Zimna, tajemnicza i… bajecznie piękna. Blok programowy „Tydzień z Rosją” w czerwcu na kanale Nat Geo Wild

Zimna, tajemnicza i… bajecznie piękna. Blok programowy „Tydzień z Rosją” w czerwcu na kanale Nat Geo Wild

Opublikowany

Dwa kontynenty, 11 stref czasowych, góry, morza, lasy – Rosja to kraj tak zróżnicowany, jak niezbadany i fascynujący. W czerwcu oczy całego świata zwrócą się na nią za sprawą Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. Dzięki blokowi programowemu „Tydzień z Rosją” odwiedzimy najdalsze i najbardziej niedostępne zakątki tego gigantycznego kraju, by poznać jego najdziksze oblicze.

Blok programowy „Tydzień z Rosją” – emisja codziennie od soboty 9 czerwca do piątku 15 czerwca o godz. 18:00  na kanale Nat Geo Wild

OPISY PROGRAMÓW:

  • „Dzika Rosja” - premiery codziennie od soboty 9 czerwca do wtorku 12 czerwca o godz. 18:00
    (4x60 min)  

    Od pustyni, przez półsuchy step, gęste lasy, po arktyczną tundrę –  różnorodnością rosyjskiej przyrody można by obdzielić co najmniej kilka krajów. W serii „Dzika Rosja” zobaczymy, jakie sposoby na przetrwanie mrozu mają zwierzęta na dziewiczym pustkowiu Kamczatki. Zanurzymy się w jeziorze Bajkał, skarbnicy różnorodności biologicznej i wielu enigmatycznych stworzeń. Dowiemy się także, jakie dzikie stworzenia znalazły dom na Syberii, gdzie temperatury między zimą a latem wahają się od -60 do 40 stopni C. Wybierzemy się także do wschodniej Rosji,  gdzie górska borealna tajga na północy spotyka się z umiarkowanymi lasami deszczowymi na południu.
KamatchaRingOfFire_WildRussia_Ep101_06.jpgDzika Rosja 8.jpgDzika Rosja 6.jpgDzika Rosja 10.jpgDzika Rosja 5.jpgDzika Rosja 9.jpgDzika Rosja 7.jpgDzika Rosja 2.jpg
  • „Dzika Rosja – morza” - w środę 13 czerwca i czwartek 14 czerwca o godz. 18:00
    (2x60 min)  

    Wyruszamy na wyprawę 4000 km na wschód od Moskwy. Morze Ochockie leżące między Kamczatką i japońską wyspą Hokkaido to jeden z największych nieskażonych ludzką działalnością akwenów na Ziemi. Zimą jego powierzchnię skuwa lód, latem wybrzeże często nawiedzają tajfuny. Ten dziewiczy region zamieszkują miliony zwierząt, które żyją wśród imponujących łańcuchów górskich, bezkresnych lasów i aktywnych wulkanów. To jedna z ostatnich enklaw prawdziwie dzikiej przyrody na świecie. Jednak, by żyć w tym bezlitosnym otoczeniu, potrzeba naprawdę dobrej strategii przetrwania. Jak zwierzętom udało zaadaptować się to tych trudnych warunków?
Dzika Rosja morza 3.jpgRussiasWildSea_Ep102_05.jpgDzika Rosja morza 2.jpgRussiasWildSea_Ep101_04.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Blok programowy Tydzień z Rosją w czerwcu na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 236 KB

Pobierz
Blok programowy Tydzień z Rosją w czerwcu na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 307 KB

Pobierz
Dzika Rosja morza 3.jpg

grafika | 3,44 MB

Pobierz
Dzika Rosja morza 1.jpg

grafika | 603 KB

Pobierz
Dzika Rosja morza 2.jpg

grafika | 700 KB

Pobierz
Dzika Rosja 4.jpg

grafika | 15,2 MB

Pobierz
Dzika Rosja 2.jpg

grafika | 11,9 MB

Pobierz
Dzika Rosja 3.jpg

grafika | 15,1 MB

Pobierz
Dzika Rosja 9.jpg

grafika | 4,91 MB

Pobierz
Dzika Rosja 7.jpg

grafika | 8,47 MB

Pobierz
Dzika Rosja 1.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
Dzika Rosja 10.jpg

grafika | 2,68 MB

Pobierz
Dzika Rosja 8.jpg

grafika | 1,36 MB

Pobierz
Dzika Rosja 6.jpg

grafika | 653 KB

Pobierz
Dzika Rosja 5.jpg

grafika | 747 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Światowy Dzień Słonia i niezwykła historia przyjaźni człowieka ze zwierzętami 12 sierpnia na kanale Nat Geo Wild

temu

12 sierpnia już po raz 6. obchodzony będzie Światowy Dzień Słonia. Został on ustanowiony przez Elephant Reintroduction Foundation, by zwrócić uwagę na problem malejącej w zastraszającym tempie populacji tych zwierząt. Dane są katastrofalne. Na początku XX wieku liczba słoni azjatyckich szacowana była na ok. 100 tysięcy - dziś skurczyła się o co najmniej połowę do ok. 40-50 tysięcy. Nie bez wpływu na ten stan rzeczy pozostaje działalność człowieka, który zagarnia naturalne środowisko życia tych zwierząt, a niejednokrotnie też poluje na nie, by pozyskać kość słoniową. Co można zrobić, by życie człowieka i dzikich zwierząt obok siebie było możliwe? Czy uda się uratować słonie przed wyginięciem? Poznajcie ludzi, którzy opiekują się nimi na co dzień i walczą o to, by zarówno słonie, jak i ludzie mogli żyć w swoim bliskim sąsiedztwie. Zobaczcie niezwykłe miejsce na Sri Lance, gdzie zwierzęta otrzymują pełne wsparcie i miłość człowieka.
Polowanie na medale zamiast na zagrożone gatunki. „Lwy kontra Masajowie” w sierpniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Zgodnie z pradawną tradycją, młodzi Masajowie musieli zabić lwa, aby udowodnić swoją odwagę. Jednak gdy populacja lwów w Kenii drastycznie spadła, zapadła wspólna decyzja o rezygnacji z dotychczasowej formy rytuału przejścia. Obecnie Masajowie wchodzą w dorosłość poprzez… sport. Zobacz wyjątkowe sportowe wydarzenie, które dowodzi, że szacunek do natury jest ważniejszy niż nawet najsilniej zakorzeniona tradycja.
Czego nie wiecie o rekinach

temu

Na antenie Nat Geo Wild trwa "Tydzień z rekinami" podczas którego macie szansę z bliska przyjrzeć się tym niezwykłym zwierzętom. Choć mogą budzić niepokój i strach - o ich naturze wiemy niewiele. Bo czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że rekin jest w stanie wyczuć kroplę krwi w 100 litrach wody? A czy domyślacie się, dlaczego głowomłoty mają tak nietypowy kształt? Poznajcie całą prawdę o rekinach.
„Wyzwania natury” to przepiękne i niezwykle malownicze spektakle ze zwierzętami w roli głównej. Zobaczcie wielkie wędrówki gatunków w sierpniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Przemierzają dziesiątki, setki, a niektóre nawet tysiące kilometrów. Jedne wędrują, inne pływają, jeszcze inne unoszą się nad naszymi głowami. Te wędrówki to przepiękne i malownicze spektakle, w których biorą udział nawet setki tysięcy zwierząt. Zobaczcie z nami, jak wyglądają wielkie migracje i po co się odbywają. Poznajcie rosłe osobniki i malutkie mrówki – wszystkie w ogromnych i robiących niesamowite wrażenie stadach.