Propozycje programowe Nat Geo Wild w sierpniu

Warszawa, 06.07.2017

Propozycje programowe Nat Geo Wild w sierpniu

Opublikowany

W sierpniu widzowie Nat Geo Wild staną oko w oko z jednymi z najbardziej przerażających stworzeń na świecie w cyklu „Tydzień z rekinami”. Z okazji przypadającego na 12 sierpnia „Światowego Dnia Słonia” stacja zaprezentuje zaś dokument poświęcony tym największym na ziemi ssakom. W serii „Mistrzowie przyrody” poznamy zachowania, sztuczki i zabiegi, które stosują najwięksi zwierzęcy amanci i zabójcy. Z kolei w produkcji „Człowiek kontra ośmiornica olbrzymia” sprawdzimy, który gatunek lepiej radzi sobie w takich obszarach, jak inteligencja, rozwiązywanie problemów, przystosowanie do określonych warunków czy siła.  

TYDZIEŃ Z REKINAMI
Premiery od poniedziałku do soboty 21 - 26 sierpnia o godz. 18:00
SharksUnderAttack_004_MissionCritical.jpg
DRAPIEŻNIK KONTRA REKIN – poniedziałek 21 sierpnia o godz. 18:00
Rzadkie i niezwykłe przypadki polowania przedstawicieli innych gatunków na rekiny, zarejestrowane przez odważnych fotografów, rzuciły nowe światło na zjawisko prób podważania prymatu tych najbardziej niebezpiecznych drapieżników morskich. Specjaliści dokładnie przeanalizują nagrania ataków na rekiny w wykonaniu innych stworzeń, próbując wyjaśnić, dlaczego do nich doszło. Przy pomocy szponów, macek czy zębów, zwierzęta polują na rekiny we wszystkich wodach świata.  

REKINY U BRZEGU – wtorek 22 sierpnia o godz. 18:00
Program pokaże widzom wzbudzające przerażenie, ogromne ławice rekinów. Ponad dwanaście tysięcy żarłaczy czarnopłetwych znajdujących się o rzut kamieniem od brzegu, osiemset głodnych rekinów szarych rafowych kłębiących się w pobliżu miejscowości turystycznej czy ceniące sobie samotność ostronosy zbierające się w walce o przetrwanie - takie widoki mogą przypominać najgorszy koszmar. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć największe, tajemnicze skupiska rekinów na świecie.

POSTRACH OCEANÓW – ŻARŁACZ TYGRYSI – środa 23 sierpnia
o godz. 18:00 Każdy z nurków musiał to słyszeć: rekiny pożywiają się nocą. Jednak czy jest to mit, czy w stwierdzeniu tym znajdzie się ziarnko prawdy? Eli Martinez, zawodowy nurek pływający z rekinami, i naukowiec Matthew Smukall zanurzają się w nocny świat Tiger Beach, by prześledzić, czy zachowanie rekinów zmienia się po zapadnięciu zmroku. Po wnikliwej obserwacji cech żarłaczy tygrysich, które kształtują ich na doskonałych łowców, śmiałkowie spróbują wyposażyć te morskie bestie w zaawansowany system nagrywający. To trudne i niebezpieczne zadanie wymaga wprowadzenia rekinów w hipnotyczny stan bezruchu. Ekipa ma  nadzieję, że kamery zarejestrują niezdobyte wcześniej nagrania nocnej aktywności tych drapieżnych stworzeń, co pozwoliłoby raz na zawsze rozstrzygnąć, czy opowieści dotyczące rekinów są prawdą, czy mitem.  

