Propozycje programowe na czerwiec
Propozycje programowe na czerwiec

Propozycje programowe na czerwiec

Opublikowany

W czerwcu na antenie Nat Geo Wild zagoszczą przepiękne krajobrazy Afryki oraz zwierzęta, które zrobią wszystko, aby przetrwać. Dlaczego flamingi są różowe i po co żyrafie niebieski język - na te pytania odpowie program "Ta niesamowita Afryka".  Widzowie odwiedzą m.in. zamieszkałe przez trzewikodzioba dorzecze Kongo, wybiorą się na wyprawę do Narodowego Parku Zakouma oraz poznają codzienne zwyczaje pawianów. Z kolei seria "Zwierzęcy arsenał" pokaże naturalne zdolności zwierząt, dzięki którym rywalizują między sobą o pożywienie, partnera czy pozycję w stadzie.


TA NIESAMOWITA AFRYKA

Extraordinary Africa
Premiery w niedziele, od 5 czerwca, o godz. 18:00 i 18:30.
(6x30 min.)


Każdego poranka wraz z pierwszymi promieniami słońca, w Afryce rozpoczyna się olśniewający festiwal kolorów. Cały kontynent mieni się niezliczoną ilością barw. Począwszy od bieli i czerni, przez różowy, niebieski i zielony aż po szarości i czerwienie – ta bogata paleta kolorów jest efektem dostosowywania się fauny i flory do warunków klimatycznych i bezwzględnego ekosystemu. Przepiękne barwy Afryki mają bowiem bardzo ważną rolę do odegrania w życiu wielu gatunków. Dzięki nim rośliny i zwierzęta rozmnażają się, zdobywają pożywienie, a także bronią się przed drapieżnikami. Program „Ta niesamowita Afryka” odkryje przed widzami magię tego niezwykłego kontynentu. Poznamy zwyczaje dzikich zwierząt, wybierzemy się na wyprawę do wiecznie zielonych lasów deszczowych i odwiedzimy pokryty śniegiem masyw górski Rwenzori.

ZWIERZĘCY ARSENAŁ
Animals’ armory
Premiery w czwartki, od 30 czerwca, o godz. 18:00.
(5x60 min.)


Życie zwierząt nie należy do spokojnych. Muszą radzić sobie nie tylko ze znajdowaniem pożywienia dla siebie i swojego potomstwa, ale także unikać zagrożenia, aby samemu nie stać się przekąską. Czasami muszą też rywalizować ze współtowarzyszami ze stada o jedzenie, terytorium lub partnera. Zasadzki, przynęty i kłamstwa to dobrze znane sztuczki człowieka, ale te metody są równie skutecznie używane w królestwie zwierząt. Od łusek po poroża, ludzi od dawna fascynuje zdolność zwierząt do samoobrony za pomocą ich naturalnych narzędzi walki.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Barwny_Kontynent_008_Ta_niesamowita_Afryka.jpg

grafika | 6,26 MB

Pobierz
Odcinek_101_101_Zwierzecy_Arsenal.jpg

grafika | 3,76 MB

Pobierz
Zakouma_004_Ta_Niesamowita_Afryka.jpg

grafika | 16,6 MB

Pobierz
Skarby_Wschodniego_Konga_002_Ta_Niesamowita_Afryka.jpg

grafika | 6,24 MB

Pobierz
Odcinek_103_005_Zwierzecy_Arsenal.jpg

grafika | 4,07 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_czerwiec_2016.doc

doc | 1,68 MB

Pobierz
Virunga_002_Ta_Niesamowita_Afryka.jpg

grafika | 5,43 MB

Pobierz
Odcinek_101_003_Zwierzecy_Arsenal.jpg

grafika | 7,87 MB

Pobierz
Nazinga_005_Ta_Niesamowita_Afryka.jpg

grafika | 1,25 MB

Pobierz
Ostatni_Las_004_Ta_Niesamowita_Afryka.jpg

grafika | 14,1 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_czerwiec_2016.pdf

pdf | 740 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.