Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild

Warszawa, 13.03.2017

Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild

Opublikowany

W kwietniu Nat Geo Wild zaprasza na cykl programów pt. „Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami”, podczas którego poznamy największych, najbardziej przebiegłych i niebezpiecznych przedstawicieli drapieżników na świecie. W tym miesiącu odwiedzimy również „Dzikie ostoje Europy”, by przyjrzeć się z bliska najpiękniejszym siedliskom fauny i flory na naszym kontynencie. W dokumencie „Zwierzęta roku 2017” sprawdzimy, jak wygląda Czerwona Lista Gatunków Zagrożonych i dowiemy się, jakie szanse na przetrwanie mają lwy, gepardy czy wilki. Wraz z kamerami stacji wybierzemy się również w fascynującą podróż przez „Dziką Kanadę” oraz „Dzikie Indochiny”.

TYDZIEŃ Z NAJGROŹNIEJSZYMI ZWIERZĘTAMI
  • „Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Zabójcy” – poniedziałek 3 kwietnia o godz. 18:00.
  • „Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Najeźdźcy” – wtorek 4 kwietnia o godz. 18:00.
  • „Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Skrytobójcy” – środa 5 kwietnia o godz. 18:00.
  • „Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Młoda krew” – czwartek 6 kwietnia o godz. 18:00.
  • „Toksyczni zabójcy” – piątek 7 kwietnia o godz. 18:00.
  • „Planeta mięsożerców” - sobota 8 kwietnia o godz. 18:00.
  • „Dzika Australia: Królestwo kangurów” - niedziela 9 kwietnia o godz. 18:00.
NAJGROŹNIEJSI MIESZKAŃCY AFRYKI
Africa’s Deadliest 3
Premiery od poniedziałku do środy 3 - 5 kwietnia o godz. 18:00
(3x60 min.)


