Maj na antenie Nat Geo Wild

Warszawa, 11.04.2017

Maj na antenie Nat Geo Wild

Opublikowany

W maju, w programie „Pustynia różnorodności”, wraz z Nat Geo Wild wybierzemy się na najbardziej mokrą pustynię w obu Amerykach, by podziwiać stworzenia, które przystosowały się do życia w tych nietypowych warunkach. Poznamy również Simona i Siouxie, którzy na co dzień zajmują się... tropieniem i wyłapywaniem węży w afrykańskim mieście Durban. Podejrzymy powracające do dziczy czepiaki w dokumencie „Czepiaki: podniebni akrobaci”, a także  przyjrzymy się staraniom naukowców próbujących uratować małego wieloryba w programie „Arcytrudna misja: ocalić białuchę”. Zobaczcie, co jeszcze przygotowaliśmy w tym miesiącu!

PUSTYNIA RÓŻNORODNOŚCI
The Desert Sea
Premiery w niedziele 14 i 21 maja o godz. 18:00
(2x60 min.)
Pustynia roznorodnosci 01.jpg
Północnoamerykańska pustynia Sonora to bardzo zróżnicowane miejsce. Jest najbardziej mokrą pustynią w obu Amerykach z uwagi na unikalną bliskość Zatoki Kalifornijskiej i Oceanu Spokojnego. Leży zaraz obok ogromnie bogatego biologicznie ekosystemu morskiego, w którym występują takie osobniki, jak lwy morskie, delfiny czy nawet płetwale błękitne. Zobaczymy też niezwykłe stworzenia, które zaadaptowały się do życia w pustynnym środowisku – od wielkich kotów, przez olbrzymie zające, zabójcze owady, przedziwne gady, aż po ptaki, które potrafią biegać z dużą prędkością.    
WĘŻE W MIEŚCIE
Snakes In The City 3
Premiery w poniedziałki od 8 maja o godz. 18:00
(6x60 min.)
Weze w miescie 02.jpg
Program, łączący w sobie konwencję dokumentu i reality show, koncentruje się na codziennym życiu łowcy węży Simona Keyesa i jego partnerki – herpetolożki Siouxie, którzy mieszkają w nadmorskim mieście Durban w Południowej Afryce. Miejsce to, będące niegdyś tropikalną dżunglą, jest domem kobr plujących, mamb pospolitych, mamb czarnych, pytonów, nocnych żmij, dysfolidów i wielu innych gadów. Domem, na którym ludzie wybudowali swoje miasto. Z nadejściem lata, wysoka temperatura i wilgotność sprawiają, że węże wypełzają ze swoich kryjówek w środku tej aglomeracji. I to właśnie Simon i Siouxie mają za zadanie wytropić i wyłapać te niezwykle niebezpieczne, jadowite stworzenia, które każdego lata nawiedzają Durban. Następnie wypuszczają je w miejscach znajdujących się z dala od siedlisk ludzkich. Za każdego złapanego węża otrzymują wynagrodzenie, a zgłoszenie może się pojawić o każdej porze dnia i nocy. Nieważne czy jest to niegroźny osobnik, czy czarna mamba – bohaterowie programu odpowiadają na każde wezwanie.
CZEPIAKI: PODNIEBNI AKROBACI
Return Of The Spider Monkeys (AKA Saving Infinity)
Premiera w niedzielę 7 maja o godz. 18:00
(1x60 min.)
Czepiaki 01.jpg
Samica czepiaka o imieniu Infinity została zabrana za młodu z naturalnego środowiska. Po trwającym 8 lat procesie przystosowania jest gotowa, by powrócić do dziczy. Tym razem nie jest jednak osamotniona – wyrusza z grupą osieroconych małpek, wśród których znajduje się także jej małe. Czy zwierzęta odnajdą się w nowej rzeczywistości? Dokument jest pierwszym w historii programem ukazującym w tak dogłębny sposób  dzikie życie czepiaków czarnorękich, które są uważane za jedne z najbardziej inteligentnych naczelnych na świecie. Filmowiec Michael Sanderson, mając możliwość „podglądania” codziennego życia tych niezwykłych stworzeń, pokaże z bliska ich zmagania i trudności, którym muszą stawić czoła w nowych warunkach otoczenia.
FESTIWAL PINGWINÓW
Penguinpalooza
Premiera sobotę 13 maja o godz. 18:00
(1x60 min.)
Festiwal pingwinow 2.jpg
