Premiery Nat Geo Wild w październiku

Premiery Nat Geo Wild w październiku

W październiku kanał Nat Geo Wild zaprasza na ekscytujące programy ze świata zwierząt. W serii „Człowiek kontra zwierzę" przekonamy się, że nie warto igrać z naturą. Z kolei w bloku programowym „Dzień psa" poznamy czworonogi pracujące w amerykańskiej straży granicznej. W dokumentach „Zdumiewające dziwolągi" i „Najdziwniejsze oblicza zwierząt" stacja zaprezentuje niezwykłe stworzenia i ich zdolności, a program „Szesnaście nóg" przedstawi wyniki badań nt. prehistorycznych pająków. W trzyczęściowej serii „Projekt Photo Ark", widzowie podążą śladami Joela Sartore, od lat fotografującego zagrożone gatunki zwierząt. Z okazji Halloween kanał przygotował również specjalny blok programowy, ukazujący przerażające gatunki ze świata fauny.

CZŁOWIEK KONTRA ZWIERZĘ
Man V. Animal
Premiery w środy od 4 października o godz. 18:00 i 19:00
(12x60 min.)
Człowiek kontra zwierzę.jpg
Kiedy igramy z naturą, ta często odwzajemnia ciosy. A gdy wkraczamy na terytorium wielkich drapieżników, te nie poprzestają na obserwacji. W programie zobaczymy historie ludzkich potyczek z naturą – kiedy naruszony został jej porządek oraz kiedy potężni, dzicy mięsożercy stwierdzili, że nie będą tolerować ludzkiej obecności. Ktoś musi przegrać tę walkę, a często są to ludzie.
DZIEŃ PSA
Dog Day
Wtorek 10 października od godz. 18:00
Psy ze straży granicznej- szczenięta na start.png
W ramach „Dnia psa” widzowie zobaczą dokumenty o najlepszych, czworonożnych przyjaciołach człowieka i ich niezwykłych zmysłach, pozwalających im na pracę w amerykańskiej straży granicznej.

„Psy ze straży granicznej: szczenięta na start” 
Obiecujące szczeniaczki zaczynają swoją karierę zawodową w ośrodku treningowym w El Paso, gdzie zostają przydzielone do swoich ludzkich partnerów. Razem uczą się niezbędnych umiejętności, potrzebnych do pracy w straży granicznej, a psy doskonalą swoje niezwykłe zmysły. Postępy treningowe ludzko-psich drużyn, przeplatane są prawdziwymi sytuacjami, które mają miejsce w terenie.

