Propozycje programowe Nat Geo Wild na kwiecień

Propozycje programowe Nat Geo Wild na kwiecień

Kwiecień to miesiąc szczególny - właśnie wtedy obchodzimy Dzień Ziemi. W Nat Geo Wild rozrośnie się on do całego tygodnia, podczas którego dowiemy się znacznie więcej m.in. o ginących gatunkach. W kwietniu staniemy też twarzą w twarz z "Najgroźniejszymi zwierzętami świata", poznamy wyjątkowe oblicze "Nieposkromionej Ameryki Południowej" i zwiedzimy niemal cały świat, odkrywając nieznane fakty o dzikich zwierzętach.

NIEPOSKROMIONA AMERYKA POŁUDNIOWA
South America Untamed
Premiera w niedzielę 1 kwietnia o godz. 18:00
(1x60 min)
Nieposkromiona Ameryka Południowa 5.JPG
Zwierzęta zamieszkujące Amerykę Południową wiedzą, co znaczy życie na krawędzi. Pełen kontrastów kontynent nie rozpieszcza swoich mieszkańców. W niektórych miejscach przypomina on lodowce, w innych - pustynne nieużytki. W samym środku znajduje się z kolei największy las deszczowy, gdzie spotkamy najwięcej gatunków dzikich zwierząt na naszej planecie. Nasza podróż przez Amerykę Południową ukaże nieznane dotąd nagrania pokazujące piranie, ogromne wydry australijskie i niedźwiedzie andyjskie - jedyne gatunki niedźwiedzi znalezione tylko w Ameryce Południowej. Te zadziwiające zwierzęta można znaleźć tylko tutaj, w dzikiej Ameryce Południowej!
TYDZIEŃ Z NAJGROŹNIEJSZYMI ZWIERZĘTAMI 
Deadliest Week Ever
Przez cały tydzień od poniedziałku 9 kwietnia, premiery o godz. 18:00 i 19:00
To będzie trzymający w napięciu tydzień podczas którego poznamy najgroźniejszych myśliwych świata i poznamy metody, jakich używają by pokonać swoją ofiarę. Niech Was nie zdziwi fakt, że wygrany wcale nie musi być większy i silniejszy. Wystarczy, że będzie szybszy albo sprytniejszy. Przekonaj się, czego dopuszczają się zwierzęta, by skutecznie upolować swoją ofiarę.
Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami 1.jpg
 • Zabójcza prędkość

  W serii “Zabójcza prędkość” poznamy stworzenia, które potrafią uciec lub zaatakować w mgnieniu oka, i dowiemy się, czemu zawdzięczają tę umiejętność. Do elitarnego klubu podwodnych mistrzów prędkości należą między innymi żaglice, skorpeny i kałamarnice. A jak szybko potrafią biegać zwierzęta żyjące na lądzie? Co daje im przewagę w wyścigu o życie?
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata

  W królestwie zwierząt rządzi zasada „zjedz albo zostaniesz zjedzony”. Niektóre drapieżniki, które poznamy w serii „Najgroźniejsze zwierzęta świata” polują na swoje ofiary z niespotykanym kunsztem, a ich strategia jest dopracowana w każdym detalu. Jak się okazuje, nie zawsze aby wygrać trzeba wykazać się siłą czy przewagą fizyczną. Czasem by pokonać ofiarę dużo większą od siebie wystarczy dobry plan.
 • Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki 

  Ewolucja sprzyjała najsilniejszym, najszybszym, najodważniejszym i najsprytniejszym. Zdarzały się jednak wyjątki od tej reguły. Podczas wyprawy wśród „Najgroźniejszych zwierząt Afryki” poznamy wielkie koty, hipopotamy, słownie, bawoły, ale i inne – mniejsze zwierzęta, których obecność w pobliżu mrozi krew w żyłach.
 • Pomysłowi zabójcy z Afryki

  W swoim naturalnym środowisku wszystkie drapieżniki są znakomitymi łowcami. Zawdzięczają to ewolucji oraz silnemu instynktowi przetrwania. Umieją też wykorzystać dla swoich celów położenie i ukształtowanie terenu, na którym żyją. W serii „Pomysłowi zabójcy Afryki” przyjrzyjmy się z bliska morderczym praktykom najsłynniejszych drapieżników żyjących na tym kontynencie.
 • Królestwo drapieżników