ATAK REKINA: UCIEC Z PASZCZY DRAPIEŻNIKA – czwartek 24 sierpnia o godz. 18:00
Program przybliży prawdziwe i przerażające historie ludzi, którzy przeżyli spotkanie oko w oko z rekinem. Jedną z tych osób jest Bettina Pereira, która stanęła przed śmiertelnym niebezpieczeństwem podczas wyprawy kajakowej u wybrzeży Kalifornii. Kobieta wspomina, że jej łódką nagle zaczęły miotać tak silne wstrząsy, że po chwili kajak wywrócił się do góry dnem, a ona znalazła się w wodzie sam na sam z rekinem. W innym przypadku Rodney Orr podczas nurkowania został zaatakowany przez żarłacza białego, który w swoich potężnych szczękach uwięził głowę nieszczęśnika. Jak zaatakowanym udało się przeżyć? O czym myśleli, będąc o krok od bolesnej śmierci? Jakie rejony świata są zagrożone atakami rekinów na turystów? Dokument wyjawi odpowiedzi na te i inne pytania.

ATAK REKINA: ZASADZKA NA TURYSTÓW – piątek 25 sierpnia o godz. 18:00
Miliony turystów rokrocznie wybierają się na wakacje na rajskie plaże, chcąc zażyć relaksu, słońca i kąpieli w oceanie. Jednak dla niektórych z nich, nawet w miejscach uważanych za bezpieczne, rekreacyjny odpoczynek może zakończyć się trwałym kalectwem, a nawet utratą życia. W wielu popularnych turystycznych kurortach rekiny wprowadziły swoje rządy terroru. Czy naukowcom uda się dotrzeć do przyczyn ataków i powstrzymać kolejne zanim będzie za późno?

ARCYTRUDNA MISJA: REKINY W OBRONIE – sobota 26 sierpnia o godz. 18:00
Brian Skerry, fotograf National Geographic, stał się swego rodzaju ambasadorem rekinów. Po trzydziestu latach fotografowania światowych oceanów, Brian uważa, że te groźne drapieżniki odgrywają kluczową rolę w ekosystemach morskich. Kamera podąża za Brianem, który dociera do amerykańskiego przylądka Cape Cod. Mimo że żarłacze białe zwykle gromadzą się w miejscach takich jak Południowa Afryka czy Australia, stosunkowo niedawno dotarły do północnych wód Atlantyku. Brian będzie starał się sprawić, aby opinia publiczna nie postrzegała jego ulubieńców  jako krwawych pożeraczy ludzi, ale jako królów oceanu, dzięki którym kruchy ekosystem morski funkcjonuje poprawnie. By osiągnąć cel, Brian będzie musiał zdobyć odpowiednie ujęcia jednych z najbardziej niebezpiecznych rekinów: żarłaczy tygrysich, ostronosów atlantyckich, żarłaczy białopłetwych oraz żarłaczy białych.
DZIEŃ SŁONIA
Elephant Day
Premiera w sobotę 12 sierpnia o godz. 18:00
Slon_krol_Kalahari_1.jpg
SŁOŃ – KRÓL KALAHARI – sobota 12 sierpnia o godz. 18:00
Botswana jest domem dla największej populacji słoni na świecie – żyje ich tam około 130 tysięcy. Podczas pory suchej wyruszają one na coroczną wędrówkę w poszukiwaniu wody i pożywienia. Tysiące słoni podążają za najstarszą i najbardziej doświadczoną samicą, wierząc, że jej zbierana przez całe życie wiedza i zapamiętane szlaki pozwolą im wybrać najlepszą z możliwych, najbezpieczniejszą drogę. Ich śladem biegną najbardziej bezwzględne drapieżniki na ziemi. Czy słoniom uda się bezpiecznie dotrzeć do celu?
MISTRZOWIE PRZYRODY
Champions of Nature
Premiery w poniedziałki od 7 sierpnia o godz. 18:00
(3x60 min.)
Mistrzowie_przyrody_01.jpg
Spryt, umiejętność kamuflażu i kuszenia – to jedne z najbardziej przydatnych cech w świecie fauny i flory. Trzyczęściowa seria przybliży zachowania, sztuczki i zabiegi, które stosują w świecie zwierząt najwięksi zwierzęcy amanci jak i zabójcy. Program pokaże stworzenia z całego świata widziane z zupełnie nowej perspektywy – jako wielkie talenty natury, mistrzów uwodzenia, a także mistrzów kamuflażu, zadając pytanie: które z tych zwierząt jest najmądrzejsze?
CZŁOWIEK KONTRA OŚMIORNICA OLBRZYMIA  
Man vs. Octopus
Premiera w niedzielę 20 sierpnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Czlowiek_kontra_osmiornica_olbrzymia_01.jpg
Od zamierzchłych czasów ludzie prześcigali się w opowiadaniu historii o ogromnym, ośmioramiennym stworzeniu morskim, które dały początek legendom o potworze, zatapiającym łodzie i pożerającym ludzi. Nadawano mu różne nazwy – od Krakena po Lewiatana. Jednak prawda o nim jest nieco bardziej nieprawdopodobna, niż krążące mity. Ośmiornica olbrzymia może urosnąć do wagi niemal 50 kilogramów, z rozpiętością macek osiągającą nawet pięć metrów. Może egzystować na głębokości stu osiemdziesięciu metrów poniżej linii oceanu. Nie ma kości i dowolnie może zmieniać swój kolor oraz teksturę. A przede wszystkim potrafi ugryźć swoim otworem gębowym, wstrzykując ofierze jad. Jest mistrzem ucieczki i najbardziej inteligentnym z bezkręgowców na świecie. Nat Geo Wild odkryje sekrety tego niezwykłego drapieżnika. W programie ośmiornica olbrzymia stanie naprzeciw człowieka, by sprawdzić, który gatunek lepiej radzi sobie w takich obszarach, jak inteligencja, rozwiązywanie problemów, przystosowanie do określonych warunków czy siła.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Slon_krol_Kalahari_5.jpg

