Lipiec na kanale Nat Geo Wild

Warszawa, 12.06.2017

Lipiec na kanale Nat Geo Wild

Opublikowany

W lipcu wraz z kamerami Nat Geo Wild wybierzemy się do Parku Narodowego Krugera, by zobaczyć, jak wygląda „Życie na safari”. Odwiedzimy również „Ekstremalne oseski”, czyli potomstwo najgroźniejszych zwierząt z całego świata. W dokumencie „Drapieżni połykacze” poznamy przerażające stworzenia, których głównym atutem jest... paszcza, zaś w produkcji „Miodożer do zadań specjalnych”, będziemy towarzyszyć samicy  wychowującej swoje młode. Sprawdźcie, co jeszcze przygotowaliśmy w tym miesiącu!

ŻYCIE NA SAFARI
Safari Live Compilations
Premiery w środy od 5 lipca o godz. 18:00
(4x60 min.)
Program prezentuje oblicza zwierząt zamieszkujących Park Narodowy Krugera, znajdujący się w Republice Południowej Afryki. W przedsięwzięciu, które realizowane było na żywo, pracownicy parku tropią zwierzęta i pokazują je widzom w ich naturalnym środowisku. Przyjrzymy się m.in. życiu lamparcicy imieniem Karula oraz jej dziesięciu potomków.
EKSTREMALNE OSESKI
Extreme Animal Babies Compilations
Premiery w poniedziałki od 24 lipca o godz. 18:00
(2x60 min.)
Z pozoru są małe, lecz urodziły się, by walczyć. Choć na pierwszy rzut oka nie mają większych szans na wczesne sukcesy łowieckie, jak na drapieżniki przystało, zawsze stają na wysokości zadania, nie dając za wygraną. Program przedstawi charaktery i zachowania potomstwa dziesięciu najgroźniejszych zwierząt z całego świata, które zabijanie mają w genach.
NIEZWYKŁE DELFINY
Wild Dolphins
Premiera w niedzielę 2 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Wody u wybrzeży Nowej Zelandii są domem dla jednych z najbardziej zwinnych i charyzmatycznych delfinów na świecie. Butlonosy muszą sprawnie nawigować wśród mroźnych wód Fiordlandu, by zapewnić przetrwanie swoim młodym. Delfinowce ciemne każdego dnia demonstrują swoje popisy akrobatyczne, by wzmocnić więzi w grupie pobratymców. Z kolei mały delfin musi nauczyć się strategii łowieckiej stada, by zasłużyć na udział w konsumpcji zdobyczy. Każdy z tych wodnych ssaków uzależniony jest od swojego stada. Tylko dzięki funkcjonowaniu w zżytej społeczności, ich wysiłki są tak bardzo skuteczne.  
DRAPIEŻNI POŁYKACZE
Incredible Gulpers
Premiera w niedzielę 9 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Połykaczami można nazwać szereg stworzeń, posiadających niezwykłe otwory gębowe, pozwalające im połknąć zdobycz w całości, a nawet pojmać ofiarę, by następnie zjeść ją żywcem. Inne ze zwierząt używają swoich niezwykłych szczęk, by walczyć o terytorium czy chronić swoje młode. Program przedstawi przerażające stworzenia, których specjalizacją jest połykanie. Można je podzielić na kilka kategorii. „Walczące paszcze” to zwierzęta, które walczą przy użyciu własnego pyszczka – chaenopsis alepidota, ryba z gatunku ślizgowców posiada paszczę trzy razy większą niż jej własne ciało, która pomaga jej bronić własnego terytorium. Połykacze kierują się w życiu jedną prostą regułą: jednym łykiem pokonaj jak największą liczbę przeciwników. W myśl tej zasady, długopłetwowce oceaniczne jednym ruchem potrafią połknąć ławicę ryb wielkości autobusu. Inną z grup są „niszczyciele”, miażdżący swoje ofiary przed połknięciem, jak krokodyle nilowe, będące chodzącymi taranami, łamiącymi kości i rozszarpującymi swoje ofiary przed konsumpcją. Są jeszcze „zastawiacze pułapek”, złowieszczy drapieżcy, łapiący swoje ofiary w całości i trawiące je, gdy te jeszcze żyją.
NIEPOSKROMIONE
Born Wild
Premiera w sobotę 15 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Młodzi bohaterowie programu wraz z rodzicami muszą nauczyć się, jak daleko trzeba się posunąć, by przeżyć w ciągle zmieniających się warunkach. Mama nowonarodzonego łosia ryzykuje własnym życiem, by ochronić malucha przed głodną niedźwiedzicą i jej potomstwem. Młode lisy polarne uczą się składować pożywienie przed zbliżającą się zimą. Rodzice pingwina muszą znaleźć sposób na ominięcie stada lwów morskich, a samica morsa arktycznego uczy swoje dziecko pływania.
DZIKIE WYSPY AUCKLAND
Savage Islands Giants
