Lipcowe propozycje programowe Nat Geo Wild

Lipcowe propozycje programowe Nat Geo Wild

Opublikowany

W lipcu na kanale Nat Geo Wild czekają nas same zapierające dech wyprawy. W bajkowym otoczeniu zejdziemy do morskich głębin, by znaleźć się w samym centrum… polowania rekinów. Podczas „Tygodnia z rekinami” wielokrotnie serce zabije mocniej, bo poznamy największe i najbardziej drapieżne okazy, stając z nimi niemal oko w oko. Odwiedzimy także „Meksyk nieodkryty” z jego zaskakującą fauną, a seria „Najpiękniejsze parki narodowe USA” przeniesie nas do świata prawdziwych cudów natury. Wakacje nie mogłyby zacząć się lepiej!

BLOK PROGRAMOWY „TYDZIEŃ Z REKINAMI”
Sharkfest
Emisja codziennie od poniedziałku 16 lipca do piątku 20 lipca od godz. 18:00

To prawdziwa pięciodniowa uczta dla miłośników rekinów. W ramach „Tygodnia z rekinami” wyemitowane zostaną dokumenty „Rekin kontra tuńczyk”, „700 rekinów”, „Rekiny rządzą!”, „Atak rekina”. Przeniosą one widzów kanału Nat Geo Wild w świat tych fascynujących, przerażających, ale jednocześnie i niezrozumianych drapieżców.
REKIN KONTRA TUŃCZYK
Shark vs tuna
Emisja w poniedziałek 16 lipca o godz. 18:00 (1x60 min)
Rekin kontra tuńczyk 2.jpg
Zobacz zderzenie prawdziwych oceanicznych tytanów, które walczą na odległych, kryształowoniebieskich polach bitwy u wybrzeży Wyspy Wniebowstąpienia. Rekin ostronosy, żarłacz tygrysi i tuńczyk żółtopłetwy to drapieżniki, które znajdują się na samym szczycie łańcucha pokarmowego. Ich starcia są więc wyjątkowo spektakularne. Tuńczyk jest często szybszy, mocniejszy i większy od rekinów, ponieważ może osiągać wagę niemal 115 kg. Każdy rekin, który zechce zapolować na tę bestię, musi użyć brutalnej siły lub wyjątkowo inteligentnych zagrywek. Najlepiej, gdy obie te rzeczy idą w parze. Ale zdarza się, że do tej zaciekłej walki wkracza trzeci gracz i przeważa szalę zwycięstwa. Kto wygra w tym ciężkim i wyrównanym starciu?
700 REKINÓW
700 Sharks
Emisja we wtorek 17 lipca o godz. 18:00 (1x60 min)
Siedemset rekinów 3.jpgSiedemset rekinów 10.jpgSiedemset rekinów 9.jpgSiedemset rekinów 7.jpgSiedemset rekinów 5.jpgSiedemset rekinów 4.jpg
Raz do roku na Polinezji Francuskiej odbywa się niesamowity spektakl. Jeden z gatunków strzępiela, zazwyczaj żyjącego w osobnych stadach samic i samców, spotyka się tu na tarło. Wykorzystują to żyjące w tych wodach rekiny, które urządzają polowanie w tej ogromnej ławicy ryb. Naukowcom udało się policzyć rekiny i okazało się, że grasuje ich tu aż 700. Ich polowanie to wydarzenie, które mrozi krew w żyłach. Wszystko dzieje się tak szybko, że nagrane pod wodą filmy trzeba oglądać w zwolnionym tempie, by zorientować się, jak przebiega cała akcja. Ekipa badaczy przez trzy lata przygotowywała się, by zbliżyć się do rekinów w nocy, kiedy są one najbardziej agresywne. Wykorzystując rewolucyjne technologie i podwodny sprzęt filmowy, ujawnimy strategie łowieckie i zachowania, które zmienią nasze spojrzenie na te przerażające drapieżniki.