grafika | 649 KB

Pobierz
Slon_krol_Kalahari_4.jpg

grafika | 599 KB

Pobierz
Slon_krol_Kalahari_3.jpg

grafika | 520 KB

Pobierz
Slon_krol_Kalahari_2.jpg

grafika | 482 KB

Pobierz
Slon_krol_Kalahari_1.jpg

grafika | 444 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_sierpień_2017.doc

doc | 1,41 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_sierpień_2017.pdf

pdf | 1,15 MB

Pobierz
Mistrzowie_przyrody_6.jpg

grafika | 23,7 MB

Pobierz
Rekin_u_brzegu_3.jpg

grafika | 19,3 MB

Pobierz
Rekin_u_brzegu_2.jpg

grafika | 17,2 MB

Pobierz
Postrach_oceanow_zarlacz_tygrysi_2.jpg

grafika | 16,5 MB

Pobierz
Postrach_oceanow_zarlacz_tygrysi_4.jpg

grafika | 16,3 MB

Pobierz
Postrach_oceanow_zarlacz_tygrysi_3.jpg

grafika | 16,1 MB

Pobierz
Mistrzowie_przyrody_3.jpg

grafika | 17,6 MB

Pobierz
Postrach_oceanow_zarlacz_tygrysi_1.jpg

grafika | 10,8 MB

Pobierz
Rekiny_w_obronie_2.jpg

grafika | 7,41 MB

Pobierz
Mistrzowie_przyrody_2.jpg

grafika | 10,1 MB

Pobierz
Mistrzowie_przyrody_1.jpg

grafika | 9,91 MB

Pobierz
Mistrzowie_przyrody_5.jpg

grafika | 8,71 MB

Pobierz
Rekiny_w_obronie_1.jpg

grafika | 3,95 MB

Pobierz
Rekiny_w_obronie_3.jpg

grafika | 2,39 MB

Pobierz
Rekiny_w_obronie_4.jpg

grafika | 1,9 MB

Pobierz
Rekin_u_brzegu_1.jpg

grafika | 623 KB

Pobierz
Czlowiek_kontra_osmiornica_olbrzymia_4.jpg

grafika | 6,94 MB

Pobierz
Czlowiek_kontra_osmiornica_olbrzymia_1.jpg

grafika | 6,93 MB

Pobierz
Mistrzowie_przyrody_4.jpg

grafika | 2,47 MB

Pobierz
Czlowiek_kontra_osmiornica_olbrzymia_3.jpg

grafika | 5,51 MB

Pobierz
Czlowiek_kontra_osmiornica_olbrzymia_2.jpg

grafika | 5,44 MB

Pobierz
Drapieznik_kontra_rekin_3.jpg

grafika | 1,38 MB

Pobierz
Czlowiek_kontra_osmiornica_olbrzymia_5.jpg

grafika | 4,6 MB

Pobierz
Drapieznik_kontra_rekin_2.jpg

grafika | 476 KB

Pobierz
Drapieznik_kontra_rekin_1.jpg

grafika | 102 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Marzec na kanale Nat Geo Wild

temu

W marcu na kanale Nat Geo Wild dowiemy się niemal wszystkiego o dzikich zwierzętach. W weekendowym bloku programowym "Zwierzęta od A do Z" oczarują nas małe małpki, słoniątko i piękne kocięta, a strachu napędzą m.in. rekiny, węże i pająki. Film "Szympansy w Ameryce" odpowie na pytanie, co odróżnia małpy urodzone w niewoli od tych dzikich. Czeka nas też podróż na "Wspaniałe Filipiny" oraz bliskie spotkanie z kuzynem strusia i... dinozaura w filmie "Arcytrudna misja: niezwykłe kazuary". 