  Savute. Tu najważniejsze jest prawo natury. W sześciu odcinkach serii „Królestwo drapieżników” zobaczymy między innymi, jaki wpływ wywiera na zwierzęta cykl zmieniających się pór roku i jak silne są instynkty rodzicielskie.
NAJGROŹNIEJSZE ZWIERZĘTA ŚWIATA
World’s Deadliest Compilations
Premiery przez cały tydzień od poniedziałku 9 kwietnia o godz. 19:00
PredatorParadise__04_WorldsDeadliestLionTV.jpg
 • Polowania i pułapki – PREMIERA w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 19:00

  W królestwie zwierząt rządzi zasada „zjedz albo zostaniesz zjedzony”. Niektóre drapieżniki, które poznamy w produkcji „Polowania i pułapki” polują na swoje ofiary w wyjątkowo wysublimowany sposób.
 • Ocean zabójców - PREMIERA we wtorek 10 kwietnia o godz. 19:00

  Ocean to istny raj dla drapieżników. Choć nie widać tego z powierzchni ziemi, pod wodą tętni życie i toczy się prawdziwa walka o przetrwanie.
 • Niebezpieczne rozgrywki - PREMIERA w środę 11 kwietnia o godz. 19:00

  Afrykańska sawanna to nieustające pole walki. Nie ucicha ona nawet w nocy, kiedy zdawać by się mogło, że wszyscy śpią. Tu z każdej strony może czyhać wróg, dlatego mieszkańcy muszą codziennie wykazywać się niezwykłą czujnością.
 • Z zimną krwią - PREMIERA w czwartek 12 kwietnia o godz. 19:00

  Nie ma lepszego powodu do polowań niż głód. Kiedy zagląda on w oczy drapieżnika wiedz, że za chwilę będziesz obserwatorem walki na śmierć i życie. W niej wszystkie chwyty będą dozwolone.
 • Miniaturowi zabójcy - PREMIERA w piątek 13 kwietnia o godz. 19:00

