Nie muszą być duże, by pokonać swoją ofiarę

Nie muszą być duże, by pokonać swoją ofiarę

Opublikowany

To będzie trzymający w napięciu tydzień, podczas którego poznamy najgroźniejszych myśliwych świata i przyjrzymy się z bliska, co robią, by pokonać ofiarę. Niech was nie zdziwi fakt, że wygrany wcale nie musi być większy i silniejszy. Wystarczy, że będzie szybszy albo sprytniejszy. Przekonaj się, czego dopuszczają się zwierzęta, by skutecznie upolować cel, który sobie obrały.

„Najgroźniejsze zwierzęta świata” - premiery od poniedziałku 9 kwietnia o godz. 19:00

Jedne są niezwykle szybkie, inne zyskują przewagę dzięki swojej budowie anatomicznej, jeszcze inne grupują się w stada, by uchronić się przed wrogami i czyhającymi z każdej strony niebezpieczeństwami. Sposobów na zdobycie przewagi w świecie zwierząt jest wiele, ale cel tylko jeden – nie można stać się ofiarą. Kiedy jednak dojdzie już do przecięcia ścieżek potencjalnego łowcy i słabszej ofiary, wiadomo, że nie obędzie się bez walki. Często jej wynik jest już oczywisty, ale nikt nie oddaje walkowerem tego, co ma najcenniejsze – własnego życia. Będziemy więc świadkiem nieprawdopodobnych gonitw, w których prędkość będzie odgrywała główną rolę, sprawdzimy, w jakie pułapki może wpaść nieostrożne zwierzę, zobaczymy, co daje przewagę w ostatecznym starciu napastnika i jego ofiary. Zobaczymy, jak bezwzględny jest świat zwierząt, w którym nie ma litości dla osobników chorych, słabych i młodych. Przekonamy się też, jak zwierzęta wykorzystują do swoich celów środowisko, w którym żyją. Poznamy z bliska świat, w którym liczy się tylko jedno prawo: prawo natury.
Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami 4.jpg

Opisy programów:

 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Polowania i pułapki – PREMIERA w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 19:00

  W królestwie zwierząt rządzi zasada „zjedz albo zostaniesz zjedzony”. Niektóre drapieżniki, które poznamy w produkcji „Polowania i pułapki”, polują na swoje ofiary w wyjątkowo wysublimowany sposób, a ich strategia jest dopracowana w każdym detalu. Jak się okazuje, nie zawsze, aby wygrać, trzeba wykazać się siłą czy przewagą fizyczną. Czasem, by pokonać ofiarę dużo większą od siebie, wystarczy dobry plan.
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Ocean zabójców - PREMIERA we wtorek 10 kwietnia o godz. 19:00

  Ocean to istny raj dla drapieżników. Choć nie widać tego z powierzchni ziemi, pod wodą tętni życie i toczy się prawdziwa walka o przetrwanie.
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Niebezpieczne rozgrywki - PREMIERA w środę 11 kwietnia o godz. 19:00

  Afrykańska sawanna to nieustające pole walki. Nie cichnie ona nawet w nocy, choć zdawać by się mogło, że wszyscy śpią. Tu z każdej strony może czyhać wróg, dlatego mieszkańcy muszą codziennie wykazywać się niezwykłą czujnością
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Z zimną krwią - PREMIERA w czwartek 12 kwietnia o godz. 19:00

  Nie ma lepszego powodu do polowań niż głód. Kiedy zagląda on w oczy drapieżnika, wiedz, że za chwilę będziesz obserwatorem walki na śmierć i życie. W niej wszystkie chwyty są dozwolone.
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Miniaturowi zabójcy - PREMIERA w piątek 13 kwietnia o godz. 19:00

  W królestwie zwierząt nie tylko wielcy mogą stanowić zagrożenie dla małych. W dokumencie „Miniaturowi zabójcy” zobaczymy, jak bezwzględne potrafią być niewielkie stworzenia.
„Najgroźniejsze zwierzęta świata” - premiery od poniedziałku 9 kwietnia o godz. 19:00
Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami 1.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Najgroźniejsze zwierzęta świata 5.jpg

grafika | 7,79 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 3.jpg

grafika | 7,07 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 4.jpg

grafika | 7,59 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 6.jpg

grafika | 4,77 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 1.jpg

grafika | 4,02 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 2.jpg

grafika | 3,06 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata w kwietniu na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 72,5 KB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata w kwietniu na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 161 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
W Światowy Dzień Zwierząt kanał Nat Geo Wild zwraca uwagę na trudne relacje ludzi i innych istot

temu

4 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zwierząt. Tego dnia kanał Nat Geo Wild chce sprowokować widzów do refleksji nad stosunkiem ludzi do innych mieszkańców Ziemi oraz uświadomić, że są to istoty czujące i wrażliwe, wobec których należy zachowywać szacunek i starać się rozumieć ich potrzeby. Dzięki emitowanym tego dnia przez całą dobę filmom dokumentalnym, widzowie będą mieli okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt i ich środowisko naturalne oraz przekonać się, że współistnienie ludzi i zwierząt jest możliwe – konieczne jest jednak zrozumienie i dobra wola.
Eksperyment, który naprawił ludzki błąd. „Wilki z Yellowstone” we wrześniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Poznaj historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych eksperymentów przyrodniczych świata – ponownego wprowadzenia wilków do Parku Narodowego Yellowstone. Jego rezultat przekroczył wszelkie oczekiwania.
Co wspólnego z hipopotamami w Kolumbii ma Pablo Escobar? Odpowiedź w programie „Groźni przybysze” na kanale Nat Geo Wild

temu

Kojoty w Ameryce Północnej, afrykańskie hipopotamy w Kolumbii, nutrie w Stanach Zjednoczonych czy dziki w Australii to przybysze, których pojawienie się zaburzyło równowagę miejscowych ekosystemów. Niektóre same zawędrowały w odległe regiony, innym pomogli ludzie, m.in. słynny odkrywca James Cook czy baron narkotykowy Pablo Escobar.
Odkryj prawdziwą girl power. „Bohaterki świata zwierząt” we wrześniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Królestwo zwierząt nie zna parytetów i często to samice przewodzą stadu, polują, zdobywają pożywienie i decydują o wyborze partnera. Te „dziewczyny” nie muszą naginać się do żadnych zasad, bo… same je ustalają. Spójrzcie z nami na świat zwierząt z ich perspektywy i poznajcie „Bohaterki świata zwierząt”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.