Propozycje programowe Nat Geo Wild na luty 2018

Propozycje programowe Nat Geo Wild na luty 2018

Opublikowany

W lutym kanał Nat Geo Wild przeniesie nas w odległe miejsca bez konieczności ruszania się z domu. Przemierzymy obszar od Ameryki Północnej, przez Afrykę aż po Australię. Poznamy mieszkańców dzikich zakątków Ameryki, zobaczymy największych i najgroźniejszych drapieżców Afryki i zobaczymy, jak można okiełznać ogromne australijskie krokodyle. 14 lutego zobaczymy również z bliska, jak wygląda poszukiwanie miłości i odpowiedniej partnerki w świecie zwierząt.

OLŚNIEWAJĄCA AMERYKA
America The Beautiful: America’s Wild Frontier
Premiery w niedziele od 4 lutego o godz. 18:00
(5x60 min)
(1) - TheBadlands_Ep112_AmericaTheBeautiful_02.jpg
"Olśniewająca Ameryka" w pięciu godzinnych odcinkach pokazuje dziką przyrodę najbliższą sercu Ameryki, gdzie legendy Dzikiego Zachodu przeplatają się z opowieściami o zwierzętach. Zwiedzimy lasy w dolinie Appalachów, które Davy Crocket, amerykański bohater ludowy określany Królem Pogranicza, nazywał domem. Nie ominiemy także Badlands w Południowej Dakocie, gdzie rewolwerowiec Dziki Bill Hickok widział swój ostatni zachód słońca.
NAJWIĘKSI MYŚLIWI AFRYKI
Africa’s Hunters 2
Premiery w poniedziałki od 5 lutego o godz. 18:00
(6x60 min)
Africas-Hunters_Ep205_The-Hot-Springs-Pack_Publicity Still_2.jpg
W cyklu sześciu godzinnych filmów Nat Geo Wild prześledzi losy najgroźniejszych drapieżników Zambii. Poznamy niezwykłą taktykę polowania lwów i zmierzymy się z zapierającą dech zwinnością lampartów. Dowiemy się, w jaki sposób pożywienie zdobywa hiena i co odróżnia ją pod tym względem od likaona.
KOWBOJ Z AUSTRALIJSKIEGO BUSZU
Outback Wrangler S3
Premiery w środy od 21 lutego o godz. 18:00
(2x60 min)
Generic_004_OutbackWrangler2.jpg
W dramatycznej scenerii Terytorium Północnego Australii populacja słonowodnych krokodyli jest chroniona od ponad 40 lat. Dlatego właśnie w tych komfortowych warunkach miały one szansę urosnąć do naprawdę pokaźnych rozmiarów! Ale im większe stają się krokodyle, tym większa jest potrzeba ochrony tych wspaniałych drapieżników. W trzecim sezonie „Kowboja z australijskiego buszu” Matt Wright i jego koledzy Jono i Wilo złapią co najmniej jednego krokodyla-giganta, by zapewnić mu nowe, bezpieczne schronienie. To praca obarczona ogromnym ryzykiem, ale ta trójka niebezpieczeństwo ma we krwi.
DZIKA MIŁOŚĆ
Wild Love
Premiera w środę 14 lutego o godz. 14:00
(1x60 min)
WinnerTakesAll_AnimalFightNightS4.5_04.jpeg
W walentynkowy wieczór na kanale Nat Geo Wild przekonamy się, że znalezienie miłości w królestwie zwierząt to poważne wyzwanie. Sprawa nie jest tak prosta jak u ludzi – nie wystarczy „przesunięcie palcem po smartfonie w prawo” w aplikacji randkowej, by znaleźć partnera. Zamiast profilu online wypełnionego zgrabnie upozowanymi selfie, samce muszą przygotowywać wysublimowane show taneczne, stroić się w najbardziej kolorowe kreacje lub prawie walczyć na śmierć i życie, aby zdobyć przychylność wybranki.
ARCYTRUDNA MISJA: OBROŃCY ZWIERZĄT
Mission Critical: Animal Avengers
Premiera w sobotę 24 lutego o godz. 18:00
(1x60 min)
SharksUnderAttack_001_MissionCritical.jpg
Kiedy fotografowie National Geographic podejmują się jakiegoś tematu robią to z prawdziwą pasją i misją. Opowiadają historie, które są z jednej strony aktualne, ale jednocześnie ponadczasowe. W centrum zainteresowania zawsze znajdują się niezwykłe, czasem zagrożone gatunki. Brian Skerry uwiecznia ataki rekinów od Hawajów po półwysep Cape Cod w stanie Massachusetts. Tim Laman podbija lasy deszczowe Borneo, byśmy mieli szansę spotkać się twarzą w twarz z orangutanami, a Steve Winter pozwala nam podejść niemal na wyciągnięcie ręki do lampartów. Kompilacja najlepszych fragmentów serii „Arcytrudna misja” w ciągu 60 minut pokaże, z jakimi wyzwaniami mierzą się fotografowie podczas swoich „polowań” z aparatem.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_luty_2018.doc