  W królestwie zwierząt nie tylko wielcy mogą stanowić zagrożenie dla małych. W dokumencie „Miniaturowi zabójcy” zobaczymy, jak bezwzględne potrafią być niewielkie stworzenia.
MYŚLIWI Z MORSKICH GŁĘBIN 
Deep Sea Killers
Premiera w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 18:00
PRImages_12_GreatMigrations.JPG
W morskich głębinach panuje mrok. Ale niech nie zwiedzie was ten widok. To nie są spokojne otchłanie. Życie tętni tu być może jeszcze bardziej niż na lądzie. Badacze, którym udało się rzucić światło w tę bezkresną przestrzeń, pokażą nam, jak wyglądają wodne drapieżniki w akcji.
FOKI – MISTRZOWIE POLOWAŃ
Killer Seals
Premiera we wtorek 10 kwietnia o godz. 18:00
GraySealTheKillerClown_05.jpg
Zamieszkujące w lodowatych wodach północnoatlantyckich szare foki to prawdziwi drapieżcy i łowcy. Potrafią szybko zareagować, kiedy w pobliżu pojawi się potencjalna ofiara. To czyni je jednymi z największych drapieżców żyjących w Europie. Ich żywot nie jest jednak łatwy. Foki muszą na co dzień mierzyć się między innymi z malejącą populacją ryb.
AFRYKA DZIKA
South Africa: Cradle of Killers
Premiera w środę 11 kwietnia o godz. 18:00
Ep102_010_WildSouthAfrica.jpg
Spotkania dzikich zwierząt zamieszkujących Afrykę rzadko kończą się rozejściem w pokoju. Przecięcie dróg z gepardem czy kobrą dla wielu może skończyć się tragicznie. Z pewnością dojdzie też do starcia, kiedy przekroczone zostaną wyznaczone granice terytorialne. Kto w tej dzikiej przestrzeni ma szansę na przetrwanie kolejnego dnia?
NAJGROŹNIEJSI MIESZKAŃCY ALASKI
Alaska’s Deadliest
Premiera w czwartek 12 kwietnia i piątek 13 kwietnia o godz. 18:00
Najgroźniejsi mieszkańcy Alaski.jpg
Alaska to stan gdzie mieszkają najgroźniejsi drapieżcy w Ameryce. Kiedy tylko zima się kończy wyruszają na polowania, by w pełni wykorzystać pierwsze promienie słońca. Są wśród nich zarówno żyjące w wodzie orki, białe rekiny i morsy. Ale to niejedyni drapieżcy. Na brzegu czekają już niedźwiedzie. Z kolei w głębi lądu pogoń za zdobyczą prowadzą wilki.
TOKSYCZNI ZABÓJCY
Bite Sting Kill: Desert Deadlies/Jungle Hunters
Premiera w sobotę 14 kwietnia i niedzielę 15 kwietnia o godz. 18:00
AfricasDeadlyDozen_002.jpg
Zwierzęta mogą mieć różne cechy, które sprawiają, że z łatwością udaje im się zaatakować swoją ofiarę. Przewagą jednych jest wielkość, inne potrafią być niezwykle szybkie, jeszcze inne są sprytne. Są też jednak takie, które choć z pozoru wyglądają niegroźnie, są wstanie w dosłownie kilka sekund powalić swoją ofiarę. To „Toksyczni zabójcy” uzbrojeni w śmiertelną truciznę.
TYDZIEŃ DLA ZIEMI
Celebrate Earth Day
Premiery przez cały tydzień od niedzieli 22 kwietnia o godz. 18:00
Przedziwna planeta Ziemia 13.jpg
Międzynarodowy Dzień Ziemi to doskonała okazja, by pochylić się nad jej niezwykłością i pięknem oraz zastanowić nad rolą i wpływem człowieka na otaczające środowisko naturalne. Dokumenty przygotowane przez kanał Nat Geo Wild na „Tydzień dla Ziemi” pozwolą uświadomić sobie, jak fascynujący jest otaczający nas świat przyrody i co może mu zagrażać.
W ramach „Tygodnia Ziemi” wyemitowane zostaną produkcje:
 • Tajemniczy świat wielorybów
 • Nowa Zelandia – wyspa cudów
 • Odkrywcy z morskich głębin
 • Jane Goodall: ocalić raj
 • Ginące gatunki - rok 2017
SYMFONIA DLA NASZEGO ŚWIATA
Symphony For Our World – Celebrate Earth Day
Premiera w niedzielę 22 kwietnia o godz. 18:00
SymphonyForOurWorld_NG_113016.jpg

W Międzynarodowy Dzień Ziemi przypadający na 22 kwietnia wyruszymy w niecodzienną podróż po morzach, lądach i górach. Będziemy świadkami inspirujących i zapierających dech w piersiach odkryć oraz podejrzymy skryty głęboko świat przyrody. Ta niezwykła wycieczka rozpocznie się w tajemniczych głębinach naszych mórz. Później wynurzymy się na brzeg, skąd rozpościerać się będą rozległe i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Wzniesiemy się też wyżej - w stronę trudno osiągalnych strzelistych górskich szczytów i zobaczymy jak nasza planeta wygląda z góry. Cała nasza wycieczka okraszona zostanie muzyką, która dopełni obraz delikatnej Ziemi.

