Nie muszą być duże, by pokonać swoją ofiarę

Nie muszą być duże, by pokonać swoją ofiarę

Opublikowany

To będzie trzymający w napięciu tydzień, podczas którego poznamy najgroźniejszych myśliwych świata i przyjrzymy się z bliska, co robią, by pokonać ofiarę. Niech was nie zdziwi fakt, że wygrany wcale nie musi być większy i silniejszy. Wystarczy, że będzie szybszy albo sprytniejszy. Przekonaj się, czego dopuszczają się zwierzęta, by skutecznie upolować cel, który sobie obrały.

„Najgroźniejsze zwierzęta świata” - premiery od poniedziałku 9 kwietnia o godz. 19:00

Jedne są niezwykle szybkie, inne zyskują przewagę dzięki swojej budowie anatomicznej, jeszcze inne grupują się w stada, by uchronić się przed wrogami i czyhającymi z każdej strony niebezpieczeństwami. Sposobów na zdobycie przewagi w świecie zwierząt jest wiele, ale cel tylko jeden – nie można stać się ofiarą. Kiedy jednak dojdzie już do przecięcia ścieżek potencjalnego łowcy i słabszej ofiary, wiadomo, że nie obędzie się bez walki. Często jej wynik jest już oczywisty, ale nikt nie oddaje walkowerem tego, co ma najcenniejsze – własnego życia. Będziemy więc świadkiem nieprawdopodobnych gonitw, w których prędkość będzie odgrywała główną rolę, sprawdzimy, w jakie pułapki może wpaść nieostrożne zwierzę, zobaczymy, co daje przewagę w ostatecznym starciu napastnika i jego ofiary. Zobaczymy, jak bezwzględny jest świat zwierząt, w którym nie ma litości dla osobników chorych, słabych i młodych. Przekonamy się też, jak zwierzęta wykorzystują do swoich celów środowisko, w którym żyją. Poznamy z bliska świat, w którym liczy się tylko jedno prawo: prawo natury.
Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami 4.jpg

Opisy programów:

 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Polowania i pułapki – PREMIERA w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 19:00

  W królestwie zwierząt rządzi zasada „zjedz albo zostaniesz zjedzony”. Niektóre drapieżniki, które poznamy w produkcji „Polowania i pułapki”, polują na swoje ofiary w wyjątkowo wysublimowany sposób, a ich strategia jest dopracowana w każdym detalu. Jak się okazuje, nie zawsze, aby wygrać, trzeba wykazać się siłą czy przewagą fizyczną. Czasem, by pokonać ofiarę dużo większą od siebie, wystarczy dobry plan.
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Ocean zabójców - PREMIERA we wtorek 10 kwietnia o godz. 19:00

  Ocean to istny raj dla drapieżników. Choć nie widać tego z powierzchni ziemi, pod wodą tętni życie i toczy się prawdziwa walka o przetrwanie.
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Niebezpieczne rozgrywki - PREMIERA w środę 11 kwietnia o godz. 19:00

  Afrykańska sawanna to nieustające pole walki. Nie cichnie ona nawet w nocy, choć zdawać by się mogło, że wszyscy śpią. Tu z każdej strony może czyhać wróg, dlatego mieszkańcy muszą codziennie wykazywać się niezwykłą czujnością
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Z zimną krwią - PREMIERA w czwartek 12 kwietnia o godz. 19:00

  Nie ma lepszego powodu do polowań niż głód. Kiedy zagląda on w oczy drapieżnika, wiedz, że za chwilę będziesz obserwatorem walki na śmierć i życie. W niej wszystkie chwyty są dozwolone.
 • Najgroźniejsze zwierzęta świata: Miniaturowi zabójcy - PREMIERA w piątek 13 kwietnia o godz. 19:00

