Tydzień z najdziwniejszymi zwierzętami na Nat Geo Wild

Tydzień z najdziwniejszymi zwierzętami na Nat Geo Wild

Opublikowany

Zwierzęta, którym matka natura poskąpiła urody, znajdują się poza kręgiem naszych zainteresowań. Co więcej, często naśmiewamy się z nich, bo nie pasują do naszych kryteriów piękna. Teraz jednak nadszedł czas, by i one znalazły się w świetle reflektorów. Nat Geo Wild zaprasza na „Tydzień z najdziwniejszymi zwierzętami”, podczas którego widzowie będą mieli okazję poznać najbardziej zaskakujące swym wyglądem stworzenia.

„Tydzień z najdziwniejszymi zwierzętami” - premiery od poniedziałku, 17 października, codziennie, o godz. 18:00 na Nat Geo Wild.  


Duże nosy, kolce, długie pyski czy dziwne wypustki występujące u zwierząt budzą w nas odrazę lub śmiech. Jednakże każda z tych niezwykłych cech anatomicznych pełni jakąś funkcję – pomaga zwierzęciu przetrwać w otaczającym je świecie. W ramach „Tygodnia z najdziwniejszymi zwierzętami” Nat Geo Wild zaprezentuje aż sześć programów dokumentalnych poświęconych najdziwniejszym zwierzętom świata, w tym trzy premierowe produkcje. Widzowie dowiedzą się, po co nosaczom sundajskim ogromne nosy, dlaczego słonie morskie potrafią ważyć kilka ton, a także jakie stworzenie kryje się pod nazwą smoka z Komodo.

„Tydzień z najdziwniejszymi zwierzętami” – opisy programów.

„Najdziwniejsze oblicza zwierząt: Brzydale” - premiera w poniedziałek, 17 października, o godz. 18:00.
Ewolucja sprawiła, że niektóre zwierzęta mogą wydawać nam się niezwykle brzydkie. Jednakże cechy, jakie te stworzenia wykształciły na przestrzeni lat, sprawiają, że perfekcyjnie dopasowały się do otaczających je warunków. Każda zmarszczka czy wypustka na ich ciele ma ogromne znaczenie dla ich przetrwania. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się takim zwierzętom jak legwan morski zamieszkujący wyspy Galapagos, nosacz sundajski - ssak wyróżniający się charakterystycznym nosem, pomocnym podczas wydawania godowych dźwięków i odstraszania rywali - a także dowiedzą się, jakie są charakterystyczne cechy wyraka upiora.

„Najdziwniejsze oblicza zwierząt: Podmorskie paskudy” – premiera we wtorek, 18 października, o godz. 18:00
W wodach mórz i oceanów nie brakuje zwierząt, które bez wahania nazwalibyśmy brzydkimi czy odrażającymi. Niektóre z cech tych stworzeń oszpecają je, ale dzięki nim istoty te mogą przetrwać w trudnych warunkach. Widzowie dowiedzą się, dlaczego słonie morskie północne potrafią ważyć nawet kilka ton, a także w jaki sposób z pozoru niewinnie wyglądające robaki bobbity, będące dalekimi kuzynami naszej dżdżownicy, sieją postrach wśród morskich stworzeń.

„Najdziwniejsze oblicza zwierząt: Taki już jestem” – premiera w środę, 19 października, o godz. 18:00.
Niektóre gatunki zwierząt potrafią wyglądać niezwykle zabawnie lub wręcz śmiesznie. Każda z ich niezwykłych cech anatomicznych pełni jednak bardzo ważne funkcje. Długi pyszczek i krótkie nóżki kolczatki australijskiej sprawiają, że bez trudu może wyszukać i upolować swoją ofiarę, zaś imponujące kolce wyrastające z grzbietu chronią ją przed drapieżnikami. Smoki z Komodo zaś, będące największymi na świecie jaszczurkami, potrafiącymi osiągnąć nawet 3 metry długości i ponad 70 kg wagi, cechują się potężnym ogonem, niezwykle pomocnym w polowaniu na większe zwierzęta.

Dziwolągi: Rekiny – emisja w czwartek, 20 października, godz. 18:00.
Rekiny to jedne z najstarszych zwierząt na świecie – pływały w oceanach jeszcze przed pojawieniem się dinozaurów. Większość naukowców za kolebkę rekinów uważa okres wczesnego dewonu, choć zdarzają się i tacy, którzy protoplastów dzisiejszych morskich zabójców dopatrują się w szczątkach ordowickich i sylurskich. Tak czy inaczej, jedno jest pewne - rekiny miały wyjątkowo dużo czasu na ewolucję, która doprowadziła do powstania niezwykłej różnorodności wśród tych ryb.  

Najdziwniejsze zwierzęta świata: Aby tylko przeżyć – emisja w piątek, 21 października, godz. 18:00. 
Nat Geo Wild odkryje przed widzami najdziwniejsze zwyczaje przedstawicieli królestwa zwierząt. Najwyższej próby inżynieria i misterne plany ucieczki - przyjrzyjmy się, w jaki sposób dzikie zwierzęta przygotowują się na najgorsze. 

Najdziwniejsze zwierzęta świata: Farmy i hodowle – emisja w sobotę, 22 października, godz. 18:00. 
Tym razem program zajrzy za szczelnie zamknięte drzwi stodół, obór i na pastwiska w poszukiwaniu najdziwniejszych gospodarstw, metod hodowli oraz rolników zajmujących się nietypowymi zwierzętami. Zobaczymy między innymi chów jadalnych owadów oraz podpatrzymy, jak się „doi” pająki.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Najdziwniejsze_oblicza_zwierzat_2.JPG

grafika | 1,15 MB

Pobierz
Tydzie__z_najdziwniejszymi_zwierzetami_na_Nat_Geo_Wild.doc

doc | 1010 KB

Pobierz
Najdziwniejsze_oblicza_zwierzat_3.jpg

grafika | 2,35 MB

Pobierz
Najdziwniejsze_oblicza_zwierzat_1.JPG

grafika | 1,53 MB

Pobierz
Najdziwniejsze_oblicza_zwierzat_04.jpg

grafika | 854 KB

Pobierz
Najdziwniejsze_oblicza_zwierzat_5.JPG

grafika | 1,2 MB

Pobierz
Tydzie__z_najdziwniejszymi_zwierzetami_na_Nat_Geo_Wild.pdf

pdf | 830 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.