Nat Geo Wild we wrześniu
Nat Geo Wild we wrześniu

Nat Geo Wild we wrześniu

We wrześniu na Nat Geo Wild zagoszczą lekarze i ich podopieczni z "Ostrego dyżuru dla zwierząt" w Teksasie. Zobaczymy także "Gang szakali" oraz  "Rodzinę żmijowatych", wybierzemy się w  "Podróż przez dziką Australię" z Ray'em Mearsem, podejrzymy gody pand wielkich, a dzięki serii "Humorzaste zwierzaki" poznamy przyczyny zaskakujących zachowań wielu gatunków zwierząt.

OSTRY DYŻUR DLA ZWIERZĄT
Animal ER
Premiery w czwartki, od 1 września, o godz. 18:00
(6x60 min.)

Klinika weterynaryjna w Teksasie to miejsce, w którym pomoc znajdą zwierzęta wszelkiej maści i gatunku - począwszy od egzotycznych, takich jak owca kanadyjska czy jeżozwierz, aż po domowych pupili jak koty, psy i papugi. Placówka zajmuje powierzchnię ponad 5 tys. metrów kwadratowych i zatrudnia 235 osób. Widzowie Nat Geo Wild będą mieli okazję przyjrzeć się pracy tamtejszych lekarzy i specjalistów, troszczących się każdego dnia o swoich pacjentów. Będą im towarzyszyć od momentu przyjęcia na ostry dyżur, poprzez postawienie diagnozy i leczenie aż do wypisania ze szpitala.

POWÓDŹ W AMAZONII
Amazon Underworld
Premiera we wtorek, 6 września, o godz. 18:00
(1x60 min.)

Kiedy koryta Amazonki i jej dopływów wysychają do minimum, deszcz zaczyna padać nieprzerwanie z ogromną siłą. W ciągu kilku miesięcy wody osiągną tak wysoki poziom, że mogłyby w niektórych miejscach pochłonąć dziesięciopiętrowy budynek. Zwierzęta muszą sobie poradzić z nadciagającym kataklizmem, który niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Jest to szczególnie trudny okres dla młodych, które po raz pierwszy w swoim życiu doświadczają takiej ulewy. Kamery Nat Geo Wild podążą za mieszkańcami dorzeczy Amazonki, ukazując ich dramatyczną walkę z potopem.  

GANG SZAKALI 
Gangster Jackals
Premiera w sobotę, 10 września, o godz. 18:00
(1x60 min.)

Przegonione przez południowoafrykańskich rolników szakale, znalazły nowe schronienie na mało przyjaznym namibijskim Wybrzeżu Szkieletowym. Szakale czaprakowe adaptują się do nowego stylu życia. Uczą się, w jaki sposób łapać przybrzeżne zwierzęta i jak współpracować, by zdobyć nieco większą ofiarę. Polowanie w stadzie, wymagające komunikacji pomiędzy poszczególnymi osobnikami, to rzadko spotykane zachowanie wśród tych drapieżników. Niektórym taka kooperacja się udaje, inne zostają padlinożercami albo giną. Kamery Nat Geo Wild, a dzięki nim także widzowie, podążą śladami tych zwierząt, by ukazać zmiany zachodzące w ich zachowaniu zarejestrowane na przestrzeni kilku lat.

RODZINA ŻMIJOWATYCH 
Viper Queens
Premiera w sobotę, 17 września, o godz. 18:00
(1x60 min.)

Od pustyni, poprzez dżungle i afrykańskie wioski, żmije znane są z mało przyjaznej natury i długich, jadowych zębów. Mimo to, nie są tylko zimnokrwistymi zabójcami. Osobniki płci żeńskiej potrafią zaprezentować się z nieco łagodniejszej strony. Velvet, żmija gabońska oraz Therma, grzechotnik, są dwiema matkami muszącymi stawić czoła wyzwaniom dnia codziennego, by zadbać o swoje potomstwo. Zwłaszcza teraz, gdy na horyzoncie pojawia się nowy przybysz – drapieżnik, dla którego młode żmije stanowią łatwy łup.

