Światowy Dzień Słonia 12 sierpnia na Nat Geo Wild

Światowy Dzień Słonia 12 sierpnia na Nat Geo Wild

Opublikowany

Z okazji Światowego Dnia Słonia, przypadającego w piątek, 12 sierpnia, Nat Geo Wild wyemituje dwa programy dokumentalne poświęcone tym największym lądowym ssakom na Ziemi. Pierwszy z nich, „Słoniątko poznaje świat”, odkryje przed widzami zmagania nowonarodzonego słoniątka, które próbuje uczyć się otaczającego go świata i jednocześnie poradzić sobie z czyhającymi na nie niebezpieczeństwami. Drugi z dokumentów, „Mądry jak słoń”, przybliży widzom niesamowitą naturę słoni afrykańskich oraz przedstawi najnowsze odkrycia naukowe na ich temat.

„Słoniątko poznaje świat” – premiera w piątek, 12 sierpnia, o godz. 18:00.
„Mądry jak słoń” – premiera w piątek, 12 sierpnia, o godz. 19:00.

Światowy Dzień Słonia, obchodzony od 2012 roku, ustanowiono, by zwrócić uwagę na sytuację słoni azjatyckich i afrykańskich, których populacja zmniejsza się drastycznie z każdym rokiem. Z okazji tego wyjątkowego święta, kanał Nat Geo Wild przygotował dwa programy. „Słoniątko poznaje świat” to dokument przedstawiający zmagania Małego E, słoniątka zamieszkującego kenijski rezerwat Masai Mara. Maluch niedawno przyszedł na świat i musi nauczyć się tak podstawowych rzeczy, jak poruszanie się na czterech nogach. Z powodu suszy jego stado jest zmuszone migrować w poszukiwaniu pożywienia i wody, dlatego E powinien nabyć umiejętność chodzenia jak najszybciej. Podczas wędrówki młode będzie musiało zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami, od drapieżników po kłusowników. Nad jego bezpieczeństwem czuwa matka oraz inne samice ze stada, które pomagają sobie wzajemnie w wychowaniu młodych.

Druga z produkcji, „Mądry jak słoń”, odkryje przed widzami zaskakujące fakty na temat natury słoni. Zespół naukowców starający dowiedzieć się, ilu przedstawicieli gatunku żyje obecnie w Afryce, dokonuje rewolucyjnego odkrycia dotyczącego zachowań tych zwierząt. Te migrujące od tysięcy lat olbrzymy doskonale wiedzą dokąd zmierzają i potrafią przekazywać te informacje między sobą. Dodatkowo, ścieżki ich wędrówek zmieniają się z uwagi na czyhających na nie kłusowników. Naukowcy zaobserwowali również, że osobnik, który miał już do czynienia z myśliwymi, starał się ukryć swoje kły w obecności ludzi. Słonie mogą nie tylko współpracować między sobą i rozwiązywać stające na ich drodze problemy. Wykazują empatię, potrafią okazać smutek, radość czy strach. Okazuje się, że słonie powinny być uważane, obok małp człekokształtnych i waleni, za jedne z najzdolniejszych stworzeń na naszej planecie.

Światowy Dzień Słonia na Nat Geo Wild. „Słoniątko poznaje świat” - premiera w piątek, 12 sierpnia, o godz. 18:00. „Mądry jak słoń” - premiera w piątek, 12 sierpnia, o godz. 19:00. 


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Slaniatko_poznaje_swiat_3.jpg

grafika | 17,9 MB

Pobierz
Madry_jak_slon_2.jpg

grafika | 2,13 MB

Pobierz
_wiatowy_Dzie__S_onia_na_Nat_Geo_Wild.pdf

pdf | 524 KB

Pobierz
Slaniatko_poznaje_swiat_1.jpg

grafika | 17,6 MB

Pobierz
Madry_jak_slon_1.jpg

grafika | 1,82 MB

Pobierz
Slaniatko_poznaje_swiat_2.jpg

grafika | 17,6 MB

Pobierz
_wiatowy_Dzie__S_onia_na_Nat_Geo_Wild.doc

doc | 58,5 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.