Zapowiedzi Nat Geo Wild na styczeń

Zapowiedzi Nat Geo Wild na styczeń

Opublikowany

Piękne, tajemnicze i fascynujące - lwy, tygrysy, lamparty i inne wielkie koty. To one będą rządzić w styczniowe weekendowe popołudnia i wieczory na kanale Nat Geo Wild. Chęć przywództwa to jedna z silnie wykształconych u nich potrzeb, dlatego też będziemy świadkami niejednej zaciętej walki o władzę i dominację w stadzie. Poznamy też innych groźnych mieszkańców Afryki, którzy codziennie z zapałem walczą o swoją przyszłość. Dla miłośników mniej gorących klimatów, kanał Nat Geo Wild przygotował z kolei wycieczkę do Szkocji.

MIESIĄC Z WIELKIMI KOTAMI
Big Cat Month
Emisje w niedziele od 7 stycznia o godz. 18:00
Miesiąc wielkich kotów_Cudowny gepard_małe.jpg
Styczeń w Nat Geo Wild to prawdziwa gratka dla miłośników kotów. W każde styczniowe niedzielne popołudnie przyglądać się będziemy życiu i walce o przetrwanie wielkich i dzikich kotów – lwów, gepardów, tygrysów i jaguarów.
 • Lwie królestwo – premiera 7 stycznia od godz. 18:00

  „Lwie królestwo” to historia trzech lwich rodzin, które zamieszkują okolice niezwykłej oazy nad rzeką Mwagusi w Tanzanii. To miejsce, gdzie zawiązują się niezwykłe przyjaźnie między zwierzętami. Niestety, sielankę zakłóca pojawienie się niespodziewanych gości i walka o władzę w stadzie.
 • Człowiek wśród gepardów – premiera 14 stycznia o godz. 18:00

  W produkcji „Człowiek wśród gepardów” Bob Poole rusza do pięknego zakątka Kenii, by uchwycić rzadko oglądane chwile z życia gepardów i opowiedzieć o losach kocicy wychowującej młode.
 • Cudowny gepard – premiera 14 stycznia o godz. 19:00

  „Cudowny gepard” to historia samicy geparda - Sibelli, która cudem uniknęła śmierci z rąk kłusowników. W 2003 roku rozpoczęła nowy rozdział w życiu, w rezerwacie przyrody Samara.
 • Najsłynniejsza tygrysica świata – premiera 21 stycznia o godz. 18:00

  Machli, znana jako Królowa Ranthambore, to najsłynniejsza tygrysica świata. W produkcji „Najsłynniejsza tygrysica świata” poznamy jej niezwykłą, pełną wzlotów i upadków historię.
 • Jaguar kontra kajman – premiera 28 stycznia o godz. 18:00

  W produkcji „Jaguar kontra kajman” poznamy młodego jaguara, który uczy się od matki zasad przetrwania. Już jako dorosły samiec zaatakuje swojego najgroźniejszego rywala, prawie dwumetrowego kajmana.
NAJGROŹNIEJSI MIESZKAŃCY AFRYKI
Africa’s Deadliest 4
Premiery w soboty od 6 stycznia o godz. 18:00
(3x60 min)
Najgroźniejsci mieszkańcy Afryki_małe.jpg
Przebiegłość, siła i pomysłowość – to cechy niezwykle przydatne dla zwierząt walczących o przetrwanie w Botswanie. Seria „Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki” ujawnia, jaką broń, sztuczki i taktykę stosują łowcy i ich ofiary, by wygrać tę walkę. Współpraca w ramach zorganizowanej grupy – to sposób nawet na najbardziej przerażające drapieżniki mieszkające w Afryce. Ofiary tych pojedynków to z kolei pożywka dla tych, którzy nie są w stanie sami walczyć o swoje i - jak inni -strategią pokonywać swoich największych przeciwników.
DZIKA SZKOCJA – POWRÓT DO HIGHLANDS
Wild Scotland: Compilations
Premiery w soboty od 27 stycznia o godz. 18:00
(2x60 min)
Dzika Szkocja_małe.jpg
Pory roku w szkockim regionie Highlands są nieprzyjazne, a okazje przelotne. Ale zarówno ludzie, jak i zwierzęta znaleźli sposoby, by przeciwności przekuć w korzyści, a trudności w piękno. Jak to możliwe? Przekonaj się, odwiedzając z Nat Geo Wild urokliwe zakątki szkockich wyżyn i nabrzeża regionu Highlands.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Miesiąc z wielkimi kotami_Jaguar kontra Kajman_4.jpg

