Nie muszą być duże, by pokonać swoją ofiarę

Nie muszą być duże, by pokonać swoją ofiarę

Opublikowany

To będzie trzymający w napięciu tydzień, podczas którego poznamy najgroźniejszych myśliwych świata i przyjrzymy się z bliska, co robią, by pokonać ofiarę. Niech was nie zdziwi fakt, że wygrany wcale nie musi być większy i silniejszy. Wystarczy, że będzie szybszy albo sprytniejszy. Przekonaj się, czego dopuszczają się zwierzęta, by skutecznie upolować cel, który sobie obrały.

„Najgroźniejsze zwierzęta świata” - premiery od poniedziałku 9 kwietnia o godz. 19:00

Jedne są niezwykle szybkie, inne zyskują przewagę dzięki swojej budowie anatomicznej, jeszcze inne grupują się w stada, by uchronić się przed wrogami i czyhającymi z każdej strony niebezpieczeństwami. Sposobów na zdobycie przewagi w świecie zwierząt jest wiele, ale cel tylko jeden – nie można stać się ofiarą. Kiedy jednak dojdzie już do przecięcia ścieżek potencjalnego łowcy i słabszej ofiary, wiadomo, że nie obędzie się bez walki. Często jej wynik jest już oczywisty, ale nikt nie oddaje walkowerem tego, co ma najcenniejsze – własnego życia. Będziemy więc świadkiem nieprawdopodobnych gonitw, w których prędkość będzie odgrywała główną rolę, sprawdzimy, w jakie pułapki może wpaść nieostrożne zwierzę, zobaczymy, co daje przewagę w ostatecznym starciu napastnika i jego ofiary. Zobaczymy, jak bezwzględny jest świat zwierząt, w którym nie ma litości dla osobników chorych, słabych i młodych. Przekonamy się też, jak zwierzęta wykorzystują do swoich celów środowisko, w którym żyją. Poznamy z bliska świat, w którym liczy się tylko jedno prawo: prawo natury.
Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami 4.jpg

Opisy programów:

 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Polowania i pułapki – PREMIERA w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 19:00

  W królestwie zwierząt rządzi zasada „zjedz albo zostaniesz zjedzony”. Niektóre drapieżniki, które poznamy w produkcji „Polowania i pułapki”, polują na swoje ofiary w wyjątkowo wysublimowany sposób, a ich strategia jest dopracowana w każdym detalu. Jak się okazuje, nie zawsze, aby wygrać, trzeba wykazać się siłą czy przewagą fizyczną. Czasem, by pokonać ofiarę dużo większą od siebie, wystarczy dobry plan.
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Ocean zabójców - PREMIERA we wtorek 10 kwietnia o godz. 19:00

  Ocean to istny raj dla drapieżników. Choć nie widać tego z powierzchni ziemi, pod wodą tętni życie i toczy się prawdziwa walka o przetrwanie.
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Niebezpieczne rozgrywki - PREMIERA w środę 11 kwietnia o godz. 19:00

  Afrykańska sawanna to nieustające pole walki. Nie cichnie ona nawet w nocy, choć zdawać by się mogło, że wszyscy śpią. Tu z każdej strony może czyhać wróg, dlatego mieszkańcy muszą codziennie wykazywać się niezwykłą czujnością
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Z zimną krwią - PREMIERA w czwartek 12 kwietnia o godz. 19:00

  Nie ma lepszego powodu do polowań niż głód. Kiedy zagląda on w oczy drapieżnika, wiedz, że za chwilę będziesz obserwatorem walki na śmierć i życie. W niej wszystkie chwyty są dozwolone.
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Miniaturowi zabójcy - PREMIERA w piątek 13 kwietnia o godz. 19:00

  W królestwie zwierząt nie tylko wielcy mogą stanowić zagrożenie dla małych. W dokumencie „Miniaturowi zabójcy” zobaczymy, jak bezwzględne potrafią być niewielkie stworzenia.
„Najgroźniejsze zwierzęta świata” - premiery od poniedziałku 9 kwietnia o godz. 19:00
Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami 1.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Najgroźniejsze zwierzęta świata 5.jpg

grafika | 7,79 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 3.jpg

grafika | 7,07 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 4.jpg

grafika | 7,59 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 6.jpg

grafika | 4,77 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 1.jpg

grafika | 4,02 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 2.jpg

grafika | 3,06 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata w kwietniu na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 72,5 KB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata w kwietniu na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 161 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Światowy Dzień Słonia i niezwykła historia przyjaźni człowieka ze zwierzętami 12 sierpnia na kanale Nat Geo Wild

temu

12 sierpnia już po raz 6. obchodzony będzie Światowy Dzień Słonia. Został on ustanowiony przez Elephant Reintroduction Foundation, by zwrócić uwagę na problem malejącej w zastraszającym tempie populacji tych zwierząt. Dane są katastrofalne. Na początku XX wieku liczba słoni azjatyckich szacowana była na ok. 100 tysięcy - dziś skurczyła się o co najmniej połowę do ok. 40-50 tysięcy. Nie bez wpływu na ten stan rzeczy pozostaje działalność człowieka, który zagarnia naturalne środowisko życia tych zwierząt, a niejednokrotnie też poluje na nie, by pozyskać kość słoniową. Co można zrobić, by życie człowieka i dzikich zwierząt obok siebie było możliwe? Czy uda się uratować słonie przed wyginięciem? Poznajcie ludzi, którzy opiekują się nimi na co dzień i walczą o to, by zarówno słonie, jak i ludzie mogli żyć w swoim bliskim sąsiedztwie. Zobaczcie niezwykłe miejsce na Sri Lance, gdzie zwierzęta otrzymują pełne wsparcie i miłość człowieka.
Polowanie na medale zamiast na zagrożone gatunki. „Lwy kontra Masajowie” w sierpniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Zgodnie z pradawną tradycją, młodzi Masajowie musieli zabić lwa, aby udowodnić swoją odwagę. Jednak gdy populacja lwów w Kenii drastycznie spadła, zapadła wspólna decyzja o rezygnacji z dotychczasowej formy rytuału przejścia. Obecnie Masajowie wchodzą w dorosłość poprzez… sport. Zobacz wyjątkowe sportowe wydarzenie, które dowodzi, że szacunek do natury jest ważniejszy niż nawet najsilniej zakorzeniona tradycja.
Czego nie wiecie o rekinach

temu

Na antenie Nat Geo Wild trwa "Tydzień z rekinami" podczas którego macie szansę z bliska przyjrzeć się tym niezwykłym zwierzętom. Choć mogą budzić niepokój i strach - o ich naturze wiemy niewiele. Bo czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że rekin jest w stanie wyczuć kroplę krwi w 100 litrach wody? A czy domyślacie się, dlaczego głowomłoty mają tak nietypowy kształt? Poznajcie całą prawdę o rekinach.
„Wyzwania natury” to przepiękne i niezwykle malownicze spektakle ze zwierzętami w roli głównej. Zobaczcie wielkie wędrówki gatunków w sierpniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Przemierzają dziesiątki, setki, a niektóre nawet tysiące kilometrów. Jedne wędrują, inne pływają, jeszcze inne unoszą się nad naszymi głowami. Te wędrówki to przepiękne i malownicze spektakle, w których biorą udział nawet setki tysięcy zwierząt. Zobaczcie z nami, jak wyglądają wielkie migracje i po co się odbywają. Poznajcie rosłe osobniki i malutkie mrówki – wszystkie w ogromnych i robiących niesamowite wrażenie stadach.