Premiera w niedzielę 16 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Między Nową Zelandią a Antarktyką znajdują się wyboiste Wyspy Auckland, uformowane z wykruszonych pozostałości po dwóch, mających 12 milionów lat wulkanach i stanowiące unikatowe miejsce do życia pośród zimnego oceanu. Każdego lata populacja wysp zdecydowanie wzrasta – przybywają tu stworzenia wszelkiej maści – część, by się rozmnażać, a część, by polować na nowo narodzone zwierzęta. Na piaszczystych plażach odbywa się ogromne zgromadzenie nowozelandzkich lwów morskich. Odważne samce toczą boje o prawa do samic, których zadaniem jest wydanie na świat potomstwa. Pośród fal oceanu kraby pacyficzne migrują w stronę brzegu w poszukiwaniu pary i odbycia dziwnego rytuału godowego. Pingwiny żółtookie i inni całoroczni mieszkańcy wyspy muszą zaadaptować się do życia z przybyszami, jeśli chcą przeżyć. 
MIODOŻER DO ZADAŃ SPECJALNYCH
Grit: Honey Badger Tough
Premiera w sobotę 22 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dokument przedstawi historię samicy miodożera, gatunku, który uważany jest za jeden z najsilniejszych w Afryce, znany z agresywnej natury. Bohaterka programu jest oddaną matką, a jej pokazy agresji są wynikiem niepohamowanego instynktu, każącego chronić jej własne potomstwo. By zapewnić bezpieczeństwo młodemu zwierzęciu, nie cofnie się przed niczym, nawet przed zaatakowaniem kobry czy lwa. Musi je wychować w jednym z najsurowszych miejsc Afryki, wchodząc w skomplikowane relacje z szakalami i jastrzębiami, współzamieszkującymi z nią pustynię Kalahari. Maleństwo, urodzone w końcówce pory deszczowej, musi wiele się nauczyć, by stać się samodzielnym zwierzęciem. Matka pokaże mu, jak pozyskać wodę z melona, jak odstraszyć pszczoły w ulach, używając toksyny z gruczołu odbytowego, jak wspinać się do ptasich gniazd i kraść jaja, jak kopać, by łapać gryzonie w ich sieci tuneli oraz jak zabijać jadowite węże takie, jak kobra przylądkowa czy żmija sykliwa. Mimo tych wszystkich wysiłków, szansa, że mały przeżyje wynosi tylko 50 procent.
DYNASTIA DELFINÓW
Dolphin Dynasty
Premiera w niedzielę 23 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Program ukazuje sekretne zachowania delfinów, zamieszkujących australijską Zatokę Rekina. Dzięki wykorzystaniu specjalnych technik filmowych, widzowie będą mogli podejrzeć ich codzienne życie i dowiedzieć się o skomplikowanej hierarchii społecznej, więzach rodzinnych i macierzyńskich, jakie tworzą się w tej małej grupie delfinów. Dokument śledzi ich tryumfy i tragedie, wplecione w rytm życia zatoki, w której wodach żyją także żarłacze tygrysie.
NAMIBIA: NA RATUNEK PRZYRODZIE
Namibia
Premiera w sobotę 29 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Namibia może poszczycić się mianem jednego z krajów, w którym występuje ogromna liczba gatunków dzikiej fauny i flory. Jednakże obecnie przemysł niebezpiecznie powiększa zajmowane rejony o tereny zamieszkiwane dotychczas przez dzikie zwierzęta. Do tego dochodzi kwestia kwitnącego tu biznesu nielegalnego kłusownictwa. W gąszczu narastających problemów pojawiło się światełko nadziei – eksperci rządowi, oraz biolodzy i zoolodzy połączyli siły, by opracować proste, innowacyjne strategie, które zatrzymałyby ogrom zniszczeń. Nosorożce czarne, afrykańskie słonie i gepardy mogą odegrać główną rolę w tych staraniach.
TRON GÓRSKIEJ DŻELADY
Throne of The Mountain Baboon
Premiera w niedzielę 30 lipca o godz. 18:00
(1x60 min.)
Na etiopskich wyżynach leży królestwo, na które spadł cień grozy. Władza samca została zakwestionowana przez młodego pretendenta do tronu. Upragniona pozycja Walecznego Serca, stojącego na czele dżeladzkiej rodziny, może zostać zagrożona przez grasujących kawalerów i ich lidera o imieniu Tiko. Jednakże Waleczne Serce musi toczyć bój nie tylko o swoją pozycję czy dominację. Za każdym samcem, który odniósł sukces stoi potężna kobieta, a w tym przypadku tą kobietą jest Flo. Podczas, gdy Waleczne Serce chroni  rodzinę, Flo zakulisowo nią rządzi. I to właśnie ona będzie tym, kto zdecyduje, czy Waleczne Serce zachowa tron, czy odejdzie w niełasce. Samiec może stracić wszystko: władzę, prawo do rozmnażania, dziedzictwo. Nie dość, że musi pokonać Tiko i jego gang, to jeszcze musi przekonać Flo, że jest godzien bycia królem.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_lipiec_2017.doc

