W Światowy Dzień Zwierząt kanał Nat Geo Wild zwraca uwagę na trudne relacje ludzi i innych istot
W Światowy Dzień Zwierząt kanał Nat Geo Wild zwraca uwagę na trudne relacje ludzi i innych istot

W Światowy Dzień Zwierząt kanał Nat Geo Wild zwraca uwagę na trudne relacje ludzi i innych istot

4 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zwierząt. Tego dnia kanał Nat Geo Wild chce sprowokować widzów do refleksji nad stosunkiem ludzi do innych mieszkańców Ziemi oraz uświadomić, że są to istoty czujące i wrażliwe, wobec których należy zachowywać szacunek i starać się rozumieć ich potrzeby. Dzięki emitowanym tego dnia przez całą dobę filmom dokumentalnym, widzowie będą mieli okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt i ich środowisko naturalne oraz przekonać się, że współistnienie ludzi i zwierząt jest możliwe – konieczne jest jednak zrozumienie i dobra wola.

Światowy Dzień Zwierząt – emisja 4 października przez cały dzień na kanale Nat Geo Wild

Współczesny szybko rozwijający się świat sprawia, że człowiek zagarnia dla siebie coraz bardziej rozległe terytoria. Wycinane są lasy, zasiedlane tereny dzikie, a w ich miejscach powstają drogi, osiedla, biurowce i fabryki. Człowiek wkracza w dzikie ekosystemy nie tylko na lądzie, ale również na morzach i oceanach, niszcząc naturalne środowisko życia zwierząt. Bez skrupułów zaśmieca je, zanieczyszcza, zakłócając wypracowaną dotychczas harmonię. Chcielibyśmy, aby programy emitowane na kanale Nat Geo Wild zwiększały świadomość i edukowały, a naszym celem jest sprawienie, by zwierzęta były uznawane za przyjaciół ludzi i istoty czujące, które człowiek będzie traktował z szacunkiem.

W ramach Światowego Dnia Zwierząt na kanale Nat Geo Wild wyemitowane zostaną m.in. dokumenty:

 • Miasto wydr – emisja 4 października o godz. 8:00 na kanale Nat Geo Wild

  Poznamy dwie rodziny wydr, zamieszkujące jedną z najbardziej zatłoczonych na świecie wysp - Singapur. Tym razem to zwierzęta zaanektowały serce tętniącego życiem miasta, sprawiając że jest już ono domem nie tylko dla ludzi.
 • Makaki - rodzinna więź – emisja 4 października o godz. 9:00 na kanale Nat Geo Wild

  „Makaki – rodzinna więź” to opowieść o stadzie makaków z górzystego rejonu Chin. Mimo trudnych warunków życia, ta niezwykła rodzina troskliwie zajmuje się niewidomą małpką o imieniu Gia.
 • Ratujmy słonie! – emisja 4 października o godz. 13:00 na kanale Nat Geo Wild

  Afrykańskim słoniom grozi wymarcie, dlatego kenijska organizacja Davida Sheldricka próbuje powstrzymać kłusowników i ratuje osierocone słoniątka.
Osierocone słoniątko male.jpg
 • Szkoła dla szympansów – emisja 4 października o godz. 15:00 na kanale Nat Geo Wild

  W Sierra Leone szympansy walczą o przetrwanie. Po przejściu wojny domowej i wirusa ebola, ich ochrona nie jest priorytetem dla rządzących. Rozpoczął się wyścig z czasem, by uratować te stworzenia znajdujące się na skraju wyginięcia. Zadania podjęła się organizacja Tacugama Chimp Sanctuary. Dokument przedstawi chwytającą za serce historię czarujących szympansów, z natury indywidualistów, walczących o przetrwanie.
szympans.jpg
 • Krokodyla matka – emisja 4 października o godz. 16:00 na kanale Nat Geo Wild

  W dokumencie „Krokodyla matka” poznamy tajemnice z życia krokodyli. Podejrzymy ich relacje rodzinne, dojrzewanie i techniki polowań, utrwalone za pomocą nowoczesnych technologii.
 • Najsłynniejsza tygrysica świata – emisja 4 października o godz. 17:00 na kanale Nat Geo Wild

