Propozycje programowe Nat Geo Wild na luty 2018

Propozycje programowe Nat Geo Wild na luty 2018

Opublikowany

W lutym kanał Nat Geo Wild przeniesie nas w odległe miejsca bez konieczności ruszania się z domu. Przemierzymy obszar od Ameryki Północnej, przez Afrykę aż po Australię. Poznamy mieszkańców dzikich zakątków Ameryki, zobaczymy największych i najgroźniejszych drapieżców Afryki i zobaczymy, jak można okiełznać ogromne australijskie krokodyle. 14 lutego zobaczymy również z bliska, jak wygląda poszukiwanie miłości i odpowiedniej partnerki w świecie zwierząt.

OLŚNIEWAJĄCA AMERYKA
America The Beautiful: America’s Wild Frontier
Premiery w niedziele od 4 lutego o godz. 18:00
(5x60 min)
(1) - TheBadlands_Ep112_AmericaTheBeautiful_02.jpg
"Olśniewająca Ameryka" w pięciu godzinnych odcinkach pokazuje dziką przyrodę najbliższą sercu Ameryki, gdzie legendy Dzikiego Zachodu przeplatają się z opowieściami o zwierzętach. Zwiedzimy lasy w dolinie Appalachów, które Davy Crocket, amerykański bohater ludowy określany Królem Pogranicza, nazywał domem. Nie ominiemy także Badlands w Południowej Dakocie, gdzie rewolwerowiec Dziki Bill Hickok widział swój ostatni zachód słońca.
NAJWIĘKSI MYŚLIWI AFRYKI
Africa’s Hunters 2
Premiery w poniedziałki od 5 lutego o godz. 18:00
(6x60 min)
Africas-Hunters_Ep205_The-Hot-Springs-Pack_Publicity Still_2.jpg
W cyklu sześciu godzinnych filmów Nat Geo Wild prześledzi losy najgroźniejszych drapieżników Zambii. Poznamy niezwykłą taktykę polowania lwów i zmierzymy się z zapierającą dech zwinnością lampartów. Dowiemy się, w jaki sposób pożywienie zdobywa hiena i co odróżnia ją pod tym względem od likaona.
KOWBOJ Z AUSTRALIJSKIEGO BUSZU
Outback Wrangler S3
Premiery w środy od 21 lutego o godz. 18:00
(2x60 min)
Generic_004_OutbackWrangler2.jpg
W dramatycznej scenerii Terytorium Północnego Australii populacja słonowodnych krokodyli jest chroniona od ponad 40 lat. Dlatego właśnie w tych komfortowych warunkach miały one szansę urosnąć do naprawdę pokaźnych rozmiarów! Ale im większe stają się krokodyle, tym większa jest potrzeba ochrony tych wspaniałych drapieżników. W trzecim sezonie „Kowboja z australijskiego buszu” Matt Wright i jego koledzy Jono i Wilo złapią co najmniej jednego krokodyla-giganta, by zapewnić mu nowe, bezpieczne schronienie. To praca obarczona ogromnym ryzykiem, ale ta trójka niebezpieczeństwo ma we krwi.
DZIKA MIŁOŚĆ
Wild Love
Premiera w środę 14 lutego o godz. 14:00
(1x60 min)
WinnerTakesAll_AnimalFightNightS4.5_04.jpeg
W walentynkowy wieczór na kanale Nat Geo Wild przekonamy się, że znalezienie miłości w królestwie zwierząt to poważne wyzwanie. Sprawa nie jest tak prosta jak u ludzi – nie wystarczy „przesunięcie palcem po smartfonie w prawo” w aplikacji randkowej, by znaleźć partnera. Zamiast profilu online wypełnionego zgrabnie upozowanymi selfie, samce muszą przygotowywać wysublimowane show taneczne, stroić się w najbardziej kolorowe kreacje lub prawie walczyć na śmierć i życie, aby zdobyć przychylność wybranki.
ARCYTRUDNA MISJA: OBROŃCY ZWIERZĄT
Mission Critical: Animal Avengers
Premiera w sobotę 24 lutego o godz. 18:00
(1x60 min)
SharksUnderAttack_001_MissionCritical.jpg
Kiedy fotografowie National Geographic podejmują się jakiegoś tematu robią to z prawdziwą pasją i misją. Opowiadają historie, które są z jednej strony aktualne, ale jednocześnie ponadczasowe. W centrum zainteresowania zawsze znajdują się niezwykłe, czasem zagrożone gatunki. Brian Skerry uwiecznia ataki rekinów od Hawajów po półwysep Cape Cod w stanie Massachusetts. Tim Laman podbija lasy deszczowe Borneo, byśmy mieli szansę spotkać się twarzą w twarz z orangutanami, a Steve Winter pozwala nam podejść niemal na wyciągnięcie ręki do lampartów. Kompilacja najlepszych fragmentów serii „Arcytrudna misja” w ciągu 60 minut pokaże, z jakimi wyzwaniami mierzą się fotografowie podczas swoich „polowań” z aparatem.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_luty_2018.doc