18 gatunków pingwinów zamieszkuje rejon południowego kontynentu, jakim jest Antarktyda oraz pobliskie kraje. Białooki, przylądkowy, maskowy, cesarski, równikowy czy białobrewy to tylko niektóre z nich. Zaczynając od największego pingwina cesarskiego, a kończąc na najmniejszym pingwinie małym, dokument pokaże wszystkie gatunki tego niezwykłego nielotnego ptaka. 
SILNE SZCZĘKI, OSTRE ZĘBY
Incredible Fangs
Premiera w sobotę 20 maja o godz. 18:00
(1x60 min.)
Silne szczeki ostre zeby 01.jpg
Przez 500 milionów lat zęby zwierząt ewoluowały, wykształcając dużo większą liczbę funkcji niż tylko przeżuwanie. Obecnie na naszej planecie znajdziemy pokaźną kolekcję przerażających kłów w różnych formach i kształtach. W zależności od tego, czy jest to ocean, sawanna czy wilgotne bagno, zwierzęta wykształcają zęby przystosowane do warunków, w których żyją. Sześćdziesięciocentymetrowe ostre zęby hipopotama potrafią przegryźć się przez kość, kły dzika euroazjatyckiego są tak wielkie, że może on nawet zabić samego siebie, a przerośnięte siekacze bobra umożliwiają mu ścinanie drzew. Żmija gabońska posiada najprawdopodobniej najbardziej przerażające kły na świecie - kłują i dzięki występującemu w nich jadowi paraliżują ofiarę, zapewniając wężowi posiłek.
ARCYTRUDNA MISJA: OCALIĆ BIAŁUCHĘ
Call Of The Baby Beluga
Premiera w sobotę 27 maja o godz. 18:00
(1x60 min.)
Arcytrudna misja ocalic bialuche 01.jpg
Grupa naukowców podejmuje starania, by uratować małą białuchę, która znalazła się na brzegu w pobliżu Rzeki św. Wawrzyńca. Historia tego małego wieloryba prowadzi do opowieści na temat niezwykłego świata tego zagrożonego gatunku i naukowców, którzy od dziesięcioleci pracują na rzecz ochrony białuch. Program dokumentuje początki osiedlenia się tych ssaków w wodach w okolicy dzisiejszego Quebecu, a także mroczne dla nich czasy, kiedy ludzie polowali na nie dla skór i oleju, co przyczyniło się do tego, że obecnie Rzekę św. Wawrzyńca zamieszkuje jedynie 900 białuch.
DZIKIE KONGO
Wild Congo
Premiera w niedzielę 28 maja o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dzikie Kongo 02.jpg
Kongo jest niezwykle potężną i niebezpieczną rzeką, jest też domem dla wielu wspaniałych stworzeń. Dokument pokaże tę drugą pod względem długości afrykańską rzekę, począwszy od jej zambijskiego źródła, poprzez moczary, aż do lasów deszczowych. Podróż po Kongo rozciąga się na dystansie 5 tysięcy kilometrów, zaczynając od niewielkiego strumyka, który przeradza się w rwącą rzekę, pochłaniającą wszystko na jej drodze. Biolodzy uważają, że Kongo jest kolebką ewolucji – eksperymentalną lokalizacją, w której pojawiają się nowe gatunki. Trzewikodziób, mruk Petersa czy ślepy węgorz to tylko kilka z wielu stworzeń, które zdołały zaadaptować się do życia w trudnych kongijskich warunkach. Rzeka sprawiła również, że szympansy, będąc oddzielone od siebie masami przepływającej wody, wykształciły zupełnie nowy system społeczny, w którym na jednym brzegu panuje przemoc i opresja, a na drugim przeciwnie – troska i czułość. Dalej w dół rzeki, w miejscu gdzie Kongo wpada do Oceanu Atlantyckiego, żółwie wylęgają się na plaży, by później walczyć o przetrwanie z żywiołem oceanu.
WALKI ZWIERZĄT
Animal Fight Club S4.5
Premiery w środy od 3 maja o godz. 18:00
(8x60 min.)
Walki zwierząt.jpg
Seria „Walki zwierząt” powraca z kolejnym sezonem, ukazując z bliska brutalne starcia największych twardzieli w świecie przyrody. Widzowie zobaczą niesamowite, bezkompromisowe, często śmiertelne potyczki dzikich stworzeń poddane wnikliwym naukowym obserwacjom.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_maj__2017.doc

