"Podróż przez dziką Australię" z Rayem Mearsem we wrześniu na Nat Geo Wild

"Podróż przez dziką Australię" z Rayem Mearsem we wrześniu na Nat Geo Wild

Opublikowany

Ray Mears, „człowiek lasu” i ekspert survivalowy wyrusza w podróż przez dzikie rejony Australii, odkrywając przed widzami najpiękniejsze zakątki tego kontynentu oraz jego bogatą i zróżnicowaną przyrodę. Widzowie zobaczą zarówno „ikony” australijskiej fauny w ich naturalnym środowisku, jak również rzadkie, nietypowe gatunki spotykane jedynie w określonych rejonach ojczyzny Aborygenów.   

„Podróż przez dziką Australię” - premiery w każdy wtorek, od 20 września, o godz. 18:00 i 18:30 na antenie Nat Geo Wild.

Ray Mears zabierze widzów w podróż przez nieokiełznane rejony australijskiego kontynentu – od Wielkiej Rafy Koralowej, przez moczary, lasy eukaliptusowe i deszczowe, aż po pustynię. W każdym z nich zidentyfikuje główne gatunki dzikich zwierząt zamieszkujących określony obszar oraz zbada, w jaki sposób przystosowały się do panujących tam warunków. Podróżnik spotka się również z ekspertami, którzy pomogą mu poznać zaskakujące bogactwa miejscowej fauny i flory.  


Widzowie będą mieli okazję zobaczyć zarówno symbole tamtejszej przyrody, takie jak koale, kangury czy emu, jak również niezwykłe i rzadko spotykane stworzenia, jak drzewiak rudy – ssak z rodziny kangurowatych, czy olbrzymie ptaki kazuary,  a także pławikoniki – morskie ryby przypominające swym wyglądem wodorosty. Zapraszamy na fascynującą podróż przez dziką Australię z Rayem Mearsem! 

OPISY ODCINKÓW:
Odcinek 1. „Podróż przez dziką Australię: Rafa”. Premiera we wtorek, 20 września, o godz. 18:00.
Pierwszym przystankiem na mapie podróży Raya Mearsa będzie zatoka Hervey Bay. Wykorzysta on tę wizytę, by podejrzeć samicę humbaka wraz z trzymiesięcznym młodym, szkolącym swe umiejętności pływackie, przed długą morską wędrówką. Następnie wybierze się na wyspę Lady Elliot, skąd podziwiać będzie Wielką Rafę Koralową będącą jednym z najbardziej złożonych i zróżnicowanych ekosystemów na Ziemi.

Odcinek 2. „Podróż przez dziką Australię: Moczary”. Premiera we wtorek, 20 września, o godz. 18:30.
Kolejnym punktem wyprawy Raya będzie Ziemia Arnhema. Przemierzając ślepe ramię rzeki Cooper Creek, podróżnik stanie oko w oko z jednym z najniebezpieczniejszych drapieżników żyjących na naszej planecie – krokodylem różańcowym. Poszuka również śladów ludzkiej działalności sprzed wieków i odkryje starożytne malowidła Aborygenów.

Odcinek 3. „Podróż przez dziką Australię: Busz”. Premiera we wtorek, 27 września, o godz. 18:00.
Tym razem Ray wybierze się do parku You Yangs w stanie Viktoria. W porośniętym drzewami eukaliptusowymi buszu poszuka zwierzęcych symboli Australii, jakimi są koale. Następnie uda się do Parku Narodowego Otway, by w jeziorze Elżbiety, wraz z kamerami Nat Geo Wild, „zapolować” na dziobaka. Zwierzęta te są bardzo trudno uchwytne i rzadko spotykane na lądzie, a ich miejscem zamieszkania są nory nad brzegami jezior.

Odcinek 4. „Podróż przez dziką Australię: Las deszczowy”. Premiera we wtorek, 27 września, o godz. 18:30.
Ray wybierze się w głąb australijskiego lasu deszczowego w poszukiwaniu kazuara, pradawnego ptaka nielota oraz niezwykłego kangura – drzewiaka. Jego uwadze nie umkną zachowania tamtejszych zwierząt, które doskonale przystosowały się do panujących tam warunków. Zobaczymy mistrzów kamuflażu, takich jak patyczak, pająk czy jaszczurka.

Odcinek 5. „Podróż przez dziką Australię: Wybrzeże”. Premiera we wtorek, 4 października, o godz. 18:00.
Ray rozpocznie zwiedzanie wybrzeża w zatoce Port Phillip, następnie przemierzając malowniczą drogę Great Ocean Road w stanie Viktoria, będzie poszukiwał morskich zwierząt Australii, takich jak delfiny, foki czy pingwiny. Postara się także odnaleźć niezwykle rzadko spotykanych przedstawicieli tamtejszej fauny, których widział do tej pory jedynie na zdjęciach, jakimi są pławikoniki australijskie, przypominające swym wyglądem wodorosty.

Odcinek 6. „Podróż przez dziką Australię: Pustynia”. Premiera we wtorek, 4 października, o godz. 18:30.
Tym razem Ray odwiedzi słabo zaludnione, pustynne obszary środkowej Australii. Swą podróż rozpocznie od wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO monolitu Uluru, który z lotu ptaka wygląda zupełnie jak czerwona planeta, choć tutaj spotkać możemy również roślinność, a co za tym idzie, i wodę. Podróżnik odwiedzi także sanktuarium kangurów oraz pozna problematykę związaną z poszukiwaniem wody i specyfikę tamtejszych wodopojów.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Podroz_przez_dzika_Australie_Pustynia_1.jpg

grafika | 3,35 MB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_Las_deszczowy_2.jpg

grafika | 3,28 MB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_Pustynia_2.jpg

grafika | 2,98 MB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_Rafa_1.jpg

grafika | 2,41 MB

Pobierz
Podr___przez_dzik__Australi__na_Nat_Geo_Wild.pdf

pdf | 765 KB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_Las_deszczowy_1.jpg

grafika | 3,69 MB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_Wybrzeze_2.jpg

grafika | 3,14 MB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_Busz_2.jpg

grafika | 5,4 MB

Pobierz
Podr___przez_dzik__Australi__na_Nat_Geo_Wild.doc

doc | 65,5 KB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_Busz_1.jpg

grafika | 3,59 MB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_Busz_3.jpg

grafika | 3,98 MB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_Moczary_1.jpg

grafika | 2,95 MB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_Moczary_2.jpg

grafika | 4,03 MB

Pobierz
Podroz_przez_dzika_Australie_Wybrzeze_1.jpg

grafika | 3,39 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.