Maj na kanale Nat Geo Wild

Maj na kanale Nat Geo Wild

Opublikowany

Wiosna w pełni, a dla wszystkich kochających wiosenne ćwierkanie ptaków kanał Nat Geo Wild przygotował inspirującą podróż do ptasiego świata. Można się będzie w nim zagłębić za sprawą dokumentu "Planeta ptaków". Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się ze słońca i wysokich temperatur. Na terenie górzystej Alaski klimat jest dużo mniej przyjazny, a zima panuje tam niemal cały rok. Jak przeżyć na Alasce? Podpowiedzą nam obserwacje mieszkających tam niedźwiedzi czy reniferów. Walki o przetrwanie mają też swój dosłowny aspekt - zobaczymy, jakie pojedynki prowadzą ze sobą zwierzęta i jakiej używają broni. Będzie naprawdę gorąco.

WALKI ZWIERZĄT
Animal Fight Club S5
Premiery w środy od 16 maja o godz. 18:00
(8x60 min)
W wielkim stylu na antenę kanału Nat Geo Wild wraca piąty sezon „Walk zwierząt”. Będziecie świadkami pojedynków z wykorzystaniem broni, o jakiej się wam nawet nie śniło. Zobaczycie też taktykę, która wyróżnia naszych niecodziennych wojowników. Stawki w starciach, które zobaczycie, będą najwyższe z możliwych, a emocje sięgną zenitu. Dlaczego? To proste - przegrany może stracić wszystko, nawet życie. Zobaczymy więc w akcji lwy, krokodyle, rekiny, ale nie tylko. Pojedynków na śmierć i życie nie obawiają się też jadowite pająki i inni przedstawiciele świata zwierząt, których wygląd na pierwszy rzut oka wcale nie mrozi krwi w żyłach.
JAK PRZEŻYĆ NA ALASCE
Alaska Grizzly Gauntlet
Premiery w poniedziałki od 21 maja o godz. 18:00
(6x60 min)
AlaskaGrizzlyGauntlet_Ep101_05.jpg
Jesteśmy na północnej granicy Stanów Zjednoczonych. Teren jest górzysty, a temperatury zimą spadają nawet poniżej 50 stopni Celsjusza na minusie. Zima to tutaj najdłuższa pora roku, która ustępuje miejsca cieplejszym okresom tylko na kilka miesięcy. Ten klimat nie odstrasza żyjących tu zwierząt – niedźwiedzia kodiackiego, renifera tundrowego czy niedźwiedzia polarnego. Przekonaj się, jak wytrzymują one w tak trudnych warunkach pośród arktycznych lodowców, gdzie szaleje mroźny wiatr. Dowiedz się, jak przetrwać w jednym z najbardziej nieprzyjaznych i niegościnnych miejsc na Ziemi.
DZIKIE CHILE
Wild Chile
Premiery w niedziele od 6 maja o godz. 18:00
(3x60 min)
Dzikie Chile małe.jpg
Choć powierzchnia tego kraju nie jest imponująca, jego niezwykłe usytuowanie wzdłuż wybrzeża o długości ponad 4 tysięcy kilometrów robi wrażenie. Tak smukły kształt rozciągający się na północ od Przylądka Horn aż do północnych Andów to zapowiedź występowania niezwykłej fauny i flory. To tu występuje jedna trzecia wszystkich znanych gatunków ssaków endemicznych, czyli spotykanych wyłącznie na określonym terenie.
PLANETA PTAKÓW
Planet of The Birds
Premiera w czwartek 10 maja o godz. 18:00
(1x60 min)
Czas na ptaki! Czy wiecie, że to jedyna gromada zwierząt, którą spotkacie na wszystkich kontynentach? I choć kojarzą się zazwyczaj z pięknym umaszczeniem i szczebiotaniem, niektóre z nich potrafią być naprawdę groźne. Zobacz ptaki w całej okazałości i rozpiętości skrzydeł.
WIELKIE ŁOWY
Zeb’s Big Fish: Giant Goonch
Premiera w niedzielę 27 maja o godz. 18:00
(1x60 min)
Wielkie łowy małe.jpg
Biolog Zeb Hogan wyrusza w podróż wzdłuż azjatyckiej rzeki Saluin, biegnącej przez Chiny i Mjanmę. Przez długie lata nie była ona przedmiotem eksploracji naukowców, a jak się okazuje jest prawdziwą ostoją dla wielu zagrożonych gatunków. Wkrótce ich los może się odmienić, ponieważ za rogiem czai się ogromne zagrożenie - budowa setek tam. Czy uda się poznać niezwykłych mieszkańców rzeki, zanim nieodwracalnie zakłócony zostanie niezwykły i dziki ekosystem?