„Psy ze straży granicznej: węszyć i chronić”
Psy amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic pracują dzień i noc, pomagając w wyłapywaniu nielegalnego przemytu. Najlepsze z nich potrafią wywęszyć narkotyki w ciężarówkach, pociągach czy naczepach, co pozwala na zmniejszenie dystrybucji tych szkodliwych substancji w społeczeństwie. Inne z psiaków wraz ze swoimi ludzkimi partnerami patrolują długie, często pustynne odcinki granic.
ZDUMIEWAJĄCE DZIWOLĄGI
Wonderfully Weird 2
Premiery w poniedziałek i wtorek 16 i 17 października o godz. 18:00
(3x60 min.)
Zdumiewające dziwolągi.jpg
Jeśli wygląd może mylić, to te zdumiewająco dziwne stworzenia nadają podstępom nowe znaczenie. Pokazują jak natura może być dziwna, w dobrym znaczeniu tego słowa.
NAJDZIWNIEJSZE OBLICZA ZWIERZĄT
World’s Weirdest Animal Faces Compilation
Premiera w środę 18 października o godz. 18:00
(1x60 min.)
Najdziwniejsze oblicza zwierząt.JPG
O pięknych, majestatycznych zwierzętach mówi się bardzo dużo. Ich podobizny znajdują się w logotypach znanych firm, zdobią herby rodowe, stanowią wzór dla maskotek sportowych. Zwierzęta, którym natura poskąpiła urody, znajdują się poza naszym zainteresowaniem. Co więcej, naśmiewamy się z nich, bo nie pasują do naszych kryteriów piękna. Teraz jednak nadszedł czas, by i one znalazły się w świetle reflektorów. Choć z pozoru wydają się „błędem natury”, widzowie będą mieli okazję przekonać się, jakie niezwykłe cechy te stworzenia wykształciły w procesie ewolucji i jak perfekcyjnie dopasowały się do warunków, w których żyją.
SZESNAŚCIE NÓG
Sixteen Legs
Premiera w niedzielę 29 października o godz. 18:00
(1x60 min.)
Szesnaście nóg.jpg
Wielkie prehistoryczne pająki szukają szczęścia w ciemności. Neil Gaiman wyrusza do najgłębszych jaskiń Australii, by przedstawić widzom 25-letnie badania pierwszych stworzeń tkających pajęcze sieci. Te istoty przetrwały erę dinozaurów, rozdzielenie się kontynentów, przeżyły także całe czasy tworzenia się ludzkich cywilizacji. Dokument zabierze widzów do dziczy na terenie tasmańskiego obiektu dziedzictwa światowego, odrywając podziemia, które wcześniej widziało tylko kilka osób na świecie.   
PROJEKT PHOTO ARK
Photo Ark
Premiery w soboty od 28 października o godz. 18:00
(3x60 min.)
Projekt Photo Ark (2).jpg
Trzyczęściowa seria śledzi pracę Joela Sartore, fotografa National Geographic, podczas jego misji sfotografowania najrzadszych gatunków zwierząt na świecie. Jego przepiękne, profesjonalne fotografie ponad 6000 gatunków stworzeń, włączają się w Photo Ark, czyli przewidziany na 25 lat projekt dokumentacji zdjęciowej zagrożonych zwierząt z całego  świata, zanim zdążą wyginąć. Patrząc na te stworzenia, zaczynamy przejmować się ich losem i rozumieć ich niezwykle ważny wpływ na zdrowie naszej planety. Ratując te gatunki, tak naprawdę ratujemy siebie.
HALLOWEEN
Halloween
Wtorek 31 października przez cały dzień
Komodo_krolestwo_waranow_2.jpg
Specjalny blok programowy przeniesie widzów do świata niezwykłych stworzeń, często siejących strach i grozę oraz przerażających swoimi umiejętnościami, jak również… wyglądem. Dokumenty emitowane w cyklu:
 • Poszukiwany: krokodyl różańcowy
 • Żaby potwory
 • Szesnaście nóg
 • Człowiek i potwór
 • Postrach oceanów – żarłacz tygrysi
 • Najgroźniejsze zwierzęta Australii
 • Komodo: królestwo waranów
 • Urodzone potwory: Zabójcze krokodyle
 • Najdziwniejsze zwierzęta świata: Mutanty
 • Ciemna strona krokodyli
 • Silne szczęki, ostre zęby

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_październik_2017.doc

doc | 8,89 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_październik_2017.pdf

pdf | 1,58 MB

Pobierz
Projekt Photo Ark (3).jpg

grafika | 2,55 MB

Pobierz
Projekt Photo Ark (4).jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
Projekt Photo Ark.jpg

grafika | 1,68 MB

Pobierz
Projekt Photo Ark (2).jpg

grafika | 1,91 MB

Pobierz
Człowiek kontra zwierzę (2).jpg

grafika | 4,04 MB

Pobierz
Człowiek kontra zwierzę (3).jpg

grafika | 3,21 MB

Pobierz
Człowiek kontra zwierzę.jpg

grafika | 649 KB

Pobierz
Najdziwniejsze oblicza zwierząt (2).JPG

grafika | 1,69 MB

Pobierz
Najdziwniejsze oblicza zwierząt (3).JPG

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Najdziwniejsze oblicza zwierząt.JPG

