanale Nat Geo Wild

temu

W grudniu na kanale Nat Geo Wild zobaczymy walkę o tron króla lwiego stada w serii dokumentalnej "Królestwo drapieżników: rebelia". Będziemy również przyglądać się życiowym trudnościom, którym czoła stawiają człowiekowate: jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Ich codzienne życie zobaczymy w produkcji "Od małpy do człowieka". Najtwardsze i najbardziej zahartowane zwierzęta to z kolei bohaterowie, których poznamy w dokumencie "Dzika Syberia". Z zazdrością będziemy mogli również przyglądać się golcowi piaskowemu - film "Arcytrudna misja: golec superbohater" pokaże, czy stworzenie to jest właścicielem niezwykłego genu.
Listopadowe premiery Nat Geo Wild

temu

W listopadzie Nat Geo Wild zaprasza na serię „Zwierzęta doskonałe - krótki przewodnik" o ikonicznych stworzeniach świata. Kamery stacji zajrzą też do Azji pokazując „Dzikie oblicze Chin" oraz do małpiego schroniska w afrykańskim Sierra Leone w dokumencie „Arcytrudna misja: szkoła dla szympansów". 
Premiery Nat Geo Wild w październiku

temu

W październiku kanał Nat Geo Wild zaprasza na ekscytujące programy ze świata zwierząt. W serii „Człowiek kontra zwierzę" przekonamy się, że nie warto igrać z naturą. Z kolei w bloku programowym „Dzień psa" poznamy czworonogi pracujące w amerykańskiej straży granicznej. W dokumentach „Zdumiewające dziwolągi" i „Najdziwniejsze oblicza zwierząt" stacja zaprezentuje niezwykłe stworzenia i ich zdolności, a program „Szesnaście nóg" przedstawi wyniki badań nt. prehistorycznych pająków. W trzyczęściowej serii „Projekt Photo Ark", widzowie podążą śladami Joela Sartore, od lat fotografującego zagrożone gatunki zwierząt. Z okazji Halloween kanał przygotował również specjalny blok programowy, ukazujący przerażające gatunki ze świata fauny.

„Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami” w kwietniu na Nat Geo Wild

Nat Geo Wild zaprasza na cykl programów „Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami”, podczas którego poznamy najmroczniejsze sekrety i najbardziej skuteczne sztuczki łowieckie przedstawicieli najniebezpieczniejszych drapieżców świata. Przyjrzymy się zarówno tym wielkim, siejącym postrach samym swym wyglądem, jak i małym, które z pozoru wydawać mogą się niegroźne, choć często jedno ich ukąszenie może zabić człowieka.