Grudzień na kanale Nat Geo Wild
Grudzień na kanale Nat Geo Wild

Grudzień na kanale Nat Geo Wild

W grudniu na kanale Nat Geo Wild zobaczymy walkę o tron króla lwiego stada w serii dokumentalnej "Królestwo drapieżników: rebelia". Będziemy również przyglądać się życiowym trudnościom, którym czoła stawiają człowiekowate: jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Ich codzienne życie zobaczymy w produkcji "Od małpy do człowieka". Najtwardsze i najbardziej zahartowane zwierzęta to z kolei bohaterowie, których poznamy w dokumencie "Dzika Syberia". Z zazdrością będziemy mogli również przyglądać się golcowi piaskowemu - film "Arcytrudna misja: golec superbohater" pokaże, czy stworzenie to jest właścicielem niezwykłego genu.

KRÓLESTWO DRAPIEŻNIKÓW: REBELIA 
Savage Kingdom: Uprising
Premiery w niedziele od 3 grudnia o godz. 18:00
(3x60 min.)
Lew Sekekama, niekwestionowany król stada Marsh, musi walczyć z rywalami o swój tron. Trzej dorastający książęta są żądni władzy i zagrażają pozycji króla. Nowe imperium budują też wygnane ze stada trzy mściwe Królowe Północy, które planują zemstę na swoich wrogach.
OD MAŁPY DO CZŁOWIEKA 
Who’s Aping Who
Premiera w czwartek 14 grudnia o godz. 18:00, kolejne odcinki o 19:00 i 20:00 
(3x60 min.)
BringingBaby_01_WhoAping.jpg
W jaki sposób wykształciły się charakterystyczne ludzkie zachowania? Ma to związek z naszymi najbliższymi krewnymi - małpami. Jak się okazuje, nie tylko ludzkie życie bywa skomplikowane. Dla człowiekowatych może być równie trudne i zawiłe. Jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Przekonamy się, że dwa gatunki, z pozoru różne, mogą być bardzo podobne. 
DZIKA SYBERIA
Wild Year: Siberia
Premiera w poniedziałek 25 grudnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dzika Syberia_1.jpg
Tylko najtwardsze zwierzęta mogą żyć na Syberii. Niedźwiedzie polarne, renifery, żurawie mandżurskie, łososie japońskie czy łasice pospolite muszą przetrwać długą, nie oszczędzającą ich zimę i do granic możliwości wykorzystać relatywnie krótką wiosnę. Od pokrytych lodem brzegów północy, przez długie kilometry jałowej tundry, po głębie lasów tajgi, zwierzęta te muszą stawić czoła ciężkim wyzwaniom i walczyć o przetrwanie.
ARCYTRUDNA MISJA: GOLEC SUPERBOHATER
Mission Critical: Naked Mole Rat: Nature’s Weirdest Superheroe
Premiera w sobotę 30 grudnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Arcytrudna misja- Golec superbohater_5.jpg
LWY KONTRA ŻYRAFY
Lion vs Giraffe
Premiera w niedzielę 31 grudnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
TheKill_01.jpg
Stado lwic króluje nad brzegiem rzeki. Ale w ostatnich kilku latach region został dotknięty suszą i lwice muszą teraz walczyć o przetrwanie. By zdobyć pożywienie atakują żyrafy. Te niezwykłe polowania kończą się walkami, które mogą trwać nawet kilka godzin i wcale nie ma pewności, że zakończą się zdobyciem pożywienia.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_grudzień_2017 akt.doc

doc | 21,4 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_grudzień_2017 akt.pdf

pdf | 778 KB

Pobierz
Arcytrudna misja- Golec superbohater_8.jpg

grafika | 3,39 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 5.jpg

grafika | 5,58 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 4.jpg

grafika | 5,21 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 2.jpg

grafika | 4,46 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 3.jpg

grafika | 4,26 MB

Pobierz
Od małpy do człowieka 1.jpg

grafika | 7,27 MB

Pobierz
Od małpy do człowieka 2.jpg

grafika | 7,43 MB

Pobierz
Lwy kontra żyrafy 2.jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
Lwy kontra żyrafy 3.jpg

grafika | 1,59 MB

Pobierz
Lwy kontra żyrafy 1.jpg

grafika | 1,31 MB

Pobierz
Lwy kontra żyrafy 4.jpg

grafika | 1,36 MB

Pobierz
Dzika Syberia_3.jpg

grafika | 7,37 MB

Pobierz
Dzika Syberia_1.jpg

grafika | 5,11 MB

Pobierz
Dzika Syberia_2.jpg

grafika | 3,52 MB

Pobierz
Dzika Syberia_4.jpg

grafika | 3 MB

Pobierz
Arcytrudna misja- Golec superbohater_6.jpg

grafika | 5,42 MB

Pobierz
Arcytrudna misja- Golec superbohater_7.jpg

grafika | 4,48 MB

Pobierz
Arcytrudna misja- Golec superbohater_5.jpg

grafika | 4,52 MB

Pobierz
.pdf

pdf | 775 KB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 1.jpg

grafika | 5,26 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Listopad na kanale Nat Geo Wild

Listopad na kanale Nat Geo Wild to pasjonująca podróż po kontynentach. Tym razem znajdziemy się między innymi w Ameryce Południowej, gdzie w Peru będziemy mieli szansę poznać mieszkańców rejonów górskich i tropikalnych. Z kolei w Afryce zobaczymy zwierzęta zmagające się z naturą i z działalnością człowieka, a także najdziksze i najgroźniejsze gatunki, siejące postrach w tym regionie świata. Zobaczymy również, jakie spustoszenie przynosi powódź oraz wojna. Dla miłośników mniej egzotycznej przyrody przygotowaliśmy z kolei wyprawę w głąb wód, gdzie skrywają się niezwykłe i rzadko spotykane ryby.
Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild na październik

Październik na kanale Nat Geo Wild to przede wszystkim wielkie świętowanie światowego Dnia Zwierząt. 4 października przez całą dobę będziemy starać się jak najszerzej i jak najpełniej pokazać różnorodność gatunków, które zamieszkują Ziemię. Chcemy, by był to dzień refleksji nad naszą wspólną egzystencją, która dla zwierząt staje się coraz bardziej dotkliwa. Zobaczymy też „Węże w mieście” i niezwykłych mieszkańców Durbanu, którzy choć piękni i kolorowi - budzą ogromny niepokój ludzi. Odwiedzimy też Wielką Brytanię, która na nowo odkryje przed nami bogactwo i ujawni swoją dzikość. A dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowaliśmy niezwykłe przygody Dr. Pola. Zobaczcie, z jakimi wyzwaniami będzie musiał sobie poradzić weterynarz z Michigan.
Wrzesień na kanale Nat Geo Wild

Tę jesień rozpoczniemy od wizyty w upalnej Kalifornii. Sprawdzimy, które zwierzęta są w stanie przeżyć w jednym z najgorętszych miejsc na świecie, jakim jest Dolina Śmierci.  Zastanawialiście się kiedyś, w jakich innych niecodziennych miejscach mogą mieszkać? Czy spodziewaliście się, że w miejskich wodociągach znajdziecie ryby? A co powiecie na to, że w Australii mieszkają dziki? We wrześniu będzie okazja, by zobaczyć, jak różne gatunki zwierząt radzą sobie w z pozoru nienaturalnym dla nich środowisku. Przybliżymy również historię dzikich wilków w Parku Yellowstone, które po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciły na te tereny. A w bloku programowym „Bestie w akcji” sprawdzimy kto sieje największy postrach w zwierzęcym świecie.
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.