Wrzesień na antenie Nat Geo Wild

Warszawa, 09.08.2017

Wrzesień na antenie Nat Geo Wild

Opublikowany

We wrześniu wraz z kamerami Nat Geo Wild przeniesiemy się do „Dzikiej Afryki Południowej”, by przyjrzeć się cudom natury tego skrajnie zróżnicowanego pod względem klimatycznym kraju. W produkcji „Tylko dla zuchwałych” wybierzemy się do serca środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych, by poznać zwyczaje mieszkających tam zwierząt, odwiedzimy położone między Azją a Australią „Rajskie wyspy”, a także, w produkcji „Arcytrudna misja: ocalmy oceany”, poznamy historie ludzi dobrej woli, których życiowym celem jest walka o czyste obszary morskie. W tym miesiącu na antenę powrócą także dobrze znani widzom Simon i Siouxie w nowym sezonie „Węży w mieście”.

DZIKA AFRYKA POŁUDNIOWA
Wild South Africa
Premiery w niedziele od 3 września o godz. 18:00
(3x60 min.)
Ep101_Dzika_Afryka_poludniowa_02.jpg
Ciepło i zimno, pustynie i tropiki, Afryka i Antarktyka zamknięte w jednym państwie… Republika Południowej Afryki to kraj tak zróżnicowany, jak cały kontynent. Miejsce, w którym zimnolubne pingwiny żyją obok kochających piaszczyste tereny strusi. Ślimaki morskie i żywiołowe kameleony także doskonale odnajdują się w tym klimacie. Południowa Afryka jest krajem o charakterystycznych cechach geograficznych i ekstremalnych warunkach klimatycznych. Dzikie zwierzęta są narażone na stałą zmianę warunków życia. Na zachodnim wybrzeżu spotkamy drapieżne uchatki, które specjalizują się w polowaniu na młode głuptaki przylądkowe. Na południu zaś, gigantyczne krokodyle, lwy i likaony, a w głębi lądu – słonie.
WĘŻE W MIEŚCIE
Snake In The City 4
Premiery w poniedziałki od 4 września o godz. 18:00
(8x60 min.)
Ep401_Weze_w_miescie_02.jpg
Program, łączący w sobie konwencję dokumentu i reality show, koncentruje się na codziennym życiu łowców węży Simona oraz Siouxie, zamieszkujących nadmorski Durban w RPA. Z nadejściem lata wysoka temperatura i wilgotność sprawiają, że w środku aglomeracji pojawiają się niechciani goście – często niebezpieczne i jadowite węże. I to właśnie para naszych bohaterów ma za zadanie wytropić i wyłapać te budzące postrach gady. Następnie wypuszczają je w miejscach znajdujących się z dala od siedlisk ludzkich. Tym razem Simon i Siouxie będą musieli poradzić sobie m.in. z czarnymi mambami, które zagnieździły się na złomowisku, wydobyć kobry plujące z klimatyzatora, a także okiełznać uwięzionego wewnątrz ściany dysfolida - węża mogącego swym jadem zabić dorosłego człowieka.
TYLKO DLA ZUCHWAŁYCH
Badlands
Premiera w sobotę 9 września o godz. 18:00
(1x60 min.)
Ep101_Tylko_dla_zuchwalych_03.jpg
W sercu środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych znajdziemy krajobrazy, na które składają się zielone łąki i strome skały. W programie przeniesiemy się do miejsca, w którym po piekielnym lecie przychodzi mordercze zimno, sprawiające, że mieszkające tu, charakterystyczne dla regionu, zwierzęta jak nieświszczuki czarnoogonowe, pójdźki ziemne czy  bizony amerykańskie, muszą walczyć o przetrwanie.
RAJSKIE WYSPY
Paradise Islands
Premiery w niedziele od 24 września o godz. 18:00
(3x60 min.)
Ep103_ParadiseIslands_002.jpg
Większość wysp leżących między Azją a Australią można zaliczyć do najbardziej bogatych biologicznie rejonów na Ziemi. Fascynująca różnorodność życia, spowodowana jest niezwykłą potęga natury. Mieszkające tu zwierzęta muszą jednak przystosować się do panujących warunków, jeśli chcą przetrwać.
ARCYTRUDNA MISJA: OCALMY OCEANY
New Wave Warriors (AKA World Oceans Day Special/Part of Mission Critical)
Premiera w sobotę 30 września o godz. 18:00
(1x60 min.)
Kiedy słyszymy te wszystkie złe informacje o zmianach klimatycznych, zanieczyszczeniach i nadmiernych połowach, które niekorzystnie wpływają na siedliska morskie, podajemy w wątpliwość, czy jest jeszcze nadzieja na ocalenie oceanów. Dokument przedstawia historię innowatorów, fotografów, naukowców i poszukiwaczy przygód, którzy, choć nie znajdują się na pierwszych stronach gazet, odgrywają niezwykle ważną rolę w procesie ochrony obszarów morskich. Ci nieustraszeni konserwatorzy dokonują zadziwiających rzeczy i pomimo przeciwności losu potrafią płynąć pod prąd.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Ep101_Tylko_dla_zuchwalych_5.jpg