REKINY RZĄDZĄ!
Big Sharks Rule
Emisja w środę 18 lipca o godz. 18:00 (1x60 min)
Rekiny rządzą 6.jpgRekiny rządzą 2.jpgRekiny rządzą 3.jpgRekiny rządzą 1.jpg
Ten ocean jest pełen gigantów. Skaliste, porozrywane przez wirujące prądy wybrzeże Afryki Południowej, gdzie woda jest mętna i bogata w pożywienie, to idealne warunki do życia dla największych rekinów. Lista mieszkańców jest imponująca: żarłacz biały, żarłacz tygrysi, żarłacz tępogłowy, tawrosz piaskowy i największy z nich - rekin wielorybi. To prawdziwe ikony w podwodnym świecie, a my mamy rzadką okazję poznać je wszystkie. Nat Geo Wild zabiera nas w błyskawiczną podróż po krainie wielkich rekinów. Jakie są ich strategie przetrwania? Dlaczego zamieszkały właśnie w tym miejscu i jak udało się im dorosnąć do tak wielkich rozmiarów?
ATAK REKINA
When Sharks Attack 4
Emisja od poniedziałku 16 lipca do środy 18 lipca o godz. 19:00, w czwartek 19 lipca i piątek 20 lipca o 18:00 (6x60 min)
Atak rekina 5.jpg
W ciągu ostatniego półwiecza zdecydowanie wzrosła liczba ataków rekinów - od wybrzeża Ameryki po egzotyczne plaże na całym świecie. Wiele z nich ma miejsce w nowych i zaskakujących lokalizacjach. Nat Geo Wild sprawdza te przypadki, aby dowiedzieć się, co wpływa na zachowania tych siejących postrach ryb.
MEKSYK NIEODKRYTY
Mexico Untamed
Premiery w niedziele od 29 lipca o godz. 18:00 (3x60 min)
Meksyk nieodkryty 5 (2).jpgMeksyk nieodkryty 5.jpgMeksyk nieodkryty 4.jpgMeksyk nieodkryty 1.jpg
NAJPIĘKNIEJSZE PARKI NARODOWE USA
America’s National Parks Compilations
Premiery w soboty od 7 lipca o godz. 18:00 (6x60 min)
Najpiękniejsze parki narodowe USA  6.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 10.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 7.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 9.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 8.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 3.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 2.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 1.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 11.JPG
Kompilacja „Najpiękniejsze Parki Narodowe USA” pozwoli widzom doświadczyć amerykańskich cudów natury jak nigdy przedtem. Od skał Half Dome w parku Yosemite po Wielki Kanion. Zobaczymy gejzery w Yellowstone, łańcuch Smoky Mountains w zachodnich Appalachach, mistyczne lasy na Półwyspie Olimpijskim, pustynię Sonora i Park Narodowy  Gates of The Arctic na Alasce.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Najpiękniejsze parki narodowe USA 1.JPG

