Listopadowe propozycje programowe

Listopadowe propozycje programowe

Opublikowany

Listopad na Nat Geo Wild do podróż po najróżniejszych zakątkach globu w poszukiwaniu wyjątkowych roślin i dzikich zwierząt.

DZIKA KOSTARYKA
Wild Costa Rica
Premiera w niedzielę, 1 listopada, godz. 18:00
(1x60)
 
Życie i śmierć to dobrzy znajomi w raju zwanym Kostaryką. Ten kraj położony w centrum Ameryki Środkowej nazywany jest „Pura Vida” – czyste życie. Wraz z nadejściem okresu „arribada” (z hiszpańskiego: przybycie morzem) żółwie oliwkowe wychodzą całymi tysiącami na plażę, aby złożyć jaja. Kapucynki, wiewiórki i wyjce szukają pożywienia wśród koron drzew. Na dole królują armie zabójczych mrówek, trujące żaby i największy siłacz wśród insektów – rohatyniec herkules.

SŁONIOWA GÓRA
Elephant Mountain
Premiera we wtorek, 3 listopada, godz. 18:00
(1x60 min.)

Jest takie miejsce w południowych Indiach, gdzie ziemia nieustannie drży pod stopami gigantów. Anamalai, czyli „Słoniowa Góra”, to wyjątkowe miejsce. Mieszka tam największy mieszkaniec Indii - słoń indyjski. Dokument „Słoniowa góra” to historia opowiadająca o pierwszym roku życia słoniątka, jego wielkiej rodziny i innych stworzeń, które dzielą ze słoniami ten spokojny kawałek ziemi.

DZIKA TAJLANDIA
Wild Thailand
Premiera w niedzielę, 8 listopada, godz. 18:00
(3x60 min.)

Położona w tropikalnym środku południowo-wschodniej części Azji  Tajlandia jest spokojnym azylem dla rozmaitych gatunków dzikich zwierząt. To tutaj mogą znaleźć schronienie i wytchnienie. Słonie majestatycznie kroczą przez las, gibony kołyszą się na drzewach, a ryby zwane poskoczkami mułowymi chodzą po lądzie. Dokument „Dzika Tajlandia” pokaże prawdziwe oblicze Tajlandii – miejsca, które żyje odwiecznym rytmem natury i jest niezwykłym domem dla całej mozaiki małych i dużych stworzeń.

ARKI NA ATLANTYKU
Unseen Islands: Atlantic Arks
Premiera w niedzielę, 15 listopada, godz. 18:00
(1x60)
 
Dokument „Arki na Atlantyku” zabierze nas w podróż od jałowych pustyń Wyspy Wniebowstąpienia, położonej na Oceanie Atlantyckim niemal na wysokości równika, po skute lodem Wyspy Słoniową i Zwodniczą. Wszystkie te skrawki lądu łączy jedna wspólna cecha geologiczna – wulkany. Wyspy są częścią olbrzymiego łańcucha wulkanicznego, który w znacznej większości ukryty jest pod wodami Atlantyku. Powstawały w wyniku wielkich erupcji, rodziły się w ogniu, a dziś są domami dla wielu niespotykanych nigdzie indziej gatunków zwierząt kryjąc wiele tajemnic.

JAK W RAJU
Unseen Islands: Fragments of Paradise
Premiera w niedzielę, 22 listopada, godz. 18.00
(1x60)

Ponad połowa brytyjskich terytoriów zamorskich położona jest w tropikach – od Karaibów po Ocean Indyjski. Karaibska część dawnych kolonii Korony Brytyjskiej to dom dla wielu unikalnych zwierząt i niespotykanej nigdzie indziej roślinności. Wiele z tutejszych wysp ukształtowanych zostało w wyniku wybuchów wulkanicznych. Niektóre z wulkanów są wciąż aktywne. Choć lawa niszczy wszystko na swojej drodze, to erupcje dają także życie. Natura posiada niesamowitą zdolność do regeneracji. Rośliny bardzo szybko porastają doskonały dla nich, bogaty w minerały pył wulkaniczny. Po 1492 roku wyspy przeszły wiele transformacji – najpierw w wyniku rozwoju plantacji, później turystyki. Dziś trudno odnaleźć miejsca, które nie uległyby tym przemianom. Warto zajrzeć do niego wraz z okiem kamery Nat Geo Wild.

 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Arki_na_Atlantyku.jpg

grafika | 128 KB

Pobierz
Dzika_Tajlandia.jpg

grafika | 180 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_listopad2015.docx

docx | 671 KB

Pobierz
Dzika_Kostaryka.jpg

grafika | 28,3 KB

Pobierz
S_oniowa_g_ra.jpg

grafika | 124 KB

Pobierz
Jak_w_raju.jpg

grafika | 161 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_listopad2015.pdf

pdf | 1,18 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.