grafika | 14,3 MB

Pobierz
Najgroźniejsci mieszkańcy Afryki_4.jpg

grafika | 6,34 MB

Pobierz
Najgroźniejsci mieszkańcy Afryki_2.jpg

grafika | 5,96 MB

Pobierz
Najgroźniejsci mieszkańcy Afryki_3.jpg

grafika | 3,35 MB

Pobierz
Tydzień z wielkimi kotami_Lwie królestwo_2.jpg

grafika | 21,3 MB

Pobierz
Tydzień z wielkimi kotami_Lwie królestwo_6.jpg

grafika | 21,5 MB

Pobierz
Tydzień z wielkimi kotami_Lwie królestwo_4.jpg

grafika | 10,8 MB

Pobierz
Miesiąc z wielkimi kotami_Jaguar kontra Kajman_8.jpg

grafika | 11,1 MB

Pobierz
Miesiąc z wielkimi kotami_Jaguar kontra Kajman_11.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Miesiąc z wielkimi kotami_Jaguar kontra Kajman_9.jpg

grafika | 1,15 MB

Pobierz
Miesiąc z wielkimi kotami_Człowiek wśród gepardów_3.jpg

grafika | 5,87 MB

Pobierz
Miesiąc z wielkimi kotami_Człowiek wśród gepardów_1.jpg

grafika | 1,54 MB

Pobierz
Miesiąc z wliekimi kotami_Cudowny gepard_1.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Miesiąc z wliekimi kotami_Cudowny gepard_6.jpg

grafika | 1,97 MB

Pobierz
Dzika Szkocja_1.jpg

grafika | 8,33 MB

Pobierz
Dzika Szkocja_3.jpg

grafika | 5,98 MB

Pobierz
Dzika Szkocja_2.jpg

grafika | 4,66 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_styczeń_2018.doc

doc | 3,15 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_styczeń_2018.pdf

pdf | 814 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Maj na kanale Nat Geo Wild

temu

Wiosna w pełni, a dla wszystkich kochających wiosenne ćwierkanie ptaków kanał Nat Geo Wild przygotował inspirującą podróż do ptasiego świata. Można się będzie w nim zagłębić za sprawą dokumentu "Planeta ptaków". Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się ze słońca i wysokich temperatur. Na terenie górzystej Alaski klimat jest dużo mniej przyjazny, a zima panuje tam niemal cały rok. Jak przeżyć na Alasce? Podpowiedzą nam obserwacje mieszkających tam niedźwiedzi czy reniferów. Walki o przetrwanie mają też swój dosłowny aspekt - zobaczymy, jakie pojedynki prowadzą ze sobą zwierzęta i jakiej używają broni. Będzie naprawdę gorąco.
Propozycje programowe Nat Geo Wild na kwiecień

temu

Kwiecień to miesiąc szczególny - właśnie wtedy obchodzimy Dzień Ziemi. W Nat Geo Wild rozrośnie się on do całego tygodnia, podczas którego dowiemy się znacznie więcej m.in. o ginących gatunkach. W kwietniu staniemy też twarzą w twarz z "Najgroźniejszymi zwierzętami świata", poznamy wyjątkowe oblicze "Nieposkromionej Ameryki Południowej" i zwiedzimy niemal cały świat, odkrywając nieznane fakty o dzikich zwierzętach.
Marzec na kanale Nat Geo Wild

temu

W marcu na kanale Nat Geo Wild dowiemy się niemal wszystkiego o dzikich zwierzętach. W weekendowym bloku programowym "Zwierzęta od A do Z" oczarują nas małe małpki, słoniątko i piękne kocięta, a strachu napędzą m.in. rekiny, węże i pająki. Film "Szympansy w Ameryce" odpowie na pytanie, co odróżnia małpy urodzone w niewoli od tych dzikich. Czeka nas też podróż na "Wspaniałe Filipiny" oraz bliskie spotkanie z kuzynem strusia i... dinozaura w filmie "Arcytrudna misja: niezwykłe kazuary". 
Propozycje programowe Nat Geo Wild na luty 2018

temu

W lutym kanał Nat Geo Wild przeniesie nas w odległe miejsca bez konieczności ruszania się z domu. Przemierzymy obszar od Ameryki Północnej, przez Afrykę aż po Australię. Poznamy mieszkańców dzikich zakątków Ameryki, zobaczymy największych i najgroźniejszych drapieżców Afryki i zobaczymy, jak można okiełznać ogromne australijskie krokodyle. 14 lutego zobaczymy również z bliska, jak wygląda poszukiwanie miłości i odpowiedniej partnerki w świecie zwierząt.

Trzy stada lwów podglądane przez 8 lat - „Lwie królestwo” w ramach „Miesiąca z wielkimi kotami” w styczniu na kanale Nat Geo Wild

Pierwotna walka o przeżycie, a czasami o władzę i dominację. Młodość szybko zmieniająca się w dojrzałość. Chwile sielankowej zabawy w dolinie tanzańskiej rzeki i momenty skrajnego stresu. Zdjęcia, których uchwycenie zajęło twórcom trzyodcinkowej serii 8 lat.„Lwie królest