Grudzień na kanale Nat Geo Wild
Grudzień na kanale Nat Geo Wild

Grudzień na kanale Nat Geo Wild

Opublikowany

W grudniu na kanale Nat Geo Wild zobaczymy walkę o tron króla lwiego stada w serii dokumentalnej "Królestwo drapieżników: rebelia". Będziemy również przyglądać się życiowym trudnościom, którym czoła stawiają człowiekowate: jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Ich codzienne życie zobaczymy w produkcji "Od małpy do człowieka". Najtwardsze i najbardziej zahartowane zwierzęta to z kolei bohaterowie, których poznamy w dokumencie "Dzika Syberia". Z zazdrością będziemy mogli również przyglądać się golcowi piaskowemu - film "Arcytrudna misja: golec superbohater" pokaże, czy stworzenie to jest właścicielem niezwykłego genu.

KRÓLESTWO DRAPIEŻNIKÓW: REBELIA 
Savage Kingdom: Uprising
Premiery w niedziele od 3 grudnia o godz. 18:00
(3x60 min.)
Lew Sekekama, niekwestionowany król stada Marsh, musi walczyć z rywalami o swój tron. Trzej dorastający książęta są żądni władzy i zagrażają pozycji króla. Nowe imperium budują też wygnane ze stada trzy mściwe Królowe Północy, które planują zemstę na swoich wrogach.
OD MAŁPY DO CZŁOWIEKA 
Who’s Aping Who
Premiera w czwartek 14 grudnia o godz. 18:00, kolejne odcinki o 19:00 i 20:00 
(3x60 min.)
BringingBaby_01_WhoAping.jpg
W jaki sposób wykształciły się charakterystyczne ludzkie zachowania? Ma to związek z naszymi najbliższymi krewnymi - małpami. Jak się okazuje, nie tylko ludzkie życie bywa skomplikowane. Dla człowiekowatych może być równie trudne i zawiłe. Jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Przekonamy się, że dwa gatunki, z pozoru różne, mogą być bardzo podobne. 
DZIKA SYBERIA
Wild Year: Siberia
Premiera w poniedziałek 25 grudnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Dzika Syberia_1.jpg
Tylko najtwardsze zwierzęta mogą żyć na Syberii. Niedźwiedzie polarne, renifery, żurawie mandżurskie, łososie japońskie czy łasice pospolite muszą przetrwać długą, nie oszczędzającą ich zimę i do granic możliwości wykorzystać relatywnie krótką wiosnę. Od pokrytych lodem brzegów północy, przez długie kilometry jałowej tundry, po głębie lasów tajgi, zwierzęta te muszą stawić czoła ciężkim wyzwaniom i walczyć o przetrwanie.
ARCYTRUDNA MISJA: GOLEC SUPERBOHATER
Mission Critical: Naked Mole Rat: Nature’s Weirdest Superheroe
Premiera w sobotę 30 grudnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
Arcytrudna misja- Golec superbohater_5.jpg
LWY KONTRA ŻYRAFY
Lion vs Giraffe
Premiera w niedzielę 31 grudnia o godz. 18:00
(1x60 min.)
TheKill_01.jpg
Stado lwic króluje nad brzegiem rzeki. Ale w ostatnich kilku latach region został dotknięty suszą i lwice muszą teraz walczyć o przetrwanie. By zdobyć pożywienie atakują żyrafy. Te niezwykłe polowania kończą się walkami, które mogą trwać nawet kilka godzin i wcale nie ma pewności, że zakończą się zdobyciem pożywienia.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_grudzień_2017 akt.doc

doc | 21,4 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_grudzień_2017 akt.pdf

pdf | 778 KB

Pobierz
Arcytrudna misja- Golec superbohater_8.jpg

grafika | 3,39 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 1.jpg

grafika | 5,26 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 5.jpg

grafika | 5,58 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 4.jpg

grafika | 5,21 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 2.jpg

grafika | 4,46 MB

Pobierz
Królestwo drapieżników - Rebelia 3.jpg

grafika | 4,26 MB

Pobierz
Od małpy do człowieka 1.jpg

grafika | 7,27 MB

Pobierz
Od małpy do człowieka 2.jpg

grafika | 7,43 MB

Pobierz
Lwy kontra żyrafy 2.jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
Lwy kontra żyrafy 3.jpg

