Maj na kanale Nat Geo Wild

Maj na kanale Nat Geo Wild

Opublikowany

Wiosna w pełni, a dla wszystkich kochających wiosenne ćwierkanie ptaków kanał Nat Geo Wild przygotował inspirującą podróż do ptasiego świata. Można się będzie w nim zagłębić za sprawą dokumentu "Planeta ptaków". Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się ze słońca i wysokich temperatur. Na terenie górzystej Alaski klimat jest dużo mniej przyjazny, a zima panuje tam niemal cały rok. Jak przeżyć na Alasce? Podpowiedzą nam obserwacje mieszkających tam niedźwiedzi czy reniferów. Walki o przetrwanie mają też swój dosłowny aspekt - zobaczymy, jakie pojedynki prowadzą ze sobą zwierzęta i jakiej używają broni. Będzie naprawdę gorąco.

WALKI ZWIERZĄT
Animal Fight Club S5
Premiery w środy od 16 maja o godz. 18:00
(8x60 min)
W wielkim stylu na antenę kanału Nat Geo Wild wraca piąty sezon „Walk zwierząt”. Będziecie świadkami pojedynków z wykorzystaniem broni, o jakiej się wam nawet nie śniło. Zobaczycie też taktykę, która wyróżnia naszych niecodziennych wojowników. Stawki w starciach, które zobaczycie, będą najwyższe z możliwych, a emocje sięgną zenitu. Dlaczego? To proste - przegrany może stracić wszystko, nawet życie. Zobaczymy więc w akcji lwy, krokodyle, rekiny, ale nie tylko. Pojedynków na śmierć i życie nie obawiają się też jadowite pająki i inni przedstawiciele świata zwierząt, których wygląd na pierwszy rzut oka wcale nie mrozi krwi w żyłach.
JAK PRZEŻYĆ NA ALASCE
Alaska Grizzly Gauntlet
Premiery w poniedziałki od 21 maja o godz. 18:00
(6x60 min)
AlaskaGrizzlyGauntlet_Ep101_05.jpg
Jesteśmy na północnej granicy Stanów Zjednoczonych. Teren jest górzysty, a temperatury zimą spadają nawet poniżej 50 stopni Celsjusza na minusie. Zima to tutaj najdłuższa pora roku, która ustępuje miejsca cieplejszym okresom tylko na kilka miesięcy. Ten klimat nie odstrasza żyjących tu zwierząt – niedźwiedzia kodiackiego, renifera tundrowego czy niedźwiedzia polarnego. Przekonaj się, jak wytrzymują one w tak trudnych warunkach pośród arktycznych lodowców, gdzie szaleje mroźny wiatr. Dowiedz się, jak przetrwać w jednym z najbardziej nieprzyjaznych i niegościnnych miejsc na Ziemi.
DZIKIE CHILE
Wild Chile
Premiery w niedziele od 6 maja o godz. 18:00
(3x60 min)
Dzikie Chile małe.jpg
Choć powierzchnia tego kraju nie jest imponująca, jego niezwykłe usytuowanie wzdłuż wybrzeża o długości ponad 4 tysięcy kilometrów robi wrażenie. Tak smukły kształt rozciągający się na północ od Przylądka Horn aż do północnych Andów to zapowiedź występowania niezwykłej fauny i flory. To tu występuje jedna trzecia wszystkich znanych gatunków ssaków endemicznych, czyli spotykanych wyłącznie na określonym terenie.
PLANETA PTAKÓW
Planet of The Birds
Premiera w czwartek 10 maja o godz. 18:00
(1x60 min)
Czas na ptaki! Czy wiecie, że to jedyna gromada zwierząt, którą spotkacie na wszystkich kontynentach? I choć kojarzą się zazwyczaj z pięknym umaszczeniem i szczebiotaniem, niektóre z nich potrafią być naprawdę groźne. Zobacz ptaki w całej okazałości i rozpiętości skrzydeł.
WIELKIE ŁOWY
Zeb’s Big Fish: Giant Goonch
Premiera w niedzielę 27 maja o godz. 18:00
(1x60 min)
Wielkie łowy małe.jpg
Biolog Zeb Hogan wyrusza w podróż wzdłuż azjatyckiej rzeki Saluin, biegnącej przez Chiny i Mjanmę. Przez długie lata nie była ona przedmiotem eksploracji naukowców, a jak się okazuje jest prawdziwą ostoją dla wielu zagrożonych gatunków. Wkrótce ich los może się odmienić, ponieważ za rogiem czai się ogromne zagrożenie - budowa setek tam. Czy uda się poznać niezwykłych mieszkańców rzeki, zanim nieodwracalnie zakłócony zostanie niezwykły i dziki ekosystem?

