Najważniejsze premiery w październiku

Najważniejsze premiery w październiku

Opublikowany

Październik na Nat Geo Wild należeć będzie do Afryki. Zobaczycie całe bogactwo i różnorodność afrykańskiego kontynentu - od pingwinów z Namibu, po krokodyle mieszkające w wodach Nilu.

KRÓLESTWO DZIKIEJ AFRYKI
Africa’s Wild Kingdom Reborn
Premiery codziennie, od poniedziałku, 19 października do soboty 24 października, o godz. 18.00
(6x60 min.)

Operator filmowy Bob Poole, zdobywca nagród Emmy, w swym nowym dokumencie pokaże niesamowitą próbę odrodzenia dzikiej przyrody w Afryce. Wielka batalia o przywrócenie dawnego charakteru Parku Narodowego Gorongosa na terenie Mozambiku trwa od blisko 10 lat. Jak wygląda codzienna praca ludzi walczących każdego dnia o przyszłość lwów, słoni czy krokodyli? Z jakimi trudnościami muszą się mierzyć oraz jakie sukcesy udało im się do tej pory osiągnąć? Wszystko to w nowej serii Nat Geo Wild „Królestwo dzikiej Afryki”.

KIERUNEK WILD: AFRYKA

KRÓLOWA SŁONI
Elephant Queen
Premiera w niedzielę, 4 października, godz. 18.00
(1x60 min.)

Po tragicznej śmierci swojej córki, słonica Mensah musi zaprowadzić swoje stado w bezpieczne miejsce. Ta niebezpieczna wyprawa wiedzie przez wypalone słońcem równiny, bagna, burze piaskowe i terytorium, na którym niepodzielnie rządzą lwy. Mensah jako młoda słonica, wraz ze swoją matką, przemierzała tę samą trasę, krocząc od wodopoju do wodopoju. Dziś od niewidzialnej mapy w jej głowie zależy przyszłość całego stada. Czy „Królowa słoni” przeprowadzi swoich poddanych przez suszę i terytorium lwów?

WALKA O PRZETRWANIE W SERENGETI
Surviving the Serengeti
Premiera w niedzielę, 11 października, godz. 18.00
(1x60)

„Walka o przetrwanie w Serengeti” to opowieść o odwadze i instynktach, o nadziei i desperacji. Równina Serengeti położona na terenie wschodniej Afryki jest jednym z najpiękniejszych miejsc świata. Dla niektórych stworzeń ten „raj na ziemi” jest po prostu domem, w którym nie zawsze jest tak rajsko jak mogłoby się wydawać. Na tej z pozoru spokojnej sawannie toczy się odwieczna walka o przetrwanie. Kto ją zwycięży, a kto stanie się ofiarą – tego dowiecie się z serii „Walka o przetrwanie w Serengeti”.


EKSTREMALNA AFRYKA
Africa’s Most Extreme
Premiera w niedzielę, 18 października, godz. 18.00
(1x60)

Jest takie miejsce w Afryce, które jest pełne paradoksów. Południowo-zachodnie wybrzeże tego kontynentu to przestrzeń ścierania się dwóch ekstremów – Pustyni Namib i zimnego Oceanu Atlantyckiego. Namib, jeden z najgorętszych regionów na Ziemi, spowijają mgły stworzone przez zimne, oceaniczne prądy. Takie połączenie tworzy niespotykaną nigdzie indziej mozaikę gatunków fauny i flory. Podczas, gdy foki i pingwiny dzielą swój czas między piaskowym wybrzeżem, a zimnymi wodami oceanu, strusie, oryksy i hieny wędrują po potarganych wiatrem wydmach. Matka natura w procesie ewolucji przystosowała mieszkające tam gatunki do ekstremalnych warunków Namibu.

CIEMNA STRONA KROKODYLI

Dark Side of Crocs
Premiera w niedzielę, 25 października, godz. 18.00
(1x60)

„Ciemna strona krokodyli“ to historia o dwóch wyjątkowo niebezpiecznych stworzeniach, żyjących obok siebie w afrykańskiej rzece. Wyposażone w potężne szczęki krokodyle nilowe walczą ze sobą o powiększenie terytorium. W tym samym czasie hipopotamy z innymi przedstawicielami swojego gatunku rywalizują o pożywienie. Dodatkowo potomstwu jednych i drugich zagrażają drapieżnicy – z lądu i z powietrza. Jak się okazuje nawet najwięksi czworonożni „twardziele” mają swoje problemy.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_pa_dziernik__2015.pdf

pdf | 1010 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_pa_dziernik__2015.docx

docx | 471 KB

Pobierz
5.jpg

grafika | 95,7 KB

Pobierz
3.jpg

grafika | 59,9 KB

Pobierz
2.jpg

grafika | 103 KB

Pobierz
4.jpg

grafika | 86 KB

Pobierz
1.jpg

grafika | 75,9 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.