grafika | 1,59 MB

Pobierz
Lwy kontra żyrafy 1.jpg

grafika | 1,31 MB

Pobierz
Lwy kontra żyrafy 4.jpg

grafika | 1,36 MB

Pobierz
Dzika Syberia_3.jpg

grafika | 7,37 MB

Pobierz
Dzika Syberia_1.jpg

grafika | 5,11 MB

Pobierz
Dzika Syberia_2.jpg

grafika | 3,52 MB

Pobierz
Dzika Syberia_4.jpg

grafika | 3 MB

Pobierz
Arcytrudna misja- Golec superbohater_6.jpg

grafika | 5,42 MB

Pobierz
Arcytrudna misja- Golec superbohater_7.jpg

grafika | 4,48 MB

Pobierz
Arcytrudna misja- Golec superbohater_5.jpg

grafika | 4,52 MB

Pobierz
.pdf

pdf | 775 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Czerwcowe propozycje programowe kanału Nat Geo Wild

temu

Gdy żar będzie lał się z nieba, w czerwcu na kanale Nat Geo Wild zejdziemy do chłodnych morskich i oceanicznych głębin, by poznać różnorodne gatunki żyjących tam zwierząt. Zanurzymy się w Morzu Ochockim i będziemy pływać z kamerą wśród ryb - młotów u wybrzeży Bahamów. W ciągu „Tygodnia z Rosją” dokładnie poznamy niezwykłe wodne i lądowe gatunki zwierząt zamieszkujące rozległą „Dziką Rosję”, ale przeniesiemy się też na inny kontynent, by przyjrzeć się z bliska „Wszystkim ptakom Ameryki”. A jeśli komuś zabraknie wrażeń – z pewnością  dostarczą ich „Smoki z Komodo”.
Maj na kanale Nat Geo Wild

temu

Wiosna w pełni, a dla wszystkich kochających wiosenne ćwierkanie ptaków kanał Nat Geo Wild przygotował inspirującą podróż do ptasiego świata. Można się będzie w nim zagłębić za sprawą dokumentu "Planeta ptaków". Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się ze słońca i wysokich temperatur. Na terenie górzystej Alaski klimat jest dużo mniej przyjazny, a zima panuje tam niemal cały rok. Jak przeżyć na Alasce? Podpowiedzą nam obserwacje mieszkających tam niedźwiedzi czy reniferów. Walki o przetrwanie mają też swój dosłowny aspekt - zobaczymy, jakie pojedynki prowadzą ze sobą zwierzęta i jakiej używają broni. Będzie naprawdę gorąco.
Propozycje programowe Nat Geo Wild na kwiecień

temu

Kwiecień to miesiąc szczególny - właśnie wtedy obchodzimy Dzień Ziemi. W Nat Geo Wild rozrośnie się on do całego tygodnia, podczas którego dowiemy się znacznie więcej m.in. o ginących gatunkach. W kwietniu staniemy też twarzą w twarz z "Najgroźniejszymi zwierzętami świata", poznamy wyjątkowe oblicze "Nieposkromionej Ameryki Południowej" i zwiedzimy niemal cały świat, odkrywając nieznane fakty o dzikich zwierzętach.
Marzec na kanale Nat Geo Wild

temu

W marcu na kanale Nat Geo Wild dowiemy się niemal wszystkiego o dzikich zwierzętach. W weekendowym bloku programowym "Zwierzęta od A do Z" oczarują nas małe małpki, słoniątko i piękne kocięta, a strachu napędzą m.in. rekiny, węże i pająki. Film "Szympansy w Ameryce" odpowie na pytanie, co odróżnia małpy urodzone w niewoli od tych dzikich. Czeka nas też podróż na "Wspaniałe Filipiny" oraz bliskie spotkanie z kuzynem strusia i... dinozaura w filmie "Arcytrudna misja: niezwykłe kazuary". 

PODOBNI CZY ZUPEŁNIE INNI? „OD MAŁPY DO CZŁOWIEKA” W GRUDNIU NA KANALE NAT GEO WILD

Jedne z nich wolą żyć w stadach, inne wybierają życie samotników. Rywalizują o przywództwo, walczą o poparcie i sympatię. Potrafią się złościć i bywają agresywne. Kiedy chcą osiągnąć swój cel – starają się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Wraz z Nat Geo Wild w grudniu przeniesiemy się w świat małp i zrozumiemy, jakimi prawami się on rządzi. Czy okaże się podobny do świata ludzi?