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wielkie łowy 1.jpg

grafika | 8,97 MB

Pobierz
Wielkie łowy 3.jpg

grafika | 979 KB

Pobierz
Wielkie łowy 2.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
Wielkie łowy 4.jpg

grafika | 200 KB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 2.jpg

grafika | 8,97 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 5.jpg

grafika | 9,2 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 6.jpg

grafika | 9,1 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 3.jpg

grafika | 6,54 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 1.jpg

grafika | 5,78 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 4.jpg

grafika | 5,3 MB

Pobierz
Dzikie Chile 5.jpg

grafika | 6,22 MB

Pobierz
Dzikie Chile 7.jpg

grafika | 6,6 MB

Pobierz
Dzikie Chile 4.jpg

grafika | 6,59 MB

Pobierz
Dzikie Chile 3.jpg

grafika | 5,54 MB

Pobierz
Dzikie Chile 8.jpg

grafika | 5,09 MB

Pobierz
Dzikie Chile 6.jpg

grafika | 2,66 MB

Pobierz
Dzikie Chile 9.jpg

grafika | 2,25 MB

Pobierz
Dzikie Chile 2.JPG

grafika | 721 KB

Pobierz
Dzikie Chile 10.jpg

grafika | 842 KB

Pobierz
Dzikie Chile 1.JPG

grafika | 629 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_maj_2018.doc

doc | 4,33 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_maj_2018.pdf

pdf | 371 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Listopad na kanale Nat Geo Wild

temu

Listopad na kanale Nat Geo Wild to pasjonująca podróż po kontynentach. Tym razem znajdziemy się między innymi w Ameryce Południowej, gdzie w Peru będziemy mieli szansę poznać mieszkańców rejonów górskich i tropikalnych. Z kolei w Afryce zobaczymy zwierzęta zmagające się z naturą i z działalnością człowieka, a także najdziksze i najgroźniejsze gatunki, siejące postrach w tym regionie świata. Zobaczymy również, jakie spustoszenie przynosi powódź oraz wojna. Dla miłośników mniej egzotycznej przyrody przygotowaliśmy z kolei wyprawę w głąb wód, gdzie skrywają się niezwykłe i rzadko spotykane ryby.
Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild na październik

temu

Październik na kanale Nat Geo Wild to przede wszystkim wielkie świętowanie światowego Dnia Zwierząt. 4 października przez całą dobę będziemy starać się jak najszerzej i jak najpełniej pokazać różnorodność gatunków, które zamieszkują Ziemię. Chcemy, by był to dzień refleksji nad naszą wspólną egzystencją, która dla zwierząt staje się coraz bardziej dotkliwa. Zobaczymy też „Węże w mieście” i niezwykłych mieszkańców Durbanu, którzy choć piękni i kolorowi - budzą ogromny niepokój ludzi. Odwiedzimy też Wielką Brytanię, która na nowo odkryje przed nami bogactwo i ujawni swoją dzikość. A dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowaliśmy niezwykłe przygody Dr. Pola. Zobaczcie, z jakimi wyzwaniami będzie musiał sobie poradzić weterynarz z Michigan.
Wrzesień na kanale Nat Geo Wild

temu

Tę jesień rozpoczniemy od wizyty w upalnej Kalifornii. Sprawdzimy, które zwierzęta są w stanie przeżyć w jednym z najgorętszych miejsc na świecie, jakim jest Dolina Śmierci.  Zastanawialiście się kiedyś, w jakich innych niecodziennych miejscach mogą mieszkać? Czy spodziewaliście się, że w miejskich wodociągach znajdziecie ryby? A co powiecie na to, że w Australii mieszkają dziki? We wrześniu będzie okazja, by zobaczyć, jak różne gatunki zwierząt radzą sobie w z pozoru nienaturalnym dla nich środowisku. Przybliżymy również historię dzikich wilków w Parku Yellowstone, które po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciły na te tereny. A w bloku programowym „Bestie w akcji” sprawdzimy kto sieje największy postrach w zwierzęcym świecie.
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

temu

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.