Program zaprezentuje wybrane z największych, najgroźniejszych, najbardziej przebiegłych i śmiercionośnych drapieżników Afryki. Wyjawi, jakie są ich najciemniejsze sekrety, najsprytniejsze podstępy i najbardziej skuteczne sztuczki. Pokaże, jak te stworzenia łączą swój intelekt i siłę fizyczną, by zdobywać najlepsze mięsne kąski. Od mistrzów zasadzki, po inwazje zwierzęcych morderców, najgroźniejsi mieszkańcy Afryki zbierają śmiertelne żniwo wśród wszystkich, którzy znajdą się na ich drodze.
DZIKA AUSTRALIA: KRÓLESTWO KANGURÓW
Wild Australia: Kangaroo King
Premiera w niedzielę 9 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Mimo że Australia jest jednym z najbardziej rozpoznanych kontynentów na świecie, to jego historia jeszcze nigdy wcześniej nie została przedstawiona w taki sposób. Widzowie będą mieli okazję stanąć twarzą w twarz z gwiazdami australijskiego świata zwierząt, m.in. kazuarami, drzewiakami, dingo, kolczatkami i dziobakami, podglądając je podczas codziennych czynności pośród nieskażonego działalnością ludzką środowiska.
ZABÓJCZE WĘŻE
The Deadliest Snakes
Premiery w poniedziałki od 10 kwietnia o godz. 18:00
(4x60 min.)
Brytyjski zoolog Nigel Marven przemierza cztery strony świata, od parnych lasów deszczowych Filipin po palące pustynie Bliskiego Wschodu. Wszystko po to, by skreślić ze swej listy dziesięciu najbardziej śmiercionośnych węży kolejne okazy, które udało mu się ujarzmić. Podczas tej niezwykłej podróży, Nigel odwiedza zapierające dech w piersiach miejsca, w tym naturalne cudy świata, i staje oko w oko z ekscytującymi stworzeniami – od potężnych pytonów po jadowite żmije.
DZIKIE OSTOJE EUROPY
Europe’s Last Wilderness
Premiera w niedzielę 2 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Europa – kraina wielu klimatów i niezliczonych terenów, wśród których znajdują się jedne z najbardziej złożonych i najpiękniejszych siedlisk fauny i flory na świecie. To kontynent, który rozpościera się od północnych królestw lodu i śniegu po palące wybrzeża Morza Śródziemnego. To świat ukształtowany zmieniającymi się porami roku, dającymi bogactwo pożywienia i schronienia zróżnicowanym dzikim zwierzętom. To właśnie Europa – dzika i kwitnąca. 
ZWIERZĘTA ROKU 2017
Animals of The Year 2017 (Part of Mission Critical) Aka: Planet Earth’s Top Ten
Premiera w sobotę 22 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Pandy wielkie są międzynarodowym symbolem skuteczności programów ochrony dzikich zwierząt - nie uważa się już ich za gatunek zagrożony. Odwrotnie jest jednak w przypadku małp człekokształtnych, które są zagrożone wyginięciem. Co z resztą zwierząt? Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody posiada Czerwoną Listę Gatunków Zagrożonych. Jednak co ona tak naprawdę znaczy? W godzinnym programie przedstawione zostaną wysokiej jakości nagrania, mapy, statystyki oraz najświeższe informacje o tym, na jakiej pozycji listy znajdować się będą
w 2017 roku takie zwierzęta jak: słonie, goryle, lwy, tygrysy, gepardy, wieloryby, wilki, niedźwiedzie polarne czy nosorożce. Autorzy spróbują także odpowiedzieć na pytanie, jaki jest status przetrwania tych gatunków.   
DZIKA KANADA: LEGENDY PÓŁNOCY
Wild Canada: Legends of The North
Premiera w niedzielę 23 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Od wybrzeża do wybrzeża, od równin po skaliste góry, od szerokich stepów przez prerie, aż do pokrytych lodem terenów Arktyki, kanadyjskie dzikie zwierzęta muszą rywalizować o przetrwanie. Dokument stanowi kompilację najbardziej spektakularnych walk, na skraju życia i śmierci, ikon fauny tego północnoamerykańskiego kraju. Ogromne liczby humbaków żerują na ławicach ryb. Wilki walczą z bizonami na zmarzniętych preriach. Niedźwiedź polarny wraz z małymi desperacko poszukuje jedzenia w topniejących lodach arktycznych. Owce kanadyjskie staczają między sobą pojedynki o prawa do samic. Orły przednie polują na żyjące w górach jagnięta. Natomiast niedźwiedzie grizzly objadają się tarłującymi łososiami. W tej krainie skrajności zwierzęta osiągają granice wytrzymałości w walce o przetrwanie.
DZIKIE INDOCHINY
Wild Indochina
Premiera w niedzielę 30 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Indochiny stanowią trzy pradawne królestwa – Laos, Wietnam i Kambodża – połączone ze sobą majestatyczną rzeką Mekong. To mistyczna kraina ukształtowana przez potężne monsuny. Region, którym przez wieki wstrząsały wojny, zawsze potrafił się odrodzić jak feniks z popiołów. W Indochinach, jednym z najbogatszych ekosystemów globu, znaleźć można aż jedną dziesiątą gatunków żyjących na świecie. To ziemia Matki Rzeki, jeden z najbardziej różnorodnych biologicznie zakątków Ziemi. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_kwiecień__2017.doc

doc | 2,48 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_kwiecień__2017.pdf

pdf | 1,1 MB

Pobierz
Dzika_Kanada_3.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Najgrozniejsi_mieszkancy_Afryki_1.jpg

