Jesteśmy niemal na końcu świata. W kraju, którego północne krańce są suche i gorące, a południowe graniczą z Antarktydą. Chile – kraj wąski miejscami jedynie na 90 km i bardzo długi. Rozciąga się od krańców Ameryki Południowej wzdłuż wybrzeża przez 4 tysiące kilometrów na północ. Zwierzęta mają tu niełatwe warunki do życia. Część z nich to gatunki endemiczne, których nie można spotkać w żadnym innym miejscu na świecie.
„Dzikie Chile” – premiery w niedziele od 6 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild

Opisy odcinków:
- Odcinek 1 – premiera w niedzielę 6 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
W pierwszym odcinku serii „Dzikie Chile” poznamy zwierzęta żyjące u wybrzeży Ziemi Ognistej i Półwyspu Antarktycznego oraz na stepach Patagonii. Naszą wyprawę rozpoczniemy od obserwacji 15-miesięcznego młodego samca pumy, który właśnie wkracza w dorosłe życie. Zaczął dość odważnie, oddzielając się od matki. Natura szybko da mu pierwszą lekcję dorosłego życia, kiedy będzie musiał zmierzyć się z potężną burzą śnieżną. Prawdziwy postrach w wodach okalających południe kraju sieją lamparty morskie. Kiedy ci drapieżcy z rodziny fokowatych otworzą szczęki, widać tylko ich długie zęby, mogące mrozić krew w żyłach niejednemu mieszkańcowi tutejszych lodowatych wód. A jak w trudnych i niesprzyjających warunkach poradzą sobie planujące rozmnażanie pingwiny królewskie?

- Odcinek 2 – premiera w niedzielę 13 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Chile to kraj klimatycznych ekstremów – północ jest gorąca i sucha, natomiast południe to klimat subpolarny. Między tymi dwiema skrajnościami znajduje się wiecznie zielony las waldiwijski. Te 260 tysięcy kilometrów kwadratowych jest domem dla ogromnej liczby gatunków roślin i zwierząt. Żyje tu na przykład wampir – to jedyny na świecie nietoperz, żywiący się krwią. Niżej, w mchach i paprociach znaleźć można z kolei rzadkie gatunki żab, chrząszczy czy pająków. Mieszka tu też niewielki torbik bambusowy, żyjący na drzewach. W tym niezwykłym i pełnym różnych gatunków zwierząt lesie nie może też zabraknąć ptaków. Znaleźć tu można między innymi takiego osobnika, którego skrzydła rozciągają się na szerokość ponad 2 metrów.
- Odcinek 3 – premiera w niedzielę 20 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Suche piaski pustyni Atakama to miejsce nieprzyjazne dla roślin i zwierząt. Część tego terenu nie była dotknięta deszczem od czasów, kiedy rozpoczęły się badania tego terenu. To najbardziej sucha pustynia na świecie, rozciągająca się na powierzchni równej terytorium Kuby. Jak okiem sięgnąć – widać tylko piasek. Jeśli zdaje ci się, że w tak trudnych warunkach nie przeżyje żadne zwierzę – mylisz się. Poznajcie przekopnice, niezwykłe gatunki ptaków i innych niezmiernie ciekawych mieszkańców tego niemal marsjańskiego świata.
