Lipiec na kanale Nat Geo Wild

Warszawa, 12.06.2017

Lipiec na kanale Nat Geo Wild

W lipcu wraz z kamerami Nat Geo Wild wybierzemy się do Parku Narodowego Krugera, by zobaczyć, jak wygląda „Życie na safari”. Odwiedzimy również „Ekstremalne oseski”, czyli potomstwo najgroźniejszych zwierząt z całego świata. W dokumencie „Drapieżni połykacze” poznamy przerażające stworzenia, których głównym atutem jest... paszcza, zaś w produkcji „Miodożer do zadań specjalnych”, będziemy towarzyszyć samicy  wychowującej swoje młode. Sprawdźcie, co jeszcze przygotowaliśmy w tym miesiącu!

ŻYCIE NA SAFARI
Safari Live Compilations
Premiery w środy od 5 lipca o godz. 18:00
(4x60 min.)
Zycie_na_safari_02.jpg
Program prezentuje oblicza zwierząt zamieszkujących Park Narodowy Krugera, znajdujący się w Republice Południowej Afryki. W przedsięwzięciu, które realizowane było na żywo, pracownicy parku tropią zwierzęta i pokazują je widzom w ich naturalnym środowisku. Przyjrzymy się m.in. życiu lamparcicy imieniem Karula oraz jej dziesięciu potomków.
EKSTREMALNE OSESKI
Extreme Animal Babies Compilations
Premiery w poniedziałki od 24 lipca o godz. 18:00
(2x60 min.)
Ekstremalne_oseski_04.jpg
Z pozoru są małe, lecz urodziły się, by walczyć. Choć na pierwszy rzut oka nie mają większych szans na wczesne sukcesy łowieckie, jak na drapieżniki przystało, zawsze stają na wysokości zadania, nie dając za wygraną. Program przedstawi charaktery i zachowania potomstwa dziesięciu najgroźniejszych zwierząt z całego świata, które zabijanie mają w genach.
NIEZWYKŁE DELFINY
Wild Dolphins
Premiera w niedzielę 2 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Niezwykle_delfiny_02.jpg
Wody u wybrzeży Nowej Zelandii są domem dla jednych z najbardziej zwinnych i charyzmatycznych delfinów na świecie. Butlonosy muszą sprawnie nawigować wśród mroźnych wód Fiordlandu, by zapewnić przetrwanie swoim młodym. Delfinowce ciemne każdego dnia demonstrują swoje popisy akrobatyczne, by wzmocnić więzi w grupie pobratymców. Z kolei mały delfin musi nauczyć się strategii łowieckiej stada, by zasłużyć na udział w konsumpcji zdobyczy. Każdy z tych wodnych ssaków uzależniony jest od swojego stada. Tylko dzięki funkcjonowaniu w zżytej społeczności, ich wysiłki są tak bardzo skuteczne.  
DRAPIEŻNI POŁYKACZE
Incredible Gulpers
Premiera w niedzielę 9 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Drapiezni_polykacze_02.jpg
Połykaczami można nazwać szereg stworzeń, posiadających niezwykłe otwory gębowe, pozwalające im połknąć zdobycz w całości, a nawet pojmać ofiarę, by następnie zjeść ją żywcem. Inne ze zwierząt używają swoich niezwykłych szczęk, by walczyć o terytorium czy chronić swoje młode. Program przedstawi przerażające stworzenia, których specjalizacją jest połykanie. Można je podzielić na kilka kategorii. „Walczące paszcze” to zwierzęta, które walczą przy użyciu własnego pyszczka – chaenopsis alepidota, ryba z gatunku ślizgowców posiada paszczę trzy razy większą niż jej własne ciało, która pomaga jej bronić własnego terytorium. Połykacze kierują się w życiu jedną prostą regułą: jednym łykiem pokonaj jak największą liczbę przeciwników. W myśl tej zasady, długopłetwowce oceaniczne jednym ruchem potrafią połknąć ławicę ryb wielkości autobusu. Inną z grup są „niszczyciele”, miażdżący swoje ofiary przed połknięciem, jak krokodyle nilowe, będące chodzącymi taranami, łamiącymi kości i rozszarpującymi swoje ofiary przed konsumpcją. Są jeszcze „zastawiacze pułapek”, złowieszczy drapieżcy, łapiący swoje ofiary w całości i trawiące je, gdy te jeszcze żyją.
NIEPOSKROMIONE
Born Wild
Premiera w sobotę 15 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Nieposkromione005.jpg
Młodzi bohaterowie programu wraz z rodzicami muszą nauczyć się, jak daleko trzeba się posunąć, by przeżyć w ciągle zmieniających się warunkach. Mama nowonarodzonego łosia ryzykuje własnym życiem, by ochronić malucha przed głodną niedźwiedzicą i jej potomstwem. Młode lisy polarne uczą się składować pożywienie przed zbliżającą się zimą. Rodzice pingwina muszą znaleźć sposób na ominięcie stada lwów morskich, a samica morsa arktycznego uczy swoje dziecko pływania.
DZIKIE WYSPY AUCKLAND