grafika | 10,5 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 8.JPG

grafika | 7,71 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 9.JPG

grafika | 6,89 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 3.JPG

grafika | 7,44 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 2.JPG

grafika | 5,29 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 10.JPG

grafika | 3,8 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 7.JPG

grafika | 3,96 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 11.JPG

grafika | 11 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 6.JPG

grafika | 1,13 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 5 (2).jpg

grafika | 4,17 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 4.jpg

grafika | 6,24 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 5.jpg

grafika | 2,93 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 2.jpg

grafika | 3,41 MB

Pobierz
Atak rekina 5.jpg

grafika | 9,02 MB

Pobierz
Atak rekina 7.jpg

grafika | 791 KB

Pobierz
Atak rekina 3.jpg

grafika | 3,48 MB

Pobierz
Atak rekina 2.jpg

grafika | 1,02 MB

Pobierz
Atak rekina 1.jpg

grafika | 687 KB

Pobierz
Rekin kontra tuńczyk 3.jpg

grafika | 4,53 MB

Pobierz
Rekin kontra tuńczyk 2.jpg

grafika | 3,22 MB

Pobierz
Siedemset rekinów 1.jpg

grafika | 8,49 MB

Pobierz
Rekin kontra tuńczyk 5.jpg

grafika | 1010 KB

Pobierz
Siedemset rekinów 9.jpg

grafika | 3,55 MB

Pobierz
Siedemset rekinów 5.jpg

grafika | 3,07 MB

Pobierz
Siedemset rekinów 4.jpg

grafika | 3,27 MB

Pobierz
Siedemset rekinów 10.jpg

grafika | 569 KB

Pobierz
Siedemset rekinów 7.jpg

grafika | 2,94 MB

Pobierz
Siedemset rekinów 8.jpg

grafika | 1,58 MB

Pobierz
Siedemset rekinów 3.jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
Rekiny rządzą 1.jpg

grafika | 6,95 MB

Pobierz
Rekiny rządzą 4.jpg

grafika | 5,6 MB

Pobierz
Rekiny rządzą 2.jpg

grafika | 6,03 MB

Pobierz
Rekiny rządzą 3.jpg

grafika | 9,28 MB

Pobierz
Rekiny rządzą 6.jpg

grafika | 6,3 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_lipiec_2018.doc

doc | 2,8 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_lipiec_2018.pdf

pdf | 872 KB

Pobierz
Rekin kontra tuńczyk 3.jpg

grafika | 4,53 MB

Pobierz
Rekin kontra tuńczyk 5.jpg

grafika | 1010 KB

Pobierz
Rekin kontra tuńczyk 2.jpg

grafika | 3,22 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Listopad na kanale Nat Geo Wild

temu

Listopad na kanale Nat Geo Wild to pasjonująca podróż po kontynentach. Tym razem znajdziemy się między innymi w Ameryce Południowej, gdzie w Peru będziemy mieli szansę poznać mieszkańców rejonów górskich i tropikalnych. Z kolei w Afryce zobaczymy zwierzęta zmagające się z naturą i z działalnością człowieka, a także najdziksze i najgroźniejsze gatunki, siejące postrach w tym regionie świata. Zobaczymy również, jakie spustoszenie przynosi powódź oraz wojna. Dla miłośników mniej egzotycznej przyrody przygotowaliśmy z kolei wyprawę w głąb wód, gdzie skrywają się niezwykłe i rzadko spotykane ryby.
Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild na październik

temu

Październik na kanale Nat Geo Wild to przede wszystkim wielkie świętowanie światowego Dnia Zwierząt. 4 października przez całą dobę będziemy starać się jak najszerzej i jak najpełniej pokazać różnorodność gatunków, które zamieszkują Ziemię. Chcemy, by był to dzień refleksji nad naszą wspólną egzystencją, która dla zwierząt staje się coraz bardziej dotkliwa. Zobaczymy też „Węże w mieście” i niezwykłych mieszkańców Durbanu, którzy choć piękni i kolorowi - budzą ogromny niepokój ludzi. Odwiedzimy też Wielką Brytanię, która na nowo odkryje przed nami bogactwo i ujawni swoją dzikość. A dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowaliśmy niezwykłe przygody Dr. Pola. Zobaczcie, z jakimi wyzwaniami będzie musiał sobie poradzić weterynarz z Michigan.
Wrzesień na kanale Nat Geo Wild

temu

Tę jesień rozpoczniemy od wizyty w upalnej Kalifornii. Sprawdzimy, które zwierzęta są w stanie przeżyć w jednym z najgorętszych miejsc na świecie, jakim jest Dolina Śmierci.  Zastanawialiście się kiedyś, w jakich innych niecodziennych miejscach mogą mieszkać? Czy spodziewaliście się, że w miejskich wodociągach znajdziecie ryby? A co powiecie na to, że w Australii mieszkają dziki? We wrześniu będzie okazja, by zobaczyć, jak różne gatunki zwierząt radzą sobie w z pozoru nienaturalnym dla nich środowisku. Przybliżymy również historię dzikich wilków w Parku Yellowstone, które po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciły na te tereny. A w bloku programowym „Bestie w akcji” sprawdzimy kto sieje największy postrach w zwierzęcym świecie.
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

temu

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.