Maj na antenie Nat Geo Wild

Warszawa, 11.04.2017

Maj na antenie Nat Geo Wild

Opublikowany

W maju, w programie „Pustynia różnorodności”, wraz z Nat Geo Wild wybierzemy się na najbardziej mokrą pustynię w obu Amerykach, by podziwiać stworzenia, które przystosowały się do życia w tych nietypowych warunkach. Poznamy również Simona i Siouxie, którzy na co dzień zajmują się... tropieniem i wyłapywaniem węży w afrykańskim mieście Durban. Podejrzymy powracające do dziczy czepiaki w dokumencie „Czepiaki: podniebni akrobaci”, a także  przyjrzymy się staraniom naukowców próbujących uratować małego wieloryba w programie „Arcytrudna misja: ocalić białuchę”. Zobaczcie, co jeszcze przygotowaliśmy w tym miesiącu!

PUSTYNIA RÓŻNORODNOŚCI
The Desert Sea
Premiery w niedziele 14 i 21 maja o godz. 18:00
(2x60 min.)
Pustynia roznorodnosci 01.jpg
Północnoamerykańska pustynia Sonora to bardzo zróżnicowane miejsce. Jest najbardziej mokrą pustynią w obu Amerykach z uwagi na unikalną bliskość Zatoki Kalifornijskiej i Oceanu Spokojnego. Leży zaraz obok ogromnie bogatego biologicznie ekosystemu morskiego, w którym występują takie osobniki, jak lwy morskie, delfiny czy nawet płetwale błękitne. Zobaczymy też niezwykłe stworzenia, które zaadaptowały się do życia w pustynnym środowisku – od wielkich kotów, przez olbrzymie zające, zabójcze owady, przedziwne gady, aż po ptaki, które potrafią biegać z dużą prędkością.    
WĘŻE W MIEŚCIE
Snakes In The City 3
Premiery w poniedziałki od 8 maja o godz. 18:00
(6x60 min.)
Weze w miescie 02.jpg
Program, łączący w sobie konwencję dokumentu i reality show, koncentruje się na codziennym życiu łowcy węży Simona Keyesa i jego partnerki – herpetolożki Siouxie, którzy mieszkają w nadmorskim mieście Durban w Południowej Afryce. Miejsce to, będące niegdyś tropikalną dżunglą, jest domem kobr plujących, mamb pospolitych, mamb czarnych, pytonów, nocnych żmij, dysfolidów i wielu innych gadów. Domem, na którym ludzie wybudowali swoje miasto. Z nadejściem lata, wysoka temperatura i wilgotność sprawiają, że węże wypełzają ze swoich kryjówek w środku tej aglomeracji. I to właśnie Simon i Siouxie mają za zadanie wytropić i wyłapać te niezwykle niebezpieczne, jadowite stworzenia, które każdego lata nawiedzają Durban. Następnie wypuszczają je w miejscach znajdujących się z dala od siedlisk ludzkich. Za każdego złapanego węża otrzymują wynagrodzenie, a zgłoszenie może się pojawić o każdej porze dnia i nocy. Nieważne czy jest to niegroźny osobnik, czy czarna mamba – bohaterowie programu odpowiadają na każde wezwanie.
CZEPIAKI: PODNIEBNI AKROBACI
Return Of The Spider Monkeys (AKA Saving Infinity)
Premiera w niedzielę 7 maja o godz. 18:00
(1x60 min.)
Czepiaki 01.jpg
Samica czepiaka o imieniu Infinity została zabrana za młodu z naturalnego środowiska. Po trwającym 8 lat procesie przystosowania jest gotowa, by powrócić do dziczy. Tym razem nie jest jednak osamotniona – wyrusza z grupą osieroconych małpek, wśród których znajduje się także jej małe. Czy zwierzęta odnajdą się w nowej rzeczywistości? Dokument jest pierwszym w historii programem ukazującym w tak dogłębny sposób  dzikie życie czepiaków czarnorękich, które są uważane za jedne z najbardziej inteligentnych naczelnych na świecie. Filmowiec Michael Sanderson, mając możliwość „podglądania” codziennego życia tych niezwykłych stworzeń, pokaże z bliska ich zmagania i trudności, którym muszą stawić czoła w nowych warunkach otoczenia.
FESTIWAL PINGWINÓW
Penguinpalooza
Premiera sobotę 13 maja o godz. 18:00
(1x60 min.)
Festiwal pingwinow 2.jpg
18 gatunków pingwinów zamieszkuje rejon południowego kontynentu, jakim jest Antarktyda oraz pobliskie kraje. Białooki, przylądkowy, maskowy, cesarski, równikowy czy białobrewy to tylko niektóre z nich. Zaczynając od największego pingwina cesarskiego, a kończąc na najmniejszym pingwinie małym, dokument pokaże wszystkie gatunki tego niezwykłego nielotnego ptaka. 
