Grudniowe propozycje programowe

Grudniowe propozycje programowe

Opublikowany

W grudniu na Nat Geo Wild zobaczycie obraz dzikiej natury na trzech kontynentach.

DZIKI PARK YELLOWSTONE
Wild Yellowstone
Premiera w niedzielę, 6 grudnia, godz. 18:00
(2x60)
 
Park Yellowstone to niezwykłe miejsce. To właśnie tam spotyka się lód z ogniem na szczycie największego wulkanu w Ameryce Północnej. Latem jest to spokojna kraina pełna niedźwiedzi, wilków i setek innych zwierząt. Zimą staje się bezwzględną lodową pustynią, która rok rocznie pochłania wiele istnień. Wszystko to sprawia, że ten położony dwa kilometry nad poziomem morza, najstarszy park świata to ciągła arena walk – o pożywienie, terytorium, hierarchię w stadzie. „Dziki park Yellowstone” to dokument, który pokaże do czego zdolne są zwierzęta w walce o przetrwanie.

DZIKI WIETNAM
Wild Vietnam
Premiera w niedzielę, 27 grudnia, godz. 18:00
(1x60 min.)
 
Niespełna pół wieku temu Wietnam był szargany krwawym konfliktem. Bomby, napalm oraz herbicydy stosowane przez armię USA w celu zniszczenia roślinności odcisnęły swoje piętno na tej dzikiej krainie. Jednak Matka Natura posiada cudowne zdolności do regeneracji. Dziś Wietnam  uznawany jest za jeden z najbardziej zróżnicowanych terenów na naszej planecie – występuje tam około 10% wszystkich gatunków zwierząt. Tropikalne dżungle tego kraju to prawdziwe królestwo egzotycznych, unikalnych stworzeń. Jednak jak doszło do tego, że ta ziemia pełna blizn w postaci kraterów po bombach, stała się na nowo rajem dla dzikich zwierząt? Odpowiedź na to pytanie w dokumencie Nat Geo Wild „Dziki Wietnam”.

KOWBOJ Z AUSTRALIJSKIEGO BUSZU
Outback Wrangler
Premiera w piątek, 25 grudnia, godz. 18:00
(8x60 min.)
 
Matt Wright to wyjątkowa postać. Wychowany w australijskim buszu zna się na zwierzętach jak mało kto. Na co dzień wykorzystuje swoje kształtowane przez całe życie umiejętności, aby pomagać zwierzętom, a w dodatku tym, do których większość z nas bałaby się zbliżyć. Kamera Nat Geo Wild będzie towarzyszyć Mattowi podczas jego prób przenoszenia niebezpiecznych zwierząt z terenów, na których mogłyby trafić na ludzi. Takie spotkanie mogłoby być niebezpieczne dla człowieka, ale zapewne skończyłoby się bardzo źle dla samego zwierzęcia. Jak wygląda życie tego eksperta od ryzyka zobaczycie w dokumencie „Kowboj z australijskiego buszu”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_grudzien2015.docx

docx | 147 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_grudzien2015.pdf

pdf | 514 KB

Pobierz
Dziki_Park_Yellowstone.jpg

grafika | 45,2 KB

Pobierz
Kowboj_z_australijskiego_buszu.jpg

grafika | 31,3 KB

Pobierz
Dziki_Wietnam.jpg

grafika | 27 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.