TAJEMNICZY ŚWIAT WIELORYBÓW
Giants of The Deep Blue
Premiera w poniedziałek 23 kwietnia o godz. 18:00
WildHawaii__61.jpg
Udaj się z nami w podróż śladami podwodnych gigantów - wielorybów. Podążając za nimi, będziemy uczestniczyć w ich codziennym życiu, obserwując łowieckie strategie i życie towarzyskie. Dowiemy się też, z jakimi zagrożeniami muszą się borykać i podpowiemy, co jako ludzie możemy zrobić, by dalej mogły żyć w swoim naturalnym środowisku.
NOWA ZELANDIA – WYSPA CUDÓW
Wild New Zealand: Lost Paradise
Premiera we wtorek 24 kwietnia o godz. 18:00
Ep101_WildNewZealandLostParadise_08.jpg
Wyspy Nowej Zelandii były jednym z ostatnich lądów skolonizowanych przez człowieka. W ich plaże, góry i lasy jeszcze nie tak dawno nie ingerowali ludzie, co z kolei pozwoliło stworzyć doskonałą oazę dla zwierząt. Ewolucja doprowadziła do tego, że obecnie mieszkają tu jedne z najrzadszych i najbardziej niezwykłych stworzeń na Ziemi, czyniąc z Nowej Zelandii niezwykłą krainę.
ODKRYWCY Z MORSKICH GŁĘBIN
Whales of The Deep
Premiera w środę 25 kwietnia o godz. 18:00
TheNewSpermWhale_03.jpg
Głęboko pod powierzchnią oceanu znajduje się lodowy świat pogrążony w wiecznej ciemności. Ta otchłań to największe siedlisko dla zwierząt. To tu właśnie spędzają dużą część swego życia niektóre ssaki morskie. Badacze odkryli właśnie, że żyją one jeszcze głębiej niż się nam dotychczas wydawało. Wykorzystując zdobycze nauki i techniki, takie jak kamery, skanery 3D, będziemy w stanie zobaczyć dowody na to niezwykłe odkrycie. Odbędziemy więc podróż w stronę najgłębszych otchłani morskich. Poznamy niezwykle rzadkie zwierzęta, które były w stanie zaadaptować się do życia w tak trudnych warunkach.
JANE GOODALL: OCALIĆ RAJ
Jane Goodall: Saving Paradise
Premiera w czwartek 26 kwietnia o godz. 18:00
SavingParadiseIslands_12.jpg
By raj mógł być rajem, trzeba włożyć w jego utrzymanie wiele pracy i wysiłku. Dowodem na tę tezę są trzy wyspy u wybrzeży Tanzanii, które są pokazują, jak istotny jest wysiłek i starania niezwykłych ludzi. Dbają oni tu o żółwie, ochronę koralowców i edukację kolejnych pokoleń. Przypominając myśl jednej z czołowych działaczek na rzecz ochrony przyrody - Jane Goodall - dokument rzuca światło na znaczenie praktycznej ochrony środowiska morskiego.
LAMPARCIE SKAŁY
The Leopard Rocks
Premiera w niedzielę 29 kwietnia o godz. 18:00
LeopardRocks_Ep101_02.jpg
Lamparty to zwierzęta żyjące samotnie, ale nie w północno-zachodnich Indiach. W odległym, mało znanym regionie Radżastanu, te majestatyczne wielkie koty wykazują zdumiewające zachowanie. Żyją na skalistych wzgórzach, przepełnionych jaskiniami i często wchodzą w interakcje. Jak się przekonamy w dokumencie „Lamparcie skały” są wstanie dzielić teren z rodzinami hien, małp, pawi i papug, a także z miejscowymi wieśniakami.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_kwiecien_2018.doc

doc | 14,1 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_kwiecien_2018.pdf

pdf | 927 KB

Pobierz
Afryka dzika 1.jpg

grafika | 10,5 MB

Pobierz
Afryka dzika 2.JPG

grafika | 1,84 MB

Pobierz
Foki mistrzowie polowań 2.jpg

grafika | 13 MB

Pobierz
Foki mistrzowie polowań 1.jpg

grafika | 12,3 MB

Pobierz
Jane Goodall ocalić raj 4.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
Jane Goodall ocalić raj 2.jpg