grafika | 10,1 MB

Pobierz
Dzikie_Indochiny_1.jpg

grafika | 9,26 MB

Pobierz
Dzikie_ostoje_Europy_1.jpg

grafika | 9,08 MB

Pobierz
Dzikie_Indochiny_3.jpg

grafika | 8,4 MB

Pobierz
Zwierzeta_roku2017_3.jpg

grafika | 7,39 MB

Pobierz
Zwierzeta_roku2017_1.jpg

grafika | 7,52 MB

Pobierz
Zabojcze_weze_1.jpg

grafika | 6,32 MB

Pobierz
Dzika_Kanada_2.jpg

grafika | 6,37 MB

Pobierz
Zabojcze_weze_2.jpg

grafika | 6,23 MB

Pobierz
Najgrozniejsi_mieszkancy_Afryki_2.jpg

grafika | 6,31 MB

Pobierz
Dzikie_Indochiny_2.jpg

grafika | 4,75 MB

Pobierz
Dzika_Kanada_1.jpg

grafika | 3,42 MB

Pobierz
Toksyczni_zabojcy_2.jpg

grafika | 3,18 MB

Pobierz
Najgrozniejsi_mieszkancy_Afryki_3.jpg

grafika | 2,9 MB

Pobierz
Planeta_miesozercow_2.jpg

grafika | 2,95 MB

Pobierz
Zwierzeta_roku2017_2.jpg

grafika | 2,84 MB

Pobierz
Planeta_miesozercow_1.jpg

grafika | 2,09 MB

Pobierz
Dzikie_ostoje_Europy_2.jpg

grafika | 1,62 MB

Pobierz
Dzikie_ostoje_Europy_3.jpg

grafika | 1,5 MB

Pobierz
Dzikie_ostoje_Europy_4.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
Zabojcze_weze_3.jpg

grafika | 1010 KB

Pobierz
Toksyczni_zabojcy_1.jpg

grafika | 215 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Lipiec na kanale Nat Geo Wild

W lipcu wraz z kamerami Nat Geo Wild wybierzemy się do Parku Narodowego Krugera, by zobaczyć, jak wygląda „Życie na safari”. Odwiedzimy również „Ekstremalne oseski”, czyli potomstwo najgroźniejszych zwierząt z całego świata. W dokumencie „Drapieżni połykacze” poznamy przerażające stworzenia, których głównym atutem jest... paszcza, zaś w produkcji „Miodożer do zadań specjalnych”, będziemy towarzyszyć samicy  wychowującej swoje młode. Sprawdźcie, co jeszcze przygotowaliśmy w tym miesiącu!
Czerwiec na antenie Nat Geo Wild

Czerwiec na Nat Geo Wild to spotkania z „Ekstremalnymi zwierzakami”, a także podróż przez „Dziką Argentynę” i „Dziki Daleki Wschód”.  W dokumencie „Arcytrudna misja: spacer z żyrafami” poznamy smutną rzeczywistość najwyższych zwierząt na naszej planecie i dowiemy się, jakie są konsekwencje ich cichego wymierania. W cyklu „Tydzień potwornickich” przyjrzymy się najgroźniejszym drapieżcom na świecie, znajdującym się na szczycie łańcucha pokarmowego. 
Maj na antenie Nat Geo Wild

W maju, w programie „Pustynia różnorodności”, wraz z Nat Geo Wild wybierzemy się na najbardziej mokrą pustynię w obu Amerykach, by podziwiać stworzenia, które przystosowały się do życia w tych nietypowych warunkach. Poznamy również Simona i Siouxie, którzy na co dzień zajmują się... tropieniem i wyłapywaniem węży w afrykańskim mieście Durban. Podejrzymy powracające do dziczy czepiaki w dokumencie „Czepiaki: podniebni akrobaci”, a także  przyjrzymy się staraniom naukowców próbujących uratować małego wieloryba w programie „Arcytrudna misja: ocalić białuchę”. Zobaczcie, co jeszcze przygotowaliśmy w tym miesiącu!
Marzec na Nat Geo Wild

W marcu Nat Geo Wild  zaprasza na siódmą już edycję „Miesiąca z wielkimi kotami”, podczas którego stacją zawładną koci drapieżnicy. Podejrzymy nie tylko te afrykańskie, jak lwy, gepardy czy tygrysy, ale również te żyjące w bliskim sąsiedztwie ludzi - zagrożone wyginięciem indyjskie lamparty. „Miesiąc z wielkimi kotami” to nie tylko wielkie wydarzenie telewizyjne, ale również jeden z elementów długofalowej inicjatywy na rzecz ochrony tych zwierząt, mającej powstrzymać kłusownictwo, chronić naturalne siedliska i służyć ocaleniu wybranych gatunków kotowatych na całym świecie.

„Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami” w kwietniu na Nat Geo Wild

Nat Geo Wild zaprasza na cykl programów „Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami”, podczas którego poznamy najmroczniejsze sekrety i najbardziej skuteczne sztuczki łowieckie przedstawicieli najniebezpieczniejszych drapieżców świata. Przyjrzymy się zarówno tym wielkim, siejącym postrach samym swym wyglądem, jak i małym, które z pozoru wydawać mogą się niegroźne, choć często jedno ich ukąszenie może zabić człowieka.