Listopadowe premiery Nat Geo Wild

Listopadowe premiery Nat Geo Wild

Opublikowany

W listopadzie Nat Geo Wild zaprasza na serię „Zwierzęta doskonałe - krótki przewodnik" o ikonicznych stworzeniach świata. Kamery stacji zajrzą też do Azji pokazując „Dzikie oblicze Chin" oraz do małpiego schroniska w afrykańskim Sierra Leone w dokumencie „Arcytrudna misja: szkoła dla szympansów". 

ZWIERZĘTA DOSKONAŁE - KRÓTKI PRZEWODNIK
Ultimate Animals Compilation
Premiery w piątki od 3 listopada o godz. 18:00
(8x60 min.)
Zwierzteta doskonale - krotki przewodnik (6).JPG
Seria „Zwierzęta doskonałe – krótki przewodnik” stanowi kompilację wiedzy o naszych ulubionych stworzeniach. Każdy z odcinków wypełniony jest faktami na temat dwóch wybranych zwierząt, które są analizowane pod kątem naukowym z uwzględnieniem specyficznych cech ich gatunku na podstawie wywiadów z ekspertami, grafik, ujęć zwierząt w zwolnionym tempie, a także niezwykłych nagrań z nimi w roli głównej.
WĘŻE W MIEŚCIE – NAJCIEKAWSZE INTERWENCJE
Snakes in The City Compilations
Premiery w poniedziałki od 6 listopada o godz. 18:00
(2x60 min.)
Ep401_Weze_w_miescie_5.jpg
Program przypomni najciekawsze interwencje łowcy węży Simona Keysa oraz jego partnerki – herpetolożki Siouxsie Gillett, których codziennością jest stawianie się na wezwania ludzi zagrożonych przez węże. Od śmiercionośnych czarnych mamb w garderobach, przez kobry w fabrykach, po mamby pospolite w kasynach – nieustraszona para nie boi się wyzwań.
NAJGROŹNIEJSZE ZWIERZĘTA ŚWIATA: SZALEŃSTWA REKINÓW
World’s Deadliest: Shark Frenzy!
Premiera w niedzielę 5 listopada o godz. 18:00
(1x60 min.)
Morska głębia jest niezwykłym miejscem, ciekawiącym badaczy wodnych stworzeń. Skrywają się tam jedne z najgroźniejszych drapieżników na świecie – rekiny. Łączy je jedno – zakodowana w genach konieczność zdobycia pożywienia, a w swojej misji używają brutalnej siły, techniki i wrodzonych zdolności, by osiągnąć cel. Dzięki 400 milionom lat ewolucji działającej na ich korzyść, rekiny rządzą w morskiej głębi. 
DZIKIE OBLICZE CHIN
China’s Wild Side
Premiery w niedziele od 19 listopada o godz. 18:00
(2x60 min.)
Dzikie oblicze Chin (2).jpg
Zrealizowana w najlepszej jakości, dwuczęściowa seria koncentruje się wokół dzikiej fauny i flory w dwóch unikatowych regionach: Tybecie i Yunnan. Pierwszy odcinek zabierze widzów na wysoki tybetański płaskowyż, gdzie znajduje się bardzo rzadkie powietrze, a ewolucja sprawiła, że zamieszkujące go zwierzęta swobodnie wędrują na wysokości 4000 metrów. To właśnie tutaj żyją ogromne ssaki: dzikie jaki czy niedźwiedzie tybetańskie, szczekuszkowate kopią tu norki, a cziru tybetańskie migrują tu każdego lata. Tybet posiada ogromną różnorodność przyrodniczą, będąc domem dla żyjących najwyżej na świecie węży oraz dla tybetańskich makaków o grubych futerkach. Z kolei drugi odcinek skupi się na prowincji Yunnan, znajdującej się w południowo-wschodniej części Chin i obejmującej swoim obszarem zróżnicowane ekosystemy – od wysokogórskich rejonów po las tropikalny. Góry są domem dla najrzadziej występujących naczelnych na świecie – rokselan z rodziny koczkodanowatych – podczas gdy las tropikalny zamieszkują słonie indyjskie czy pandki rude, będące dalekimi kuzynkami szopów.
OSTRY DYŻUR DLA ZWIERZĄT
Animal ER S2
Premiery w środy od 22 listopada o godz. 18:00
(8x60 min.)
Ostry dyzur dla zwierzat (2).jpg
Szpital weterynaryjny Gulf Coast w Teksasie, jeden z największych w USA, zaprasza na swoje oddziały kamery Nat Geo Wild, włączając w to oddział intensywnej opieki medycznej, kardiologię, dermatologię czy okulistykę. Szpital zapewnia profesjonalną i nowoczesną opiekę medyczną wszelkim  zwierzętom - od tygrysów i naczelnych, po domowe pupile i ptaki. W tym sezonie, dzięki prowadzonym przez medyków terapiom, zobaczymy cudowne odzyskanie wzroku oraz zdolności chodzenia, a także uratowanie stworzeń znajdujących się w stanie krytycznym. Mimo stosowania nowoczesnych technologii, największą zaletą szpitala pozostaje jego ponaddwustuosobowy personel, związany emocjonalnie ze swoimi pacjentami.    
ARCYTRUDNA MISJA: SZKOŁA DLA SZYMPANSÓW
Mission Critical: Chimp School
Premiera w sobotę 25 listopada o godz. 18:00
(1x60 min.)
arcytrudna misja szkola dla szympansow.jpg
W Sierra Leone szympansy walczą o przetrwanie. Po przejściu wojny domowej i wirusa ebola, ich ratunek nie jest priorytetem dla rządzących. Rozpoczął się wyścig z czasem, by uratować te stworzenia znajdujące się na krawędzi przetrwania. Zadania podjęła się organizacja Tacugama Chimp Sanctuary. Dla szympansów misja wydaje się prosta: znajdź swoją osobowość, miejsce w grupie i sposób na dalsze życie. Dokument przedstawi chwytającą za serce historię czarujących szympansów, z natury indywidualistów, walczących o przetrwanie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zwierzteta doskonale - krotki przewodnik (6).JPG

