Różnorodny i zaskakujący. „Meksyk nieodkryty” w lipcu na kanale Nat Geo Wild

Różnorodny i zaskakujący. „Meksyk nieodkryty” w lipcu na kanale Nat Geo Wild

Jednym kojarzy się z Majami, innym z pysznym jedzeniem, jeszcze innym z sombrero. Na pewno wśród jego znaków rozpoznawczych jest też kaktus. O jakim miejscu mowa? To Meksyk. I choć każdy coś o nim wie, z pewnością nikt nie zna go tak dobrze, jak twórcy 3-odcinkowej serii „Meksyk nieodkryty”, która w lipcu będzie miała swoją premierę na kanale Nat Geo Wild.

„Meksyk nieodkryty” – premiera w niedzielę 29 lipca o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Meksyk nieodkryty male.jpg
To 14. pod względem wielkości powierzchni kraj na świecie. Można się więc tu spodziewać wyjątkowo bogatej fauny i flory. Szczególnie, że kraj rozciąga się wzdłuż wielu równoleżników, co sytuuje poszczególne jego części w różnych strefach klimatycznych. Ponadto zróżnicowane ukształtowanie terenu i bliskość wód oceanicznych doprowadziły do rozwoju bardzo nietypowych form życia, zarówno jeśli przyjrzymy się pod tym kątem roślinom, jak i zwierzętom.
LiveAnotherDay_Mexico_Untamed_Ep103_11.jpg
Seria „Meksyk nieodkryty” ujawni zaskakujące zachowania i pełne dramaturgii momenty, zarejestrowane w wodach, lasach i na pustyniach Meksyku – od Oceanu Spokojnego po Morze Karaibskie.
Drapieżniki i ich ofiary będą toczyć odwieczne boje o przetrwanie w przenikających się ekosystemach. Samce i samice najbardziej charakterystycznych meksykańskich gatunków zdecydują się natomiast na ekstremalne działania, aby zapewnić bezpieczne narodziny nowego pokolenia.
Travellers_WildMexico_Ep101_23.jpg
„Meksyk nieodkryty” – premiera w niedzielę 29 lipca o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Załączniki

Pobierz wszystkie

Różnorodny i zaskakujący. „Meksyk nieodkryty” w lipcu na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 343 KB

Pobierz
Różnorodny i zaskakujący. „Meksyk nieodkryty” w lipcu na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 275 KB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 3.jpg

grafika | 6,48 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 4.jpg

grafika | 6,24 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 1.jpg

grafika | 4,23 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 2.jpg

grafika | 3,41 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 5.jpg

grafika | 2,93 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 5 (2).jpg

grafika | 4,17 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wybrane propozycje programowe Nat Geo Wild na grudzień

Grudzień na kanale Nat Geo Wild przeniesie nas w rejony najbardziej dzikie. Nie oznacza to wcale, że będziemy przemierzać wyłącznie odległe i mało znane kraje. Okazuje się bowiem, że nawet miejsca, które z pozoru są nam znajome, skrywają swoje niezwykłe tajemnice. Odwied
Afrykańskie królestwo zwierząt w całej okazałości w listopadzie na kanale Nat Geo Wild

Badacze i naukowcy biją na alarm – blisko połowa zamieszkujących Afrykę gatunków zwierząt jest zagrożona wyginięciem. Całe szczęście można tu jeszcze spotkać majestatyczne dzikie koty, wspaniałe słonie, żyrafy, nosorożce, hipopotamy i wiele innych gatunków zwierząt. To o
Goryle, szympansy, słonie, hipopotamy i hieny – to tylko nieliczni przedstawiciele niezwykłego świata zwierząt Ugandy. Poznajcie ich podczas niecodziennej podróży z kanałem Nat Geo Wild

Dzika Uganda - perła Afryki. To kraj pełen różnorodności, dziki i nieprzenikniony, który od lat rozbudza wyobraźnię badaczy, obserwujących z uwagą niezwykłą przyrodę kraju i zwierzęta zamieszkujące te tereny. Przemierzymy tutejsze parki narodowe i obszary chronione, by p
W Światowy Dzień Zwierząt kanał Nat Geo Wild zwraca uwagę na trudne relacje ludzi i innych istot

4 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zwierząt. Tego dnia kanał Nat Geo Wild chce sprowokować widzów do refleksji nad stosunkiem ludzi do innych mieszkańców Ziemi oraz uświadomić, że są to istoty czujące i wrażliwe, wobec których należy zachowywać szacunek i starać się rozumieć ich potrzeby. Dzięki emitowanym tego dnia przez całą dobę filmom dokumentalnym, widzowie będą mieli okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt i ich środowisko naturalne oraz przekonać się, że współistnienie ludzi i zwierząt jest możliwe – konieczne jest jednak zrozumienie i dobra wola.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.