Grudzień na kanale Nat Geo Wild
Grudzień na kanale Nat Geo Wild

Grudzień na kanale Nat Geo Wild

Opublikowany

W grudniu na kanale Nat Geo Wild zobaczymy walkę o tron króla lwiego stada w serii dokumentalnej "Królestwo drapieżników: rebelia". Będziemy również przyglądać się życiowym trudnościom, którym czoła stawiają człowiekowate: jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Ich codzienne życie zobaczymy w produkcji "Od małpy do człowieka". Najtwardsze i najbardziej zahartowane zwierzęta to z kolei bohaterowie, których poznamy w dokumencie "Dzika Syberia". Z zazdrością będziemy mogli również przyglądać się golcowi piaskowemu - film "Arcytrudna misja: golec superbohater" pokaże, czy stworzenie to jest właścicielem niezwykłego genu.

KRÓLESTWO DRAPIEŻNIKÓW: REBELIA 
Savage Kingdom: Uprising
Premiery w niedziele od 3 grudnia o godz. 18:00
(3x60 min.)
Lew Sekekama, niekwestionowany król stada Marsh, musi walczyć z rywalami o swój tron. Trzej dorastający książęta są żądni władzy i zagrażają pozycji króla. Nowe imperium budują też wygnane ze stada trzy mściwe Królowe Północy, które planują zemstę na swoich wrogach.
OD MAŁPY DO CZŁOWIEKA 
Who’s Aping Who
Premiera w czwartek 14 grudnia o godz. 18:00, kolejne odcinki o 19:00 i 20:00 
(3x60 min.)
BringingBaby_01_WhoAping.jpg
W jaki sposób wykształciły się charakterystyczne ludzkie zachowania? Ma to związek z naszymi najbliższymi krewnymi - małpami. Jak się okazuje, nie tylko ludzkie życie bywa skomplikowane. Dla człowiekowatych może być równie trudne i zawiłe. Jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Przekonamy się, że dwa gatunki, z pozoru różne, mogą być bardzo podobne. 
DZIKA SYBERIA
Wild Year: Siberia
Premiera w poniedziałek 25 grudnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dzika Syberia_1.jpg
Tylko najtwardsze zwierzęta mogą żyć na Syberii. Niedźwiedzie polarne, renifery, żurawie mandżurskie, łososie japońskie czy łasice pospolite muszą przetrwać długą, nie oszczędzającą ich zimę i do granic możliwości wykorzystać relatywnie krótką wiosnę. Od pokrytych lodem brzegów północy, przez długie kilometry jałowej tundry, po głębie lasów tajgi, zwierzęta te muszą stawić czoła ciężkim wyzwaniom i walczyć o przetrwanie.
ARCYTRUDNA MISJA: GOLEC SUPERBOHATER
Mission Critical: Naked Mole Rat: Nature’s Weirdest Superheroe
Premiera w sobotę 30 grudnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Arcytrudna misja- Golec superbohater_5.jpg
LWY KONTRA ŻYRAFY
Lion vs Giraffe
Premiera w niedzielę 31 grudnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
TheKill_01.jpg
Stado lwic króluje nad brzegiem rzeki. Ale w ostatnich kilku latach region został dotknięty suszą i lwice muszą teraz walczyć o przetrwanie. By zdobyć pożywienie atakują żyrafy. Te niezwykłe polowania kończą się walkami, które mogą trwać nawet kilka godzin i wcale nie ma pewności, że zakończą się zdobyciem pożywienia.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_grudzień_2017 akt.doc

doc | 21,4 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_grudzień_2017 akt.pdf

pdf | 778 KB

Pobierz
Arcytrudna misja- Golec superbohater_8.jpg

grafika | 3,39 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 1.jpg

grafika | 5,26 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 5.jpg

grafika | 5,58 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 4.jpg

grafika | 5,21 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 2.jpg

grafika | 4,46 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 3.jpg

grafika | 4,26 MB

Pobierz
Od małpy do człowieka 1.jpg

grafika | 7,27 MB

Pobierz
Od małpy do człowieka 2.jpg

grafika | 7,43 MB

Pobierz
Lwy kontra żyrafy 2.jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
Lwy kontra żyrafy 3.jpg