  Machli, znana jako Królowa Ranthambore, to najsłynniejsza tygrysica świata. Jej charakterystyczne umaszczenie na policzku uczyniło ją łatwo rozpoznawalną. Była tak sławna, że jej wizerunek wymalowany został na ścianach stacji kolejowej w Indiach. Żyła dłużej niż większość tygrysów, potrafiła upolować krokodyla 2 razy większego od siebie i obronić swoje terytorium przed samcami. W produkcji „Najsłynniejsza tygrysica świata” poznamy jej niezwykłą, pełną wzlotów i upadków historię. Zobaczymy, dlaczego po 11 latach Machli została zmuszona do opuszczenia swojego terytorium i rozpoczęcia walki o życie na nowym terenie.
 • Arcytrudna misja: ginące gatunki - rok 2017 – emisja 4 października o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild

  „Arcytrudna misja: ginące gatunki - rok 2017” to analiza najnowszych materiałów, map i statystyk, które pomogą ustalić lokalizację i sytuację ginących gatunków zwierząt.
 • Cudowny gepard – emisja 4 października o godz. 22:00 na kanale Nat Geo Wild

  Populacja gepardów z roku na rok maleje i istnieje realne zagrożenie, że już niedługo wyginą. Dzięki istnieniu ośrodków walczących o życie i zdrowie tych zwierząt, możliwe jest ratowanie rannych i chorych osobników. „Cudowny gepard” to historia niezwykłej samicy geparda - Sibelli, która raniona przez kłusowników, cudem uniknęła śmierci. W 2003 roku dzięki pomocy ludzi rozpoczęła nowy rozdział w życiu, w rezerwacie przyrody Samara. Początki powrotu do normalnego życia okazały się trudne, ale Sibella przeżyła dłużej niż inni przedstawiciele jej gatunku – co sprawiło zresztą, że przeszła do historii i wzbudziła zainteresowanie świata.
Miesiąc wielkich kotów_Cudowny gepard_małe.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

arcytrudna_misja_szkola_dla_szympansow__2_.jpg

grafika | 4,02 MB

Pobierz
arcytrudna_misja_szkola_dla_szympansow__4_.jpg

grafika | 3,84 MB

Pobierz
arcytrudna_misja_szkola_dla_szympansow.jpg

grafika | 3,61 MB

Pobierz
Cudowny_gepard_1.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Cudowny_gepard_6.jpg

grafika | 1,97 MB

Pobierz
Światowy Dzień Zwierząt 4 października na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 4,13 MB

Pobierz
Światowy Dzień Zwierząt 4 października na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 541 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wybrane propozycje programowe Nat Geo Wild na grudzień

Grudzień na kanale Nat Geo Wild przeniesie nas w rejony najbardziej dzikie. Nie oznacza to wcale, że będziemy przemierzać wyłącznie odległe i mało znane kraje. Okazuje się bowiem, że nawet miejsca, które z pozoru są nam znajome, skrywają swoje niezwykłe tajemnice. Odwied
Afrykańskie królestwo zwierząt w całej okazałości w listopadzie na kanale Nat Geo Wild

Badacze i naukowcy biją na alarm – blisko połowa zamieszkujących Afrykę gatunków zwierząt jest zagrożona wyginięciem. Całe szczęście można tu jeszcze spotkać majestatyczne dzikie koty, wspaniałe słonie, żyrafy, nosorożce, hipopotamy i wiele innych gatunków zwierząt. To o
Goryle, szympansy, słonie, hipopotamy i hieny – to tylko nieliczni przedstawiciele niezwykłego świata zwierząt Ugandy. Poznajcie ich podczas niecodziennej podróży z kanałem Nat Geo Wild

Dzika Uganda - perła Afryki. To kraj pełen różnorodności, dziki i nieprzenikniony, który od lat rozbudza wyobraźnię badaczy, obserwujących z uwagą niezwykłą przyrodę kraju i zwierzęta zamieszkujące te tereny. Przemierzymy tutejsze parki narodowe i obszary chronione, by p
Eksperyment, który naprawił ludzki błąd. „Wilki z Yellowstone” we wrześniu na kanale Nat Geo Wild

Poznaj historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych eksperymentów przyrodniczych świata – ponownego wprowadzenia wilków do Parku Narodowego Yellowstone. Jego rezultat przekroczył wszelkie oczekiwania.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.