Grudniowe premiery Nat Geo WILD
Grudniowe premiery Nat Geo WILD

Grudniowe premiery Nat Geo WILD

Grudzień na Nat Geo WILD upłynie pod znakiem drapieżników. Seria "Królestwo drapieżników" przedstawi surowe oblicze zwierząt zamieszkujących botswański rejon Savute. Z kolei produkcja "Walki zwierząt" ujawni naturalne predyspozycje oraz krwawe strategie, jakimi kierują się uczestnicy konfliktów, a "Dzika zima" pokaże ich sposoby przeżycia w ciężkich warunkach. "Sekretne życie drapieżników" zaprezentuje historie przetrwania różnych stworzeń w środowisku naturalnym, a dokument "Diabeł tasmański: historia prawdziwa" odkryje zupełnie nowe oblicze tych z pozoru przerażających stworzeń.

KRÓLESTWO DRAPIEŻNIKÓW
Savage Kingdom
Premiery w niedziele od 4 grudnia, o godz. 18:00
(6x60 min.)

Leżący w Botswanie rejon Savute może być dla zwierząt zarówno życzliwym rajem, jak i niezwykle brutalnym piekłem. Ale zawsze będzie nieprzewidywalny. Trzy tysiące mil kwadratowych afrykańskiej sawanny to rozległy teren, będący domem konkurujących ze sobą klanów drapieżników – lwów, leopardów, hien czy likaonów. Ich przetrwanie uzależnione jest od ogromnych stad potencjalnej zdobyczy – bawołów, słoni czy zebr, które od pokoleń przemierzają Savute w poszukiwaniu pożywienia. Każdy dzień jest tu walką o przetrwanie, a jedynym panującym prawem jest prawo natury. Sześcioodcinkowa seria przeniesie widzów w niezwykły świat zwierząt, trzymając w napięciu do ostatniej sceny. Jak królestwo zwierząt, jest nieprzewidywalna. Śmierć może nadejść bez ostrzeżenia do stworzeń, które podziwiamy za ich odwagę, siłę i piękno. Nawet ci najpotężniejsi i z pozoru niepokonani królowie sawanny nie wiedzą, który dzień będzie ich ostatnim. Zobaczymy także, jak zmieniające się warunki pogodowe wpływają na klany mięsożerców. Pory deszczowe to spokojny czas narodzin młodych, podczas gdy susza zwiastuje mniej pożywienia i dramatyczną walkę o przetrwanie. Ujęcia kręcone z wielu kamer, z perspektywy ziemi i powietrza dają niespotykany obraz śmiertelnych wyzwań, którym czoła muszą stawiać stworzenia uważane za królów piramidy troficznej. Śmigłowce i drony ujawnią skalę masowych migracji, a zbliżenia z kamery 4K przeniosą widzów do centrum akcji.

WALKI ZWIERZĄT
Animal Fight Club 4
Premiery w środy od 7 grudnia, o godz. 18:00
(6x60 min.)

Seria przedstawia walki pomiędzy największymi i najstraszniejszymi wojownikami z królestwa zwierząt. Ujawnia przy tym niezwykły arsenał broni, wymyślne „pancerze” i sprytne, nieprzewidywalne taktyki, które napędzają pełne adrenaliny pojedynki. Piękne ujęcia oraz zastosowanie nowych technologii zabiorą widzów w sam środek tych niesamowitych, pełnych dramaturgii walk, pokazujących śmiertelne strategie zwierzęcego świata. 

DZIKA ZIMA
Wild Winter (aka Saving the Devil)
Premiera w poniedziałek 19 grudnia o godz. 18:00
(1x60 min.)

Nadeszła zima. Przygotowane na ten ciężki okres bądź nie, zwierzęta małe i duże muszą znaleźć w sobie siły, by przeżyć tę porę roku. Niektóre z nich ledwo dają sobie radę w tych arcytrudnych miesiącach, jednak są i inne, które starają się znaleźć nowe możliwości, jakie daje im zima. W dokumencie dzikie stworzenia na całym świecie, szczękając zębami z zimna, walczą o przetrwanie pośród mrozu, śniegu i lodu. 