grafika | 1,59 MB

Pobierz
Lwy kontra żyrafy 1.jpg

grafika | 1,31 MB

Pobierz
Lwy kontra żyrafy 4.jpg

grafika | 1,36 MB

Pobierz
Dzika Syberia_3.jpg

grafika | 7,37 MB

Pobierz
Dzika Syberia_1.jpg

grafika | 5,11 MB

Pobierz
Dzika Syberia_2.jpg

grafika | 3,52 MB

Pobierz
Dzika Syberia_4.jpg

grafika | 3 MB

Pobierz
Arcytrudna misja- Golec superbohater_6.jpg

grafika | 5,42 MB

Pobierz
Arcytrudna misja- Golec superbohater_7.jpg

grafika | 4,48 MB

Pobierz
Arcytrudna misja- Golec superbohater_5.jpg

grafika | 4,52 MB

Pobierz
.pdf

pdf | 775 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

temu

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Lipcowe propozycje programowe Nat Geo Wild

temu

W lipcu na kanale Nat Geo Wild czekają nas same zapierające dech wyprawy. W bajkowym otoczeniu zejdziemy do morskich głębin, by znaleźć się w samym centrum… polowania rekinów. Podczas „Tygodnia z rekinami” wielokrotnie serce zabije mocniej, bo poznamy największe i najbardziej drapieżne okazy, stając z nimi niemal oko w oko. Odwiedzimy także „Meksyk nieodkryty” z jego zaskakującą fauną, a seria „Najpiękniejsze parki narodowe USA” przeniesie nas do świata prawdziwych cudów natury. Wakacje nie mogłyby zacząć się lepiej!
Czerwcowe propozycje programowe kanału Nat Geo Wild

temu

Gdy żar będzie lał się z nieba, w czerwcu na kanale Nat Geo Wild zejdziemy do chłodnych morskich i oceanicznych głębin, by poznać różnorodne gatunki żyjących tam zwierząt. Zanurzymy się w Morzu Ochockim i będziemy pływać z kamerą wśród ryb - młotów u wybrzeży Bahamów. W ciągu „Tygodnia z Rosją” dokładnie poznamy niezwykłe wodne i lądowe gatunki zwierząt zamieszkujące rozległą „Dziką Rosję”, ale przeniesiemy się też na inny kontynent, by przyjrzeć się z bliska „Wszystkim ptakom Ameryki”. A jeśli komuś zabraknie wrażeń – z pewnością  dostarczą ich „Smoki z Komodo”.
Maj na kanale Nat Geo Wild

temu

Wiosna w pełni, a dla wszystkich kochających wiosenne ćwierkanie ptaków kanał Nat Geo Wild przygotował inspirującą podróż do ptasiego świata. Można się będzie w nim zagłębić za sprawą dokumentu "Planeta ptaków". Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się ze słońca i wysokich temperatur. Na terenie górzystej Alaski klimat jest dużo mniej przyjazny, a zima panuje tam niemal cały rok. Jak przeżyć na Alasce? Podpowiedzą nam obserwacje mieszkających tam niedźwiedzi czy reniferów. Walki o przetrwanie mają też swój dosłowny aspekt - zobaczymy, jakie pojedynki prowadzą ze sobą zwierzęta i jakiej używają broni. Będzie naprawdę gorąco.

PODOBNI CZY ZUPEŁNIE INNI? „OD MAŁPY DO CZŁOWIEKA” W GRUDNIU NA KANALE NAT GEO WILD

Jedne z nich wolą żyć w stadach, inne wybierają życie samotników. Rywalizują o przywództwo, walczą o poparcie i sympatię. Potrafią się złościć i bywają agresywne. Kiedy chcą osiągnąć swój cel – starają się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Wraz z Nat Geo Wild w grudniu przeniesiemy się w świat małp i zrozumiemy, jakimi prawami się on rządzi. Czy okaże się podobny do świata ludzi?