Listopadowe premiery Nat Geo Wild

Listopadowe premiery Nat Geo Wild

Opublikowany

W listopadzie Nat Geo Wild zaprasza na serię „Zwierzęta doskonałe - krótki przewodnik" o ikonicznych stworzeniach świata. Kamery stacji zajrzą też do Azji pokazując „Dzikie oblicze Chin" oraz do małpiego schroniska w afrykańskim Sierra Leone w dokumencie „Arcytrudna misja: szkoła dla szympansów". 

ZWIERZĘTA DOSKONAŁE - KRÓTKI PRZEWODNIK
Ultimate Animals Compilation
Premiery w piątki od 3 listopada o godz. 18:00
(8x60 min.)
Zwierzteta doskonale - krotki przewodnik (6).JPG
Seria „Zwierzęta doskonałe – krótki przewodnik” stanowi kompilację wiedzy o naszych ulubionych stworzeniach. Każdy z odcinków wypełniony jest faktami na temat dwóch wybranych zwierząt, które są analizowane pod kątem naukowym z uwzględnieniem specyficznych cech ich gatunku na podstawie wywiadów z ekspertami, grafik, ujęć zwierząt w zwolnionym tempie, a także niezwykłych nagrań z nimi w roli głównej.
WĘŻE W MIEŚCIE – NAJCIEKAWSZE INTERWENCJE
Snakes in The City Compilations
Premiery w poniedziałki od 6 listopada o godz. 18:00
(2x60 min.)
Ep401_Weze_w_miescie_5.jpg
Program przypomni najciekawsze interwencje łowcy węży Simona Keysa oraz jego partnerki – herpetolożki Siouxsie Gillett, których codziennością jest stawianie się na wezwania ludzi zagrożonych przez węże. Od śmiercionośnych czarnych mamb w garderobach, przez kobry w fabrykach, po mamby pospolite w kasynach – nieustraszona para nie boi się wyzwań.
NAJGROŹNIEJSZE ZWIERZĘTA ŚWIATA: SZALEŃSTWA REKINÓW
World’s Deadliest: Shark Frenzy!
Premiera w niedzielę 5 listopada o godz. 18:00
(1x60 min.)
Morska głębia jest niezwykłym miejscem, ciekawiącym badaczy wodnych stworzeń. Skrywają się tam jedne z najgroźniejszych drapieżników na świecie – rekiny. Łączy je jedno – zakodowana w genach konieczność zdobycia pożywienia, a w swojej misji używają brutalnej siły, techniki i wrodzonych zdolności, by osiągnąć cel. Dzięki 400 milionom lat ewolucji działającej na ich korzyść, rekiny rządzą w morskiej głębi. 
DZIKIE OBLICZE CHIN
China’s Wild Side
Premiery w niedziele od 19 listopada o godz. 18:00
(2x60 min.)
Dzikie oblicze Chin (2).jpg
Zrealizowana w najlepszej jakości, dwuczęściowa seria koncentruje się wokół dzikiej fauny i flory w dwóch unikatowych regionach: Tybecie i Yunnan. Pierwszy odcinek zabierze widzów na wysoki tybetański płaskowyż, gdzie znajduje się bardzo rzadkie powietrze, a ewolucja sprawiła, że zamieszkujące go zwierzęta swobodnie wędrują na wysokości 4000 metrów. To właśnie tutaj żyją ogromne ssaki: dzikie jaki czy niedźwiedzie tybetańskie, szczekuszkowate kopią tu norki, a cziru tybetańskie migrują tu każdego lata. Tybet posiada ogromną różnorodność przyrodniczą, będąc domem dla żyjących najwyżej na świecie węży oraz dla tybetańskich makaków o grubych futerkach. Z kolei drugi odcinek skupi się na prowincji Yunnan, znajdującej się w południowo-wschodniej części Chin i obejmującej swoim obszarem zróżnicowane ekosystemy – od wysokogórskich rejonów po las tropikalny. Góry są domem dla najrzadziej występujących naczelnych na świecie – rokselan z rodziny koczkodanowatych – podczas gdy las tropikalny zamieszkują słonie indyjskie czy pandki rude, będące dalekimi kuzynkami szopów.
OSTRY DYŻUR DLA ZWIERZĄT
Animal ER S2
Premiery w środy od 22 listopada o godz. 18:00
(8x60 min.)
Ostry dyzur dla zwierzat (2).jpg
Szpital weterynaryjny Gulf Coast w Teksasie, jeden z największych w USA, zaprasza na swoje oddziały kamery Nat Geo Wild, włączając w to oddział intensywnej opieki medycznej, kardiologię, dermatologię czy okulistykę. Szpital zapewnia profesjonalną i nowoczesną opiekę medyczną wszelkim  zwierzętom - od tygrysów i naczelnych, po domowe pupile i ptaki. W tym sezonie, dzięki prowadzonym przez medyków terapiom, zobaczymy cudowne odzyskanie wzroku oraz zdolności chodzenia, a także uratowanie stworzeń znajdujących się w stanie krytycznym. Mimo stosowania nowoczesnych technologii, największą zaletą szpitala pozostaje jego ponaddwustuosobowy personel, związany emocjonalnie ze swoimi pacjentami.    
ARCYTRUDNA MISJA: SZKOŁA DLA SZYMPANSÓW
Mission Critical: Chimp School
Premiera w sobotę 25 listopada o godz. 18:00
(1x60 min.)
arcytrudna misja szkola dla szympansow.jpg
W Sierra Leone szympansy walczą o przetrwanie. Po przejściu wojny domowej i wirusa ebola, ich ratunek nie jest priorytetem dla rządzących. Rozpoczął się wyścig z czasem, by uratować te stworzenia znajdujące się na krawędzi przetrwania. Zadania podjęła się organizacja Tacugama Chimp Sanctuary. Dla szympansów misja wydaje się prosta: znajdź swoją osobowość, miejsce w grupie i sposób na dalsze życie. Dokument przedstawi chwytającą za serce historię czarujących szympansów, z natury indywidualistów, walczących o przetrwanie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zwierzteta doskonale - krotki przewodnik (6).JPG

