Nat Geo Wild odkrywa nietypowe zachowania "Humorzastych zwierzaków"

Nat Geo Wild odkrywa nietypowe zachowania "Humorzastych zwierzaków"

Opublikowany

Dlaczego samiec łosia pokrywa się własnym moczem? Czemu ryby klowny zmieniają płeć? I wreszcie, dlaczego chutliwiec brunatny ginie po odbyciu godów? Nat Geo Wild zaprasza na trzy godzinne odcinki serii „Humorzaste zwierzaki”, która odkryje przed widzami sekrety potężnej, pierwotnej siły, niejednokrotnie pchającej zwierzęta do samozagłady. 

„Humorzaste zwierzaki”, premiery w każdą środę, od 28 września, o godz. 18:00 na antenie Nat Geo Wild.

W programie dokumentalnym „Humorzaste zwierzaki” kamery Nat Geo Wild odkryją zaskakujące zachowania różnych gatunków zwierząt. Widzowie podejrzą zwyczaje godowe takich stworzeń, jak łosie, żyrafy czy ryby klowny (błazenki). Dowiedzą się dlaczego żółwie morskie przemierzają tysiące kilometrów, by znaleźć partnera, a także dlaczego potomstwem surykatek, które wydały na świat młode, zajmują się inne samice w stadzie. Poznają także zachowania i codzienne życie „nastoletnich terrorystów”, a więc młodych takich zwierząt, jak dingo, kolczatka, żółw czy sokół wędrowny, które od pierwszych chwil życia muszą walczyć o przetrwanie i zmagać się z przeciwnościami, na które nie są przygotowane.
OPISY ODCINKÓW
Odcinek 1. „Humorzaste zwierzaki. Zalotnicy w akcji” – premiera w środę, 28 września, o godz. 18:00.
Jak wyglądają gody różnych gatunków zwierząt? Począwszy od lwów morskich, poprzez słonie, łosie, żyrafy czy błazenki, poznamy specyficzne zwyczaje i zachowania tych stworzeń mające wzbudzić zainteresowanie osobników płci przeciwnej.

Odcinek 2. „Humorzaste zwierzaki. Okrutne rodziny” – premiera w środę, 5 października, o godz. 18:00.
Widzowie dowiedzą się, jak wygląda macierzyństwo zwierzaków, takich jak lwy, kangury czy delfiny. Przyjrzą się samicy geparda, która chcąc zapewnić swoim młodym pokarm, musi zostawić je bez opieki i udać się na polowanie, a także stadu surykatek, w którym potomstwo chowają inne samice.

Odcinek 3. „Humorzaste zwierzaki. Nastoletni terroryści” – premiera w środę, 12 października, o godz. 18:00.
Przyjrzymy się „nastoletnim terrorystom”, a więc młodym, które każdego dnia, od momentu przyjścia na świat, mierzą się z wieloma wyzwaniami i walczą o przetrwanie. Podejrzymy potomstwo dingo, dowiemy się dlaczego młode antylopy gnu muszą nauczyć się chodzić natychmiast po urodzeniu, a także jakimi mamami są kolczatki czy samice sokołów wędrownych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Odc1_Humorzaste_zwierzaki_1.jpg

grafika | 4,53 MB

Pobierz
Odc2_Humorzaste_zwierzaki_2.JPG

grafika | 840 KB

Pobierz
Humorzaste_zwierzaki_Nat_Geo_Wild.pdf

pdf | 491 KB

Pobierz
Humorzaste_zwierzaki_Nat_Geo_Wild.doc

doc | 56 KB

Pobierz
Odc2_Humorzaste_zwierzaki_1.jpg

grafika | 4,53 MB

Pobierz
Odc1_Humorzaste_zwierzaki_3.JPG

grafika | 2,83 MB

Pobierz
Odc1_Humorzaste_zwierzaki_2.JPG

grafika | 3,03 MB

Pobierz
Odc3_Humorzaste_zwierzaki_1.JPG

grafika | 7,86 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.