Najlepsza praca świata w nowej odsłonie, czyli „Kowboj z australijskiego buszu”

Najlepsza praca świata w nowej odsłonie, czyli „Kowboj z australijskiego buszu”

Opublikowany

Matt Wright to wyjątkowa postać. Wychowany w australijskim buszu zna się na zwierzętach jak mało kto. Na co dzień wykorzystuje swoje, kształtowane przez całe życie umiejętności, aby pomagać zwierzętom, i to w dodatku tym, do których większość z nas bałaby się zbliżyć. Kamera Nat Geo Wild będzie towarzyszyć Mattowi podczas jego prób przenoszenia niebezpiecznych zwierząt z terenów, na których mogłyby trafić na ludzi. Takie spotkanie byłoby niebezpieczne dla człowieka, ale zapewne skończyłoby się także bardzo źle dla samego zwierzęcia. Jak wygląda życie tego eksperta od zwierzęcego ryzyka zobaczycie w dokumencie „Kowboj z australijskiego buszu”.

Kilka lat temu władze australijskiego stanu Queensland, szukając sposobu na wypromowanie się wśród turystów, ogłosiły konkurs na najlepszą pracę świata. Dostał ją Brytyjczyk Ben Southall, a do jego obowiązków należało nadzorowanie rajskiej wyspy Hamilton. Bena i bohatera nowej serii Nat Geo Wild, Matta Wrighta wiele łączy. Choć Matt o swoją pracę nie ubiegał się w międzynarodowym konkursie, to również pracuje w otoczeniu wyjątkowych krajobrazów Australii i uważa swoją pracę za najlepszą na świecie. To jak wygląda jego codzienność zobaczyć będzie można na antenie Nat Geo Wild w serii „Kowboj z australijskiego buszu”.

Australijskie Terytorium Północne to nieprzyjazny ląd. Mieszkają tam tysiące słodkowodnych krokodyli. Niegdyś ten gatunek dumnych drapieżników stał na krawędzi zagłady. Dziś, dzięki uznaniu za gatunek zagrożony, liczebność jego osobników wzrosła. W okolicach pojawiło się także więcej ludzi – prowadzi to do wielu „napięć międzygatunkowych”. Rolą Matta jest troska o równowagę na terenie potencjalnego konfliktu. Jego codzienność to ochrona ludzi przed dzikimi zwierzętami W drugą stronę to także ochrona dzikich zwierząt przez cywilizacją, która w krótkim czasie mogłaby je unicestwić. Do takiej pracy potrzeba czegoś więcej niż dobrego CV – odwagi, pasji i charakteru. Dzień roboczy z życia Matta Wrighta zobaczycie w serii „Kowboj z australijskiego buszu” na Nat Geo Wild.

„Kowboj z australijskiego buszu” do zobaczenia na Nat Geo Wild w piątek, 25 grudnia, o godz. 18:00.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

WildHorseBust_11_OutbackWrangler.JPG

grafika | 5,85 MB

Pobierz
Kowboj_z_australijskiego_buszu_na_Nat_Geo_Wild.docx

docx | 42,7 KB

Pobierz
WildHorseBust_18_OutbackWrangler.JPG

grafika | 9,47 MB

Pobierz
FlyingCrocs_12_OutbackWrangler.JPG

grafika | 5,71 MB

Pobierz
PredatorIsland_14_OutbackWrangler.JPG

grafika | 5,27 MB

Pobierz
PredatorIsland_10_OutbackWrangler.JPG

grafika | 6,12 MB

Pobierz
FlyingCrocs_09_OutbackWrangler.JPG

grafika | 12,8 MB

Pobierz
FlyingCrocs_14_OutbackWrangler.JPG

grafika | 6,78 MB

Pobierz
FlyingCrocs_04_OutbackWrangler.JPG

grafika | 10,3 MB

Pobierz
FlyingCrocs_10_OutbackWrangler.JPG

grafika | 2,7 MB

Pobierz
WildHorseBust_03_OutbackWrangler.JPG

grafika | 7,31 MB

Pobierz
WildHorseBust_10_OutbackWrangler.JPG

grafika | 5,17 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.