Sssss… na National Geographic Wild marzec będzie pełen sssssyczących gadów!A wszystko dzięki cyklowi Węże na National Geographic Wild. Długie, beznogie gady występują na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Potrafią dostosować się do różnych warunków. W zasadzie jedynie zimno zniechęca węże na tyle, że unikają rejonów, gdzie szczególnie daje się ono we znaki.Niestety, w wielu miejscach na ziemi węże borykają się z problemem… wizerunkowym. Budzą w ludziach strach lub odrazę. Rzadziej wynika to z ich rzeczywistej agresji względem naszego gatunku, częściej ze względów kulturowych oraz liczby dotyczących ich mitów i półprawd. National Geographic Wild stara się ukazać prawdziwą naturę węży. Nie zawsze przyjazną, za to bez wątpienia – niezmiernie fascynującą! Ssssss…
WĘŻE NA NATIONAL GEOGRAPHIC WILD
A w kwestii zabijania – trudno o lepszych specjalistów. Potrafią powoli dusić i błyskawicznie atakować z wykorzystaniem trującego jadu. Różnorodność ich taktyk może budzić grozę. Jeśli jeszcze wyobrazimy sobie, że największe z anakond sięgają 9 metrów, strach wydaje się uzasadniony. W cyklu programów National Geographic Wild stara się jednak odczarować węże, pokazać nam, że choć są bezwzględnymi zabójcami, ich rola w ekosystemie jest niezmiernie ważna. A człowiek – zachowując ostrożność i szacunek dla terytoriów tych gadów – wcale nie musi się ich bać.
W ramach cyklu kanał National Geographic Wild wyemituje m.in.:
WĘŻE W MIEŚCIE
Niedziele od 15 marca od godz. 15:00
(6x60 min)
NIEZWYKŁE DUSICIELE
Niedziela 8 marca o godz. 17:00
(1x60 min)
WYSPA WĘZY: ZABÓJCZE GADY
Niedziela 15 marca o godz. 17:00
(1x60 min)
AMERYKAŃSKI SUPERWĄŻ
Niedziela 22 marca o godz. 17:00
(1x60 min)
COMIESIĘCZNY CYKL PROGRAMÓW:
OBLICZA AMERYKI
W soboty od 14 marca o godz. 14:00
(6x60 min)
Produkcje, które będą emitowane w ramach serii:
„Dziki Park Yellowstone” – Park Yellowstone to raj dzikich zwierząt. Od bobrów, przez lisy i wilki, aż po niedźwiedzie – każdy gatunek ma swoje codzienne zmartwienia, które uchwyciła kamera.
„Dzikie oblicza Ameryki” - Poznamy dzikie rejony Ameryki, o których nie wspominają przewodniki turystyczne. Tam człowiek wciąż jest tylko gościem, a natura - władcą.