„Wyzwania natury” to przepiękne i niezwykle malownicze spektakle ze zwierzętami w roli głównej. Zobaczcie wielkie wędrówki gatunków w sierpniu na kanale Nat Geo Wild

„Wyzwania natury” to przepiękne i niezwykle malownicze spektakle ze zwierzętami w roli głównej. Zobaczcie wielkie wędrówki gatunków w sierpniu na kanale Nat Geo Wild

Opublikowany

Przemierzają dziesiątki, setki, a niektóre nawet tysiące kilometrów. Jedne wędrują, inne pływają, jeszcze inne unoszą się nad naszymi głowami. Te wędrówki to przepiękne i malownicze spektakle, w których biorą udział nawet setki tysięcy zwierząt. Zobaczcie z nami, jak wyglądają wielkie migracje i po co się odbywają. Poznajcie rosłe osobniki i malutkie mrówki – wszystkie w ogromnych i robiących niesamowite wrażenie stadach.

„Wyzwania natury” – premiera w środę od 1 sierpnia od godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Wyzwania natury 1.JPG
W pierwszym odcinku serii „Wyzwania natury” znajdziemy się na Falklandach. Jeśli wydaje się Wam, że to miejsce to koniec świata, za chwilę za sprawą licznych mieszkańców tych wysp to postrzeganie zmieni się diametralnie. Spotkamy tu m.in. karakary, albatrosy, pingwiny i słonie morskie. Zobaczcie, jak wiele będą musiały znieść osobniki tych gatunków, by zapewnić pożywienie sobie i swojemu potomstwu. 
Wyzwania natury 8.JPG
Podczas tej wędrówki po świecie poznamy też motyle monarchy, zwane danaidami wędrownymi, które będą bohaterami kolejnego odcinka serii. Kiedy tylko słońce znajdzie się w odpowiednim miejscu, z drzew wzbiją się chmary motyli, tworząc niezwykły żywy latający dywan pełen wzorów i kolorów. Na naszych oczach ruszą w wielką, wielopokoleniową migrację niemalże przez całą Amerykę Północną – z Meksyku do Kanady i z powrotem. Dowiemy się, w jaki sposób motyle są w stanie wyznaczyć sobie trasę, obrać właściwy kierunek i trzymać się go, by nie zboczyć z kursu. 
SecondaryCoreImages_04_PD_GreatMigrations.JPG
W trzecim odcinku „Wyzwań natury” znajdziemy się z kolei w Afryce. Tu będziemy przyglądać się ogromnemu zbiorowisku antylop gnu. I choć to ogromne stado nie ma wodza ani przewodnika, współpracuje ze sobą, bo czuje, że w jedności siła – szczególnie gdy walka toczy się o najwyższe stawki.
Wyzwania natury 6.JPG
„Wyzwania natury” – premiera w środę od 1 sierpnia od godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

„Wyzwania natury” to przepiękne i niezwykle malownicze spektakle ze zwierzętami w roli głównej. Zobaczcie wielkie wędrówki gatunków w sierpniu na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 522 KB

Pobierz
„Wyzwania natury” to przepiękne i niezwykle malownicze spektakle ze zwierzętami w roli głównej. Zobaczcie wielkie wędrówki gatunków w sierpniu na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 341 KB

Pobierz
Wyzwania natury 3.JPG

grafika | 22,9 MB

Pobierz
Wyzwania natury 4.JPG

grafika | 20,8 MB

Pobierz
Wyzwania natury 7.JPG

grafika | 14,8 MB

Pobierz
Wyzwania natury 5.JPG

grafika | 11,8 MB

Pobierz
Wyzwania natury 9.JPG

grafika | 11,8 MB

Pobierz
Wyzwania natury 6.JPG

grafika | 9,96 MB

Pobierz
Wyzwania natury 11.JPG

grafika | 9,28 MB

Pobierz
Wyzwania natury 2.JPG

grafika | 8,69 MB

Pobierz
Wyzwania natury 10.JPG

grafika | 8,14 MB

Pobierz
Wyzwania natury 1.JPG

grafika | 8,01 MB

Pobierz
Wyzwania natury 8.JPG

grafika | 7,27 MB

Pobierz
Wyzwania natury 12.JPG

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Światowy Dzień Słonia i niezwykła historia przyjaźni człowieka ze zwierzętami 12 sierpnia na kanale Nat Geo Wild

temu

12 sierpnia już po raz 6. obchodzony będzie Światowy Dzień Słonia. Został on ustanowiony przez Elephant Reintroduction Foundation, by zwrócić uwagę na problem malejącej w zastraszającym tempie populacji tych zwierząt. Dane są katastrofalne. Na początku XX wieku liczba słoni azjatyckich szacowana była na ok. 100 tysięcy - dziś skurczyła się o co najmniej połowę do ok. 40-50 tysięcy. Nie bez wpływu na ten stan rzeczy pozostaje działalność człowieka, który zagarnia naturalne środowisko życia tych zwierząt, a niejednokrotnie też poluje na nie, by pozyskać kość słoniową. Co można zrobić, by życie człowieka i dzikich zwierząt obok siebie było możliwe? Czy uda się uratować słonie przed wyginięciem? Poznajcie ludzi, którzy opiekują się nimi na co dzień i walczą o to, by zarówno słonie, jak i ludzie mogli żyć w swoim bliskim sąsiedztwie. Zobaczcie niezwykłe miejsce na Sri Lance, gdzie zwierzęta otrzymują pełne wsparcie i miłość człowieka.
Polowanie na medale zamiast na zagrożone gatunki. „Lwy kontra Masajowie” w sierpniu na kanale Nat Geo Wild

temu

Zgodnie z pradawną tradycją, młodzi Masajowie musieli zabić lwa, aby udowodnić swoją odwagę. Jednak gdy populacja lwów w Kenii drastycznie spadła, zapadła wspólna decyzja o rezygnacji z dotychczasowej formy rytuału przejścia. Obecnie Masajowie wchodzą w dorosłość poprzez… sport. Zobacz wyjątkowe sportowe wydarzenie, które dowodzi, że szacunek do natury jest ważniejszy niż nawet najsilniej zakorzeniona tradycja.
Czego nie wiecie o rekinach

temu

Na antenie Nat Geo Wild trwa "Tydzień z rekinami" podczas którego macie szansę z bliska przyjrzeć się tym niezwykłym zwierzętom. Choć mogą budzić niepokój i strach - o ich naturze wiemy niewiele. Bo czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że rekin jest w stanie wyczuć kroplę krwi w 100 litrach wody? A czy domyślacie się, dlaczego głowomłoty mają tak nietypowy kształt? Poznajcie całą prawdę o rekinach.
Różnorodny i zaskakujący. „Meksyk nieodkryty” w lipcu na kanale Nat Geo Wild

temu

Jednym kojarzy się z Majami, innym z pysznym jedzeniem, jeszcze innym z sombrero. Na pewno wśród jego znaków rozpoznawczych jest też kaktus. O jakim miejscu mowa? To Meksyk. I choć każdy coś o nim wie, z pewnością nikt nie zna go tak dobrze, jak twórcy 3-odcinkowej serii „Meksyk nieodkryty”, która w lipcu będzie miała swoją premierę na kanale Nat Geo Wild.