grafika | 3,4 MB

Pobierz
Zwierzteta doskonale - krotki przewodnik (3).JPG

grafika | 1,02 MB

Pobierz
Zwierzteta doskonale - krotki przewodnik (2).JPG

grafika | 841 KB

Pobierz
Zwierzteta doskonale - krotki przewodnik.JPG

grafika | 398 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_listopad_2017.doc

doc | 14,9 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_listopad_2017.pdf

pdf | 1,22 MB

Pobierz
Ep401_Weze_w_miescie_5.jpg

grafika | 3,6 MB

Pobierz
Ostry dyzur dla zwierzat.jpg

grafika | 3,86 MB

Pobierz
Ostry dyzur dla zwierzat (4).jpg

grafika | 2,96 MB

Pobierz
Ostry dyzur dla zwierzat (3).jpg

grafika | 3,02 MB

Pobierz
Ostry dyzur dla zwierzat (2).jpg

grafika | 2,97 MB

Pobierz
arcytrudna misja szkola dla szympansow (4).jpg

grafika | 3,84 MB

Pobierz
arcytrudna misja szkola dla szympansow (2).jpg

grafika | 4,02 MB

Pobierz
arcytrudna misja szkola dla szympansow.jpg

grafika | 3,61 MB

Pobierz
arcytrudna misja szkola dla szympansow (3).jpg

grafika | 2,92 MB

Pobierz
Dzikie oblicze Chin.jpg

grafika | 14,1 MB

Pobierz
Dzikie oblicze Chin (3).jpg

grafika | 7,18 MB

Pobierz
Dzikie oblicze Chin (2).jpg

grafika | 4,54 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wrzesień na kanale Nat Geo Wild

temu

Tę jesień rozpoczniemy od wizyty w upalnej Kalifornii. Sprawdzimy, które zwierzęta są w stanie przeżyć w jednym z najgorętszych miejsc na świecie, jakim jest Dolina Śmierci.  Zastanawialiście się kiedyś, w jakich innych niecodziennych miejscach mogą mieszkać? Czy spodziewaliście się, że w miejskich wodociągach znajdziecie ryby? A co powiecie na to, że w Australii mieszkają dziki? We wrześniu będzie okazja, by zobaczyć, jak różne gatunki zwierząt radzą sobie w z pozoru nienaturalnym dla nich środowisku. Przybliżymy również historię dzikich wilków w Parku Yellowstone, które po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciły na te tereny. A w bloku programowym „Bestie w akcji” sprawdzimy kto sieje największy postrach w zwierzęcym świecie.
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

temu

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Lipcowe propozycje programowe Nat Geo Wild

temu

W lipcu na kanale Nat Geo Wild czekają nas same zapierające dech wyprawy. W bajkowym otoczeniu zejdziemy do morskich głębin, by znaleźć się w samym centrum… polowania rekinów. Podczas „Tygodnia z rekinami” wielokrotnie serce zabije mocniej, bo poznamy największe i najbardziej drapieżne okazy, stając z nimi niemal oko w oko. Odwiedzimy także „Meksyk nieodkryty” z jego zaskakującą fauną, a seria „Najpiękniejsze parki narodowe USA” przeniesie nas do świata prawdziwych cudów natury. Wakacje nie mogłyby zacząć się lepiej!
Czerwcowe propozycje programowe kanału Nat Geo Wild

temu

Gdy żar będzie lał się z nieba, w czerwcu na kanale Nat Geo Wild zejdziemy do chłodnych morskich i oceanicznych głębin, by poznać różnorodne gatunki żyjących tam zwierząt. Zanurzymy się w Morzu Ochockim i będziemy pływać z kamerą wśród ryb - młotów u wybrzeży Bahamów. W ciągu „Tygodnia z Rosją” dokładnie poznamy niezwykłe wodne i lądowe gatunki zwierząt zamieszkujące rozległą „Dziką Rosję”, ale przeniesiemy się też na inny kontynent, by przyjrzeć się z bliska „Wszystkim ptakom Ameryki”. A jeśli komuś zabraknie wrażeń – z pewnością  dostarczą ich „Smoki z Komodo”.