Zimna, tajemnicza i… bajecznie piękna. Blok programowy „Tydzień z Rosją” w czerwcu na kanale Nat Geo Wild

Zimna, tajemnicza i… bajecznie piękna. Blok programowy „Tydzień z Rosją” w czerwcu na kanale Nat Geo Wild

Opublikowany

Dwa kontynenty, 11 stref czasowych, góry, morza, lasy – Rosja to kraj tak zróżnicowany, jak niezbadany i fascynujący. W czerwcu oczy całego świata zwrócą się na nią za sprawą Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. Dzięki blokowi programowemu „Tydzień z Rosją” odwiedzimy najdalsze i najbardziej niedostępne zakątki tego gigantycznego kraju, by poznać jego najdziksze oblicze.

Blok programowy „Tydzień z Rosją” – emisja codziennie od soboty 9 czerwca do piątku 15 czerwca o godz. 18:00  na kanale Nat Geo Wild

OPISY PROGRAMÓW:

  • „Dzika Rosja” - premiery codziennie od soboty 9 czerwca do wtorku 12 czerwca o godz. 18:00
    (4x60 min)  

    Od pustyni, przez półsuchy step, gęste lasy, po arktyczną tundrę –  różnorodnością rosyjskiej przyrody można by obdzielić co najmniej kilka krajów. W serii „Dzika Rosja” zobaczymy, jakie sposoby na przetrwanie mrozu mają zwierzęta na dziewiczym pustkowiu Kamczatki. Zanurzymy się w jeziorze Bajkał, skarbnicy różnorodności biologicznej i wielu enigmatycznych stworzeń. Dowiemy się także, jakie dzikie stworzenia znalazły dom na Syberii, gdzie temperatury między zimą a latem wahają się od -60 do 40 stopni C. Wybierzemy się także do wschodniej Rosji,  gdzie górska borealna tajga na północy spotyka się z umiarkowanymi lasami deszczowymi na południu.
KamatchaRingOfFire_WildRussia_Ep101_06.jpgDzika Rosja 8.jpgDzika Rosja 6.jpgDzika Rosja 10.jpgDzika Rosja 5.jpgDzika Rosja 9.jpgDzika Rosja 7.jpgDzika Rosja 2.jpg
  • „Dzika Rosja – morza” - w środę 13 czerwca i czwartek 14 czerwca o godz. 18:00
    (2x60 min)  

    Wyruszamy na wyprawę 4000 km na wschód od Moskwy. Morze Ochockie leżące między Kamczatką i japońską wyspą Hokkaido to jeden z największych nieskażonych ludzką działalnością akwenów na Ziemi. Zimą jego powierzchnię skuwa lód, latem wybrzeże często nawiedzają tajfuny. Ten dziewiczy region zamieszkują miliony zwierząt, które żyją wśród imponujących łańcuchów górskich, bezkresnych lasów i aktywnych wulkanów. To jedna z ostatnich enklaw prawdziwie dzikiej przyrody na świecie. Jednak, by żyć w tym bezlitosnym otoczeniu, potrzeba naprawdę dobrej strategii przetrwania. Jak zwierzętom udało zaadaptować się to tych trudnych warunków?
Dzika Rosja morza 3.jpgRussiasWildSea_Ep102_05.jpgDzika Rosja morza 2.jpgRussiasWildSea_Ep101_04.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Blok programowy Tydzień z Rosją w czerwcu na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 236 KB

Pobierz
Blok programowy Tydzień z Rosją w czerwcu na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 307 KB

Pobierz
Dzika Rosja morza 3.jpg

grafika | 3,44 MB

Pobierz
Dzika Rosja morza 1.jpg

grafika | 603 KB

Pobierz
Dzika Rosja morza 2.jpg

grafika | 700 KB

Pobierz
Dzika Rosja 4.jpg

grafika | 15,2 MB

Pobierz
Dzika Rosja 2.jpg

grafika | 11,9 MB

Pobierz
Dzika Rosja 3.jpg

grafika | 15,1 MB

Pobierz
Dzika Rosja 9.jpg

grafika | 4,91 MB

Pobierz
Dzika Rosja 7.jpg

grafika | 8,47 MB

Pobierz
Dzika Rosja 1.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
Dzika Rosja 10.jpg

grafika | 2,68 MB

Pobierz
Dzika Rosja 8.jpg

grafika | 1,36 MB

Pobierz
Dzika Rosja 6.jpg

grafika | 653 KB

Pobierz
Dzika Rosja 5.jpg

grafika | 747 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
W Światowy Dzień Zwierząt kanał Nat Geo Wild zwraca uwagę na trudne relacje ludzi i innych istot

temu

4 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zwierząt. Tego dnia kanał Nat Geo Wild chce sprowokować widzów do refleksji nad stosunkiem ludzi do innych mieszkańców Ziemi oraz uświadomić, że są to istoty czujące i wrażliwe, wobec których należy zachowywać szacunek i starać się rozumieć ich potrzeby. Dzięki emitowanym tego dnia przez całą dobę filmom dokumentalnym, widzowie będą mieli okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt i ich środowisko naturalne oraz przekonać się, że współistnienie ludzi i zwierząt jest możliwe – konieczne jest jednak zrozumienie i dobra wola.
Eksperyment, który naprawił ludzki błąd. „Wilki z Yellowstone” we wrześniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Poznaj historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych eksperymentów przyrodniczych świata – ponownego wprowadzenia wilków do Parku Narodowego Yellowstone. Jego rezultat przekroczył wszelkie oczekiwania.
Co wspólnego z hipopotamami w Kolumbii ma Pablo Escobar? Odpowiedź w programie „Groźni przybysze” na kanale Nat Geo Wild

temu

Kojoty w Ameryce Północnej, afrykańskie hipopotamy w Kolumbii, nutrie w Stanach Zjednoczonych czy dziki w Australii to przybysze, których pojawienie się zaburzyło równowagę miejscowych ekosystemów. Niektóre same zawędrowały w odległe regiony, innym pomogli ludzie, m.in. słynny odkrywca James Cook czy baron narkotykowy Pablo Escobar.
Odkryj prawdziwą girl power. „Bohaterki świata zwierząt” we wrześniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Królestwo zwierząt nie zna parytetów i często to samice przewodzą stadu, polują, zdobywają pożywienie i decydują o wyborze partnera. Te „dziewczyny” nie muszą naginać się do żadnych zasad, bo… same je ustalają. Spójrzcie z nami na świat zwierząt z ich perspektywy i poznajcie „Bohaterki świata zwierząt”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.