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wielkie łowy 1.jpg

grafika | 8,97 MB

Pobierz
Wielkie łowy 3.jpg

grafika | 979 KB

Pobierz
Wielkie łowy 2.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
Wielkie łowy 4.jpg

grafika | 200 KB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 2.jpg

grafika | 8,97 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 5.jpg

grafika | 9,2 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 6.jpg

grafika | 9,1 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 3.jpg

grafika | 6,54 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 1.jpg

grafika | 5,78 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 4.jpg

grafika | 5,3 MB

Pobierz
Dzikie Chile 5.jpg

grafika | 6,22 MB

Pobierz
Dzikie Chile 7.jpg

grafika | 6,6 MB

Pobierz
Dzikie Chile 4.jpg

grafika | 6,59 MB

Pobierz
Dzikie Chile 3.jpg

grafika | 5,54 MB

Pobierz
Dzikie Chile 8.jpg

grafika | 5,09 MB

Pobierz
Dzikie Chile 6.jpg

grafika | 2,66 MB

Pobierz
Dzikie Chile 9.jpg

grafika | 2,25 MB

Pobierz
Dzikie Chile 2.JPG

grafika | 721 KB

Pobierz
Dzikie Chile 10.jpg

grafika | 842 KB

Pobierz
Dzikie Chile 1.JPG

grafika | 629 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_maj_2018.doc

doc | 4,33 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_maj_2018.pdf

pdf | 371 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Lipcowe propozycje programowe Nat Geo Wild

temu

W lipcu na kanale Nat Geo Wild czekają nas same zapierające dech wyprawy. W bajkowym otoczeniu zejdziemy do morskich głębin, by znaleźć się w samym centrum… polowania rekinów. Podczas „Tygodnia z rekinami” wielokrotnie serce zabije mocniej, bo poznamy największe i najbardziej drapieżne okazy, stając z nimi niemal oko w oko. Odwiedzimy także „Meksyk nieodkryty” z jego zaskakującą fauną, a seria „Najpiękniejsze parki narodowe USA” przeniesie nas do świata prawdziwych cudów natury. Wakacje nie mogłyby zacząć się lepiej!
Czerwcowe propozycje programowe kanału Nat Geo Wild

temu

Gdy żar będzie lał się z nieba, w czerwcu na kanale Nat Geo Wild zejdziemy do chłodnych morskich i oceanicznych głębin, by poznać różnorodne gatunki żyjących tam zwierząt. Zanurzymy się w Morzu Ochockim i będziemy pływać z kamerą wśród ryb - młotów u wybrzeży Bahamów. W ciągu „Tygodnia z Rosją” dokładnie poznamy niezwykłe wodne i lądowe gatunki zwierząt zamieszkujące rozległą „Dziką Rosję”, ale przeniesiemy się też na inny kontynent, by przyjrzeć się z bliska „Wszystkim ptakom Ameryki”. A jeśli komuś zabraknie wrażeń – z pewnością  dostarczą ich „Smoki z Komodo”.
Propozycje programowe Nat Geo Wild na kwiecień

temu

Kwiecień to miesiąc szczególny - właśnie wtedy obchodzimy Dzień Ziemi. W Nat Geo Wild rozrośnie się on do całego tygodnia, podczas którego dowiemy się znacznie więcej m.in. o ginących gatunkach. W kwietniu staniemy też twarzą w twarz z "Najgroźniejszymi zwierzętami świata", poznamy wyjątkowe oblicze "Nieposkromionej Ameryki Południowej" i zwiedzimy niemal cały świat, odkrywając nieznane fakty o dzikich zwierzętach.
Marzec na kanale Nat Geo Wild

temu

W marcu na kanale Nat Geo Wild dowiemy się niemal wszystkiego o dzikich zwierzętach. W weekendowym bloku programowym "Zwierzęta od A do Z" oczarują nas małe małpki, słoniątko i piękne kocięta, a strachu napędzą m.in. rekiny, węże i pająki. Film "Szympansy w Ameryce" odpowie na pytanie, co odróżnia małpy urodzone w niewoli od tych dzikich. Czeka nas też podróż na "Wspaniałe Filipiny" oraz bliskie spotkanie z kuzynem strusia i... dinozaura w filmie "Arcytrudna misja: niezwykłe kazuary". 

Jeden z najbardziej niezwykłych krajów świata i zwierzęta, które można spotkać tylko tutaj. „Dzikie Chile” w maju na kanale Nat Geo Wild

Jesteśmy niemal na końcu świata. W kraju, którego północne krańce są suche i gorące, a południowe graniczą z Antarktydą. Chile – kraj wąski miejscami jedynie na 90 km i bardzo długi. Rozciąga się od krańców Ameryki Południowej wzdłuż wybrzeża przez 4 tysiące kilometrów na północ. Zwierzęta mają tu niełatwe warunki do życia. Część z nich to gatunki endemiczne, których nie można spotkać w żadnym innym miejscu na świecie.