Propozycje programowe Nat Geo Wild na luty 2018

Propozycje programowe Nat Geo Wild na luty 2018

Opublikowany

W lutym kanał Nat Geo Wild przeniesie nas w odległe miejsca bez konieczności ruszania się z domu. Przemierzymy obszar od Ameryki Północnej, przez Afrykę aż po Australię. Poznamy mieszkańców dzikich zakątków Ameryki, zobaczymy największych i najgroźniejszych drapieżców Afryki i zobaczymy, jak można okiełznać ogromne australijskie krokodyle. 14 lutego zobaczymy również z bliska, jak wygląda poszukiwanie miłości i odpowiedniej partnerki w świecie zwierząt.

OLŚNIEWAJĄCA AMERYKA
America The Beautiful: America’s Wild Frontier
Premiery w niedziele od 4 lutego o godz. 18:00
(5x60 min)
(1) - TheBadlands_Ep112_AmericaTheBeautiful_02.jpg
"Olśniewająca Ameryka" w pięciu godzinnych odcinkach pokazuje dziką przyrodę najbliższą sercu Ameryki, gdzie legendy Dzikiego Zachodu przeplatają się z opowieściami o zwierzętach. Zwiedzimy lasy w dolinie Appalachów, które Davy Crocket, amerykański bohater ludowy określany Królem Pogranicza, nazywał domem. Nie ominiemy także Badlands w Południowej Dakocie, gdzie rewolwerowiec Dziki Bill Hickok widział swój ostatni zachód słońca.
NAJWIĘKSI MYŚLIWI AFRYKI
Africa’s Hunters 2
Premiery w poniedziałki od 5 lutego o godz. 18:00
(6x60 min)
Africas-Hunters_Ep205_The-Hot-Springs-Pack_Publicity Still_2.jpg
W cyklu sześciu godzinnych filmów Nat Geo Wild prześledzi losy najgroźniejszych drapieżników Zambii. Poznamy niezwykłą taktykę polowania lwów i zmierzymy się z zapierającą dech zwinnością lampartów. Dowiemy się, w jaki sposób pożywienie zdobywa hiena i co odróżnia ją pod tym względem od likaona.
KOWBOJ Z AUSTRALIJSKIEGO BUSZU
Outback Wrangler S3
Premiery w środy od 21 lutego o godz. 18:00
(2x60 min)
Generic_004_OutbackWrangler2.jpg
W dramatycznej scenerii Terytorium Północnego Australii populacja słonowodnych krokodyli jest chroniona od ponad 40 lat. Dlatego właśnie w tych komfortowych warunkach miały one szansę urosnąć do naprawdę pokaźnych rozmiarów! Ale im większe stają się krokodyle, tym większa jest potrzeba ochrony tych wspaniałych drapieżników. W trzecim sezonie „Kowboja z australijskiego buszu” Matt Wright i jego koledzy Jono i Wilo złapią co najmniej jednego krokodyla-giganta, by zapewnić mu nowe, bezpieczne schronienie. To praca obarczona ogromnym ryzykiem, ale ta trójka niebezpieczeństwo ma we krwi.
DZIKA MIŁOŚĆ
Wild Love
Premiera w środę 14 lutego o godz. 14:00
(1x60 min)
WinnerTakesAll_AnimalFightNightS4.5_04.jpeg
W walentynkowy wieczór na kanale Nat Geo Wild przekonamy się, że znalezienie miłości w królestwie zwierząt to poważne wyzwanie. Sprawa nie jest tak prosta jak u ludzi – nie wystarczy „przesunięcie palcem po smartfonie w prawo” w aplikacji randkowej, by znaleźć partnera. Zamiast profilu online wypełnionego zgrabnie upozowanymi selfie, samce muszą przygotowywać wysublimowane show taneczne, stroić się w najbardziej kolorowe kreacje lub prawie walczyć na śmierć i życie, aby zdobyć przychylność wybranki.
ARCYTRUDNA MISJA: OBROŃCY ZWIERZĄT
Mission Critical: Animal Avengers
Premiera w sobotę 24 lutego o godz. 18:00
(1x60 min)
SharksUnderAttack_001_MissionCritical.jpg
Kiedy fotografowie National Geographic podejmują się jakiegoś tematu robią to z prawdziwą pasją i misją. Opowiadają historie, które są z jednej strony aktualne, ale jednocześnie ponadczasowe. W centrum zainteresowania zawsze znajdują się niezwykłe, czasem zagrożone gatunki. Brian Skerry uwiecznia ataki rekinów od Hawajów po półwysep Cape Cod w stanie Massachusetts. Tim Laman podbija lasy deszczowe Borneo, byśmy mieli szansę spotkać się twarzą w twarz z orangutanami, a Steve Winter pozwala nam podejść niemal na wyciągnięcie ręki do lampartów. Kompilacja najlepszych fragmentów serii „Arcytrudna misja” w ciągu 60 minut pokaże, z jakimi wyzwaniami mierzą się fotografowie podczas swoich „polowań” z aparatem.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_luty_2018.doc

