OD PINGWINÓW Z NAMIBU PO KROKODYLE MIESZKAJĄCE W WODACH NILU, CZYLI „KIERUNEK WILD: AFRYKA”

OD PINGWINÓW Z NAMIBU PO KROKODYLE MIESZKAJĄCE W WODACH NILU, CZYLI „KIERUNEK WILD: AFRYKA”

Opublikowany

Afryka to niezwykły kontynent. Pustynie, dżungle, sawanny – nie ma innego miejsca na świecie, które mogłoby się z nią równać różnorodnością.  W każdym odcinku serii „Kierunek Wild: Afryka” Nat Geo Wild będzie zabierać widzów w podróż po innym zakątku tego zadziwiającego królestwa dzikiej flory i fauny.

Trudno uwierzyć w to jak wiele różnych gatunków zwierząt żyje na terenie Afryki. Jej zróżnicowanie klimatyczne pozwoliło stworzyć ewolucji niesamowitą mozaikę. Matka natura urządziła tu dom zarówno dla majestatycznych lwów, płochliwych antylop gnu, potężnych słoni, jak i pingwinów, czy strusi. Każdy z tych gatunków musiał przystosować się zarówno do specyficznych warunków klimatycznych, jak i do zasad panujących w królestwie zwierząt – a one potrafią być bezwzględne.

W ramach nowej serii Nat Geo Wild pod tytułem „Kierunek Wild: Afryka” zobaczymy cztery filmy dokumentalne, które w przekrojowy sposób pokażą bogactwo przyrodnicze kontynentu. Naszym przewodnikiem będzie m.in. „Królowa słoni”, zobaczymy jak niezwykle zażarta jest „Walka o przetrwanie w Serengeti”, sprawdzimy jak wygląda prawdziwa „Ekstremalna Afryka”, by na końcu przenieść się nad Nil wraz z mieszkającymi tam krokodylami i hipopotamami w dokumencie „Mroczna strona krokodyli”. Wszystko to stworzy obraz dzikiej Afryki jakiego jeszcze nikt nie widział.

„Królowa słoni”; premiera w niedzielę, 4 października, godz. 18.00
Po tragicznej śmierci swojej córki, słonica Mensah musi zaprowadzić swoje stado w bezpieczne miejsce. Ich wyprawa wiedzie przez wypalone słońcem równiny, bagna, burze piaskowe i terytorium, na którym niepodzielnie rządzą lwy. Mensah jako młoda słonica, wraz ze swoją matką, przemierzała tę samą trasę, krocząc od wodopoju do wodopoju. Dziś od niewidzialnej mapy w jej głowie zależy przyszłość całego stada. Czy „Królowa słoni” przeprowadzi swoich poddanych przez suszę i terytorium lwów?

 „Walka o przetrwanie w Serengeti”; premiera w niedzielę, 11 października, godz. 18.00
 „Walka o przetrwanie w Serengeti” to opowieść o odwadze i instynktach,
o nadziei i desperacji. Równina Serengeti położona na terenie Wschodniej Afryki jest jednym z najpiękniejszych miejsc świata. Dla niektórych stworzeń ten „raj na ziemi” jest po prostu domem, w którym nie zawsze jest tak rajsko jak mogłoby się wydawać. Na tej z pozoru spokojnej sawannie toczy się odwieczna walka o przetrwanie. Kto ją zwycięży, a kto stanie się ofiarą – tego dowiecie się oglądając  „Walkę o przetrwanie w Serengeti”.

„Ekstremalna Afryka”; premiera w niedzielę, 18 października, godz. 18.00
Istnieje takie miejsce w Afryce, które pełne jest paradoksów. Południowo-zachodnie wybrzeże tego kontynentu to przestrzeń ścierania się dwóch ekstremów – Pustyni Namib i zimnego Oceanu Atlantyckiego. Namib, jeden z najgorętszych regionów na Ziemi, spowijają mgły stworzone przez zimne, oceaniczne prądy. Takie połączenie tworzy niespotykaną nigdzie indziej mozaikę gatunków fauny i flory. Podczas, gdy foki i pingwiny dzielą swój czas między piaskowym wybrzeżem, a zimnymi wodami oceanu, strusie, oryksy
i hieny wędrują po potarganych wiatrem wydmach. Ewolucja przystosowała mieszkające tam gatunki do ekstremalnych warunków Namibu.

 „Ciemna strona krokodyli”; premiera w niedzielę, 25 października, godz. 18.00
 „Ciemna strona krokodyli“ to historia o dwóch wyjątkowo niebezpiecznych stworzeniach, żyjących obok siebie w afrykańskiej rzece. Wyposażone w potężne szczęki krokodyle nilowe walczą ze sobą o powiększenie terytorium. W tym samym czasie hipopotamy rywalizują o pożywienie z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Dodatkowo potomstwu jednych i drugich zagrażają drapieżnicy – z lądu i z powietrza. Jak się okazuje nawet najwięksi czworonożni „twardziele” mają swoje problemy.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

1.jpg

grafika | 75,9 KB

Pobierz
Kierunek_Wild_Afryka_na_antenie_Nat_Geo_Wild.pdf

pdf | 669 KB

Pobierz
Kierunek_Wild_Afryka_na_antenie_Nat_Geo_Wild.docx

docx | 44 KB

Pobierz
3.jpg

grafika | 59,9 KB

Pobierz
2.jpg

grafika | 103 KB

Pobierz
4.jpg

grafika | 86 KB

Pobierz
5.jpg

grafika | 95,7 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.