Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild na październik

Zapowiedzi programowe Nat Geo Wild na październik

Opublikowany

Październik na kanale Nat Geo Wild to przede wszystkim wielkie świętowanie światowego Dnia Zwierząt. 4 października przez całą dobę będziemy starać się jak najszerzej i jak najpełniej pokazać różnorodność gatunków, które zamieszkują Ziemię. Chcemy, by był to dzień refleksji nad naszą wspólną egzystencją, która dla zwierząt staje się coraz bardziej dotkliwa. Zobaczymy też „Węże w mieście” i niezwykłych mieszkańców Durbanu, którzy choć piękni i kolorowi - budzą ogromny niepokój ludzi. Odwiedzimy też Wielką Brytanię, która na nowo odkryje przed nami bogactwo i ujawni swoją dzikość. A dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowaliśmy niezwykłe przygody Dr. Pola. Zobaczcie, z jakimi wyzwaniami będzie musiał sobie poradzić weterynarz z Michigan.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
Animal Day
W czwartek 4 października przez całą dobę
dzien zwierzat male.jpg
4 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zwierząt. Z tej okazji kanał Nat Geo Wild przygotował 24-godzinny maraton dokumentów, pokazujących wspaniały i zadziwiający świat zwierząt. Celem emitowanych tego dnia programów jest zwrócenie uwagi na miejsce zwierząt we współczesnym świecie, który człowiek zagarnia sobie z dnia na dzień coraz bardziej.  Wierzymy, że zwiększanie świadomości ludzi i edukacja już od najmłodszych lat może sprawić, że zwierzęta będą uznawane za istoty czujące, a człowiek będzie traktował je z szacunkiem.
WĘŻE W MIEŚCIE
Snakes in the City
Premiery w środy od 17 października o godz. 21:00
(6x60 min)
Weze w miescie male.jpg
Węże w mieście” to utrzymana w stylu dokumentalnym seria, w której będziemy podglądać codzienne życie ekstremalnego łowcy wężów. Simon Kays wraz ze swoją partnerką Siouxsie Gillett – herpetologiem (badaczką gadów i płazów) - mieszkają w Durbanie na południu RPA, gdzie na co dzień stykają się z niebezpiecznymi wężami. Skąd się tu wzięły? Zamieszkiwane przez blisko 600 tysięcy ludzi miasto powstało w miejscu tropikalnej dżungli, której mieszkańcami jeszcze nie tak dawno były kobry, mamby zielone i czarne oraz pytony.
NIEZWYKŁY DR POL
The Incredible Dr. Pol
Od 1 października, od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 i 21:00
Doktor Pol na okrągło 2.jpg
Pierwszy tydzień września to wymarzony czas dla wszystkich miłośników przygód weterynarza z Michigan. Dr Pol nie boi się trudnych wyzwań i niesfornych zwierząt, więc jest na miejscu zawsze, gdy tego potrzebują. Które zwierzę sprawi mu najwięcej trudności? Jakie przygody czekają ulubionego weterynarza? Przekonajcie się sami, z czym będzie musiał się zmierzyć w tym niezwykłym tygodniu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_pazdziernik_2018.doc

doc | 8,21 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_pazdziernik_2018.pdf

pdf | 643 KB

Pobierz
Doktor Pol 3.jpg

grafika | 7,93 MB

Pobierz
Doktor Pol 2.jpg

grafika | 7,47 MB

Pobierz
Doktor Pol 1.jpg

grafika | 7,35 MB

Pobierz
Doktor Pol 7.jpg

grafika | 2,54 MB

Pobierz
Doktor Pol 5.jpg

grafika | 860 KB

Pobierz
Doktor Pol 6.jpg

grafika | 657 KB

Pobierz
Doktor Pol 4.jpg

grafika | 287 KB

Pobierz
Doktor Pol 8.jpg

grafika | 169 KB

Pobierz
Węże w mieście 2.jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
Węże w mieście 7.jpg

grafika | 487 KB

Pobierz
Węże w mieście 4.jpg

grafika | 511 KB

Pobierz
Węże w mieście 1.jpg

grafika | 618 KB

Pobierz
Węże w mieście 5.jpg

grafika | 463 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wrzesień na kanale Nat Geo Wild

temu

Tę jesień rozpoczniemy od wizyty w upalnej Kalifornii. Sprawdzimy, które zwierzęta są w stanie przeżyć w jednym z najgorętszych miejsc na świecie, jakim jest Dolina Śmierci.  Zastanawialiście się kiedyś, w jakich innych niecodziennych miejscach mogą mieszkać? Czy spodziewaliście się, że w miejskich wodociągach znajdziecie ryby? A co powiecie na to, że w Australii mieszkają dziki? We wrześniu będzie okazja, by zobaczyć, jak różne gatunki zwierząt radzą sobie w z pozoru nienaturalnym dla nich środowisku. Przybliżymy również historię dzikich wilków w Parku Yellowstone, które po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciły na te tereny. A w bloku programowym „Bestie w akcji” sprawdzimy kto sieje największy postrach w zwierzęcym świecie.
Sierpień na kanale Nat Geo Wild

temu

Wakacje nieodłącznie kojarzą się z podróżami. I choć w przypadku ludzi często oznaczają one tłumy na lotniskach i korki na drogach, w przypadku zwierząt migracje są przepięknymi i malowniczymi spektaklami. Będziemy mogli przyjrzeć się im bliżej w 10-odcinkowej serii „Wyzwania natury”. Skoro już o wyzwaniach mowa, to w sierpniu zobaczymy również niezwykłe zadanie, jakie postawił przed sobą Andy Coetzee, poszukujący najbardziej nieuchwytnych ryb świata w serii „Jeszcze większa ryba”.  Na lądzie znajdziemy się z kolei w dzikim świecie lwów, które każdego dnia walczą o przetrwanie. Poznamy też zmagania ze światem porzuconego przez stado, chorego „Osieroconego słoniątka” oraz „Sekrety dzikich Indii”.
Lipcowe propozycje programowe Nat Geo Wild

temu

W lipcu na kanale Nat Geo Wild czekają nas same zapierające dech wyprawy. W bajkowym otoczeniu zejdziemy do morskich głębin, by znaleźć się w samym centrum… polowania rekinów. Podczas „Tygodnia z rekinami” wielokrotnie serce zabije mocniej, bo poznamy największe i najbardziej drapieżne okazy, stając z nimi niemal oko w oko. Odwiedzimy także „Meksyk nieodkryty” z jego zaskakującą fauną, a seria „Najpiękniejsze parki narodowe USA” przeniesie nas do świata prawdziwych cudów natury. Wakacje nie mogłyby zacząć się lepiej!
Czerwcowe propozycje programowe kanału Nat Geo Wild

temu

Gdy żar będzie lał się z nieba, w czerwcu na kanale Nat Geo Wild zejdziemy do chłodnych morskich i oceanicznych głębin, by poznać różnorodne gatunki żyjących tam zwierząt. Zanurzymy się w Morzu Ochockim i będziemy pływać z kamerą wśród ryb - młotów u wybrzeży Bahamów. W ciągu „Tygodnia z Rosją” dokładnie poznamy niezwykłe wodne i lądowe gatunki zwierząt zamieszkujące rozległą „Dziką Rosję”, ale przeniesiemy się też na inny kontynent, by przyjrzeć się z bliska „Wszystkim ptakom Ameryki”. A jeśli komuś zabraknie wrażeń – z pewnością  dostarczą ich „Smoki z Komodo”.