doc | 750 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_luty_2018.pdf

pdf | 1,03 MB

Pobierz
Olśniewająca Ameryka 4.jpg

grafika | 237 KB

Pobierz
Najwięksi mysliwi Afryki 2.jpg

grafika | 234 KB

Pobierz
Najwięksi mysliwi Afryki 3.jpg

grafika | 286 KB

Pobierz
Najwięksi mysliwi Afryki 1.jpg

grafika | 308 KB

Pobierz
Kowboj z australijskiego buszu 3.jpg

grafika | 898 KB

Pobierz
Kowboj z australijskiego buszu 4.jpg

grafika | 429 KB

Pobierz
Kowboj z australijskiego buszu 2.jpg

grafika | 568 KB

Pobierz
Kowboj z australijskiego buszu 1.jpg

grafika | 355 KB

Pobierz
Dzika miłość 2.jpg

grafika | 549 KB

Pobierz
Dzika miłość 3.jpg

grafika | 452 KB

Pobierz
Dzika miłość 1.jpg

grafika | 289 KB

Pobierz
Arcytrudna misja - Obrońcy zwierząt 2.jpg

grafika | 606 KB

Pobierz
Arcytrudna misja - Obrońcy zwierząt 1.jpg

grafika | 308 KB

Pobierz
Arcytrudna misja - Obrońcy zwierząt 3.jpg

grafika | 234 KB

Pobierz
Arcytrudna misja - Obrońcy zwierząt 4.jpg

grafika | 333 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zapowiedzi Nat Geo Wild na styczeń

temu

Piękne, tajemnicze i fascynujące - lwy, tygrysy, lamparty i inne wielkie koty. To one będą rządzić w styczniowe weekendowe popołudnia i wieczory na kanale Nat Geo Wild. Chęć przywództwa to jedna z silnie wykształconych u nich potrzeb, dlatego też będziemy świadkami niejednej zaciętej walki o władzę i dominację w stadzie. Poznamy też innych groźnych mieszkańców Afryki, którzy codziennie z zapałem walczą o swoją przyszłość. Dla miłośników mniej gorących klimatów, kanał Nat Geo Wild przygotował z kolei wycieczkę do Szkocji.
Grudzień na kanale Nat Geo Wild

temu

W grudniu na kanale Nat Geo Wild zobaczymy walkę o tron króla lwiego stada w serii dokumentalnej "Królestwo drapieżników: rebelia". Będziemy również przyglądać się życiowym trudnościom, którym czoła stawiają człowiekowate: jak umówić się na randkę? Jak używać narzędzi? Jak sprawić, żeby wyglądać dobrze? Ich codzienne życie zobaczymy w produkcji "Od małpy do człowieka". Najtwardsze i najbardziej zahartowane zwierzęta to z kolei bohaterowie, których poznamy w dokumencie "Dzika Syberia". Z zazdrością będziemy mogli również przyglądać się golcowi piaskowemu - film "Arcytrudna misja: golec superbohater" pokaże, czy stworzenie to jest właścicielem niezwykłego genu.
Listopadowe premiery Nat Geo Wild

temu

W listopadzie Nat Geo Wild zaprasza na serię „Zwierzęta doskonałe - krótki przewodnik" o ikonicznych stworzeniach świata. Kamery stacji zajrzą też do Azji pokazując „Dzikie oblicze Chin" oraz do małpiego schroniska w afrykańskim Sierra Leone w dokumencie „Arcytrudna misja: szkoła dla szympansów". 
Premiery Nat Geo Wild w październiku

temu

W październiku kanał Nat Geo Wild zaprasza na ekscytujące programy ze świata zwierząt. W serii „Człowiek kontra zwierzę" przekonamy się, że nie warto igrać z naturą. Z kolei w bloku programowym „Dzień psa" poznamy czworonogi pracujące w amerykańskiej straży granicznej. W dokumentach „Zdumiewające dziwolągi" i „Najdziwniejsze oblicza zwierząt" stacja zaprezentuje niezwykłe stworzenia i ich zdolności, a program „Szesnaście nóg" przedstawi wyniki badań nt. prehistorycznych pająków. W trzyczęściowej serii „Projekt Photo Ark", widzowie podążą śladami Joela Sartore, od lat fotografującego zagrożone gatunki zwierząt. Z okazji Halloween kanał przygotował również specjalny blok programowy, ukazujący przerażające gatunki ze świata fauny.

Ratujemy polskie drapieżne koty. Rusza druga edycja akcji #PiątkaDlaRysia organizowanej przez Nat Geo Wild z WWF Polska. Akcja towarzyszy cyklicznemu wydarzeniu, jakim jest  „Miesiąc z wielkimi kotami” na kanale Nat Geo Wild.

W całej Polsce żyje już tylko około 200 rysi, z czego zaledwie 40 to rysie nizinne. Temu największemu z europejskich kotowatych grozi całkowite wyginięcie. By wesprzeć ochronę polskiego rysia nizinnego, już  po raz drugi kanał Nat Geo Wild i WWF Polska wspólnie organizują akcję #PiątkaDlaRysia. Akcja odbywa się  w ramach „Miesiąca z wielkimi kotami” – cyklu programów telewizyjnych poświęconych wielkim kocim drapieżnikom, emitowanych na Nat Geo Wild przez cały styczeń codziennie od godz. 18:00.