Zapowiedzi Nat Geo Wild na styczeń

Zapowiedzi Nat Geo Wild na styczeń

Opublikowany

Piękne, tajemnicze i fascynujące - lwy, tygrysy, lamparty i inne wielkie koty. To one będą rządzić w styczniowe weekendowe popołudnia i wieczory na kanale Nat Geo Wild. Chęć przywództwa to jedna z silnie wykształconych u nich potrzeb, dlatego też będziemy świadkami niejednej zaciętej walki o władzę i dominację w stadzie. Poznamy też innych groźnych mieszkańców Afryki, którzy codziennie z zapałem walczą o swoją przyszłość. Dla miłośników mniej gorących klimatów, kanał Nat Geo Wild przygotował z kolei wycieczkę do Szkocji.

MIESIĄC Z WIELKIMI KOTAMI
Big Cat Month
Emisje w niedziele od 7 stycznia o godz. 18:00
Miesiąc wielkich kotów_Cudowny gepard_małe.jpg
Styczeń w Nat Geo Wild to prawdziwa gratka dla miłośników kotów. W każde styczniowe niedzielne popołudnie przyglądać się będziemy życiu i walce o przetrwanie wielkich i dzikich kotów – lwów, gepardów, tygrysów i jaguarów.
 • Lwie królestwo – premiera 7 stycznia od godz. 18:00

  „Lwie królestwo” to historia trzech lwich rodzin, które zamieszkują okolice niezwykłej oazy nad rzeką Mwagusi w Tanzanii. To miejsce, gdzie zawiązują się niezwykłe przyjaźnie między zwierzętami. Niestety, sielankę zakłóca pojawienie się niespodziewanych gości i walka o władzę w stadzie.
 • Człowiek wśród gepardów – premiera 14 stycznia o godz. 18:00

  W produkcji „Człowiek wśród gepardów” Bob Poole rusza do pięknego zakątka Kenii, by uchwycić rzadko oglądane chwile z życia gepardów i opowiedzieć o losach kocicy wychowującej młode.
 • Cudowny gepard – premiera 14 stycznia o godz. 19:00

  „Cudowny gepard” to historia samicy geparda - Sibelli, która cudem uniknęła śmierci z rąk kłusowników. W 2003 roku rozpoczęła nowy rozdział w życiu, w rezerwacie przyrody Samara.
 • Najsłynniejsza tygrysica świata – premiera 21 stycznia o godz. 18:00

  Machli, znana jako Królowa Ranthambore, to najsłynniejsza tygrysica świata. W produkcji „Najsłynniejsza tygrysica świata” poznamy jej niezwykłą, pełną wzlotów i upadków historię.
 • Jaguar kontra kajman – premiera 28 stycznia o godz. 18:00

  W produkcji „Jaguar kontra kajman” poznamy młodego jaguara, który uczy się od matki zasad przetrwania. Już jako dorosły samiec zaatakuje swojego najgroźniejszego rywala, prawie dwumetrowego kajmana.
NAJGROŹNIEJSI MIESZKAŃCY AFRYKI
Africa’s Deadliest 4
Premiery w soboty od 6 stycznia o godz. 18:00
(3x60 min)
Najgroźniejsci mieszkańcy Afryki_małe.jpg
Przebiegłość, siła i pomysłowość – to cechy niezwykle przydatne dla zwierząt walczących o przetrwanie w Botswanie. Seria „Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki” ujawnia, jaką broń, sztuczki i taktykę stosują łowcy i ich ofiary, by wygrać tę walkę. Współpraca w ramach zorganizowanej grupy – to sposób nawet na najbardziej przerażające drapieżniki mieszkające w Afryce. Ofiary tych pojedynków to z kolei pożywka dla tych, którzy nie są w stanie sami walczyć o swoje i - jak inni -strategią pokonywać swoich największych przeciwników.
DZIKA SZKOCJA – POWRÓT DO HIGHLANDS
Wild Scotland: Compilations
Premiery w soboty od 27 stycznia o godz. 18:00
(2x60 min)
Dzika Szkocja_małe.jpg
Pory roku w szkockim regionie Highlands są nieprzyjazne, a okazje przelotne. Ale zarówno ludzie, jak i zwierzęta znaleźli sposoby, by przeciwności przekuć w korzyści, a trudności w piękno. Jak to możliwe? Przekonaj się, odwiedzając z Nat Geo Wild urokliwe zakątki szkockich wyżyn i nabrzeża regionu Highlands.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Miesiąc z wielkimi kotami_Jaguar kontra Kajman_4.jpg

