Przyrodnicze cuda i ich niezwykli mieszkańcy. „Najpiękniejsze parki narodowe USA” w lipcu na kanale Nat Geo Wild

Przyrodnicze cuda i ich niezwykli mieszkańcy. „Najpiękniejsze parki narodowe USA” w lipcu na kanale Nat Geo Wild

Opublikowany

W Stanach Zjednoczonych wyodrębniono blisko 60 parków narodowych. Ich fauna i flora są bardzo zróżnicowane, tak jak zróżnicowane jest całe terytorium kraju. W 6-odcinkowej serii „Najpiękniejsze parki narodowe USA” odwiedzimy z kamerą zarówno najbardziej znane miejsca – na przykład Wielki Kanion, czy Park Yellowstone oraz terytoria, gdzie człowiek – z racji nieprzychylnego klimatu – zagłębia się rzadko. Zobaczymy nie tylko niezwykłe tereny, ukształtowane w przeróżny sposób i pokryte różnego rodzaju roślinnością. Poznamy również ich mieszkańców, którzy musieli przystosować się do warunków, w których przyszło im żyć.

„Najpiękniejsze parki narodowe USA” – premiera w sobotę 7 lipca o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Najpiękniejsze parki narodowe USA 4.JPG
Wielkiego Kanionu nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego zdjęcia są łatwo rozpoznawalne nawet przez dzieci. Wysokie, strome skały, ciągnące się przez setki kilometrów stanu Arizona mogą sprawiać wrażenie niezamieszkanych przez żadne żywe organizmy. W rzeczywistości jednak, to miejsce jest domem dla setek gatunków zwierząt i tysięcy gatunków roślin.
Najpiękniejsze parki narodowe USA 7.JPG
Za nieprzyjazne rozwojowi życia mogą uchodzić też tereny Parku Narodowego Gates of Arctic, wydzielonego w północnej części stanu Alaska. I choć nie ma tu dróg i szlaków turystycznych – dzięki kamerze National Geographic, możecie poznać roślinność i zwierzęta zamieszkujące ten teren.
GatesOfTheArctic_07_AmericasNationalParks.JPG
Nieco na południe – w stanie Waszyngton – znajdziemy się z kolei w Parku Narodowym Olympic. To niezwykłe miejsce, które w latach 80. zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spotkacie tu baribala, pumę, czy kojota, a zagłębiając się w wody – humbaka i morświna.
Olympic_10_AmericasNationalParks.JPG
Na przeciwnym krańcu kraju znajdziemy z kolei Park Narodowy Everglades. Usytuowany w stanie Floryda, jest obszarem występowania przyrody subtropikalnej. To tu znajdziemy niezwykły las namorzynowy i wolnopłynące rzeki, a teren jest domem dla setek gatunków zwierząt, w tym również tych zagrożonych wyginięciem.


Najpiękniejsze parki narodowe USA 1.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 3.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 8.JPGYellowstone_02_AmericasNationalParks.JPGYellowstone_06_AmericasNationalParks.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 5.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 1.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 11.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 8.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 3.JPGNajpiękniejsze parki narodowe USA 10.JPG
Podczas tej wyprawy nie może zabraknąć też wizyty w Parku Yellowstone – najstarszym parku narodowym świata. Tutejsze lasy iglaste zamieszkują m.in. niedźwiedź grizzly oraz bizon amerykański, a oczy i zmysły zwiedzających cieszą wodospady, gorące źródła i gejzery.
Yellowstone_05_AmericasNationalParks.JPG

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Najpiękniejsze parki narodowe USA w lipcu na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 7,02 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA w lipcu na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 314 KB

Pobierz
Yellowstone_02_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 12,5 MB

Pobierz
Yellowstone_08_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 9,49 MB

Pobierz
Yellowstone_04_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 8,6 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 11.JPG

grafika | 11 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 1.JPG

grafika | 10,5 MB

Pobierz
Yellowstone_07_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 1,75 MB

Pobierz
Yellowstone_09_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 614 KB

Pobierz
Yellowstone_06_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 807 KB

Pobierz
Yellowstone_10_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 617 KB

Pobierz
Yellowstone_05_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 665 KB

Pobierz
Yellowstone_11_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 425 KB

Pobierz
Yellowstone_03_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 461 KB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 3.JPG

grafika | 7,44 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 8.JPG

grafika | 7,71 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 9.JPG

grafika | 6,89 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 2.JPG

grafika | 5,29 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 7.JPG

grafika | 3,96 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 10.JPG

grafika | 3,8 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 6.JPG

grafika | 1,13 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 5.JPG

grafika | 1,17 MB

Pobierz
Najpiękniejsze parki narodowe USA 4.JPG

grafika | 587 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polowanie na medale zamiast na zagrożone gatunki. „Lwy kontra Masajowie” w sierpniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Zgodnie z pradawną tradycją, młodzi Masajowie musieli zabić lwa, aby udowodnić swoją odwagę. Jednak gdy populacja lwów w Kenii drastycznie spadła, zapadła wspólna decyzja o rezygnacji z dotychczasowej formy rytuału przejścia. Obecnie Masajowie wchodzą w dorosłość poprzez… sport. Zobacz wyjątkowe sportowe wydarzenie, które dowodzi, że szacunek do natury jest ważniejszy niż nawet najsilniej zakorzeniona tradycja.
Czego nie wiecie o rekinach

temu

Na antenie Nat Geo Wild trwa "Tydzień z rekinami" podczas którego macie szansę z bliska przyjrzeć się tym niezwykłym zwierzętom. Choć mogą budzić niepokój i strach - o ich naturze wiemy niewiele. Bo czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że rekin jest w stanie wyczuć kroplę krwi w 100 litrach wody? A czy domyślacie się, dlaczego głowomłoty mają tak nietypowy kształt? Poznajcie całą prawdę o rekinach.
„Wyzwania natury” to przepiękne i niezwykle malownicze spektakle ze zwierzętami w roli głównej. Zobaczcie wielkie wędrówki gatunków w sierpniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Przemierzają dziesiątki, setki, a niektóre nawet tysiące kilometrów. Jedne wędrują, inne pływają, jeszcze inne unoszą się nad naszymi głowami. Te wędrówki to przepiękne i malownicze spektakle, w których biorą udział nawet setki tysięcy zwierząt. Zobaczcie z nami, jak wyglądają wielkie migracje i po co się odbywają. Poznajcie rosłe osobniki i malutkie mrówki – wszystkie w ogromnych i robiących niesamowite wrażenie stadach.
Różnorodny i zaskakujący. „Meksyk nieodkryty” w lipcu na kanale Nat Geo Wild

temu

Jednym kojarzy się z Majami, innym z pysznym jedzeniem, jeszcze innym z sombrero. Na pewno wśród jego znaków rozpoznawczych jest też kaktus. O jakim miejscu mowa? To Meksyk. I choć każdy coś o nim wie, z pewnością nikt nie zna go tak dobrze, jak twórcy 3-odcinkowej serii „Meksyk nieodkryty”, która w lipcu będzie miała swoją premierę na kanale Nat Geo Wild.

Przerażające? Niebezpieczne? A może nieznane i niedoceniane? Cała prawda o rekinach podczas „Tygodnia z rekinami” na kanale Nat Geo Wild

Będzie się działo! Tydzień z rekinami wraca na antenę Nat Geo Wild. Przygotujcie się na emocjonujące doznania i solidną dawkę informacji o tych niezwykłych drapieżnikach. Zobaczcie najnowsze odkrycia badaczy i poznajcie rekiny w całym ich majestacie.