doc | 750 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_luty_2018.pdf

pdf | 1,03 MB

Pobierz
Olśniewająca Ameryka 4.jpg

grafika | 237 KB

Pobierz
Najwięksi mysliwi Afryki 2.jpg

grafika | 234 KB

Pobierz
Najwięksi mysliwi Afryki 3.jpg

grafika | 286 KB

Pobierz
Najwięksi mysliwi Afryki 1.jpg

grafika | 308 KB

Pobierz
Kowboj z australijskiego buszu 3.jpg

grafika | 898 KB

Pobierz
Kowboj z australijskiego buszu 4.jpg

grafika | 429 KB

Pobierz
Kowboj z australijskiego buszu 2.jpg

grafika | 568 KB

Pobierz
Kowboj z australijskiego buszu 1.jpg

grafika | 355 KB

Pobierz
Dzika miłość 2.jpg

grafika | 549 KB

Pobierz
Dzika miłość 3.jpg

grafika | 452 KB

Pobierz
Dzika miłość 1.jpg

grafika | 289 KB

Pobierz
Arcytrudna misja - Obrońcy zwierząt 2.jpg

grafika | 606 KB

Pobierz
Arcytrudna misja - Obrońcy zwierząt 1.jpg

grafika | 308 KB

Pobierz
Arcytrudna misja - Obrońcy zwierząt 3.jpg

grafika | 234 KB

Pobierz
Arcytrudna misja - Obrońcy zwierząt 4.jpg

grafika | 333 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wrzesień na kanale Nat Geo Wild

temu

Tę jesień rozpoczniemy od wizyty w upalnej Kalifornii. Sprawdzimy, które zwierzęta są w stanie przeżyć w jednym z najgorętszych miejsc na świecie, jakim jest Dolina Śmierci.  Zastanawialiście się kiedyś, w jakich innych niecodziennych miejscach mogą mieszkać? Czy spodziewaliście się, że w miejskich wodociągach znajdziecie ryby? A co powiecie na to, że w Australii mieszkają dziki? We wrześniu będzie okazja, by zobaczyć, jak różne gatunki zwierząt radzą sobie w z pozoru nienaturalnym dla nich środowisku. Przybliżymy również historię dzikich wilków w Parku Yellowstone, które po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciły na te tereny. A w bloku programowym „Bestie w akcji” sprawdzimy kto sieje największy postrach w zwierzęcym świecie.
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

temu

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Lipcowe propozycje programowe Nat Geo Wild

temu

W lipcu na kanale Nat Geo Wild czekają nas same zapierające dech wyprawy. W bajkowym otoczeniu zejdziemy do morskich głębin, by znaleźć się w samym centrum… polowania rekinów. Podczas „Tygodnia z rekinami” wielokrotnie serce zabije mocniej, bo poznamy największe i najbardziej drapieżne okazy, stając z nimi niemal oko w oko. Odwiedzimy także „Meksyk nieodkryty” z jego zaskakującą fauną, a seria „Najpiękniejsze parki narodowe USA” przeniesie nas do świata prawdziwych cudów natury. Wakacje nie mogłyby zacząć się lepiej!
Czerwcowe propozycje programowe kanału Nat Geo Wild

temu

Gdy żar będzie lał się z nieba, w czerwcu na kanale Nat Geo Wild zejdziemy do chłodnych morskich i oceanicznych głębin, by poznać różnorodne gatunki żyjących tam zwierząt. Zanurzymy się w Morzu Ochockim i będziemy pływać z kamerą wśród ryb - młotów u wybrzeży Bahamów. W ciągu „Tygodnia z Rosją” dokładnie poznamy niezwykłe wodne i lądowe gatunki zwierząt zamieszkujące rozległą „Dziką Rosję”, ale przeniesiemy się też na inny kontynent, by przyjrzeć się z bliska „Wszystkim ptakom Ameryki”. A jeśli komuś zabraknie wrażeń – z pewnością  dostarczą ich „Smoki z Komodo”.