Afrykańskie królestwo zwierząt w całej okazałości w listopadzie na kanale Nat Geo Wild

Afrykańskie królestwo zwierząt w całej okazałości w listopadzie na kanale Nat Geo Wild

Badacze i naukowcy biją na alarm – blisko połowa zamieszkujących Afrykę gatunków zwierząt jest zagrożona wyginięciem. Całe szczęście można tu jeszcze spotkać majestatyczne dzikie koty, wspaniałe słonie, żyrafy, nosorożce, hipopotamy i wiele innych gatunków zwierząt. To one właśnie w całej okazałości pokażą się w bloku programowym „Niesamowita Afryka” przygotowanym przez kanał Nat Geo Wild.

Blok programowy: Niesamowita Afryka  – emisja przez cały tydzień od poniedziałku 26 listopada do piątku 30 listopada o godz. 18:00  na kanale Nat Geo Wild

JaguarVsCroc_31.jpg
Ostatni tydzień listopada na kanale Nat Geo Wild przeniesie nas w spalone słońcem afrykańskie krainy, zamieszkiwane przez niezwykłych osadników. Będziemy mieli szanse podglądać ich codzienne życie, a czasem nawet walkę o przetrwanie. Zagrożeniem mogą okazać się nie tylko inne gatunki zwierząt – silniejsze, sprytniejsze i bardziej zaradne, ale również warunki naturalne, które nie oszczędzają słabszych osobników, a czasem mogą stanowić prawdziwe wyzwanie nawet dla tych najbardziej wytrwałych i zaprawionych w bojach. Poznajcie z nami bogatą i niezwykłą afrykańską florę i faunę w rzadkich ujęciach scen, które miało szanse obserwować naprawdę niewielu.

W ramach bloku programowego „Niesamowita Afryka” zaplanowano dokumenty:

Kierunek Wild: Kongo – emisja w poniedziałek 26 listopada o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
Rzeka Kongo - potężniejsza i bardziej niebezpieczna niż jakakolwiek inna rzeka jest jednocześnie schronieniem dla wielu zwierząt. Biolodzy zgodnie uważają ją za kolebkę ewolucji i doskonałe miejsce dla powstawania nowych gatunków. Druga co do wielkości rzeka Afryki, która ma źródła na granicy z Zambią, staje się miejscem jednej z największych na świecie migracji ssaków. W gęstych dżunglach Kongo żyją w ukryciu najbliżsi krewni człowieka. Te małpy to jeden z czterech gatunków człowiekowatych żyjących na ziemi.
Afrykański superwąż – emisja we wtorek 27 listopada o godz. 18:00
Pytony skalne z KwaZulu-Natal w RPA to budzące strach, ogromne i bardzo silne gady. Już sam ich wygląd nie zwiastuje miłego spotkania. Słusznie, bo ten gatunek jest w stanie pożreć nawet człowieka.  
Królestwo lwów – emisja we wtorek 27 listopada o godz. 19:00
W Parku Narodowym Ruaha w Tanzanii trwa pora sucha. To wielkie wyzwanie dla zamieszkujących te tereny dzikich zwierząt, między innymi lwów. Tysiące spragnionych osobników będą musiały znaleźć miejsce, w którym znajduje się woda. Czy uda się im to bez przeszkód?
Kólestwo lwów 1.jpg
Jaguar kontra kajman – emisja w środę 28 listopada o godz. 18:00
Kajmany tylko czyhają, by móc zapolować na zwierzę, które się do nich zbliży. Jest jednak jeden osobnik, z którym nie odważą się stanąć do walki – to trzeci największy kot na świecie - jaguar. Choć młode osobniki tego gatunku pozostają z matkami przez pierwszych parę lat i to one zapewniają im w tym czasie ochronę i pożywienie, kiedy dojrzeją – stają się prawdziwym postrachem innych gatunków, nie tylko na lądzie, ale i w wodzie. Głodnego jaguara nic nie powstrzyma przed polowaniem nawet na mającego 74 zęby i najmocniejszy uścisk szczęki kajmana. Niesamowity pojedynek pokaże z bliska światowej sławy fotograf przyrody Steve Winter i operator Bertie Gregory, którzy byli świadkami scen niezarejestrowanych nigdy dotąd.
JaguarVsCroc_14.jpg
Lwy kontra żyrafy – emisja w środę 28 listopada o godz. 19:00
Stado lwic króluje nad brzegiem rzeki. Ale w ostatnich kilku latach region został dotknięty suszą i lwice muszą teraz walczyć o przetrwanie. By zdobyć pożywienie atakują żyrafy. Te niezwykłe polowania kończą się walkami, które mogą trwać nawet kilka godzin i nigdy nie ma pewności, czy tym razem uda się zdobyć pożywienie.
TheKill_04.jpg
Dzika Afryka Południowa – emisja w czwartek 29 listopada oraz w piątek 30 listopada o godz. 18:00
Republika Południowej Afryki to kraj tak zróżnicowany, jak cały kontynent. Mieszkają tu nie tylko wielkie koty i największe lądowe ssaki, ale również uwielbiające chłód pingwiny. Nat Geo Wild zaprasza na wyprawę do dzikiej Afryki Południowej, podczas której odsłoni największe tajemnice tego rejonu.
Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Młoda krew – emisja w piątek 30 listopada o godz. 19:00
Matka Natura nie zna miłosierdzia, zwłaszcza wobec młodych przedstawicieli gatunku. Muszą walczyć o przetrwanie już od pierwszego oddechu, ponieważ każdy kolejny dzień ich życia może być ostatnim. W programie przyjrzymy się, w jaki sposób nowo narodzeni – zarówno drapieżniki, jak i ich ofiary – uczą się walczyć o przetrwanie w otaczającym ich bezlitosnym świecie.
BloodRivals_LionKingdom_Ep103_02.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