grafika | 1,53 MB

Pobierz
Szesnaście nóg (2).jpg

grafika | 1,6 MB

Pobierz
Szesnaście nóg.jpg

grafika | 284 KB

Pobierz
Psy ze straży granicznej- szczenięta na start.png

grafika | 2,9 MB

Pobierz
Psy ze straży granicznej- szczenięta na start (2).png

grafika | 2,6 MB

Pobierz
Psy ze straży granicznej- szczenięta na start (3).png

grafika | 2,49 MB

Pobierz
Zdumiewające dziwolągi (2).jpg

grafika | 5,57 MB

Pobierz
Zdumiewające dziwolągi (3).jpg

grafika | 1,15 MB

Pobierz
Zdumiewające dziwolągi.jpg

grafika | 355 KB

Pobierz
Komodo_krolestwo_waranow_2.jpg

grafika | 1,15 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Propozycje programowe Nat Geo Wild na luty 2018

temu

W lutym kanał Nat Geo Wild przeniesie nas w odległe miejsca bez konieczności ruszania się z domu. Przemierzymy obszar od Ameryki Północnej, przez Afrykę aż po Australię. Poznamy mieszkańców dzikich zakątków Ameryki, zobaczymy największych i najgroźniejszych drapieżców Afryki i zobaczymy, jak można okiełznać ogromne australijskie krokodyle. 14 lutego zobaczymy również z bliska, jak wygląda poszukiwanie miłości i odpowiedniej partnerki w świecie zwierząt.
Zapowiedzi Nat Geo Wild na styczeń

temu

Piękne, tajemnicze i fascynujące - lwy, tygrysy, lamparty i inne wielkie koty. To one będą rządzić w styczniowe weekendowe popołudnia i wieczory na kanale Nat Geo Wild. Chęć przywództwa to jedna z silnie wykształconych u nich potrzeb, dlatego też będziemy świadkami niejednej zaciętej walki o władzę i dominację w stadzie. Poznamy też innych groźnych mieszkańców Afryki, którzy codziennie z zapałem walczą o swoją przyszłość. Dla miłośników mniej gorących klimatów, kanał Nat Geo Wild przygotował z kolei wycieczkę do Szkocji.
Grudzień na kanale Nat Geo Wild

temu

W grudniu na kanale Nat Geo Wild zobaczymy walkę o tron króla lwiego stada w serii dokumentalnej "Królestwo drapieżników: rebelia". Będziemy również przyglądać się życiowym trudnościom, którym czoła stawiają człowiekowate: jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Ich codzienne życie zobaczymy w produkcji "Od małpy do człowieka". Najtwardsze i najbardziej zahartowane zwierzęta to z kolei bohaterowie, których poznamy w dokumencie "Dzika Syberia". Z zazdrością będziemy mogli również przyglądać się golcowi piaskowemu - film "Arcytrudna misja: golec superbohater" pokaże, czy stworzenie to jest właścicielem niezwykłego genu.
Listopadowe premiery Nat Geo Wild

temu

W listopadzie Nat Geo Wild zaprasza na serię „Zwierzęta doskonałe - krótki przewodnik" o ikonicznych stworzeniach świata. Kamery stacji zajrzą też do Azji pokazując „Dzikie oblicze Chin" oraz do małpiego schroniska w afrykańskim Sierra Leone w dokumencie „Arcytrudna misja: szkoła dla szympansów". 

Nat Geo Wild z okazji "Dnia psa", zaprasza na blok programowy poświęcony psom na służbie straży granicznej USA

W ramach cyklu widzowie zobaczą dokumenty o najlepszych przyjaciołach człowieka i ich niezwykłych zmysłach, pozwalających im na pracę w amerykańskiej straży granicznej. Wraz z kamerami Nat Geo Wild poznamy  trudne realia pracy w punktach granicznych i zaskakujące pomysły przestępców na przemyt, któremu kres położyć mogą specjalnie przeszkolone w tym celu psy.