grafika | 4,43 MB

Pobierz
Jane Goodall ocalić raj 1.jpg

grafika | 5,55 MB

Pobierz
Jane Goodall ocalić raj 3.jpg

grafika | 1,49 MB

Pobierz
Lamparcie skały 4.jpg

grafika | 2,31 MB

Pobierz
Myśliwi z morskich głębin 2.JPG

grafika | 13,5 MB

Pobierz
Myśliwi z morskich głębin 1.JPG

grafika | 2,59 MB

Pobierz
Myśliwi z morskich głębin 3.JPG

grafika | 1,14 MB

Pobierz
Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami 4.jpg

grafika | 7,59 MB

Pobierz
Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami 5.jpg

grafika | 7,79 MB

Pobierz
Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami 3.jpg

grafika | 7,07 MB

Pobierz
Nieposkromiona Ameryka Południowa 4.JPG

grafika | 16,5 MB

Pobierz
Nieposkromiona Ameryka Południowa 6.JPG

grafika | 7,26 MB

Pobierz
Nieposkromiona Ameryka Południowa 5.JPG

grafika | 525 KB

Pobierz
Nowa Zelandia wyspa cudów 3.jpg

grafika | 2,34 MB

Pobierz
Nowa Zelandia wyspa cudów 1.jpg

grafika | 1,5 MB

Pobierz
Symfonia dla naszego świata 4 (2).jpg

grafika | 13,7 MB

Pobierz
Nowa Zelandia wyspa cudów 2.jpg

grafika | 1,9 MB

Pobierz
Symfonia dla naszego świata 2.jpg

grafika | 14,8 MB

Pobierz
Odkrywcy z morskich głębin 2.jpg

grafika | 3,18 MB

Pobierz
Odkrywcy z morskich głębin 1.jpg

grafika | 2,74 MB

Pobierz
Symfonia dla naszego świata 3.jpg

grafika | 10,8 MB

Pobierz
Symfonia dla naszego świata 1.jpg

grafika | 8,47 MB

Pobierz
Tajemniczy świat wielorybów 2.jpg

grafika | 5,84 MB

Pobierz
Tajemniczy świat wielorybów 1.jpg

grafika | 250 KB

Pobierz
Toksyczni zabójcy 2.jpg

grafika | 3,18 MB

Pobierz
Toksyczni zabójcy 1.jpg

grafika | 215 KB

Pobierz
Afryka dzika 3.JPG

grafika | 5,29 MB

Pobierz
Lamparcie skały 3.jpg

grafika | 2,4 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Listopad na kanale Nat Geo Wild

Listopad na kanale Nat Geo Wild to pasjonująca podróż po kontynentach. Tym razem znajdziemy się między innymi w Ameryce Południowej, gdzie w Peru będziemy mieli szansę poznać mieszkańców rejonów górskich i tropikalnych. Z kolei w Afryce zobaczymy zwierzęta zmagające się z naturą i z działalnością człowieka, a także najdziksze i najgroźniejsze gatunki, siejące postrach w tym regionie świata. Zobaczymy również, jakie spustoszenie przynosi powódź oraz wojna. Dla miłośników mniej egzotycznej przyrody przygotowaliśmy z kolei wyprawę w głąb wód, gdzie skrywają się niezwykłe i rzadko spotykane ryby.
Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild na październik

Październik na kanale Nat Geo Wild to przede wszystkim wielkie świętowanie światowego Dnia Zwierząt. 4 października przez całą dobę będziemy starać się jak najszerzej i jak najpełniej pokazać różnorodność gatunków, które zamieszkują Ziemię. Chcemy, by był to dzień refleksji nad naszą wspólną egzystencją, która dla zwierząt staje się coraz bardziej dotkliwa. Zobaczymy też „Węże w mieście” i niezwykłych mieszkańców Durbanu, którzy choć piękni i kolorowi - budzą ogromny niepokój ludzi. Odwiedzimy też Wielką Brytanię, która na nowo odkryje przed nami bogactwo i ujawni swoją dzikość. A dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowaliśmy niezwykłe przygody Dr. Pola. Zobaczcie, z jakimi wyzwaniami będzie musiał sobie poradzić weterynarz z Michigan.
Wrzesień na kanale Nat Geo Wild

Tę jesień rozpoczniemy od wizyty w upalnej Kalifornii. Sprawdzimy, które zwierzęta są w stanie przeżyć w jednym z najgorętszych miejsc na świecie, jakim jest Dolina Śmierci.  Zastanawialiście się kiedyś, w jakich innych niecodziennych miejscach mogą mieszkać? Czy spodziewaliście się, że w miejskich wodociągach znajdziecie ryby? A co powiecie na to, że w Australii mieszkają dziki? We wrześniu będzie okazja, by zobaczyć, jak różne gatunki zwierząt radzą sobie w z pozoru nienaturalnym dla nich środowisku. Przybliżymy również historię dzikich wilków w Parku Yellowstone, które po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciły na te tereny. A w bloku programowym „Bestie w akcji” sprawdzimy kto sieje największy postrach w zwierzęcym świecie.
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.