Geny, niezwykłe cechy osobnicze czy dobra strategia? „Jak przeżyć na Alasce” w maju na kanale Nat Geo Wild

Geny, niezwykłe cechy osobnicze czy dobra strategia? „Jak przeżyć na Alasce” w maju na kanale Nat Geo Wild

Opublikowany

Alaska nie kojarzy się z przyjaznym klimatem. Teren jest górzysty, temperatury niskie, wieje silny wiatr, a zima opuszcza mieszkańców tylko na kilka krótkich miesięcy. Wybierzcie się w niesamowitą podróż po Alasce z niezwykłym przewodnikiem – kanadyjskim surwiwalowcem Lesem Stroudem.

„Jak przeżyć na Alasce” – premiery w poniedziałki od 21 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Zatoka Księcia Williama to dom czarnych niedźwiedzi. Są ich tu 3 tysiące, ale na terytorium całej Alaski mieszka ponad 100 tysięcy tych zwierząt. Surwiwalowiec Les Stroud pozna je z bliska  i stanie z nimi oko w oko. Zanim jednak dojdzie do tego spotkania, będzie musiał dowiedzieć się więcej o ich zwyczajach. Dlatego spotka się z kimś, kto o tutejszej faunie i florze wie wszystko i spędził dekady, przyglądając się życiu niedźwiedzi czarnych. Les Stroud dowie się z pierwszej ręki, jakie mogą na niego czyhać niebezpieczeństwa i co mu grozi, gdy wkroczy do niedźwiedziego królestwa.
Jak przeżyć na Alasce 2.jpg
Swoją wyprawę rozpoczyna, gdy czarne niedźwiedzie przygotowują się na nadejście zimy i muszą przybrać na wadze. Dodatkowa warstwa ochronna będzie przydatna w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Zwierzęta szukają więc pożywienia. Znalezienie się w takich okolicznościach w nieodpowiednim miejscu grozi prawdziwym niebezpieczeństwem. Czujność jest więc pierwszą zasadą, której trzeba bezwzględnie przestrzegać, bo każdy szelest i szmer może zwiastować nieoczekiwane towarzystwo. A co zrobić, kiedy już ogromny niedźwiedź pojawi się w pobliżu? Na pewno nie warto nieruchomieć i pokazywać swojej słabości. Wręcz przeciwnie – trzeba się wyprostować i manifestacyjnie zaznaczyć swoją obecność, nawet jeśli miałoby to oznaczać donośny i pełen złości krzyk.

Czarne niedźwiedzie cenią sobie spokój w miejscu, gdzie przebywają, dlatego najlepiej nie wchodzić tam, gdzie umościły sobie posłanie, bo konfrontacja może okazać się naprawdę bolesna. Czy tę przygodę Les Stroud przeżyje bez szwanku?
„Jak przeżyć na Alasce” – premiery w poniedziałki od 21 maja o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Jak przeżyć na Alasce 5.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Jak przeżyć na Alasce 6.jpg

grafika | 9,1 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 2.jpg

grafika | 8,97 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 5.jpg

grafika | 9,2 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 3.jpg

grafika | 6,54 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 1.jpg

grafika | 5,78 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce 4.jpg

grafika | 5,3 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce w maju na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 5,9 MB

Pobierz
Jak przeżyć na Alasce w maju na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 235 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Dwa niezwykłe gatunki nietoperzy ukryte w meksykańskiej dżungli. „Wampiry z Meksyku” w czerwcu na kanale Nat Geo Wild

temu

Kiedy nad meksykańską dżunglą zapada zmrok, miliony nietoperzy wzbijają się w niebo. Wśród nich dwa niezwykłe gatunki - Vampyrum Spectrum i Chrotopterus Auritus. Nie zadowoli ich polowanie na robaki czy ćmy. To mięsożercy, dlatego będą czyhać na znacznie większe okazy. Nikt dotąd nie widział ich w akcji, więc przed twórcami dokumentu naprawdę niełatwe zadanie. Podczas niezwykłej podróży do Meksyku, kanał Nat Geo Wild odkryje nieznane fakty o tych ssakach i pokaże je w wielu niezwykłych sytuacjach.
Tu nie obowiązują żadne reguły, oprócz jednej – wygrywa lepszy. „Walki zwierząt” w maju na kanale Nat Geo Wild

temu

W tym świecie walka to konieczny warunek przetrwania. Toczy się na równinach, w górach, na wodzie i lądzie, na terenach odległych i dzikich oraz na obrzeżach miast. Pazury, zęby, mocne szczęki i niepohamowane instynkty - to one pomagają zdobyć żywność, terytorium i władzę.
„Królestwo drapieżników” w grudniu zapanuje w Nat Geo Wild

temu

Savute to miejsce, gdzie tylko najsilniejsi mają prawo przetrwać, a spryt i instynkt są najcenniejszymi cechami. Jest to rejon, na którym ścierają się klany drapieżników, każdego dnia walcząc o dominację i pożywienie. Który z nich okaże się zwycięski?   
Listopadowe nowości na Nat Geo Wild

temu

W listopadzie Nat Geo Wild zabierze nas na "Safari z braćmi Reed", gdzie charyzmatyczny, tytułowy duet, na co dzień zmaga się z wieloma wyzwaniami - od wyciągania samochodów terenowych z rzek - aż po usuwanie jadowitych węży i skorpionów z obozowiska. Poznamy najciekawsze historie "Niezwykłych przyjaciół ze świata zwierząt", a także przyjrzymy się zmaganiom małych małpek zamieszkujących chińskie góry Taihang, w programie "Makaki-rodzinna więź". Wraz z fotografem National Geographic, w dokumencie "Arcytrudna misja: ocalić orangutany", udamy się do tropikalnego Borneo, by zwrócić uwagę świata na przemysł oleju palmowego, który niszczy ostatnie pozostałe siedliska tych zwierząt. 

Czerwcowe propozycje programowe kanału Nat Geo Wild

Gdy żar będzie lał się z nieba, w czerwcu na kanale Nat Geo Wild zejdziemy do chłodnych morskich i oceanicznych głębin, by poznać różnorodne gatunki żyjących tam zwierząt. Zanurzymy się w Morzu Ochockim i będziemy pływać z kamerą wśród ryb - młotów u wybrzeży Bahamów. W ciągu „Tygodnia z Rosją” dokładnie poznamy niezwykłe wodne i lądowe gatunki zwierząt zamieszkujące rozległą „Dziką Rosję”, ale przeniesiemy się też na inny kontynent, by przyjrzeć się z bliska „Wszystkim ptakom Ameryki”. A jeśli komuś zabraknie wrażeń – z pewnością  dostarczą ich „Smoki z Komodo”.