NAT GEO WILD PRZEDSTAWIA NIESAMOWITĄ, DZIKĄ PRZYRODĘ W CYKLU „PARKI NARODOWE USA”

NAT GEO WILD PRZEDSTAWIA NIESAMOWITĄ, DZIKĄ PRZYRODĘ W CYKLU „PARKI NARODOWE USA”

Opublikowany

Każdego roku miliony turystów odwiedzają najsłynniejsze parki narodowe USA, które w 2016 roku obchodzą stulecie swojego istnienia. Opowie o nich niezwykła seria dokumentalna Nat Geo Wild, która zabierze widzów w miejsca położone z dala od punktów widokowych, by pokazać im oblicze dzikiej natury, w tym narodziny i śmierć, która czyha na każdym kroku.

W Parku Narodowym Yellowstone widzowie staną się świadkami niezwykłego wydarzenia - narodzin jednego z 700 młodych bizonów, które przyjdą na świat w tym roku. W Parku Narodowym Yosemite przedstawiona zostanie mrożąca krew w żyłach walka kojota z orłem przednim, ptakiem o imponującej, dwumetrowej rozpiętości skrzydeł i siedmiocentymetrowych szponach zdolnych zabić jelenia. Seria dokumentów pokaże bogactwo dzikiej przyrody USA, zaskakujące zależności pomiędzy różnymi gatunkami zwierząt, fauną i florą oraz nieodkryte jeszcze przez turystów krajobrazy.

Nowy, ośmioodcinkowy cykl Nat Geo Wild pt. „Parki narodowe USA”, który zadebiutuje na antenie w niedzielę, 6 marca, o godz. 18:00, jest zapisem trwającej ponad trzy lata podróży po ośmiu dzikich zakątkach Ameryki Północnej. Widzowie odkryją cuda natury, jakie skrywa skalista linia brzegowa Pacyfiku, Półwysep Olympic, wypalona słońcem pustynia Saguaro i tajemniczy zakątek wschodniego wybrzeża z pasmem górskim Smoky Mountains. Odwiedzimy też najbardziej wysunięty na północ Park Narodowy Gates of Artic i otaczające go wybrzeże, gdzie niedźwiedzie polarne niecierpliwie czekają aż zamarznie ocean, by móc znów polować na tłuste foki. W tym samym czasie, na południowym krańcu Florydy, pyton birmański - uciekinier z nielegalnej hodowli - ucztuje w Parku Narodowym Everglades. Nat Geo Wild zabierze widzów w miejsca położone z dala od utartych szlaków, aby przedstawić dziką stronę parków i niesamowite historie toczące się tam, gdzie nie sięga wzrok turystów.

„Parki narodowe USA”; premiera w niedzielę, 6 marca, godz. 18:00

Opisy poszczególnych marcowych dokumentów:


Półwysep Olimpic; premiera w niedzielę, 6 marca, godz. 18:00


Półwysep Olympic góruje ponad bezkresnym Pacyfikiem. Życie tętni na jego skalistym wybrzeżu, w podmokłych lasach i na wysokich szczytach. Zamieszkujące ten teren rodziny orek, najlepiej poznanych morskich ssaków na świecie, polują wzdłuż linii brzegowej, a lwy morskie i wydry korzystają z obfitości pożywienia. Baribale, które lubią owoce morza, polują podczas odpływu na ukryte pod kamieniami kraby. Bieliki amerykańskie stosują przemyślne taktyki łowieckie podczas polowań na kolonie morskich ptaków, a ich ofiarami padają zarówno pisklęta, jak i dorosłe osobniki. Lasy deszczowe to najbardziej różnorodne lasy świata. Wieczna zieleń umiarkowanego klimatu stwarza idealne warunki do życia dla sosnowiórki szarej i stad jeleni Roosevelta. To wszystko sprawia, że Półwysep Olympic jest jednym z najbardziej zróżnicowanych parków narodowych Ameryki.