Savage Islands Giants
Premiera w niedzielę 16 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dzikie_wyspy_Auckland_03.jpg
Między Nową Zelandią a Antarktyką znajdują się wyboiste Wyspy Auckland, uformowane z wykruszonych pozostałości po dwóch, mających 12 milionów lat wulkanach i stanowiące unikatowe miejsce do życia pośród zimnego oceanu. Każdego lata populacja wysp zdecydowanie wzrasta – przybywają tu stworzenia wszelkiej maści – część, by się rozmnażać, a część, by polować na nowo narodzone zwierzęta. Na piaszczystych plażach odbywa się ogromne zgromadzenie nowozelandzkich lwów morskich. Odważne samce toczą boje o prawa do samic, których zadaniem jest wydanie na świat potomstwa. Pośród fal oceanu kraby pacyficzne migrują w stronę brzegu w poszukiwaniu pary i odbycia dziwnego rytuału godowego. Pingwiny żółtookie i inni całoroczni mieszkańcy wyspy muszą zaadaptować się do życia z przybyszami, jeśli chcą przeżyć. 
MIODOŻER DO ZADAŃ SPECJALNYCH
Grit: Honey Badger Tough
Premiera w sobotę 22 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Miodozer_do_zadan_specjalnych_03.jpg
Dokument przedstawia zmagania młodego, 18-miesięcznego miodożera, który rozpoczyna samodzielne życie na namibijskiej sawannie. Ssaki te są z natury mięsożerne, ale ważnym składnikiem w ich diecie jest również miód oraz pszczele larwy. Nie pogardzą także ptasimi jajami czy owadami. Zwierzęta te cechują się mocną budową ciała, są wyposażone w długie pazury oraz grubą skórę chroniącą przed ukąszeniami czy ukłuciami. Średnio, na dziesięciu przedstawicieli tego gatunku, które opuszczają matkę, sześć ginie w ciągu kilku pierwszych tygodni. Dlatego by przetrwać, nasz bohater będzie musiał szybko nauczyć się, jak zdobywać pożywienie, chronić przed palącym słońcem czy innymi drapieżnikami.
DYNASTIA DELFINÓW
Dolphin Dynasty
Premiera w niedzielę 23 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dynastia_delfinow_02.jpg
Program ukazuje sekretne zachowania delfinów, zamieszkujących australijską Zatokę Rekina. Dzięki wykorzystaniu specjalnych technik filmowych, widzowie będą mogli podejrzeć ich codzienne życie i dowiedzieć się o skomplikowanej hierarchii społecznej, więzach rodzinnych i macierzyńskich, jakie tworzą się w tej małej grupie delfinów. Dokument śledzi ich tryumfy i tragedie, wplecione w rytm życia zatoki, w której wodach żyją także żarłacze tygrysie.
NAMIBIA: NA RATUNEK PRZYRODZIE
Namibia
Premiera w sobotę 29 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Namibia_01 (2).jpg
Namibia może poszczycić się mianem jednego z krajów, w którym występuje ogromna liczba gatunków dzikiej fauny i flory. Jednakże obecnie przemysł niebezpiecznie powiększa zajmowane rejony o tereny zamieszkiwane dotychczas przez dzikie zwierzęta. Do tego dochodzi kwestia kwitnącego tu biznesu nielegalnego kłusownictwa. W gąszczu narastających problemów pojawiło się światełko nadziei – eksperci rządowi, oraz biolodzy i zoolodzy połączyli siły, by opracować proste, innowacyjne strategie, które zatrzymałyby ogrom zniszczeń. Nosorożce czarne, afrykańskie słonie i gepardy mogą odegrać główną rolę w tych staraniach.
TRON GÓRSKIEJ DŻELADY
Throne of The Mountain Baboon
Premiera w niedzielę 30 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Tron_gorskiej_dzelady_02.jpg
Na etiopskich wyżynach leży królestwo, na które spadł cień grozy. Władza samca została zakwestionowana przez młodego pretendenta do tronu. Upragniona pozycja Walecznego Serca, stojącego na czele dżeladzkiej rodziny, może zostać zagrożona przez grasujących kawalerów i ich lidera o imieniu Tiko. Jednakże Waleczne Serce musi toczyć bój nie tylko o swoją pozycję czy dominację. Za każdym samcem, który odniósł sukces stoi potężna samica, a w tym przypadku jest nią Flo. Podczas, gdy Waleczne Serce chroni  rodzinę, Flo zakulisowo nią rządzi. I to właśnie ona będzie tym, kto zdecyduje, czy Waleczne Serce zachowa tron, czy odejdzie w niełasce. Samiec może stracić wszystko: władzę, prawo do rozmnażania, dziedzictwo. Nie dość, że musi pokonać Tiko i jego gang, to jeszcze musi przekonać Flo, że jest godzien bycia królem.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_lipiec_2017.doc