Propozycje programowe Nat Geo Wild na luty 2018

temu

W lutym kanał Nat Geo Wild przeniesie nas w odległe miejsca bez konieczności ruszania się z domu. Przemierzymy obszar od Ameryki Północnej, przez Afrykę aż po Australię. Poznamy mieszkańców dzikich zakątków Ameryki, zobaczymy największych i najgroźniejszych drapieżców Afryki i zobaczymy, jak można okiełznać ogromne australijskie krokodyle. 14 lutego zobaczymy również z bliska, jak wygląda poszukiwanie miłości i odpowiedniej partnerki w świecie zwierząt.
Zapowiedzi Nat Geo Wild na styczeń

temu

Piękne, tajemnicze i fascynujące - lwy, tygrysy, lamparty i inne wielkie koty. To one będą rządzić w styczniowe weekendowe popołudnia i wieczory na kanale Nat Geo Wild. Chęć przywództwa to jedna z silnie wykształconych u nich potrzeb, dlatego też będziemy świadkami niejednej zaciętej walki o władzę i dominację w stadzie. Poznamy też innych groźnych mieszkańców Afryki, którzy codziennie z zapałem walczą o swoją przyszłość. Dla miłośników mniej gorących klimatów, kanał Nat Geo Wild przygotował z kolei wycieczkę do Szkocji.
Grudzień na kanale Nat Geo Wild

temu

W grudniu na kanale Nat Geo Wild zobaczymy walkę o tron króla lwiego stada w serii dokumentalnej "Królestwo drapieżników: rebelia". Będziemy również przyglądać się życiowym trudnościom, którym czoła stawiają człowiekowate: jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Ich codzienne życie zobaczymy w produkcji "Od małpy do człowieka". Najtwardsze i najbardziej zahartowane zwierzęta to z kolei bohaterowie, których poznamy w dokumencie "Dzika Syberia". Z zazdrością będziemy mogli również przyglądać się golcowi piaskowemu - film "Arcytrudna misja: golec superbohater" pokaże, czy stworzenie to jest właścicielem niezwykłego genu.

Nat Geo Wild świętuje Światowy Dzień Słonia

Z okazji przypadającego na 12. sierpnia Światowego Dnia Słonia, Nat Geo Wild zaprasza widzów na film dokumentalny poświęcony tym majestatycznym stworzeniom. Wraz z kamerami stacji, w programie „Słoń – król Kalahari”, przeniesiemy się do południowej Afryki, gdzie żyje obecnie największa populacja słoni na świecie, by przyjrzeć się trudom ich corocznej wędrówki.