Zabójcze szczęki w morskim raju. Tydzień z rekinami na Nat Geo Wild. 

Zabójcze szczęki w morskim raju. Tydzień z rekinami na Nat Geo Wild. 

Opublikowany

Uważane za jedne z najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Sieją postrach wśród amatorów wodnych kąpieli i surferów. Nat Geo Wild zaprasza na „Tydzień z rekinami”, podczas którego stacja wyemituje programy dokumentalne poświęcone tym przerażającym i tajemniczym stworzeniom. 

„Tydzień z rekinami” – premiery codziennie, od 22 do 27 sierpnia, o godz. 18:00 na antenie Nat Geo Wild. 

„Tydzień z rekinami” na antenie Nat Geo Wild rozpocznie półgodzinny dokument „Rekin młot: tajemnice giganta”. Z ponad 500 różnych gatunków rekinów na świecie, rekiny młoty są jednymi z najbardziej fascynujących i najmniej zbadanych. W wyniku ewolucji stały się niezwykle wyspecjalizowanymi drapieżnikami, potrafiącymi nawet z dalekiej odległości namierzyć swoją ofiarę. Doktor Neil Hammerschlag wraz z grupą badaczy, wyrusza na poszukiwania rekinów młotów, by dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. Członkowie ekipy mają również nadzieję na to, że uda im się odszukać głowomłota olbrzymiego – największego przedstawiciela tego gatunku, potrafiącego osiągnąć długość 6 metrów i ważyć prawie pół tony.

Kolejnym programem, który zostanie wyemitowany w ramach „Tygodnia z rekinami” będzie trzyodcinkowa seria dokumentalna „Atak rekina”. Na amerykańskich wybrzeżach, które co roku przyciągają miliony turystów, coraz częściej dochodzi do ataków rekinów na ludzi. W Cape Cod w stanie Massachusetts, gdzie zrealizowano kultowy film „Szczęki”, fikcja stała się rzeczywistością. W latach 2012-2015 widziano tutaj 600 rekinów, podczas gdy w przeszłości były rzadkim zjawiskiem. Urlopowicze, naukowcy oraz mieszkańcy są zdesperowani, by odkryć, co jest przyczyną ataków rekinów na ludzi, a także dowiedzieć się jakie znaki sygnalizują zbliżające się niebezpieczeństwo. W przeciwnym razie idylliczne kurorty mogą popaść w ruinę.W piątek Nat Geo Wild zaprasza na godzinny program „Rekiny z Alcatraz”. Wyspa Alcatraz to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów Zatoki San Francisco. Znajduje się tu nieczynne już więzienie o zaostrzonym rygorze - miejsce, do którego zsyłani byli najniebezpieczniejsi przestępcy. Wody otaczające wyspę są schronieniem dla kilkunastu gatunków rekinów. Część z nich żyje tu cały czas, pozostałe odwiedzają te rejony okazjonalnie. Podobno to właśnie żarłacze białe były największą przeszkodą uniemożliwiającą ucieczkę z twierdzy. Nat Geo Wild wraz z amerykańskim badaczem Scottem Cassellem, wyruszy w poszukiwaniu tych przerażających stworzeń, by odkryć całą prawdę kryjącą się za mitem rekinów z Alcatraz.Dokument „W pogoni za rekinem młotem” zamknie cykl programów „Tygodnia z rekinami”. Po siedmiu latach badań nad zmysłami łowieckimi żarłaczy białych, biolog, dr Craig O’Connell, weźmie na warsztat te ogromne drapieżniki o charakterystycznym kształcie pyska, by wreszcie odkryć tajemnicę stojącą za legendarnym „młotem” i przyjrzeć się sposobom łowieckim tych przerażających stworzeń.

Tydzień z rekinami na Nat Geo Wild – premiery codziennie od 22 do 27 sierpnia, o godz. 18:00.
„Rekin młot: tajemnice giganta” - premiera w poniedziałek, 22 sierpnia.
„Atak rekina” - premiery od wtorku do czwartku, od 23 sierpnia.
„Rekiny z Alcatraz” - premiera w piątek, 26 sierpnia.
„W pogoni za rekinem młotem” - premiera w sobotę, 27 sierpnia.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

W_pogoni_za_rekinem_mlotem_1.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
Atak_rekina_1.jpg

grafika | 144 KB

Pobierz
Rekiny_z_Alcatraz_2.JPG

grafika | 4,5 MB

Pobierz
Rekin_mlot_tajemnice_giganta_1.jpg

grafika | 596 KB

Pobierz
Tydzie__z_rekinami_na_Nat_Geo_Wild.doc

doc | 454 KB

Pobierz
Rekin_mlot_tajemnice_giganta_2.jpg

grafika | 177 KB

Pobierz
Atak_rekina_2.JPG

grafika | 2,34 MB

Pobierz
Tydzie__z_rekinami_na_Nat_Geo_Wild.pdf

pdf | 627 KB

Pobierz
Rekiny_z_Alcatraz_1.JPG

grafika | 1,1 MB

Pobierz
Rekiny_z_Alcatraz_3.jpg

grafika | 158 KB

Pobierz
W_pogoni_za_rekinem_mlotem_2.jpg

grafika | 11,5 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.