doc | 7,34 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_lipiec_2017.pdf

pdf | 1,86 MB

Pobierz
Miodozer_do_zadan_specjalnych_3.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
Miodozer_do_zadan_specjalnych_1.jpg

grafika | 8,07 MB

Pobierz
Miodozer_do_zadan_specjalnych_2.jpg

grafika | 2,87 MB

Pobierz
Dzikie_wyspy_Auckland_1.jpg

grafika | 19,1 MB

Pobierz
Dzikie_wyspy_Auckland_2.jpg

grafika | 11,4 MB

Pobierz
Dzikie_wyspy_Auckland_3.jpg

grafika | 7,23 MB

Pobierz
Drapiezni_polykacze_2.jpg

grafika | 3,47 MB

Pobierz
Drapiezni_polykacze_3.jpg

grafika | 2,71 MB

Pobierz
Drapiezni_polykacze_6.jpg

grafika | 2,51 MB

Pobierz
Drapiezni_polykacze_1.jpg

grafika | 952 KB

Pobierz
Drapiezni_polykacze_4.jpg

grafika | 734 KB

Pobierz
Niezwykle_delfiny_2.jpg

grafika | 1,68 MB

Pobierz
Niezwykle_delfiny_1.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_3.JPG

grafika | 7,21 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_6.JPG

grafika | 7,2 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_5.JPG

grafika | 6,48 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_4.JPG

grafika | 5,92 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_2.JPG

grafika | 2,5 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_7.JPG

grafika | 1,61 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_8.JPG

grafika | 663 KB

Pobierz
Namibia_1.jpg

grafika | 12,1 MB

Pobierz
Nieposkromione_1.jpg

grafika | 8,61 MB

Pobierz
Tron_gorskiej_dzelady_03.jpg

grafika | 483 KB

Pobierz
Namibia_2.jpg

grafika | 11 MB

Pobierz
Tron_gorskiej_dzelady_04.jpg

grafika | 538 KB

Pobierz
Tron_gorskiej_dzelady_01.jpg

grafika | 437 KB

Pobierz
Tron_gorskiej_dzelady_02.jpg

grafika | 448 KB

Pobierz
Nieposkromione_3.jpg

grafika | 5,95 MB

Pobierz
Namibia_3.jpg

grafika | 8,68 MB

Pobierz
Namibia_5.jpg

grafika | 6,95 MB

Pobierz
Dynastia_delfinow_2.jpg

grafika | 17,1 MB

Pobierz
Dynastia_delfinow_3.jpg

grafika | 12 MB

Pobierz
Dynastia_delfinow_4.jpg

grafika | 12,2 MB

Pobierz
Ekstremalne_oseski_1.JPG

grafika | 15,6 MB

Pobierz
Ekstremalne_oseski_5.JPG

grafika | 10,6 MB

Pobierz
Ekstremalne_oseski_2.JPG

grafika | 9,69 MB

Pobierz
Ekstremalne_oseski_3.JPG

grafika | 5,25 MB

Pobierz
Ekstremalne_oseski_4.JPG

grafika | 4,24 MB

Pobierz
Drapiezni_polykacze_5.jpg

grafika | 4,9 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_1.JPG

grafika | 7,39 MB

Pobierz
Nieposkromione_2.jpg

grafika | 7,77 MB

Pobierz
Nieposkromione_4.jpg

