Perły Orientu – „Dzika Tajlandia”

Perły Orientu – „Dzika Tajlandia”

Opublikowany

Położona w tropikalnym środku południowo-wschodniej części Azji  Tajlandia jest spokojnym azylem dla rozmaitych gatunków dzikich zwierząt. To tutaj mogą znaleźć schronienie i wytchnienie. Słonie majestatycznie kroczą przez las, gibony kołyszą się na drzewach, a ryby zwane poskoczkami mułowymi chodzą po lądzie. Seria „Dzika Tajlandia” pokaże prawdziwe oblicze Tajlandii – miejsca, które żyje odwiecznym rytmem natury i jest niezwykłym domem dla całej mozaiki małych i dużych stworzeń.

Gibony zamieszkują lasy Tajlandii od tysięcy lat. To prawdziwi władcy koron drzew, ale także świetni śpiewacy. Dla tego gatunku śpiew to sposób na oznaczanie swojego terytorium, a jeżeli na tym terytorium znajdą się figowce, jednego można być pewnym – jest ono silnie strzeżone. Figi dla gibonów to prawdziwy przysmak. Kochają je do tego stopnia, że zazdrośni sąsiedzi skazani na dietę składającą się wyłącznie z liści, co rusz wszczynają konflikty o dostęp do owoców. To tylko mały fragment obrazu codzienności serca Azji południowo – wschodniej, miejsca, które wśród bujnej roślinności zamieszkuje niezwykła gama zwierząt.

Wśród stworzeń żyjących w tutejszych lasach znajdują się zadziwiające okazy, których nie spotkamy nigdzie indziej na świecie. Należy do nich największa ćma świata – pawica atlas. To prawdziwy gigant wśród nocnych motyli – rozpiętość jej skrzydeł sięga aż 30 cm. Życie pawicy jest niestety niezwykle krótkie – po wydostaniu się z kokonu żyje zaledwie przez kilka dni, a co ciekawsze nie musi w tym czasie niczego jeść. To tylko jedno z niezwykłych stworzeń zamieszkujących „tajską Arkę Noego”. Wybrzeża Tajlandii są domem dla najrozmaitszych gatunków zwierząt, a zwyczaje każdego z nich stanowią wspaniałą historię, mówiącą o ewolucji i pięknie naszej planety. Tajemnice tego niezwykłego miejsca można odkrywać w nowej serii Nat Geo Wild zatytułowanej „Dzika Tajlandia”.

„Dzika Tajlandia” do zobaczenia na Nat Geo Wild od niedzieli, 8 listopada, o godz. 18:00


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dzika_Tajlandia_na_Nat_Geo_Wild.pdf

pdf | 451 KB

Pobierz
Dzika_Tajlandia_na_Nat_Geo_Wild.docx

docx | 42,3 KB

Pobierz
WildThailand_15_LivingEdens.jpg

grafika | 6,49 MB

Pobierz
CobraintheCity_22_Pythonhunters3.jpg

grafika | 1,29 MB

Pobierz
WildThailand_01_LivingEdens.jpg

grafika | 7,04 MB

Pobierz
Daredevils_02_UltimateAnimalCountdown.JPG

grafika | 4,6 MB

Pobierz
VenomIsland_01.JPG

grafika | 7,33 MB

Pobierz
Fighters_05_UltimateAnimalCountdown.JPG

grafika | 398 KB

Pobierz
WildThailand_07_LivingEdens.jpg

grafika | 6,39 MB

Pobierz
ZebsRiverJourney_015.jpg

grafika | 1,35 MB

Pobierz
WildThailand_05_LivingEdens.jpg

grafika | 8,04 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.