SEKRETNE ŻYCIE DRAPIEŻNIKÓW
Secret Life Of Predators
Premiera w piątki od 23 grudnia o godz. 18:00
(2x60 min.)

Wyjątkowa seria dokumentalna pokaże pełne dramaturgii i zwrotów akcji historie przetrwania fauny w środowisku naturalnym. Typowe dla dzikiej natury wytężenie zmysłów, w którym widoczna jest każda zaleta i każdy defekt największych drapieżników, zostanie uchwycone okiem kamery i dzięki najnowocześniejszym technikom produkcyjnym utrwalone w sześciu odcinkach programu. Niektóre z nich zostały specjalnie opracowane w celu stworzenia tego pionierskiego dokumentu. Każda godzina serii skupi się na konfliktach, mających miejsce na unikalnym polu walki – arenie, do której drapieżniki muszą się przystosować, by z sukcesem polować i nie dać się zabić. 

DIABEŁ TASMAŃSKI: HISTORIA PRAWDZIWA
Last Devils
Premiera w sobotę 31 grudnia o godz. 18:00
(1x60 min.)

W zacisznym zakątku odległej wyspy żyją wyjątkowe torbacze – diabły tasmańskie. Lokalna ludność aborygeńska przywołuje historie o niegdyś pięknych, podobnych do panter stworzeniach, które zostały przeklęte oraz przemienione we wściekłe diabły z szerokimi pyszczkami i ostrymi pazurami. Te tajemnicze zwierzęta, ikony regionu, na pierwszy rzut oka wydają się niespokojne, drażliwe, gwałtowne i niemal komicznie wokalne, posiadając w swojej gamie głosu skomlenie, warczenie, prychanie i dziwaczne burczenie. Mimo, że żyją w społecznościach i zbierają się na wspólnym ucztowaniu, wydają się nietolerancyjne w stosunku do innych przedstawicieli gatunku. Czy ich przerażająca reputacja jest jednak prawdziwa? Dokument pokaże zupełnie inne oblicze diabłów tasmańskich, rzadko widziane przez ludzi. Te bojaźliwe, ciche zwierzęta dużo chętniej wolałyby uciec i się schować niż walczyć. Są dobrymi rodzicami, uwielbiają się bawić, a w ciepłym, letnim słońcu młode wraz ze starszymi wychodzą się poopalać. Dokument przedstawi niezwykłe życie ostatnich diabłów tasmańskich na Ziemi. Pokaże sekrety „diabelskiej” społeczności, narodziny nowego pokolenia, a także jak zdolności łowieckie diabłów dały im miano najlepszych drapieżników całej Tasmanii.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_grudzie__2016.doc

doc | 19,9 MB

Pobierz
Diabel_tasmanski_historia_prawdziwa.jpg

grafika | 3,34 MB

Pobierz
Diabel_tasmanski_historia_prawdziwa_3.jpg

grafika | 4,39 MB

Pobierz
Diabel_tasmanski_historia_prawdziwa_2.jpg

grafika | 8,85 MB

Pobierz
Dzika_zima_2.jpg

grafika | 6,13 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_Wild_grudzie__2016.pdf

pdf | 1,7 MB

Pobierz
Dzika_zima_1.JPG

grafika | 7,74 MB

Pobierz
Dzika_zima.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Walki_zwierz_t.jpeg

grafika | 3,16 MB

Pobierz
Sekretne__ycie_drapie_nik_w.jpg

grafika | 8,14 MB

Pobierz
Sekretne__ycie_drapieznik_w_1.jpg

grafika | 7,29 MB

Pobierz
Walki_zwierzat_1.jpeg

grafika | 5,29 MB

Pobierz
Walki_zwierzat_2.jpeg

grafika | 2,06 MB

Pobierz
Sekretne_zycie_drapieznikow_2.jpg

grafika | 7,1 MB

Pobierz
Kr_lestwo_drapie_nik_w_2.jpg

grafika | 4,45 MB

Pobierz
Kr_lestwo_drapie_nik_w_1.jpg

grafika | 5,06 MB

Pobierz
Kr_lestwo_drapie_nik_w.jpg

grafika | 10,4 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.