Wielki Kanion; premiera w niedzielę, 13 marca, godz. 18:00

Wielki Kanion Kolorado jest jednym z najsłynniejszych na świecie cudów natury. Odwiedzają go każdego roku miliony turystów, ale niewielu zdaje sobie sprawę, co dzieje się pomiędzy krawędzią urwiska a rzeką. Zabierzemy widzów w podróż do ukrytych miejsc położonych na dnie kanionu i wzdłuż jego stromych klifów. Po drodze spotkamy majestatyczne, kalifornijskie kondory, które krążą wysoko ponad parkiem, będziemy świadkami godowej walki owiec gruborogich i podejrzymy jak sprytne dzięciury żołędziowe gromadzą zapasy pożywienia. Turyści tłumnie odwiedzają szczyty klifów w South Rim, gdzie bizony i widłorogi żyją na małych preriach wewnątrz wąwozu. Zobacz Wielki Kanion Kolorado, jakiego nigdy wcześniej nie znałeś.

Yellowstone; premiera w niedzielę, 20 marca, godz. 18:00

Na świecie jest niewiele miejsc tak wyjątkowych i niezwykłych jak Park Narodowy Yellowstone, najstarszy park narodowy na świecie. Yellowstone to przyrodniczy skarb, który kryje w sobie wspaniałe lasy i rozległe doliny. To także naturalne środowisko bizonów, watah wilków i niedźwiedzi grizli. Ponieważ jest usytuowany na największym na świecie superwulkanie, na jego terenie znajdują się słynne gorące źródła i gejzery - Old Faithful Geyser i Grand Prismatic Spring. Wielokrotnie nagradzani filmowcy, Oliver Goetzl i Ivo Nörenberg, filmowali Yellowstone przez trzy lata, wykorzystując najnowsze zdobycze techniki filmowej, aby pokazać w nowatorski sposób niezwykłą przyrodę i zjawiskowe krajobrazy Yellowstone.

Everglades; premiera w niedzielę, 27 marca, godz. 18:00

Nazywany rzeką trawy, Park Narodowy Everglades, którego krajobraz to bezkresne bagna zamieszkałe przez aligatory oraz niezliczone gatunki ptaków, jest naturalnym środowiskiem najrzadszych stworzeń świata. Położony na Półwyspie Florydzkim Park Everglades to mozaika ekosystemów unikatowych w światowej skali ... oraz miejsce, gdzie walka na śmierć i życie jest codziennością. Na jego terenie, tuż przy linii brzegowej znajdują się gęste lasy namorzynowe, gdzie za chwilę rozegra się wstrząsający dramat - przemiana sympatycznych stworzeń w przebiegłych morderców. Jeden z największych terenów podmokłych na naszej planecie jest kalejdoskopem niezwykłych siedlisk zamieszkałych przez tysiące gatunków, m.in. aligatory, czy nieuchwytną panterę florydzką. Zobacz ich zmagania z brutalnymi siłami natury.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

GatesOfTheArctic_20_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 4,04 MB

Pobierz
Olympic_15_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 6,03 MB

Pobierz
GreatSmokyMountains_10_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 3,12 MB

Pobierz
GatesOfTheArctic_02_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 3,77 MB

Pobierz
Parki_narodowe_USA.docx

docx | 47,3 KB

Pobierz
GreatSmokyMountains_05_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 2,68 MB

Pobierz
GrandCanyon_17_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 1,13 MB

Pobierz
GrandCanyon_10_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 3,31 MB

Pobierz
GatesOfTheArctic_11_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 3 MB

Pobierz
Yellowstone_25_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 6,1 MB

Pobierz
Everglades_18_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 1,87 MB

Pobierz
Olympic_11_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 11 MB

Pobierz
Olympic_23_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 9,28 MB

Pobierz
Everglades_10_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 7,44 MB

Pobierz
Yellowstone_21_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 8,92 MB

Pobierz
Yellowstone_26_AmericasNationalParks.JPG

grafika | 4,53 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.