PODRÓŻ PRZEZ DZIKĄ AUSTRALIĘ 
Wild Australia With Ray Mears
Premiery w każdy wtorek, od 20 września, o godz. 18:00 i 18:30
(6x30 min.)

Ray Mears, „człowiek lasu” i ekspert survivalowy, eksploruje faunę i florę Australii. Odwiedzi takie miejsca, jak Wielka Rafa Koralowa, mokradła, lasy eukaliptusowe i deszczowe, południowe wybrzeże kontynentu i czerwona pustynia. W każdym odcinku Ray odkrywa środowisko przyrodnicze Australii - śledzi i identyfikuje główne gatunki dzikich zwierząt zamieszkujących określony obszar oraz bada, w jaki sposób przystosowały się do panujących tam warunków. Widzowie będą mieli okazję spotkać tak niezwykłe stworzenia, jak drzewiak rudy – ssak z rodziny kangurowatych, czy olbrzymie ptaki kazuary, a także pławikoniki – morskie ryby przypominające swym wyglądem wodorosty.
  
PANDY WIELKIE: WSPOMAGANE GODY
Giant Pandas: Bred In Captivity
Premiera w sobotę, 24 września, o godz. 18:00
(1x60 min.)

Para singapurskich pand wielkich, Kai Kai i Jia Jia, przygotowuje się do spotkania. Opiekunowie zwierzaków, mający nadzieję, że randka tej dwójki zaowocuje przyjściem na świat młodych, nie chcą pozostawiać niczego przypadkowi i pieczołowicie pracują nad tym, by zapewnić parze odpowiednie warunki. Czy Singapur stanie się świadkiem narodzin małej pandy? Te drapieżne ssaki nie są jednak jedynymi stworzeniami, którymi opiekuje się rezerwat w Singapurze. Młode manata karaibskiego, nazwane imieniem Canola, zostało porzucone przez matkę. Opiekunowie muszą „przedstawić” je samicy jeszcze raz, zanim zwierzak stanie się dla nich zagrożeniem.

HUMORZASTE ZWIERZAKI
Moody Beasts
Premiery w każdą środę, od 28 września, o godz. 18:00
(3x60 min.)

Dlaczego samiec łosia pokrywa się własnym moczem? Czemu ryby klowny zmieniają płeć? I wreszcie, dlaczego chutliwiec brunatny ginie po odbyciu godów? Nat Geo Wild zaprasza na trzy godzinne odcinki serii „Humorzaste zwierzaki”, która odkryje przed widzami sekrety potężnej, pierwotnej siły, niejednokrotnie pchającej zwierzęta do samozagłady.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_wrzesie__2016.doc

doc | 5,51 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_wrzesie__2016.pdf

pdf | 1,52 MB

Pobierz
Rodzina__mijowatych_10.jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
Rodzina__mijowatych.jpg

grafika | 611 KB

Pobierz
Rodzina__mijowatych_2.jpg

grafika | 817 KB

Pobierz
Ep101_Gang_szakali_14.jpg

grafika | 868 KB

Pobierz
Ep101_Gang_szakali.jpg

grafika | 1,6 MB

Pobierz
Powodz_w_Amazonii_2.jpg

grafika | 4,93 MB

Pobierz
Powodz_w_Amazonii_3.jpg

grafika | 4,88 MB

Pobierz
Powodz_w_Amazonii_1.jpg

grafika | 5,27 MB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_3.jpg

grafika | 4,03 MB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_1.jpg

grafika | 4,38 MB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_2.jpg

grafika | 3,14 MB

Pobierz
Pandy_wielkie_wspomagane_gody_2.jpg

grafika | 2,89 MB

Pobierz
Pandy_wielkie_wspomagane_gody_3.jpg

grafika | 1,06 MB

Pobierz
Pandy_wielkie_wspomagane_gody_1.jpg

grafika | 2,94 MB

Pobierz
Odc1_Humorzaste_zwierzaki_2.JPG

grafika | 6,84 MB

Pobierz
Odc2_Humorzaste_zwierzaki_1.JPG

grafika | 2,97 MB

Pobierz
Odc1_Humorzaste_zwierzaki.JPG

grafika | 1,78 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.