„Wyzwania natury” to przepiękne i niezwykle malownicze spektakle ze zwierzętami w roli głównej. Zobaczcie wielkie wędrówki gatunków w sierpniu na kanale Nat Geo Wild

„Wyzwania natury” to przepiękne i niezwykle malownicze spektakle ze zwierzętami w roli głównej. Zobaczcie wielkie wędrówki gatunków w sierpniu na kanale Nat Geo Wild

Opublikowany

Przemierzają dziesiątki, setki, a niektóre nawet tysiące kilometrów. Jedne wędrują, inne pływają, jeszcze inne unoszą się nad naszymi głowami. Te wędrówki to przepiękne i malownicze spektakle, w których biorą udział nawet setki tysięcy zwierząt. Zobaczcie z nami, jak wyglądają wielkie migracje i po co się odbywają. Poznajcie rosłe osobniki i malutkie mrówki – wszystkie w ogromnych i robiących niesamowite wrażenie stadach.

„Wyzwania natury” – premiera w środę od 1 sierpnia od godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Wyzwania natury 1.JPG
W pierwszym odcinku serii „Wyzwania natury” znajdziemy się na Falklandach. Jeśli wydaje się Wam, że to miejsce to koniec świata, za chwilę za sprawą licznych mieszkańców tych wysp to postrzeganie zmieni się diametralnie. Spotkamy tu m.in. karakary, albatrosy, pingwiny i słonie morskie. Zobaczcie, jak wiele będą musiały znieść osobniki tych gatunków, by zapewnić pożywienie sobie i swojemu potomstwu. 
Wyzwania natury 8.JPG
Podczas tej wędrówki po świecie poznamy też motyle monarchy, zwane danaidami wędrownymi, które będą bohaterami kolejnego odcinka serii. Kiedy tylko słońce znajdzie się w odpowiednim miejscu, z drzew wzbiją się chmary motyli, tworząc niezwykły żywy latający dywan pełen wzorów i kolorów. Na naszych oczach ruszą w wielką, wielopokoleniową migrację niemalże przez całą Amerykę Północną – z Meksyku do Kanady i z powrotem. Dowiemy się, w jaki sposób motyle są w stanie wyznaczyć sobie trasę, obrać właściwy kierunek i trzymać się go, by nie zboczyć z kursu. 
SecondaryCoreImages_04_PD_GreatMigrations.JPG
W trzecim odcinku „Wyzwań natury” znajdziemy się z kolei w Afryce. Tu będziemy przyglądać się ogromnemu zbiorowisku antylop gnu. I choć to ogromne stado nie ma wodza ani przewodnika, współpracuje ze sobą, bo czuje, że w jedności siła – szczególnie gdy walka toczy się o najwyższe stawki.
Wyzwania natury 6.JPG
„Wyzwania natury” – premiera w środę od 1 sierpnia od godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

„Wyzwania natury” to przepiękne i niezwykle malownicze spektakle ze zwierzętami w roli głównej. Zobaczcie wielkie wędrówki gatunków w sierpniu na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 522 KB

Pobierz
„Wyzwania natury” to przepiękne i niezwykle malownicze spektakle ze zwierzętami w roli głównej. Zobaczcie wielkie wędrówki gatunków w sierpniu na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 341 KB

Pobierz
Wyzwania natury 3.JPG

grafika | 22,9 MB

Pobierz
Wyzwania natury 4.JPG

grafika | 20,8 MB

Pobierz
Wyzwania natury 7.JPG

grafika | 14,8 MB

Pobierz
Wyzwania natury 5.JPG

grafika | 11,8 MB

Pobierz
Wyzwania natury 9.JPG

grafika | 11,8 MB

Pobierz
Wyzwania natury 6.JPG

grafika | 9,96 MB

Pobierz
Wyzwania natury 11.JPG

grafika | 9,28 MB

Pobierz
Wyzwania natury 2.JPG

grafika | 8,69 MB

Pobierz
Wyzwania natury 10.JPG

grafika | 8,14 MB

Pobierz
Wyzwania natury 1.JPG

grafika | 8,01 MB

Pobierz
Wyzwania natury 8.JPG

grafika | 7,27 MB

Pobierz
Wyzwania natury 12.JPG

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
W Światowy Dzień Zwierząt kanał Nat Geo Wild zwraca uwagę na trudne relacje ludzi i innych istot

temu

4 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zwierząt. Tego dnia kanał Nat Geo Wild chce sprowokować widzów do refleksji nad stosunkiem ludzi do innych mieszkańców Ziemi oraz uświadomić, że są to istoty czujące i wrażliwe, wobec których należy zachowywać szacunek i starać się rozumieć ich potrzeby. Dzięki emitowanym tego dnia przez całą dobę filmom dokumentalnym, widzowie będą mieli okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt i ich środowisko naturalne oraz przekonać się, że współistnienie ludzi i zwierząt jest możliwe – konieczne jest jednak zrozumienie i dobra wola.
Eksperyment, który naprawił ludzki błąd. „Wilki z Yellowstone” we wrześniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Poznaj historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych eksperymentów przyrodniczych świata – ponownego wprowadzenia wilków do Parku Narodowego Yellowstone. Jego rezultat przekroczył wszelkie oczekiwania.
Co wspólnego z hipopotamami w Kolumbii ma Pablo Escobar? Odpowiedź w programie „Groźni przybysze” na kanale Nat Geo Wild

temu

Kojoty w Ameryce Północnej, afrykańskie hipopotamy w Kolumbii, nutrie w Stanach Zjednoczonych czy dziki w Australii to przybysze, których pojawienie się zaburzyło równowagę miejscowych ekosystemów. Niektóre same zawędrowały w odległe regiony, innym pomogli ludzie, m.in. słynny odkrywca James Cook czy baron narkotykowy Pablo Escobar.
Odkryj prawdziwą girl power. „Bohaterki świata zwierząt” we wrześniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Królestwo zwierząt nie zna parytetów i często to samice przewodzą stadu, polują, zdobywają pożywienie i decydują o wyborze partnera. Te „dziewczyny” nie muszą naginać się do żadnych zasad, bo… same je ustalają. Spójrzcie z nami na świat zwierząt z ich perspektywy i poznajcie „Bohaterki świata zwierząt”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.