Najbardziej krwawy i bezwzględny konflikt w historii – „Gdy stawką jest życie”

Najbardziej krwawy i bezwzględny konflikt w historii – „Gdy stawką jest życie”

Opublikowany

Nie ma nagród pocieszenia, wyrazów empatii - przetrwa tylko zwycięzca. Kulisy najbardziej krwawego konfliktu w świecie natury przedstawi nowa seria pt. „Gdy stawką jest życie”.

W walce o przetrwanie nie ma miejsca na błędy, każdy z nich może skończyć się śmiercią. Nie ma też mowy o sentymentach. Wraz z pierwszymi promieniami porannego słońca wszystkie żyjące istoty – od potężnych drapieżników, po najmniejsze stworzenia u ich stóp – stają do walki o kolejny dzień życia i przetrwanie swojego gatunku. W tym wyścigu każde z nich musi być silniejsze, sprytniejsze i szybsze od przeciwnika.

Około 3,5 miliarda lat temu wydarzył się przełom w historii Ziemi – pojawiło się na niej życie. Od tego czasu na naszej planecie niezliczona ilość stworzeń opanowała każdy jej zakamarek. Jak to możliwe, że powstało wiele gatunków, które potrafią się tak bardzo od siebie różnić? To wszystko dzięki ewolucji, która wyposażyła każdy z nich w wyjątkowe zdolności do przetrwania w warunkach nieustannej walki o pokarm oraz o to, aby nie zostać zjedzonym. Jak wygląda codzienna rzeczywistość zwierząt ocalałych z tego morderczego wyścigu? Jak w tej walce radzą sobie drapieżniki, a co zapewnia przetrwanie ich z pozoru bezbronnym ofiarom? Odpowiedzi na te pytania przedstawi Nat Geo Wild w nowej serii dokumentalnej „Gdy stawką jest życie“.Przykładem niepozornego zwierzęcia, które świetnie sobie radzi w trudnych warunkach jest dziobak. Ten mieszkający w Australii i prowadzący częściowo wodny tryb życia ssak jako jeden z nielicznych ze swej gromady... składa jaja. Większość swojego życia spędza w rzece, która dostarcza mu pożywienia w postaci larw, owadów, czy skorupiaków. Wody, w których żyje, cechuje bardzo niska przejrzystość, a mimo to, dzięki bardzo czułym receptorom umieszczonym na dziobie, nasz bohater jest w stanie zarejestrować każdy ruch w zmąconej toni i bez problemu pożreć małą ofiarę, albo uniknąć drapieżnika znacznie większego niż on sam. To tylko jeden z wielu przykładów niezwykłych osiągnięć ewolucji w świecie zwierząt. Aby zobaczyć ich więcej oglądajcie serię „Gdy stawką jest życie“


„Gdy stawką jest życie”; premiery we wtorki, od 5 kwietnia, godz. 18:00 na Nat Geo Wild.Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TheRaceUnderfoot_04_RaceOfLife.JPG

grafika | 1,81 MB

Pobierz
Gdy_stawka_jest_zycie_na_Nat_Geo_Wild.docx

docx | 44,3 KB

Pobierz
AfterDark_02_RaceOfLife.JPG

grafika | 6,78 MB

Pobierz
TheRaceUnderfoot_02_RaceOfLife.JPG

grafika | 8,2 MB

Pobierz
Defenses_03_RaceOfLife.JPG

grafika | 11,3 MB

Pobierz
NaturalWarriors_01_RaceOfLife.JPG

grafika | 995 KB

Pobierz
TheBigCats_01_RaceOfLife.JPG

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.