Dwa niezwykłe gatunki nietoperzy ukryte w meksykańskiej dżungli. „Wampiry z Meksyku” w czerwcu na kanale Nat Geo Wild

Dwa niezwykłe gatunki nietoperzy ukryte w meksykańskiej dżungli. „Wampiry z Meksyku” w czerwcu na kanale Nat Geo Wild

Kiedy nad meksykańską dżunglą zapada zmrok, miliony nietoperzy wzbijają się w niebo. Wśród nich dwa niezwykłe gatunki - Vampyrum Spectrum i Chrotopterus Auritus. Nie zadowoli ich polowanie na robaki czy ćmy. To mięsożercy, dlatego będą czyhać na znacznie większe okazy. Nikt dotąd nie widział ich w akcji, więc przed twórcami dokumentu naprawdę niełatwe zadanie. Podczas niezwykłej podróży do Meksyku, kanał Nat Geo Wild odkryje nieznane fakty o tych ssakach i pokaże je w wielu niezwykłych sytuacjach.

„Wampiry z Meksyku” – premiera w sobotę 2 czerwca o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Wampiry z Meksyku 2.jpg
Na świecie jest 13 tysięcy różnych gatunków nietoperzy, ale dwa z nich w szczególności interesują badaczy tych ssaków. To widmowiec wielki i wełnianek uszaty, mieszkające w Ameryce Południowej.

W podróż po nocnym życiu meksykańskiej dżungli zabierze nas fotograf magazynu National Geographic Anand Varma i badacz nietoperzy - doktor Rodrigo Medellina. Za ich sprawą poznamy łowców, którzy w dzień zamieszkują ruiny starożytnego miasta Majów, a w nocy porzucają je, by rozpocząć polowania na swoje ofiary – ptaki, myszy, szczury, a nawet inne nietoperze.

By móc odkryć tajemnice życia tych niezwykłych osobników, trzeba długich godzin i ogromnej cierpliwości. Przydatne będą również najnowocześniejsze technologie, pozwalające na śledzenie nietoperzy i filmowanie ich w nocy. Twórcy filmu w spowitych ciemnością, gęstych lasach i ruinach starożytnego miasta Majów poszukują śladów codziennego życia tych ssaków. Gdzie mieszkają za dnia? Co jedzą? Jak i gdzie polują?

Autorzy filmu „Wampiry z Meksyku” postarają się odpowiedzieć na nurtujące pytania o życie tych gatunków. Spróbują - za pomocą aparatów fotograficznych i kamer - dostrzec to, czego człowiek nie jest w stanie wychwycić gołym okiem, a ich odkrycia przyprawią o dreszcze…
CarnivorousBats_LR_08.jpg
„Wampiry z Meksyku” – premiera w sobotę 2 czerwca o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Załączniki

Pobierz wszystkie

Wampiry z Meksyku 4.jpg

grafika | 6,89 MB

Pobierz
Wampiry z Meksyku w czerwcu na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 459 KB

Pobierz
Wampiry z Meksyku w czerwcu na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 328 KB

Pobierz
Wampiry z Meksyku 5.jpg

grafika | 8,01 MB

Pobierz
Wampiry z Meksyku 1.jpg

grafika | 5,33 MB

Pobierz
Wampiry z Meksyku 2.jpg

grafika | 3,04 MB

Pobierz
Wampiry z Meksyku 3.jpg

grafika | 3,73 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Tu nie obowiązują żadne reguły, oprócz jednej – wygrywa lepszy. „Walki zwierząt” w maju na kanale Nat Geo Wild

W tym świecie walka to konieczny warunek przetrwania. Toczy się na równinach, w górach, na wodzie i lądzie, na terenach odległych i dzikich oraz na obrzeżach miast. Pazury, zęby, mocne szczęki i niepohamowane instynkty - to one pomagają zdobyć żywność, terytorium i władzę.
„Królestwo drapieżników” w grudniu zapanuje w Nat Geo Wild

Savute to miejsce, gdzie tylko najsilniejsi mają prawo przetrwać, a spryt i instynkt są najcenniejszymi cechami. Jest to rejon, na którym ścierają się klany drapieżników, każdego dnia walcząc o dominację i pożywienie. Który z nich okaże się zwycięski?   
Geny, niezwykłe cechy osobnicze czy dobra strategia? „Jak przeżyć na Alasce” w maju na kanale Nat Geo Wild

Alaska nie kojarzy się z przyjaznym klimatem. Teren jest górzysty, temperatury niskie, wieje silny wiatr, a zima opuszcza mieszkańców tylko na kilka krótkich miesięcy. Wybierzcie się w niesamowitą podróż po Alasce z niezwykłym przewodnikiem – kanadyjskim surwiwalowcem Lesem Stroudem.
Listopadowe nowości na Nat Geo Wild

W listopadzie Nat Geo Wild zabierze nas na "Safari z braćmi Reed", gdzie charyzmatyczny, tytułowy duet, na co dzień zmaga się z wieloma wyzwaniami - od wyciągania samochodów terenowych z rzek - aż po usuwanie jadowitych węży i skorpionów z obozowiska. Poznamy najciekawsze historie "Niezwykłych przyjaciół ze świata zwierząt", a także przyjrzymy się zmaganiom małych małpek zamieszkujących chińskie góry Taihang, w programie "Makaki-rodzinna więź". Wraz z fotografem National Geographic, w dokumencie "Arcytrudna misja: ocalić orangutany", udamy się do tropikalnego Borneo, by zwrócić uwagę świata na przemysł oleju palmowego, który niszczy ostatnie pozostałe siedliska tych zwierząt. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.