grafika | 23,2 MB

Pobierz
Ep101_Tylko_dla_zuchwalych_2.jpg

grafika | 13,5 MB

Pobierz
Ep101_Tylko_dla_zuchwalych_1.jpg

grafika | 13,4 MB

Pobierz
Ep405_Weze_w_miescie_1.jpg

grafika | 5,12 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_wrzesien_2017.doc

doc | 3,05 MB

Pobierz
Ep102_Rajskie_wyspy_1.jpg

grafika | 15,1 MB

Pobierz
Ep402_Weze_w_miescie_6.jpg

grafika | 5,35 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_wrzesien_2017.pdf

pdf | 962 KB

Pobierz
Ep405_Weze_w_miescie_4.jpg

grafika | 3,71 MB

Pobierz
Ep401_Weze_w_miescie_5.jpg

grafika | 3,6 MB

Pobierz
Ep101_Rajskie_wyspy_1.jpg

grafika | 13,9 MB

Pobierz
Ep101_Rajskie_wyspy_2.jpg

grafika | 13,7 MB

Pobierz
Ep404_Weze_w_miescie_3.jpg

grafika | 2,72 MB

Pobierz
Ep401_Weze_w_miescie_2.jpg

grafika | 2,67 MB

Pobierz
Ep101_Tylko_dla_zuchwalych_4.jpg

grafika | 4,31 MB

Pobierz
Ep101_Dzika_Afryka_poludniowa_1.jpg

grafika | 7,4 MB

Pobierz
Ep101_Tylko_dla_zuchwalych_3.jpg

grafika | 1,64 MB

Pobierz
Ep102_Rajskie_wyspy_2.jpg

grafika | 7,76 MB

Pobierz
Ep102Dzika_Afryka_poludniowa_1.jpg

grafika | 5,33 MB

Pobierz
Ep102_Dzika_Afryka_poludniowa_2.jpg

grafika | 3,21 MB

Pobierz
Ep101_Dzika_Afryka_poludniowa_2.jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Ep103_08_Dzika_Afryka_poludniowa_1.JPG

grafika | 468 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Propozycje programowe Nat Geo Wild w sierpniu

W sierpniu widzowie Nat Geo Wild staną oko w oko z jednymi z najbardziej przerażających stworzeń na świecie w cyklu „Tydzień z rekinami”. Z okazji przypadającego na 12 sierpnia „Światowego Dnia Słonia” stacja zaprezentuje zaś dokument poświęcony tym największym na ziemi ssakom. W serii „Mistrzowie przyrody” poznamy zachowania, sztuczki i zabiegi, które stosują najwięksi zwierzęcy amanci i zabójcy. Z kolei w produkcji „Człowiek kontra ośmiornica olbrzymia” sprawdzimy, który gatunek lepiej radzi sobie w takich obszarach, jak inteligencja, rozwiązywanie problemów, przystosowanie do określonych warunków czy siła.  
Lipiec na kanale Nat Geo Wild

W lipcu wraz z kamerami Nat Geo Wild wybierzemy się do Parku Narodowego Krugera, by zobaczyć, jak wygląda „Życie na safari”. Odwiedzimy również „Ekstremalne oseski”, czyli potomstwo najgroźniejszych zwierząt z całego świata. W dokumencie „Drapieżni połykacze” poznamy przerażające stworzenia, których głównym atutem jest... paszcza, zaś w produkcji „Miodożer do zadań specjalnych”, będziemy towarzyszyć samicy  wychowującej swoje młode. Sprawdźcie, co jeszcze przygotowaliśmy w tym miesiącu!
Czerwiec na antenie Nat Geo Wild

Czerwiec na Nat Geo Wild to spotkania z „Ekstremalnymi zwierzakami”, a także podróż przez „Dziką Argentynę” i „Dziki Daleki Wschód”.  W dokumencie „Arcytrudna misja: spacer z żyrafami” poznamy smutną rzeczywistość najwyższych zwierząt na naszej planecie i dowiemy się, jakie są konsekwencje ich cichego wymierania. W cyklu „Tydzień potwornickich” przyjrzymy się najgroźniejszym drapieżcom na świecie, znajdującym się na szczycie łańcucha pokarmowego. 
Maj na antenie Nat Geo Wild

W maju, w programie „Pustynia różnorodności”, wraz z Nat Geo Wild wybierzemy się na najbardziej mokrą pustynię w obu Amerykach, by podziwiać stworzenia, które przystosowały się do życia w tych nietypowych warunkach. Poznamy również Simona i Siouxie, którzy na co dzień zajmują się... tropieniem i wyłapywaniem węży w afrykańskim mieście Durban. Podejrzymy powracające do dziczy czepiaki w dokumencie „Czepiaki: podniebni akrobaci”, a także  przyjrzymy się staraniom naukowców próbujących uratować małego wieloryba w programie „Arcytrudna misja: ocalić białuchę”. Zobaczcie, co jeszcze przygotowaliśmy w tym miesiącu!

Kraj o wielu obliczach - „Dzika Afryka Południowa” we wrześniu na Nat Geo Wild

Republika Południowej Afryki to kraj tak zróżnicowany, jak cały kontynent. Mieszkają tu nie tylko wielkie koty i największe lądowe ssaki, ale również uwielbiające chłód pingwiny. Nat Geo Wild zaprasza na wyprawę do dzikiej Afryki Południowej, podczas której odsłoni największe tajemnice tego rejonu.