grafika | 3,4 MB

Pobierz
Zwierzteta doskonale - krotki przewodnik (3).JPG

grafika | 1,02 MB

Pobierz
Zwierzteta doskonale - krotki przewodnik (2).JPG

grafika | 841 KB

Pobierz
Zwierzteta doskonale - krotki przewodnik.JPG

grafika | 398 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_listopad_2017.doc

doc | 14,9 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_listopad_2017.pdf

pdf | 1,22 MB

Pobierz
Ep401_Weze_w_miescie_5.jpg

grafika | 3,6 MB

Pobierz
Ostry dyzur dla zwierzat.jpg

grafika | 3,86 MB

Pobierz
Ostry dyzur dla zwierzat (4).jpg

grafika | 2,96 MB

Pobierz
Ostry dyzur dla zwierzat (3).jpg

grafika | 3,02 MB

Pobierz
Ostry dyzur dla zwierzat (2).jpg

grafika | 2,97 MB

Pobierz
arcytrudna misja szkola dla szympansow (4).jpg

grafika | 3,84 MB

Pobierz
arcytrudna misja szkola dla szympansow (2).jpg

grafika | 4,02 MB

Pobierz
arcytrudna misja szkola dla szympansow.jpg

grafika | 3,61 MB

Pobierz
arcytrudna misja szkola dla szympansow (3).jpg

grafika | 2,92 MB

Pobierz
Dzikie oblicze Chin.jpg

grafika | 14,1 MB

Pobierz
Dzikie oblicze Chin (3).jpg

grafika | 7,18 MB

Pobierz
Dzikie oblicze Chin (2).jpg

grafika | 4,54 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Listopad na kanale Nat Geo Wild

temu

Listopad na kanale Nat Geo Wild to pasjonująca podróż po kontynentach. Tym razem znajdziemy się między innymi w Ameryce Południowej, gdzie w Peru będziemy mieli szansę poznać mieszkańców rejonów górskich i tropikalnych. Z kolei w Afryce zobaczymy zwierzęta zmagające się z naturą i z działalnością człowieka, a także najdziksze i najgroźniejsze gatunki, siejące postrach w tym regionie świata. Zobaczymy również, jakie spustoszenie przynosi powódź oraz wojna. Dla miłośników mniej egzotycznej przyrody przygotowaliśmy z kolei wyprawę w głąb wód, gdzie skrywają się niezwykłe i rzadko spotykane ryby.
Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild na październik

temu

Październik na kanale Nat Geo Wild to przede wszystkim wielkie świętowanie światowego Dnia Zwierząt. 4 października przez całą dobę będziemy starać się jak najszerzej i jak najpełniej pokazać różnorodność gatunków, które zamieszkują Ziemię. Chcemy, by był to dzień refleksji nad naszą wspólną egzystencją, która dla zwierząt staje się coraz bardziej dotkliwa. Zobaczymy też „Węże w mieście” i niezwykłych mieszkańców Durbanu, którzy choć piękni i kolorowi - budzą ogromny niepokój ludzi. Odwiedzimy też Wielką Brytanię, która na nowo odkryje przed nami bogactwo i ujawni swoją dzikość. A dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowaliśmy niezwykłe przygody Dr. Pola. Zobaczcie, z jakimi wyzwaniami będzie musiał sobie poradzić weterynarz z Michigan.
Wrzesień na kanale Nat Geo Wild

temu

Tę jesień rozpoczniemy od wizyty w upalnej Kalifornii. Sprawdzimy, które zwierzęta są w stanie przeżyć w jednym z najgorętszych miejsc na świecie, jakim jest Dolina Śmierci.  Zastanawialiście się kiedyś, w jakich innych niecodziennych miejscach mogą mieszkać? Czy spodziewaliście się, że w miejskich wodociągach znajdziecie ryby? A co powiecie na to, że w Australii mieszkają dziki? We wrześniu będzie okazja, by zobaczyć, jak różne gatunki zwierząt radzą sobie w z pozoru nienaturalnym dla nich środowisku. Przybliżymy również historię dzikich wilków w Parku Yellowstone, które po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciły na te tereny. A w bloku programowym „Bestie w akcji” sprawdzimy kto sieje największy postrach w zwierzęcym świecie.
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

temu

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.