doc | 7,34 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_lipiec_2017.pdf

pdf | 1,9 MB

Pobierz
Miodozer_do_zadan_specjalnych_3.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
Miodozer_do_zadan_specjalnych_1.jpg

grafika | 8,07 MB

Pobierz
Miodozer_do_zadan_specjalnych_2.jpg

grafika | 2,87 MB

Pobierz
Dzikie_wyspy_Auckland_1.jpg

grafika | 19,1 MB

Pobierz
Dzikie_wyspy_Auckland_2.jpg

grafika | 11,4 MB

Pobierz
Dzikie_wyspy_Auckland_3.jpg

grafika | 7,23 MB

Pobierz
Drapiezni_polykacze_5.jpg

grafika | 4,9 MB

Pobierz
Drapiezni_polykacze_2.jpg

grafika | 3,47 MB

Pobierz
Drapiezni_polykacze_3.jpg

grafika | 2,71 MB

Pobierz
Drapiezni_polykacze_6.jpg

grafika | 2,51 MB

Pobierz
Drapiezni_polykacze_1.jpg

grafika | 952 KB

Pobierz
Drapiezni_polykacze_4.jpg

grafika | 734 KB

Pobierz
Niezwykle_delfiny_2.jpg

grafika | 1,68 MB

Pobierz
Niezwykle_delfiny_1.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_1.JPG

