Tu nie obowiązują żadne reguły, oprócz jednej – wygrywa lepszy. „Walki zwierząt” w maju na kanale Nat Geo Wild

Tu nie obowiązują żadne reguły, oprócz jednej – wygrywa lepszy. „Walki zwierząt” w maju na kanale Nat Geo Wild

W tym świecie walka to konieczny warunek przetrwania. Toczy się na równinach, w górach, na wodzie i lądzie, na terenach odległych i dzikich oraz na obrzeżach miast. Pazury, zęby, mocne szczęki i niepohamowane instynkty - to one pomagają zdobyć żywność, terytorium i władzę.

„Walki zwierząt” – premiery w środy od 16 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Walki w bezwzględnym królestwie zwierząt toczą się o najwyższe stawki. Tu sojusze są kruche, współpraca interesowna a spotkanie na swojej drodze wroga naprawdę oznacza poważne kłopoty. Nie ma litości dla słabszych, młodych i starych. Wygrywa ten, kto ma akurat przewagę – żadne inne reguły nie obowiązują. Nikt nie może czuć się pewnie i bezpiecznie. Te gatunki, które sieją postrach wśród słabszych, mogą okazać się doskonałym łupem dla innych. Wystarczy chwila nieuwagi czy znalezienie się w nieodpowiednim miejscu i czasie, a może się to skończyć walką o życie. W tym świecie nie można czuć się bezpiecznie i nie można być beztroskim. Nie warto też popełniać błędów, bo to niemal pewne, że nie pozostaną niezauważone.
Walki zwierząt 4.jpg

Opisy odcinków:

Odcinek 1 – premiera w środę 16 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Wróg nie musi czaić się za rogiem. Nie musi być większy i silniejszy, czy mieć innej budowy anatomicznej. Może stać tuż obok i być właściwie… taki sam jak jego ofiara. Poznajcie zwierzęta, które nie dają taryfy ulgowej nawet przedstawicielom tego samego gatunku. Zobaczcie, do czego zdolne są samice, by chronić młode i jak wyglądają walki wśród gatunków, których nie posądzalibyście o agresywne zachowania. Czy wiesz, do jak zaciętych potyczek dochodzi między pingwinami a mewami?
Walki zwierząt 1.jpg
Odcinek 2 – premiera w środę 23 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
W drugim odcinku najnowszej serii „Walki zwierząt” zobaczymy zaciekłe walki o terytorium i dominację. Wejdziemy w świat żyjących pod wodą hipopotamów, wśród których najważniejsza jest wielkość i siła uścisku szczęk. Jeśli zdaje wam się, że lwy są urodzonymi zwycięzcami a walkę mają wpisaną w genach – możecie się zdziwić.  Młode osobniki walki muszą się dopiero nauczyć, a ekspertami w tej dziedzinie stają się dopiero po 2,5 roku.
Walki zwierząt 2.jpg
Odcinek 3 – premiera w środę 30 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Czy wiecie, że lwy zabijają co roku 250 osób, a hipopotamy aż 500? A czy wiecie, że tylko połowa nowo narodzonych w środkowej Afryce hipopotamów jest w stanie przetrwać pierwszy rok swojego życia? To statystyki niepokojące dla tego gatunku, tym bardziej że samice mogą wydać na świat potomka tylko raz na dwa lata. Poznajcie zwierzęta, które na co dzień walczą nie tylko na lądzie, ale i w wodzie.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Walki zwierząt 2.jpg

grafika | 1,96 MB

Pobierz
Walki zwierząt 9.jpg

grafika | 3,4 MB

Pobierz
Walki zwierząt 7.jpg

grafika | 3,73 MB

Pobierz
Walki zwierząt 10.jpg

grafika | 1,65 MB

Pobierz
Walki zwierząt 5.jpg

grafika | 1,6 MB

Pobierz
Walki zwierząt 11.jpg

grafika | 1,63 MB

Pobierz
Walki zwierząt 3.jpg

grafika | 1,57 MB

Pobierz
Walki zwierząt 1.jpg

grafika | 1,4 MB

Pobierz
Walki zwierząt 12.jpg

grafika | 965 KB

Pobierz
Walki zwierząt w maju na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 78,5 KB

Pobierz
Walki zwierząt 4.jpg

grafika | 3,74 MB

Pobierz
Walki zwierząt 6.jpg

grafika | 3,93 MB

Pobierz
Walki zwierząt 8.jpg

grafika | 1,84 MB

Pobierz
Walki zwierząt w maju na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 144 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Dwa niezwykłe gatunki nietoperzy ukryte w meksykańskiej dżungli. „Wampiry z Meksyku” w czerwcu na kanale Nat Geo Wild

Kiedy nad meksykańską dżunglą zapada zmrok, miliony nietoperzy wzbijają się w niebo. Wśród nich dwa niezwykłe gatunki - Vampyrum Spectrum i Chrotopterus Auritus. Nie zadowoli ich polowanie na robaki czy ćmy. To mięsożercy, dlatego będą czyhać na znacznie większe okazy. Nikt dotąd nie widział ich w akcji, więc przed twórcami dokumentu naprawdę niełatwe zadanie. Podczas niezwykłej podróży do Meksyku, kanał Nat Geo Wild odkryje nieznane fakty o tych ssakach i pokaże je w wielu niezwykłych sytuacjach.
„Królestwo drapieżników” w grudniu zapanuje w Nat Geo Wild

Savute to miejsce, gdzie tylko najsilniejsi mają prawo przetrwać, a spryt i instynkt są najcenniejszymi cechami. Jest to rejon, na którym ścierają się klany drapieżników, każdego dnia walcząc o dominację i pożywienie. Który z nich okaże się zwycięski?   
Geny, niezwykłe cechy osobnicze czy dobra strategia? „Jak przeżyć na Alasce” w maju na kanale Nat Geo Wild

Alaska nie kojarzy się z przyjaznym klimatem. Teren jest górzysty, temperatury niskie, wieje silny wiatr, a zima opuszcza mieszkańców tylko na kilka krótkich miesięcy. Wybierzcie się w niesamowitą podróż po Alasce z niezwykłym przewodnikiem – kanadyjskim surwiwalowcem Lesem Stroudem.
Listopadowe nowości na Nat Geo Wild

W listopadzie Nat Geo Wild zabierze nas na "Safari z braćmi Reed", gdzie charyzmatyczny, tytułowy duet, na co dzień zmaga się z wieloma wyzwaniami - od wyciągania samochodów terenowych z rzek - aż po usuwanie jadowitych węży i skorpionów z obozowiska. Poznamy najciekawsze historie "Niezwykłych przyjaciół ze świata zwierząt", a także przyjrzymy się zmaganiom małych małpek zamieszkujących chińskie góry Taihang, w programie "Makaki-rodzinna więź". Wraz z fotografem National Geographic, w dokumencie "Arcytrudna misja: ocalić orangutany", udamy się do tropikalnego Borneo, by zwrócić uwagę świata na przemysł oleju palmowego, który niszczy ostatnie pozostałe siedliska tych zwierząt. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.