Afrykańskie królestwo zwierząt w całej okazałości w listopadzie na kanale Nat Geo Wild.pdf

pdf | 164 KB

Pobierz
Afrykańskie królestwo zwierząt w całej okazałości w listopadzie na kanale Nat Geo Wild.doc

doc | 83,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wybrane propozycje programowe Nat Geo Wild na grudzień

Grudzień na kanale Nat Geo Wild przeniesie nas w rejony najbardziej dzikie. Nie oznacza to wcale, że będziemy przemierzać wyłącznie odległe i mało znane kraje. Okazuje się bowiem, że nawet miejsca, które z pozoru są nam znajome, skrywają swoje niezwykłe tajemnice. Odwied
Goryle, szympansy, słonie, hipopotamy i hieny – to tylko nieliczni przedstawiciele niezwykłego świata zwierząt Ugandy. Poznajcie ich podczas niecodziennej podróży z kanałem Nat Geo Wild

Dzika Uganda - perła Afryki. To kraj pełen różnorodności, dziki i nieprzenikniony, który od lat rozbudza wyobraźnię badaczy, obserwujących z uwagą niezwykłą przyrodę kraju i zwierzęta zamieszkujące te tereny. Przemierzymy tutejsze parki narodowe i obszary chronione, by p
W Światowy Dzień Zwierząt kanał Nat Geo Wild zwraca uwagę na trudne relacje ludzi i innych istot

4 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zwierząt. Tego dnia kanał Nat Geo Wild chce sprowokować widzów do refleksji nad stosunkiem ludzi do innych mieszkańców Ziemi oraz uświadomić, że są to istoty czujące i wrażliwe, wobec których należy zachowywać szacunek i starać się rozumieć ich potrzeby. Dzięki emitowanym tego dnia przez całą dobę filmom dokumentalnym, widzowie będą mieli okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt i ich środowisko naturalne oraz przekonać się, że współistnienie ludzi i zwierząt jest możliwe – konieczne jest jednak zrozumienie i dobra wola.
Eksperyment, który naprawił ludzki błąd. „Wilki z Yellowstone” we wrześniu na kanale Nat Geo Wild

Poznaj historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych eksperymentów przyrodniczych świata – ponownego wprowadzenia wilków do Parku Narodowego Yellowstone. Jego rezultat przekroczył wszelkie oczekiwania.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.