Geny, niezwykłe cechy osobnicze czy dobra strategia? „Jak przeżyć na Alasce” w maju na kanale Nat Geo Wild

Geny, niezwykłe cechy osobnicze czy dobra strategia? „Jak przeżyć na Alasce” w maju na kanale Nat Geo Wild

Alaska nie kojarzy się z przyjaznym klimatem. Teren jest górzysty, temperatury niskie, wieje silny wiatr, a zima opuszcza mieszkańców tylko na kilka krótkich miesięcy. Wybierzcie się w niesamowitą podróż po Alasce z niezwykłym przewodnikiem – kanadyjskim surwiwalowcem Lesem Stroudem.

„Jak przeżyć na Alasce” – premiery w poniedziałki od 21 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Zatoka Księcia Williama to dom czarnych niedźwiedzi. Są ich tu 3 tysiące, ale na terytorium całej Alaski mieszka ponad 100 tysięcy tych zwierząt. Surwiwalowiec Les Stroud pozna je z bliska  i stanie z nimi oko w oko. Zanim jednak dojdzie do tego spotkania, będzie musiał dowiedzieć się więcej o ich zwyczajach. Dlatego spotka się z kimś, kto o tutejszej faunie i florze wie wszystko i spędził dekady, przyglądając się życiu niedźwiedzi czarnych. Les Stroud dowie się z pierwszej ręki, jakie mogą na niego czyhać niebezpieczeństwa i co mu grozi, gdy wkroczy do niedźwiedziego królestwa.
Jak przeżyć na Alasce 2.jpg
Swoją wyprawę rozpoczyna, gdy czarne niedźwiedzie przygotowują się na nadejście zimy i muszą przybrać na wadze. Dodatkowa warstwa ochronna będzie przydatna w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Zwierzęta szukają więc pożywienia. Znalezienie się w takich okolicznościach w nieodpowiednim miejscu grozi prawdziwym niebezpieczeństwem. Czujność jest więc pierwszą zasadą, której trzeba bezwzględnie przestrzegać, bo każdy szelest i szmer może zwiastować nieoczekiwane towarzystwo. A co zrobić, kiedy już ogromny niedźwiedź pojawi się w pobliżu? Na pewno nie warto nieruchomieć i pokazywać swojej słabości. Wręcz przeciwnie – trzeba się wyprostować i manifestacyjnie zaznaczyć swoją obecność, nawet jeśli miałoby to oznaczać donośny i pełen złości krzyk.

Czarne niedźwiedzie cenią sobie spokój w miejscu, gdzie przebywają, dlatego najlepiej nie wchodzić tam, gdzie umościły sobie posłanie, bo konfrontacja może okazać się naprawdę bolesna. Czy tę przygodę Les Stroud przeżyje bez szwanku?
„Jak przeżyć na Alasce” – premiery w poniedziałki od 21 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Jak przeżyć na Alasce 5.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

Jak przeżyć na Alasce 2.jpg

grafika | 8,97 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 1.jpg

grafika | 5,78 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce w maju na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 5,9 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce w maju na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 235 KB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 6.jpg

grafika | 9,1 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 5.jpg

grafika | 9,2 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 3.jpg

grafika | 6,54 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 4.jpg

grafika | 5,3 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Dwa niezwykłe gatunki nietoperzy ukryte w meksykańskiej dżungli. „Wampiry z Meksyku” w czerwcu na kanale Nat Geo Wild

Kiedy nad meksykańską dżunglą zapada zmrok, miliony nietoperzy wzbijają się w niebo. Wśród nich dwa niezwykłe gatunki - Vampyrum Spectrum i Chrotopterus Auritus. Nie zadowoli ich polowanie na robaki czy ćmy. To mięsożercy, dlatego będą czyhać na znacznie większe okazy. Nikt dotąd nie widział ich w akcji, więc przed twórcami dokumentu naprawdę niełatwe zadanie. Podczas niezwykłej podróży do Meksyku, kanał Nat Geo Wild odkryje nieznane fakty o tych ssakach i pokaże je w wielu niezwykłych sytuacjach.
Tu nie obowiązują żadne reguły, oprócz jednej – wygrywa lepszy. „Walki zwierząt” w maju na kanale Nat Geo Wild

W tym świecie walka to konieczny warunek przetrwania. Toczy się na równinach, w górach, na wodzie i lądzie, na terenach odległych i dzikich oraz na obrzeżach miast. Pazury, zęby, mocne szczęki i niepohamowane instynkty - to one pomagają zdobyć żywność, terytorium i władzę.
„Królestwo drapieżników” w grudniu zapanuje w Nat Geo Wild

Savute to miejsce, gdzie tylko najsilniejsi mają prawo przetrwać, a spryt i instynkt są najcenniejszymi cechami. Jest to rejon, na którym ścierają się klany drapieżników, każdego dnia walcząc o dominację i pożywienie. Który z nich okaże się zwycięski?   
Listopadowe nowości na Nat Geo Wild

W listopadzie Nat Geo Wild zabierze nas na "Safari z braćmi Reed", gdzie charyzmatyczny, tytułowy duet, na co dzień zmaga się z wieloma wyzwaniami - od wyciągania samochodów terenowych z rzek - aż po usuwanie jadowitych węży i skorpionów z obozowiska. Poznamy najciekawsze historie "Niezwykłych przyjaciół ze świata zwierząt", a także przyjrzymy się zmaganiom małych małpek zamieszkujących chińskie góry Taihang, w programie "Makaki-rodzinna więź". Wraz z fotografem National Geographic, w dokumencie "Arcytrudna misja: ocalić orangutany", udamy się do tropikalnego Borneo, by zwrócić uwagę świata na przemysł oleju palmowego, który niszczy ostatnie pozostałe siedliska tych zwierząt. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.