doc | 9,89 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_maj__2017.pdf

pdf | 2,15 MB

Pobierz
Walki zwierząt (2).jpeg

grafika | 14,7 MB

Pobierz
Walki zwierząt.jpeg

grafika | 5,94 MB

Pobierz
Walki zwierząt.jpg

grafika | 3,84 MB

Pobierz
Czepiaki 1.jpg

grafika | 11,9 MB

Pobierz
Czepiaki 2.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
Dzikie Kongo 1.JPG

grafika | 9,49 MB

Pobierz
Silne szczeki ostre zeby 1.jpg

grafika | 9,08 MB

Pobierz
Pustynia roznorodnosci 3.jpg

grafika | 7,18 MB

Pobierz
Pustynia roznorodnosci 2.jpg

grafika | 7,14 MB

Pobierz
Pustynia roznorodnosci 1.jpg

grafika | 6,76 MB

Pobierz
Arcytrudna misja ocalic bialuche 1.jpg

grafika | 5,09 MB

Pobierz
Dzikie Kongo 2.JPG

grafika | 4,74 MB

Pobierz
Arcytrudna misja ocalic bialuche 2.jpg

grafika | 4,04 MB

Pobierz
Czepiaki 3.jpg

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Silne szczeki ostre zeby 3.jpg

grafika | 3,26 MB

Pobierz
Arcytrudna misja ocalic bialuche 3.jpg

grafika | 2,73 MB

Pobierz
Dzikie Kongo 3.JPG

grafika | 1,67 MB

Pobierz
Festiwal pingwinow 2.jpg

grafika | 1,47 MB

Pobierz
Silne szczeki ostre zeby 2.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Weze w miescie 2.jpg

grafika | 1,29 MB

Pobierz
Festiwal pingwinow 1.jpg

grafika | 1,06 MB

Pobierz
Weze w miescie 1.jpg

grafika | 761 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

temu

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Lipcowe propozycje programowe Nat Geo Wild

temu

W lipcu na kanale Nat Geo Wild czekają nas same zapierające dech wyprawy. W bajkowym otoczeniu zejdziemy do morskich głębin, by znaleźć się w samym centrum… polowania rekinów. Podczas „Tygodnia z rekinami” wielokrotnie serce zabije mocniej, bo poznamy największe i najbardziej drapieżne okazy, stając z nimi niemal oko w oko. Odwiedzimy także „Meksyk nieodkryty” z jego zaskakującą fauną, a seria „Najpiękniejsze parki narodowe USA” przeniesie nas do świata prawdziwych cudów natury. Wakacje nie mogłyby zacząć się lepiej!
Czerwcowe propozycje programowe kanału Nat Geo Wild

temu

Gdy żar będzie lał się z nieba, w czerwcu na kanale Nat Geo Wild zejdziemy do chłodnych morskich i oceanicznych głębin, by poznać różnorodne gatunki żyjących tam zwierząt. Zanurzymy się w Morzu Ochockim i będziemy pływać z kamerą wśród ryb - młotów u wybrzeży Bahamów. W ciągu „Tygodnia z Rosją” dokładnie poznamy niezwykłe wodne i lądowe gatunki zwierząt zamieszkujące rozległą „Dziką Rosję”, ale przeniesiemy się też na inny kontynent, by przyjrzeć się z bliska „Wszystkim ptakom Ameryki”. A jeśli komuś zabraknie wrażeń – z pewnością  dostarczą ich „Smoki z Komodo”.
Maj na kanale Nat Geo Wild

temu

Wiosna w pełni, a dla wszystkich kochających wiosenne ćwierkanie ptaków kanał Nat Geo Wild przygotował inspirującą podróż do ptasiego świata. Można się będzie w nim zagłębić za sprawą dokumentu "Planeta ptaków". Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się ze słońca i wysokich temperatur. Na terenie górzystej Alaski klimat jest dużo mniej przyjazny, a zima panuje tam niemal cały rok. Jak przeżyć na Alasce? Podpowiedzą nam obserwacje mieszkających tam niedźwiedzi czy reniferów. Walki o przetrwanie mają też swój dosłowny aspekt - zobaczymy, jakie pojedynki prowadzą ze sobą zwierzęta i jakiej używają broni. Będzie naprawdę gorąco.

Polowanie na najbardziej jadowite gady świata w programie „Węże w mieście” w maju na kanale Nat Geo Wild

Czarne mamby, boa dusiciele i kobry to codzienność dla Simona i Siouxsie - bohaterów programu „Węże w mieście”, prowadzących swą działalność w jednym z największych miast Republiki Południowej Afryki. Ich zadaniem jest łapanie jadowitych gadów, wypełzających w samym środku tętniącej życiem metropolii, a następnie wypuszczenie ich na łono natury.