Różnorodny i zaskakujący. „Meksyk nieodkryty” w lipcu na kanale Nat Geo Wild

Różnorodny i zaskakujący. „Meksyk nieodkryty” w lipcu na kanale Nat Geo Wild

Opublikowany

Jednym kojarzy się z Majami, innym z pysznym jedzeniem, jeszcze innym z sombrero. Na pewno wśród jego znaków rozpoznawczych jest też kaktus. O jakim miejscu mowa? To Meksyk. I choć każdy coś o nim wie, z pewnością nikt nie zna go tak dobrze, jak twórcy 3-odcinkowej serii „Meksyk nieodkryty”, która w lipcu będzie miała swoją premierę na kanale Nat Geo Wild.

„Meksyk nieodkryty” – premiera w niedzielę 29 lipca o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Meksyk nieodkryty male.jpg
To 14. pod względem wielkości powierzchni kraj na świecie. Można się więc tu spodziewać wyjątkowo bogatej fauny i flory. Szczególnie, że kraj rozciąga się wzdłuż wielu równoleżników, co sytuuje poszczególne jego części w różnych strefach klimatycznych. Ponadto zróżnicowane ukształtowanie terenu i bliskość wód oceanicznych doprowadziły do rozwoju bardzo nietypowych form życia, zarówno jeśli przyjrzymy się pod tym kątem roślinom, jak i zwierzętom.
LiveAnotherDay_Mexico_Untamed_Ep103_11.jpg
Seria „Meksyk nieodkryty” ujawni zaskakujące zachowania i pełne dramaturgii momenty, zarejestrowane w wodach, lasach i na pustyniach Meksyku – od Oceanu Spokojnego po Morze Karaibskie.
Drapieżniki i ich ofiary będą toczyć odwieczne boje o przetrwanie w przenikających się ekosystemach. Samce i samice najbardziej charakterystycznych meksykańskich gatunków zdecydują się natomiast na ekstremalne działania, aby zapewnić bezpieczne narodziny nowego pokolenia.
Travellers_WildMexico_Ep101_23.jpg
„Meksyk nieodkryty” – premiera w niedzielę 29 lipca o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Różnorodny i zaskakujący. „Meksyk nieodkryty” w lipcu na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 343 KB

Pobierz
Różnorodny i zaskakujący. „Meksyk nieodkryty” w lipcu na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 275 KB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 3.jpg

grafika | 6,48 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 4.jpg

grafika | 6,24 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 5 (2).jpg

grafika | 4,17 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 1.jpg

grafika | 4,23 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 2.jpg

grafika | 3,41 MB

Pobierz
Meksyk nieodkryty 5.jpg

grafika | 2,93 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
W Światowy Dzień Zwierząt kanał Nat Geo Wild zwraca uwagę na trudne relacje ludzi i innych istot

temu

4 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zwierząt. Tego dnia kanał Nat Geo Wild chce sprowokować widzów do refleksji nad stosunkiem ludzi do innych mieszkańców Ziemi oraz uświadomić, że są to istoty czujące i wrażliwe, wobec których należy zachowywać szacunek i starać się rozumieć ich potrzeby. Dzięki emitowanym tego dnia przez całą dobę filmom dokumentalnym, widzowie będą mieli okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt i ich środowisko naturalne oraz przekonać się, że współistnienie ludzi i zwierząt jest możliwe – konieczne jest jednak zrozumienie i dobra wola.
Eksperyment, który naprawił ludzki błąd. „Wilki z Yellowstone” we wrześniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Poznaj historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych eksperymentów przyrodniczych świata – ponownego wprowadzenia wilków do Parku Narodowego Yellowstone. Jego rezultat przekroczył wszelkie oczekiwania.
Co wspólnego z hipopotamami w Kolumbii ma Pablo Escobar? Odpowiedź w programie „Groźni przybysze” na kanale Nat Geo Wild

temu

Kojoty w Ameryce Północnej, afrykańskie hipopotamy w Kolumbii, nutrie w Stanach Zjednoczonych czy dziki w Australii to przybysze, których pojawienie się zaburzyło równowagę miejscowych ekosystemów. Niektóre same zawędrowały w odległe regiony, innym pomogli ludzie, m.in. słynny odkrywca James Cook czy baron narkotykowy Pablo Escobar.
Odkryj prawdziwą girl power. „Bohaterki świata zwierząt” we wrześniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Królestwo zwierząt nie zna parytetów i często to samice przewodzą stadu, polują, zdobywają pożywienie i decydują o wyborze partnera. Te „dziewczyny” nie muszą naginać się do żadnych zasad, bo… same je ustalają. Spójrzcie z nami na świat zwierząt z ich perspektywy i poznajcie „Bohaterki świata zwierząt”.