grafika | 7,82 MB

Pobierz
Namibia_4.jpg

grafika | 8 MB

Pobierz
Dynastia_delfinow_1.jpg

grafika | 16,6 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Listopad na kanale Nat Geo Wild

Listopad na kanale Nat Geo Wild to pasjonująca podróż po kontynentach. Tym razem znajdziemy się między innymi w Ameryce Południowej, gdzie w Peru będziemy mieli szansę poznać mieszkańców rejonów górskich i tropikalnych. Z kolei w Afryce zobaczymy zwierzęta zmagające się z naturą i z działalnością człowieka, a także najdziksze i najgroźniejsze gatunki, siejące postrach w tym regionie świata. Zobaczymy również, jakie spustoszenie przynosi powódź oraz wojna. Dla miłośników mniej egzotycznej przyrody przygotowaliśmy z kolei wyprawę w głąb wód, gdzie skrywają się niezwykłe i rzadko spotykane ryby.
Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild na październik

Październik na kanale Nat Geo Wild to przede wszystkim wielkie świętowanie światowego Dnia Zwierząt. 4 października przez całą dobę będziemy starać się jak najszerzej i jak najpełniej pokazać różnorodność gatunków, które zamieszkują Ziemię. Chcemy, by był to dzień refleksji nad naszą wspólną egzystencją, która dla zwierząt staje się coraz bardziej dotkliwa. Zobaczymy też „Węże w mieście” i niezwykłych mieszkańców Durbanu, którzy choć piękni i kolorowi - budzą ogromny niepokój ludzi. Odwiedzimy też Wielką Brytanię, która na nowo odkryje przed nami bogactwo i ujawni swoją dzikość. A dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowaliśmy niezwykłe przygody Dr. Pola. Zobaczcie, z jakimi wyzwaniami będzie musiał sobie poradzić weterynarz z Michigan.
Wrzesień na kanale Nat Geo Wild

Tę jesień rozpoczniemy od wizyty w upalnej Kalifornii. Sprawdzimy, które zwierzęta są w stanie przeżyć w jednym z najgorętszych miejsc na świecie, jakim jest Dolina Śmierci.  Zastanawialiście się kiedyś, w jakich innych niecodziennych miejscach mogą mieszkać? Czy spodziewaliście się, że w miejskich wodociągach znajdziecie ryby? A co powiecie na to, że w Australii mieszkają dziki? We wrześniu będzie okazja, by zobaczyć, jak różne gatunki zwierząt radzą sobie w z pozoru nienaturalnym dla nich środowisku. Przybliżymy również historię dzikich wilków w Parku Yellowstone, które po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciły na te tereny. A w bloku programowym „Bestie w akcji” sprawdzimy kto sieje największy postrach w zwierzęcym świecie.
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.