SILNE SZCZĘKI, OSTRE ZĘBY
Incredible Fangs
Premiera w sobotę 20 maja o godz. 18:00
(1x60 min.)
Silne szczeki ostre zeby 01.jpg
Przez 500 milionów lat zęby zwierząt ewoluowały, wykształcając dużo większą liczbę funkcji niż tylko przeżuwanie. Obecnie na naszej planecie znajdziemy pokaźną kolekcję przerażających kłów w różnych formach i kształtach. W zależności od tego, czy jest to ocean, sawanna czy wilgotne bagno, zwierzęta wykształcają zęby przystosowane do warunków, w których żyją. Sześćdziesięciocentymetrowe ostre zęby hipopotama potrafią przegryźć się przez kość, kły dzika euroazjatyckiego są tak wielkie, że może on nawet zabić samego siebie, a przerośnięte siekacze bobra umożliwiają mu ścinanie drzew. Żmija gabońska posiada najprawdopodobniej najbardziej przerażające kły na świecie - kłują i dzięki występującemu w nich jadowi paraliżują ofiarę, zapewniając wężowi posiłek.
ARCYTRUDNA MISJA: OCALIĆ BIAŁUCHĘ
Call Of The Baby Beluga
Premiera w sobotę 27 maja o godz. 18:00
(1x60 min.)
Arcytrudna misja ocalic bialuche 01.jpg
Grupa naukowców podejmuje starania, by uratować małą białuchę, która znalazła się na brzegu w pobliżu Rzeki św. Wawrzyńca. Historia tego małego wieloryba prowadzi do opowieści na temat niezwykłego świata tego zagrożonego gatunku i naukowców, którzy od dziesięcioleci pracują na rzecz ochrony białuch. Program dokumentuje początki osiedlenia się tych ssaków w wodach w okolicy dzisiejszego Quebecu, a także mroczne dla nich czasy, kiedy ludzie polowali na nie dla skór i oleju, co przyczyniło się do tego, że obecnie Rzekę św. Wawrzyńca zamieszkuje jedynie 900 białuch.
DZIKIE KONGO
Wild Congo
Premiera w niedzielę 28 maja o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dzikie Kongo 02.jpg
Kongo jest niezwykle potężną i niebezpieczną rzeką, jest też domem dla wielu wspaniałych stworzeń. Dokument pokaże tę drugą pod względem długości afrykańską rzekę, począwszy od jej zambijskiego źródła, poprzez moczary, aż do lasów deszczowych. Podróż po Kongo rozciąga się na dystansie 5 tysięcy kilometrów, zaczynając od niewielkiego strumyka, który przeradza się w rwącą rzekę, pochłaniającą wszystko na jej drodze. Biolodzy uważają, że Kongo jest kolebką ewolucji – eksperymentalną lokalizacją, w której pojawiają się nowe gatunki. Trzewikodziób, mruk Petersa czy ślepy węgorz to tylko kilka z wielu stworzeń, które zdołały zaadaptować się do życia w trudnych kongijskich warunkach. Rzeka sprawiła również, że szympansy, będąc oddzielone od siebie masami przepływającej wody, wykształciły zupełnie nowy system społeczny, w którym na jednym brzegu panuje przemoc i opresja, a na drugim przeciwnie – troska i czułość. Dalej w dół rzeki, w miejscu gdzie Kongo wpada do Oceanu Atlantyckiego, żółwie wylęgają się na plaży, by później walczyć o przetrwanie z żywiołem oceanu.
WALKI ZWIERZĄT
Animal Fight Club S4.5
Premiery w środy od 3 maja o godz. 18:00
(8x60 min.)
Walki zwierząt.jpg
Seria „Walki zwierząt” powraca z kolejnym sezonem, ukazując z bliska brutalne starcia największych twardzieli w świecie przyrody. Widzowie zobaczą niesamowite, bezkompromisowe, często śmiertelne potyczki dzikich stworzeń poddane wnikliwym naukowym obserwacjom.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_maj__2017.doc

doc | 9,89 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_maj__2017.pdf

pdf | 2,15 MB

Pobierz
Walki zwierząt (2).jpeg

grafika | 14,7 MB

Pobierz
Walki zwierząt.jpeg

grafika | 5,94 MB

Pobierz
Walki zwierząt.jpg

grafika | 3,84 MB

Pobierz
Czepiaki 1.jpg

grafika | 11,9 MB

Pobierz
Czepiaki 2.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
Dzikie Kongo 1.JPG