  W królestwie zwierząt nie tylko wielcy mogą stanowić zagrożenie dla małych. W dokumencie „Miniaturowi zabójcy” zobaczymy, jak bezwzględne potrafią być niewielkie stworzenia.
„Najgroźniejsze zwierzęta świata” - premiery od poniedziałku 9 kwietnia o godz. 19:00
Tydzień z najgroźniejszymi zwierzętami 1.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Najgroźniejsze zwierzęta świata 5.jpg

grafika | 7,79 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 3.jpg

grafika | 7,07 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 4.jpg

grafika | 7,59 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 6.jpg

grafika | 4,77 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 1.jpg

grafika | 4,02 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata 2.jpg

grafika | 3,06 MB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata w kwietniu na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 72,5 KB

Pobierz
Najgroźniejsze zwierzęta świata w kwietniu na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 161 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Życie na tykającej bombie. „Olśniewająca Ameryka: tajemnicza Kaskadia” w czerwcu na kanale Nat Geo Wild

temu

Śnieżne grzbiety Gór Kaskadowych ukrywają aktywne wulkany. Życie wygląda tu z pozoru całkiem normalnie, bo na górskich zboczach mieszkają lisy, a w skalistych strumieniach żyją ogoniaste żaby. Ale góry mają burzliwą przeszłość i niepewną przyszłość. Te śpiące olbrzymy - zniekształcone przez podziemne strumienie lawy - mogą w każdej chwili wybuchnąć, co miałoby katastrofalne skutki dla całego regionu. Pięcioodcinkowa seria kanału Nat Geo Wild „Olśniewająca Ameryka: tajemnicza Kaskadia” pokaże, co dzieje się z naturą, gdy nastąpi już nieunikniona erupcja.
Zimna, tajemnicza i… bajecznie piękna. Blok programowy „Tydzień z Rosją” w czerwcu na kanale Nat Geo Wild

temu

Dwa kontynenty, 11 stref czasowych, góry, morza, lasy – Rosja to kraj tak zróżnicowany, jak niezbadany i fascynujący. W czerwcu oczy całego świata zwrócą się na nią za sprawą Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. Dzięki blokowi programowemu „Tydzień z Rosją” odwiedzimy najdalsze i najbardziej niedostępne zakątki tego gigantycznego kraju, by poznać jego najdziksze oblicze.
Dwa niezwykłe gatunki nietoperzy ukryte w meksykańskiej dżungli. „Wampiry z Meksyku” w czerwcu na kanale Nat Geo Wild

temu

Kiedy nad meksykańską dżunglą zapada zmrok, miliony nietoperzy wzbijają się w niebo. Wśród nich dwa niezwykłe gatunki - Vampyrum Spectrum i Chrotopterus Auritus. Nie zadowoli ich polowanie na robaki czy ćmy. To mięsożercy, dlatego będą czyhać na znacznie większe okazy. Nikt dotąd nie widział ich w akcji, więc przed twórcami dokumentu naprawdę niełatwe zadanie. Podczas niezwykłej podróży do Meksyku, kanał Nat Geo Wild odkryje nieznane fakty o tych ssakach i pokaże je w wielu niezwykłych sytuacjach.
Geny, niezwykłe cechy osobnicze czy dobra strategia? „Jak przeżyć na Alasce” w maju na kanale Nat Geo Wild

temu

Alaska nie kojarzy się z przyjaznym klimatem. Teren jest górzysty, temperatury niskie, wieje silny wiatr, a zima opuszcza mieszkańców tylko na kilka krótkich miesięcy. Wybierzcie się w niesamowitą podróż po Alasce z niezwykłym przewodnikiem – kanadyjskim surwiwalowcem Lesem Stroudem.

Światowy Dzień Ziemi w Nat Geo Wild trwa… przez cały tydzień. Poznaj najciekawsze miejsca i największe tajemnice naszej planety

Różnorodna, zaskakująca, jedyna. Choć wiemy o Ziemi coraz więcej, wciąż nie odkryliśmy większości jej sekretów. Z okazji Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, Nat Geo Wild chce zachęcić widzów nie tylko do większej troski o naszą planetę, ale także pokazać jej nieznane oblicze. Zejdziemy pod wodę, odwiedzimy miejsca, które określić można rajem na Ziemi, posłuchamy też niezwykłej symfonii inspirowanej cudami naszego świata.