grafika | 7,39 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_3.JPG

grafika | 7,21 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_6.JPG

grafika | 7,2 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_5.JPG

grafika | 6,48 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_4.JPG

grafika | 5,92 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_2.JPG

grafika | 2,5 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_7.JPG

grafika | 1,61 MB

Pobierz
Zycie_na_safari_8.JPG

grafika | 663 KB

Pobierz
Namibia_1.jpg

grafika | 12,1 MB

Pobierz
Nieposkromione_2.jpg

grafika | 7,77 MB

Pobierz
Nieposkromione_1.jpg

grafika | 8,61 MB

Pobierz
Nieposkromione_4.jpg

grafika | 7,82 MB

Pobierz
Tron_gorskiej_dzelady_03.jpg

grafika | 483 KB

Pobierz
Namibia_2.jpg

grafika | 11 MB

Pobierz
Tron_gorskiej_dzelady_04.jpg

grafika | 538 KB

Pobierz
Tron_gorskiej_dzelady_01.jpg

grafika | 437 KB

Pobierz
Tron_gorskiej_dzelady_02.jpg

grafika | 448 KB

Pobierz
Nieposkromione_3.jpg

grafika | 5,95 MB

Pobierz
Namibia_3.jpg

grafika | 8,68 MB

Pobierz
Namibia_4.jpg

grafika | 8 MB

Pobierz
Namibia_5.jpg

grafika | 6,95 MB

Pobierz
Dynastia_delfinow_2.jpg

grafika | 17,1 MB

Pobierz
Dynastia_delfinow_1.jpg

grafika | 16,6 MB

Pobierz
Dynastia_delfinow_3.jpg

grafika | 12 MB

Pobierz
Dynastia_delfinow_4.jpg

grafika | 12,2 MB

Pobierz
Ekstremalne_oseski_1.JPG

grafika | 15,6 MB

Pobierz
Ekstremalne_oseski_5.JPG

grafika | 10,6 MB

Pobierz
Ekstremalne_oseski_2.JPG

grafika | 9,69 MB

Pobierz
Ekstremalne_oseski_3.JPG

grafika | 5,25 MB

Pobierz
Ekstremalne_oseski_4.JPG

grafika | 4,24 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Czerwiec na antenie Nat Geo Wild

Czerwiec na Nat Geo Wild to spotkania z „Ekstremalnymi zwierzakami”, a także podróż przez „Dziką Argentynę” i „Dziki Daleki Wschód”.  W dokumencie „Arcytrudna misja: spacer z żyrafami” poznamy smutną rzeczywistość najwyższych zwierząt na naszej planecie i dowiemy się, jakie są konsekwencje ich cichego wymierania. W cyklu „Tydzień potwornickich” przyjrzymy się najgroźniejszym drapieżcom na świecie, znajdującym się na szczycie łańcucha pokarmowego. 
Maj na antenie Nat Geo Wild

W maju, w programie „Pustynia różnorodności”, wraz z Nat Geo Wild wybierzemy się na najbardziej mokrą pustynię w obu Amerykach, by podziwiać stworzenia, które przystosowały się do życia w tych nietypowych warunkach. Poznamy również Simona i Siouxie, którzy na co dzień zajmują się... tropieniem i wyłapywaniem węży w afrykańskim mieście Durban. Podejrzymy powracające do dziczy czepiaki w dokumencie „Czepiaki: podniebni akrobaci”, a także  przyjrzymy się staraniom naukowców próbujących uratować małego wieloryba w programie „Arcytrudna misja: ocalić białuchę”. Zobaczcie, co jeszcze przygotowaliśmy w tym miesiącu!
Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild

W kwietniu Nat Geo Wild zaprasza na cykl programów pt. „Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami”, podczas którego poznamy największych, najbardziej przebiegłych i niebezpiecznych przedstawicieli drapieżników na świecie. W tym miesiącu odwiedzimy również „Dzikie ostoje Europy”, by przyjrzeć się z bliska najpiękniejszym siedliskom fauny i flory na naszym kontynencie. W dokumencie „Zwierzęta roku 2017” sprawdzimy, jak wygląda Czerwona Lista Gatunków Zagrożonych i dowiemy się, jakie szanse na przetrwanie mają lwy, gepardy czy wilki. Wraz z kamerami stacji wybierzemy się również w fascynującą podróż przez „Dziką Kanadę” oraz „Dzikie Indochiny”.
Marzec na Nat Geo Wild

W marcu Nat Geo Wild  zaprasza na siódmą już edycję „Miesiąca z wielkimi kotami”, podczas którego stacją zawładną koci drapieżnicy. Podejrzymy nie tylko te afrykańskie, jak lwy, gepardy czy tygrysy, ale również te żyjące w bliskim sąsiedztwie ludzi - zagrożone wyginięciem indyjskie lamparty. „Miesiąc z wielkimi kotami” to nie tylko wielkie wydarzenie telewizyjne, ale również jeden z elementów długofalowej inicjatywy na rzecz ochrony tych zwierząt, mającej powstrzymać kłusownictwo, chronić naturalne siedliska i służyć ocaleniu wybranych gatunków kotowatych na całym świecie.

Ogromne paszcze i jeszcze większe apetyty - „Drapieżni połykacze” w lipcu na Nat Geo Wild

Mogą przybierać różne kształty i rozmiary, ale wszystkie mają dwie wspólne cechy – ogromne paszcze i nieposkromione apetyty. Niektóre potrafią pożreć swą ofiarę w całości, nawet gdy ta jeszcze żyje… Inne używają swoich niezwykłych szczęk, by walczyć o terytorium czy chronić swoje młode. Nat Geo Wild zaprasza na wyprawę do świata przerażających stworzeń, których specjalizacją jest połykanie.