grafika | 9,49 MB

Pobierz
Silne szczeki ostre zeby 1.jpg

grafika | 9,08 MB

Pobierz
Pustynia roznorodnosci 3.jpg

grafika | 7,18 MB

Pobierz
Pustynia roznorodnosci 2.jpg

grafika | 7,14 MB

Pobierz
Pustynia roznorodnosci 1.jpg

grafika | 6,76 MB

Pobierz
Arcytrudna misja ocalic bialuche 1.jpg

grafika | 5,09 MB

Pobierz
Dzikie Kongo 2.JPG

grafika | 4,74 MB

Pobierz
Arcytrudna misja ocalic bialuche 2.jpg

grafika | 4,04 MB

Pobierz
Czepiaki 3.jpg

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Silne szczeki ostre zeby 3.jpg

grafika | 3,26 MB

Pobierz
Arcytrudna misja ocalic bialuche 3.jpg

grafika | 2,73 MB

Pobierz
Dzikie Kongo 3.JPG

grafika | 1,67 MB

Pobierz
Festiwal pingwinow 2.jpg

grafika | 1,47 MB

Pobierz
Silne szczeki ostre zeby 2.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Weze w miescie 2.jpg

grafika | 1,29 MB

Pobierz
Festiwal pingwinow 1.jpg

grafika | 1,06 MB

Pobierz
Weze w miescie 1.jpg

grafika | 761 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Propozycje programowe Nat Geo Wild na kwiecień

temu

Kwiecień to miesiąc szczególny - właśnie wtedy obchodzimy Dzień Ziemi. W Nat Geo Wild rozrośnie się on do całego tygodnia, podczas którego dowiemy się znacznie więcej m.in. o ginących gatunkach. W kwietniu staniemy też twarzą w twarz z "Najgroźniejszymi zwierzętami świata", poznamy wyjątkowe oblicze "Nieposkromionej Ameryki Południowej" i zwiedzimy niemal cały świat, odkrywając nieznane fakty o dzikich zwierzętach.
Marzec na kanale Nat Geo Wild

temu

W marcu na kanale Nat Geo Wild dowiemy się niemal wszystkiego o dzikich zwierzętach. W weekendowym bloku programowym "Zwierzęta od A do Z" oczarują nas małe małpki, słoniątko i piękne kocięta, a strachu napędzą m.in. rekiny, węże i pająki. Film "Szympansy w Ameryce" odpowie na pytanie, co odróżnia małpy urodzone w niewoli od tych dzikich. Czeka nas też podróż na "Wspaniałe Filipiny" oraz bliskie spotkanie z kuzynem strusia i... dinozaura w filmie "Arcytrudna misja: niezwykłe kazuary". 
Propozycje programowe Nat Geo Wild na luty 2018

temu

W lutym kanał Nat Geo Wild przeniesie nas w odległe miejsca bez konieczności ruszania się z domu. Przemierzymy obszar od Ameryki Północnej, przez Afrykę aż po Australię. Poznamy mieszkańców dzikich zakątków Ameryki, zobaczymy największych i najgroźniejszych drapieżców Afryki i zobaczymy, jak można okiełznać ogromne australijskie krokodyle. 14 lutego zobaczymy również z bliska, jak wygląda poszukiwanie miłości i odpowiedniej partnerki w świecie zwierząt.
Zapowiedzi Nat Geo Wild na styczeń

temu

Piękne, tajemnicze i fascynujące - lwy, tygrysy, lamparty i inne wielkie koty. To one będą rządzić w styczniowe weekendowe popołudnia i wieczory na kanale Nat Geo Wild. Chęć przywództwa to jedna z silnie wykształconych u nich potrzeb, dlatego też będziemy świadkami niejednej zaciętej walki o władzę i dominację w stadzie. Poznamy też innych groźnych mieszkańców Afryki, którzy codziennie z zapałem walczą o swoją przyszłość. Dla miłośników mniej gorących klimatów, kanał Nat Geo Wild przygotował z kolei wycieczkę do Szkocji.

Polowanie na najbardziej jadowite gady świata w programie „Węże w mieście” w maju na kanale Nat Geo Wild

Czarne mamby, boa dusiciele i kobry to codzienność dla Simona i Siouxsie - bohaterów programu „Węże w mieście”, prowadzących swą działalność w jednym z największych miast Republiki Południowej Afryki. Ich zadaniem jest łapanie jadowitych gadów, wypełzających w samym środku tętniącej życiem metropolii, a następnie wypuszczenie ich na łono natury.