doc | 750 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_luty_2018.pdf

pdf | 1,03 MB

Pobierz
Olśniewająca Ameryka 4.jpg

grafika | 237 KB

Pobierz
Najwięksi mysliwi Afryki 2.jpg

grafika | 234 KB

Pobierz
Najwięksi mysliwi Afryki 3.jpg

grafika | 286 KB

Pobierz
Najwięksi mysliwi Afryki 1.jpg

grafika | 308 KB

Pobierz
Kowboj z australijskiego buszu 3.jpg

grafika | 898 KB

Pobierz
Kowboj z australijskiego buszu 4.jpg

grafika | 429 KB

Pobierz
Kowboj z australijskiego buszu 2.jpg

grafika | 568 KB

Pobierz
Kowboj z australijskiego buszu 1.jpg

grafika | 355 KB

Pobierz
Dzika miłość 2.jpg

grafika | 549 KB

Pobierz
Dzika miłość 3.jpg

grafika | 452 KB

Pobierz
Dzika miłość 1.jpg

grafika | 289 KB

Pobierz
Arcytrudna misja - Obrońcy zwierząt 2.jpg

grafika | 606 KB

Pobierz
Arcytrudna misja - Obrońcy zwierząt 1.jpg

grafika | 308 KB

Pobierz
Arcytrudna misja - Obrońcy zwierząt 3.jpg

grafika | 234 KB

Pobierz
Arcytrudna misja - Obrońcy zwierząt 4.jpg

grafika | 333 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Maj na kanale Nat Geo Wild

temu

Wiosna w pełni, a dla wszystkich kochających wiosenne ćwierkanie ptaków kanał Nat Geo Wild przygotował inspirującą podróż do ptasiego świata. Można się będzie w nim zagłębić za sprawą dokumentu "Planeta ptaków". Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się ze słońca i wysokich temperatur. Na terenie górzystej Alaski klimat jest dużo mniej przyjazny, a zima panuje tam niemal cały rok. Jak przeżyć na Alasce? Podpowiedzą nam obserwacje mieszkających tam niedźwiedzi czy reniferów. Walki o przetrwanie mają też swój dosłowny aspekt - zobaczymy, jakie pojedynki prowadzą ze sobą zwierzęta i jakiej używają broni. Będzie naprawdę gorąco.
Propozycje programowe Nat Geo Wild na kwiecień

temu

Kwiecień to miesiąc szczególny - właśnie wtedy obchodzimy Dzień Ziemi. W Nat Geo Wild rozrośnie się on do całego tygodnia, podczas którego dowiemy się znacznie więcej m.in. o ginących gatunkach. W kwietniu staniemy też twarzą w twarz z "Najgroźniejszymi zwierzętami świata", poznamy wyjątkowe oblicze "Nieposkromionej Ameryki Południowej" i zwiedzimy niemal cały świat, odkrywając nieznane fakty o dzikich zwierzętach.
Marzec na kanale Nat Geo Wild

temu

W marcu na kanale Nat Geo Wild dowiemy się niemal wszystkiego o dzikich zwierzętach. W weekendowym bloku programowym "Zwierzęta od A do Z" oczarują nas małe małpki, słoniątko i piękne kocięta, a strachu napędzą m.in. rekiny, węże i pająki. Film "Szympansy w Ameryce" odpowie na pytanie, co odróżnia małpy urodzone w niewoli od tych dzikich. Czeka nas też podróż na "Wspaniałe Filipiny" oraz bliskie spotkanie z kuzynem strusia i... dinozaura w filmie "Arcytrudna misja: niezwykłe kazuary". 
Zapowiedzi Nat Geo Wild na styczeń

temu

Piękne, tajemnicze i fascynujące - lwy, tygrysy, lamparty i inne wielkie koty. To one będą rządzić w styczniowe weekendowe popołudnia i wieczory na kanale Nat Geo Wild. Chęć przywództwa to jedna z silnie wykształconych u nich potrzeb, dlatego też będziemy świadkami niejednej zaciętej walki o władzę i dominację w stadzie. Poznamy też innych groźnych mieszkańców Afryki, którzy codziennie z zapałem walczą o swoją przyszłość. Dla miłośników mniej gorących klimatów, kanał Nat Geo Wild przygotował z kolei wycieczkę do Szkocji.

Ratujemy polskie drapieżne koty. Rusza druga edycja akcji #PiątkaDlaRysia organizowanej przez Nat Geo Wild z WWF Polska. Akcja towarzyszy cyklicznemu wydarzeniu, jakim jest  „Miesiąc z wielkimi kotami” na kanale Nat Geo Wild.

W całej Polsce żyje już tylko około 200 rysi, z czego zaledwie 40 to rysie nizinne. Temu największemu z europejskich kotowatych grozi całkowite wyginięcie. By wesprzeć ochronę polskiego rysia nizinnego, już  po raz drugi kanał Nat Geo Wild i WWF Polska wspólnie organizują akcję #PiątkaDlaRysia. Akcja odbywa się  w ramach „Miesiąca z wielkimi kotami” – cyklu programów telewizyjnych poświęconych wielkim kocim drapieżnikom, emitowanych na Nat Geo Wild przez cały styczeń codziennie od godz. 18:00.