Sierpień na Nat Geo Wild
Sierpień na Nat Geo Wild

Sierpień na Nat Geo Wild

Opublikowany

W sierpniu, z okazji Światowego Dnia Słonia,  Nat Geo Wild pokaże dwa nowe programy dokumentalne "Słoniątko poznaje świat" oraz "Mądry jak słoń", które odkryją przed widzami fascynujący świat tych olbrzymich zwierząt. Sierpień, to także "Tydzień z rekinami", podczas którego będzie można obejrzeć produkcje poświęcone jednym z najbardziej przerażających stworzeń na świecie i dowiedzieć się, czy mityczne rekiny z Alcatraz naprawdę istnieją. 

ŚWIATOWY DZIEŃ SŁONIA

SŁONIĄTKO POZNAJE ŚWIAT
Little Giant
Premiera w piątek, 12 sierpnia o godz. 18:00.
(1x60 min.)

Słoniątko, nazwane imieniem Mały E, urodziło się w stadzie próbującym przetrwać w jednym z najbardziej charakterystycznych zakątków Kenii - rezerwacie Masai Mara – w którym wiele gatunków zwierząt żyje na co dzień obok siebie. Susza zmusza zwierzęta do wędrówki w poszukiwaniu wody i pożywienia. Mały słoń, który dopiero uczy się chodzić, będzie musiał nie tylko przemierzyć wiele kilometrów każdego dnia, ale również zmierzyć się z przeszkadzającymi w wędrówce drapieżnikami oraz ludźmi. 

MĄDRY JAK SŁOŃ
Mind of a Giant
Premiera w piątek, 12 sierpnia o godz. 19:00.
(1x60 min.)

Zespół naukowców stara się dowiedzieć, ile słoni żyje obecnie w Afryce. Podczas badań, specjaliści dokonują rewolucyjnego odkrycia dotyczącego zaskakujących zachowań tych zwierząt. Słonie afrykańskie okazują się być mądrzejsze niż przypuszczano. Naukowcy zaobserwowali wyraźną współpracę między poszczególnymi osobnikami, które przekazują sobie wzajemnie informacje, by dzięki temu uczyć się nowych rzeczy. Kolejne badania wykazały jeszcze bardziej zadziwiające zdolności słoni. Zwierzęta te mogą współpracować między sobą, rozwiązywać problemy i posiadają samoświadomość. Wykazują empatię, potrafią okazać smutek, radość czy strach. Okazuje się, że słonie powinny być uważane, obok małp człekokształtnych i waleni, za jedne z najzdolniejszych i najbardziej złożonych stworzeń na naszej planecie. 

JAK ŻYĆ, ŻEBY PRZEŻYĆ
World of the Wild
Premiery w każdą niedzielę, od 21 sierpnia o godz. 18:00 i 18:30
(13x30 min.)

Nat Geo Wild zaprasza na fascynującą podróż przez dżungle, lasy, pasma górskie, pustynie i oceany, by z bliska przyjrzeć się dzikim zwierzętom w ich naturalnym środowisku. Widzowie będą mieli okazję poznać zachowania różnych gatunków, otoczenie, w którym funkcjonują, a także zaobserwować zdolności przystosowania się zwierząt do zmieniających się warunków życia. Zobaczą jak żyją te zwierzęta, żeby przeżyć.

TYDZIEŃ Z REKINAMI 

REKIN MŁOT: TAJEMNICE GIGANTA
Mega Hammerhead
Premiera w poniedziałek, 22 sierpnia o godz. 18:00
(1x30 min.)

Rekin młot, zadziwiający swym niecodziennym wyglądem, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zwierząt na ziemi. Jednak niewielu ludzi wie, że to morskie stworzenie jest niezwykle wyspecjalizowanym drapieżnikiem, co udało mu się osiągnąć w ramach ewolucji. Doktor Neil Hammerschlag wraz z grupą badaczy, wyruszają na poszukiwania rekinów młotów, by dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. Członkowie ekipy mają również nadzieję na to, że uda im się odszukać głowomłota olbrzymiego – największego przedstawiciela tego gatunku, potrafiącego osiągnąć długość 6 metrów i ważyć prawie pół tony.

ATAK REKINA
When Sharks Attack 3
Premiery od wtorku do czwartku, od 23 sierpnia o godz. 18:00.
(3x60 min.)

Na amerykańskich wybrzeżach dochodzi coraz częściej do ataków rekinów na ludzi. Wiele z nich wystąpiło w krótkim okresie i w zupełnie nowych, zaskakujących miejscach. Doniesienia o kolejnych wypadkach wstrząsnęły lokalnymi społecznościami. Urlopowicze, naukowcy oraz mieszkańcy są zdesperowani, by odkryć co jest przyczyną tych strasznych wydarzeń, a także dowiedzieć się jakie znaki sygnalizują zbliżające się niebezpieczeństwo. 

REKINY Z ALCATRAZ
Sharkatraz
Premiera w piątek, 26 sierpnia o godz. 18:00.
(1x60 min.)

Najgorsi przestępcy byli niegdyś wysyłani do twierdzy o zaostrzonym rygorze – więzienia na wyspie Alcatraz. Każdy z nich marzył o ucieczce. Największą przeszkodą nie były jednak ani grube mury, ani kraty, ani nawet strażnicy i druty kolczaste – były nią… rekiny. Wody wokół Alcatraz, w obszarze tzw. „czerwonego trójkąta” na Oceanie Spokojnym, są schronieniem dla różnej maści gatunków rekinów, w tym żarłacza białego. Nat Geo Wild przyjrzy się atakom na ludzi, jakie miały miejsce w przeszłości, a także, wraz z amerykańskim badaczem, Scottem Cassellem, wyruszy w poszukiwaniu tych przerażających stworzeń, by odkryć całą prawdę kryjącą się za mitem rekinów z Alcatraz. 

W POGONI ZA REKINEM MŁOTEM
Hunting the Hammerhead
Premiera w sobotę, 27 sierpnia, o godz. 18:00
(1x60 min.)

Tropikalne wody Bimini na Bahamach stanowią obszar polowań na ogromne rekiny młoty. Po siedmiu latach badań nad zmysłami łowieckimi żarłaczy białych, biolog, Dr Craig O’Connell, weźmie na warsztat ogromne drapieżniki o charakterystycznym kształcie pyska, by wreszcie odkryć tajemnicę stojącą za legendarnym „młotem” i przyjrzeć się sposobom łowieckim tych przerażających stworzeń. 


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Rekin_mlot_tajemnice_giganta_2.jpg

grafika | 177 KB

Pobierz
Atak_rekina_2.JPG

grafika | 2,34 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_sierpien_2016.doc

doc | 5,15 MB

Pobierz
Rekiny_z_Alcatraz_1.JPG

grafika | 1,1 MB

Pobierz
Rekin_mlot_tajemnice_giganta_1.jpg

grafika | 596 KB

Pobierz
Atak_rekina_1.jpg

grafika | 144 KB

Pobierz
Rekiny_z_Alcatraz_2.JPG

grafika | 4,5 MB

Pobierz
Madry_jak_slon_1.jpg

grafika | 1,82 MB

Pobierz
Madry_jak_slon_2.jpg

grafika | 2,13 MB

Pobierz
Slaniatko_poznaje_swiat_1.jpg

grafika | 17,6 MB

Pobierz
W_pogoni_za_rekinem_mlotem_1.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
Rekiny_z_Alcatraz_3.jpg

grafika | 158 KB

Pobierz
W_pogoni_za_rekinem_mlotem_2.jpg

grafika | 11,5 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_sierpien_2016.pdf

pdf | 1,23 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.