grafika | 14,3 MB

Pobierz
Najgroźniejsci mieszkańcy Afryki_4.jpg

grafika | 6,34 MB

Pobierz
Najgroźniejsci mieszkańcy Afryki_2.jpg

grafika | 5,96 MB

Pobierz
Najgroźniejsci mieszkańcy Afryki_3.jpg

grafika | 3,35 MB

Pobierz
Tydzień z wielkimi kotami_Lwie królestwo_2.jpg

grafika | 21,3 MB

Pobierz
Tydzień z wielkimi kotami_Lwie królestwo_6.jpg

grafika | 21,5 MB

Pobierz
Tydzień z wielkimi kotami_Lwie królestwo_4.jpg

grafika | 10,8 MB

Pobierz
Miesiąc z wielkimi kotami_Jaguar kontra Kajman_8.jpg

grafika | 11,1 MB

Pobierz
Miesiąc z wielkimi kotami_Jaguar kontra Kajman_11.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Miesiąc z wielkimi kotami_Jaguar kontra Kajman_9.jpg

grafika | 1,15 MB

Pobierz
Miesiąc z wielkimi kotami_Człowiek wśród gepardów_3.jpg

grafika | 5,87 MB

Pobierz
Miesiąc z wielkimi kotami_Człowiek wśród gepardów_1.jpg

grafika | 1,54 MB

Pobierz
Miesiąc z wliekimi kotami_Cudowny gepard_1.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Miesiąc z wliekimi kotami_Cudowny gepard_6.jpg

grafika | 1,97 MB

Pobierz
Dzika Szkocja_1.jpg

grafika | 8,33 MB

Pobierz
Dzika Szkocja_3.jpg

grafika | 5,98 MB

Pobierz
Dzika Szkocja_2.jpg

grafika | 4,66 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_styczeń_2018.doc

doc | 3,15 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_styczeń_2018.pdf

pdf | 814 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wrzesień na kanale Nat Geo Wild

temu

Tę jesień rozpoczniemy od wizyty w upalnej Kalifornii. Sprawdzimy, które zwierzęta są w stanie przeżyć w jednym z najgorętszych miejsc na świecie, jakim jest Dolina Śmierci.  Zastanawialiście się kiedyś, w jakich innych niecodziennych miejscach mogą mieszkać? Czy spodziewaliście się, że w miejskich wodociągach znajdziecie ryby? A co powiecie na to, że w Australii mieszkają dziki? We wrześniu będzie okazja, by zobaczyć, jak różne gatunki zwierząt radzą sobie w z pozoru nienaturalnym dla nich środowisku. Przybliżymy również historię dzikich wilków w Parku Yellowstone, które po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciły na te tereny. A w bloku programowym „Bestie w akcji” sprawdzimy kto sieje największy postrach w zwierzęcym świecie.
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

temu

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Lipcowe propozycje programowe Nat Geo Wild

temu

W lipcu na kanale Nat Geo Wild czekają nas same zapierające dech wyprawy. W bajkowym otoczeniu zejdziemy do morskich głębin, by znaleźć się w samym centrum… polowania rekinów. Podczas „Tygodnia z rekinami” wielokrotnie serce zabije mocniej, bo poznamy największe i najbardziej drapieżne okazy, stając z nimi niemal oko w oko. Odwiedzimy także „Meksyk nieodkryty” z jego zaskakującą fauną, a seria „Najpiękniejsze parki narodowe USA” przeniesie nas do świata prawdziwych cudów natury. Wakacje nie mogłyby zacząć się lepiej!
Czerwcowe propozycje programowe kanału Nat Geo Wild

temu

Gdy żar będzie lał się z nieba, w czerwcu na kanale Nat Geo Wild zejdziemy do chłodnych morskich i oceanicznych głębin, by poznać różnorodne gatunki żyjących tam zwierząt. Zanurzymy się w Morzu Ochockim i będziemy pływać z kamerą wśród ryb - młotów u wybrzeży Bahamów. W ciągu „Tygodnia z Rosją” dokładnie poznamy niezwykłe wodne i lądowe gatunki zwierząt zamieszkujące rozległą „Dziką Rosję”, ale przeniesiemy się też na inny kontynent, by przyjrzeć się z bliska „Wszystkim ptakom Ameryki”. A jeśli komuś zabraknie wrażeń – z pewnością  dostarczą ich „Smoki z Komodo”.